Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li firma Velestroj Bg trazi masinske inzenjere,kakvi su uslovi za pocetnike ako uopste primaju ljude sa tim zvanjem i bez iskustva?
Gde se najcesce ide,i kako se moze konkurisati?Nov sam na ovom forumu pa bih zamolio ljude koji nesto znaju u vezi ovoga da mi odgovore i pomognu...
Unapred zahvalan....
 
gledam ovu jad i tugu kako ljudi najebase u sociju,no ljudi koji idu preko velestroja ne moraju da brinu to je moje iskustvo sigurna isplata i na vreme,najveci problem je dugo cekanje na odlazak pa me je to i preusmerilo na drugu stranu
 
Нисам дуго звао фирму, имам информацију из Русије да је за мене послато приглашење са градилишта.. наводно све још застој што су били празници. Сутра би требало да почнем да радим неки посао тако ће добро доћи да се који динар заради док се у Русију не оде. Јер не вреди седети ко зна кад ће звоно из фирме. Стари телефони из Златиборске су активни на новој адреси? Како је стање код вас?
 
Нисам дуго звао фирму, имам информацију из Русије да је за мене послато приглашење са градилишта.. наводно све још застој што су били празници. Сутра би требало да почнем да радим неки посао тако ће добро доћи да се који динар заради док се у Русију не оде. Јер не вреди седети ко зна кад ће звоно из фирме. Стари телефони из Златиборске су активни на новој адреси? Како је стање код вас?
pa da cekamo to priglasenje , mmm nista posebno muzu treba pravit ono na 6 meseci radio lekarski u Tjumenu , svi koji su pre njega dosli dobili , nas zakacise praznici itd ...rekose neki dan da ocekuju za 5 do 10 dana .Pa sad videcemo vec me nerviraju z:mrgreen:
 
Pozdrav svima,odavno pratim forum pa red je da i ja nesto napisem
Predao sam papire u Velestroj Moskva,po zanimanju sam geometar.Vec sam bio u Rusiji ali preko druge firme.Cekam papire kako mi je receno krajem marta bi trebalo da se ide i to kuyumba koje tacno gradiliste ne znam.Kako sam cuo od kolega koji vec duze vreme rade za Velestroj to gradiliste je tek u fazi pripreme i ne zna se kad ce tacno poceti da stizu vece grupe ljudi.
 
Нисам дуго звао фирму, имам информацију из Русије да је за мене послато приглашење са градилишта.. наводно све још застој што су били празници. Сутра би требало да почнем да радим неки посао тако ће добро доћи да се који динар заради док се у Русију не оде. Јер не вреди седети ко зна кад ће звоно из фирме. Стари телефони из Златиборске су активни на новој адреси? Како је стање код вас?
Meni javili iz firme neki dan da mi je stiglo priglasenje i viza do kraja Marta,da posaljem pasos i radnu knjizicu i da cekam kartu... Cekam.
 
Pozdrav svima. Bio sam u Sociju da radim preko ALK++ firme od decembra prosle godine do sad pre neki dan. Sto se tice uslova spavanja : spava se u barakama po nas 10 u sobi. U celom kampu ima 4 rase ljudi sto nikako nije odgovarajuce. Mi kao Srbi smo tamo imali najmanje pravo glasa. Kupatilo je skoro pa javno nikad ne znas sa kim ces da udjes da se kupas. Od te njihove price da dobijes radno odelo nema skoro pa nista. Dobijali smo neke jakne koja je meni licno bila do kolena i gumene cizme 4 broja vece. Organizacija posla je skoro ravna nuli. Prevoz na posao moze da se desi da cekas i po sat vremena. Posalju mali autobus na 150 radnika i onda ako ne uspes da se u uguras a skoro je nemoguce moras da cekas da se vrati. Dorucak nemas na svakom gradilistu, za rucak skoro pa moras da se tuces da bi stigao na red, a vecera se dobija tamo u smestaju i to ako dodje. Pare nisu svake subote kao sto je bila prica ali dobija se akontacija od 2000 rubalja. Bez obzira kako si otisao tamo npr moler, keramicar itd radices ono za sta trenutno ima posla. Znaci i ciscenje snega i pranje prozora i sve zivo. Od sefova tamo niko nema pojma ni zasto je tu. Svako vodi neku svoju politiku i niko ne zna odgovor ni na jedno postavljeno pitanje. Kad smo se pisali da krenemo kuci posto nisam mogao tamo da izdrzim to ponizavanje nas kao ljudi cekao sam kao budala da uopste krenemo. Stalno su vikali sutra, pa sutra pa sutra. Nisam imao propusnicu i nisam smeo da izadjem iz kampa. I na kraju kad smo otisli na isplatu pre polazka, cekao sam jedno 4 sata da uopste dodjem na red. I onda udjes u neku ''kancelariju'' u kojoj je njih 5 i niko skoro nista ne radi. Nemaju pojma ni koliko radnih sati imas ni nista. Meni licno su pisali 30 sati rada manje i da sam uzeo jednu akontaciju vise ( posto se to odbija na kraju ). Dolar ti racuna 28 rubalja i time dobija da si uzeo vise para nego sto stvarno jesi. Na sumu od 10 000 rubalja zakine ti oko 50 dolara. Mom kumu su pisali 90 sati manje, svadjao se sa njima pola sata da bi na kraju izvukao to sto je radio. Bile su price da ce nas platiti po 7 $ ali na kraju je ispalo svima po 6 $ bez obzira sta si radio tamo. I onda se na kraju svega toga vozis kuci autobusom i to sto duzim putem. Mi smo putovali oko 75 sati. Generalno za rad u Rusiji ALK++ i jeste jedna od boljih firmi jer te bar isplate za razliku od drugih. Ko moze da izdrzi uslove zivota tamo nek izvoli. Pare su sigurne a posao i nije neki.
 
Има ли потребе звати фирму и питати да ли је стигло приглашење или само треба чекати па да они јаве да је стигло приглашење. Колико сам схватио фирма не зове увек човека да је стигло приглашење, већ углавном и само зовну кад је стигла карта и на које се градилиште ускоро путује. Ако може неко да ми одговори.
 
Има ли потребе звати фирму и питати да ли је стигло приглашење или само треба чекати па да они јаве да је стигло приглашење. Колико сам схватио фирма не зове увек човека да је стигло приглашење, већ углавном и само зовну кад је стигла карта и на које се градилиште ускоро путује. Ако може неко да ми одговори.

Verovatno zavisi od toga da li ti je pasos kod njih. Nas su sinoc zvali da je stiglo i da saljemo pasos.. :zurka:
 
Verovatno zavisi od toga da li ti je pasos kod njih. Nas su sinoc zvali da je stiglo i da saljemo pasos.. :zurka:


postovanje kolega...ako sam dobro shvatio ti si svoj pasos zadrzao kod sebe...i ja sam svoj preuzeo iz firme jer mi je trebao za put u EU.pitao sam kada da ga dostavim rekli su mi da ce me zvati kada stigne sva dokumentacija...kazi mi kolega kada si bio na testiranju i ljekarskom,u kojem mj. hvala..
p.s.-oprostite tek sada primetih da je osoba koja pise zensko.... ako budete u prilici da mi odgovorite...hvala
 
Pozdrav svima. Bio sam u Sociju da radim preko ALK++ firme od decembra prosle godine do sad pre neki dan. Sto se tice uslova spavanja : spava se u barakama po nas 10 u sobi. U celom kampu ima 4 rase ljudi sto nikako nije odgovarajuce. Mi kao Srbi smo tamo imali najmanje pravo glasa. Kupatilo je skoro pa javno nikad ne znas sa kim ces da udjes da se kupas. Od te njihove price da dobijes radno odelo nema skoro pa nista. Dobijali smo neke jakne koja je meni licno bila do kolena i gumene cizme 4 broja vece. Organizacija posla je skoro ravna nuli. Prevoz na posao moze da se desi da cekas i po sat vremena. Posalju mali autobus na 150 radnika i onda ako ne uspes da se u uguras a skoro je nemoguce moras da cekas da se vrati. Dorucak nemas na svakom gradilistu, za rucak skoro pa moras da se tuces da bi stigao na red, a vecera se dobija tamo u smestaju i to ako dodje. Pare nisu svake subote kao sto je bila prica ali dobija se akontacija od 2000 rubalja. Bez obzira kako si otisao tamo npr moler, keramicar itd radices ono za sta trenutno ima posla. Znaci i ciscenje snega i pranje prozora i sve zivo. Od sefova tamo niko nema pojma ni zasto je tu. Svako vodi neku svoju politiku i niko ne zna odgovor ni na jedno postavljeno pitanje. Kad smo se pisali da krenemo kuci posto nisam mogao tamo da izdrzim to ponizavanje nas kao ljudi cekao sam kao budala da uopste krenemo. Stalno su vikali sutra, pa sutra pa sutra. Nisam imao propusnicu i nisam smeo da izadjem iz kampa. I na kraju kad smo otisli na isplatu pre polazka, cekao sam jedno 4 sata da uopste dodjem na red. I onda udjes u neku ''kancelariju'' u kojoj je njih 5 i niko skoro nista ne radi. Nemaju pojma ni koliko radnih sati imas ni nista. Meni licno su pisali 30 sati rada manje i da sam uzeo jednu akontaciju vise ( posto se to odbija na kraju ). Dolar ti racuna 28 rubalja i time dobija da si uzeo vise para nego sto stvarno jesi. Na sumu od 10 000 rubalja zakine ti oko 50 dolara. Mom kumu su pisali 90 sati manje, svadjao se sa njima pola sata da bi na kraju izvukao to sto je radio. Bile su price da ce nas platiti po 7 $ ali na kraju je ispalo svima po 6 $ bez obzira sta si radio tamo. I onda se na kraju svega toga vozis kuci autobusom i to sto duzim putem. Mi smo putovali oko 75 sati. Generalno za rad u Rusiji ALK++ i jeste jedna od boljih firmi jer te bar isplate za razliku od drugih. Ko moze da izdrzi uslove zivota tamo nek izvoli. Pare su sigurne a posao i nije neki.

Pozdrav druze, da li si potpisivao ugovor sa firmom i nakoliko, jel si isao na turisticke ili radne papire, ako si isao na turisticku kako si resavao problem posle mesec dana provedenih tamo? hvala unapred
 
Pozdrav svima.z:poz: Procitao sam oko 70% sadrzaja teme "Posao u Rusiji" ali nigde ne nadjoh nista opsirnije o firmi Alka plus i njegovom preduzetniku iz Beograda. Verujem da neko zna nesto vise nego sto mogu naci ovde pa makar ako ne sme javno neka napise tajno! z:mrgreen: Prica je da se ide u Magnitogorsk. Medjutim sumnjivo mi je to sto sto kako navedose idemo u rusiju pa ce mo tamo dobiti papire da ne bih cekali ovde u Srbijiz;). E sad se ja bojim da to ne bude ajde ti na turisticku vizu pa ce mo ti mi tamo uraditi i onda pokupe pasose tamo i niti pasosa niti drugih osnovnih potrepstina. Moze li mi neko reci da li je takav nacin pripreme radnika "legalan". Ili jednostavno mi recite sta bih trebao da posedujem od dokumenata i da potpisem da bih bukvalno mogao nekome danas-sutra da se "zalim" ako mi na primer uhvate bez radne dozvole. Naravno bez fotokopije pasosa u dzepu ne idem u Rusiju.

Hvala unapred,
Nikola.
 
Zdravo dobri ljudi...trebam pomoc,bio sam na lekarskom u novembru i rekli mi da se ide pocetkom februara mislim da rece taishet kjumba,tacnije za armiraca idem,prvi put...da li neko zna kad se tacno ide i ima li ko od armiraca,hvala unapred

Tajset -Kujumba tek od marta tamo je otislo ljudi ali se tek krci i sprema za pravljenje gradilista. Idu ljudi tamo ja sam trebao isto da odem ali ovi u Tjumenu jeb.... nas ko beba zvecku. Naime da pojasnim predao sam za magacionera prosao predavanja i sve uz to sto ide i bilo je ides u Kujumbu pa onda neces tamo ides u Samaru pa neces tamo ides na Sabetu i sad na kraju idem za Nejungri cekam za par dana da mi samo rezervisu kartu ali ne da radim kao magacioner nego kao gipsar.Tacnije da nekima pojasnim Tjumen je steciste radnika dok nedobiju papire i cim ih dobiju salju na druga gradilista. Tako je samnom ali i sa mnogima koji su ovde. Ja sam dobio uslov ili tamo ili kuci jbg dosao sam da radim i zaradim pa mi se neisplati posle skoro dva meseca kuci.
Ovim putem i molimm sve koji su na tom gradilistu da malo mi pomognu i napisu mi sve sta mi treba i sta ima od neta dali moram druge kartice da kupujem za mob. i net ili nemoram koji net radi tamo. Uopsteno sve informacije su dobrodosle dolazi nas jedno 20 pa sve nas interesuje.
 
citam iskustvo kolege iz socija sa firmom alka i mene su zvali na posao u soci i obecavali da je sve isto kao u velestroju ali na srecu nisam im poverovao i odbio sam bez obzira sto sam bio bez posla i novca.moje iskustvo sa kompanijom velestroj je vrlo pozitivno od smestaja hrane posla prevoza.jedina zamerka je sto se dugo ceka na poziv za posao,
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top