Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
U pravu ste vi ste sto ste rekli, i ja to ne sporim. Ja sad idem prvi put pa cu da vidim, samo ja sebe nisam doveo u sitaciju da mi zivot zavisi od tamo nekog seljaka, robovlasnika i nadrndanih i nesposobnih sefova. Ja ako ne budem zadovoljan poslom ja cu da se vratim, a mnogo je ruznije pricati ovakve stvari o firmi koja vas hrani i izdrzava.
I naravno, ne odredjujem ja ko ce da sta da pise , niti imam nameru da branim Velestroj, ali ono pljujete u izvor koji vas hrani i poji. Ja sam pricao sa par ljudi koji isto rade za Vel, niko se nije zalio na to sto vi pricate.
No dobro.
 
U pravu stzavisi od tamo nekog seljaka, robovlasnika i nadrndanih i nesposobnih sefova. Ja ako ne budem zadovoljan poslom ja cu da se vratim, a mnogo je ruznije pricati ovakve stvari o firmi koja vas hrani i izdrzava.
I naravno, ne odredjujem ja ko ce da sta da pise , niti imam nameru da branim Velestroj, ali ono pljujete u izvor koji vas hrani i poji. Ja sam pricao sa par ljudi koji isto rade za Vel, niko se nije zalio na to sto vi pricate.
No dobro.

Ne brand me Ali he mogu bit ravnodusna, I mogu pisati sta Muslim. Ne hrane me
 
U pravu ste vi ste sto ste rekli, i ja to ne sporim. Ja sad idem prvi put pa cu da vidim, samo ja sebe nisam doveo u sitaciju da mi zivot zavisi od tamo nekog seljaka, robovlasnika i nadrndanih i nesposobnih sefova. Ja ako ne budem zadovoljan poslom ja cu da se vratim, a mnogo je ruznije pricati ovakve stvari o firmi koja vas hrani i izdrzava.
I naravno, ne odredjujem ja ko ce da sta da pise , niti imam nameru da branim Velestroj, ali ono pljujete u izvor koji vas hrani i poji. Ja sam pricao sa par ljudi koji isto rade za Vel, niko se nije zalio na to sto vi pricate.
No dobro.

Odakle, prijatelju, da se vratiš? Iz Sibira?? Kako misliš ,peške ili vozom? Verovatno misliš da te tamo čeka Klub ljubitelja irvasa.
 
U pravu ste vi ste sto ste rekli, i ja to ne sporim. Ja sad idem prvi put pa cu da vidim, samo ja sebe nisam doveo u sitaciju da mi zivot zavisi od tamo nekog seljaka, robovlasnika i nadrndanih i nesposobnih sefova. Ja ako ne budem zadovoljan poslom ja cu da se vratim, a mnogo je ruznije pricati ovakve stvari o firmi koja vas hrani i izdrzava.
I naravno, ne odredjujem ja ko ce da sta da pise , niti imam nameru da branim Velestroj, ali ono pljujete u izvor koji vas hrani i poji. Ja sam pricao sa par ljudi koji isto rade za Vel, niko se nije zalio na to sto vi pricate.
No dobro.
Ne znam sta da ti kazem,ali nigde nije mnogo bolje.Da je tesko,jeste,ima mnooogo gore,svojim sam ocima video.Ali i to zavisi od gradilista do gradilista,nisu svuda isti uslovi.Generalno,niko nikog ne tera da radi za bilo koga,ja jedino zameram sto u firmi ne pripreme ljude,ne kazu im gde dolaze,i sta ih ceka ovde.
Da se prosto tako vratis,nije jednostavno...Videces kad budes potpisivao klauzulu o dugu ako ranije napustis posao...Ili ako dodjes na mesto gde se zadnjih 400-500 km moze doci samo zimi,kad se put zaledi,ili helikopterom.
Ne brand me Ali he mogu bit ravnodusna, I mogu pisati sta Muslim. Ne hrane me

U celoj zbrci i ti si u pravu,i on...Ali pomislite ako je tako vama kuci,kroz sta prolaze oni tamo?Zato zbog sebe,probaj da se smiris,nista ne mozes da pomognes da se situacija promeni,a njemu ce tamo biti mnooogo lakse ako si ti smirenija,nego da si u grcu i panici konstantno.
I da,firma kao firma ne hrani nikog od nas,svi sve to zaradimo,i previse...
 
Ne znam sta da ti kazem,ali nigde nije mnogo bolje.Da je tesko,jeste,ima mnooogo gore,svojim sam ocima video.Ali i to zavisi od gradilista do gradilista,nisu svuda isti uslovi.Generalno,niko nikog ne tera da radi za bilo koga,ja jedino zameram sto u firmi ne pripreme ljude,ne kazu im gde dolaze,i sta ih ceka ovde.
Da se prosto tako vratis,nije jednostavno...Videces kad budes potpisivao klauzulu o dugu ako ranije napustis posao...Ili ako dodjes na mesto gde se zadnjih 400-500 km moze doci samo zimi,kad se put zaledi,ili helikopterom
I da,firma kao firma ne hrani nikog od nas,svi sve to zaradimo,i previse...

Citala Sam vec tvoja pisanja ovde I super si , sve name mestu svaka cast.
 
U pravu ste vi ste sto ste rekli, i ja to ne sporim. Ja sad idem prvi put pa cu da vidim, samo ja sebe nisam doveo u sitaciju da mi zivot zavisi od tamo nekog seljaka, robovlasnika i nadrndanih i nesposobnih sefova. Ja ako ne budem zadovoljan poslom ja cu da se vratim, a mnogo je ruznije pricati ovakve stvari o firmi koja vas hrani i izdrzava.
I naravno, ne odredjujem ja ko ce da sta da pise , niti imam nameru da branim Velestroj, ali ono pljujete u izvor koji vas hrani i poji. Ja sam pricao sa par ljudi koji isto rade za Vel, niko se nije zalio na to sto vi pricate.
No dobro.
Pomenuo si ‚‚pljujete u izvor koji vas hrani i poji ‚‚. Izraz je prejak, ne istrčavaj se toliko. Kao da ga je Roki napisao. Ustvari, radi se prosto o činjenicama, teško demantovanim. Ima tu i pozitivnih npr. nisam čuo da su ikome ostali dužni, što je u ovo današnje vreme haosa jako važno. Razliku između lepih reči u Velestroju i stanja na terenu ćeš TI najbolje osetiti , na svojoj koži, ne moraš verovati nikom. A što se tiče ‚‚ hranjenja i pojenja‚‚ treba da znaš da radnici tamo ostavljaju svoje umeće,znanje,vreme,snagu ,promrzline. A ovde porodice. Pa nije Roki podigao firmu od belog bosiljka, već od teškog rada hiljada ruku.
 
Pomenuo si ‚‚pljujete u izvor koji vas hrani i poji ‚‚. Izraz je prejak, ne istrčavaj se toliko. Kao da ga je Roki napisao. Ustvari, radi se prosto o činjenicama, teško demantovanim. Ima tu i pozitivnih npr. nisam čuo da su ikome ostali dužni, što je u ovo današnje vreme haosa jako važno. Razliku između lepih reči u Velestroju i stanja na terenu ćeš TI najbolje osetiti , na svojoj koži, ne moraš verovati nikom. A što se tiče ‚‚ hranjenja i pojenja‚‚ treba da znaš da radnici tamo ostavljaju svoje umeće,znanje,vreme,snagu ,promrzline. A ovde porodice. Pa nije Roki podigao firmu od belog bosiljka, već od teškog rada hiljada ruku.

Pozdrav za sve vas prijatelje a i Rokija,manite se tih prepucavanja idu praznici budite veseli,naravno da svaki posao na svetu pa i ovaj ima dobrih i losih stvari,nekom smeta ovo nekom ono o ukusima netreba raspravljati,ali naravno treba kritikovati i hvaliti,,,,,pozdrav i srecni predstojeci praznici svima z:lol:z:lol:
 
Kada sam rekao da se vratim mislio sam na zavrsetak ugovora.
Kako god, videcu i sam uskoro pa cu mozda i promeniti pricu. Znam samo da ako ne budem zadovoljan u Velestroju ja necu raditi za njih i kraj price. Ne zelim se natezati, nije mi to cilj. Bez teskih reci :-)
Sada mi treba konkretna informacija, koliko para se potrosi za mesec dana okvirno. Ne pusim, a koliko znam nps 2 je van naseljenog mesta pa da znam koliko da nosim.
 
Cinjenica je da je tesko,vremenski uslovi,razdojenost,psihicka iscrpljenost,neizvesnost do kad se ostaje na kom gradilistu,ali verujte moze se i sopstvenoj zemlji doziveti velika nepravda o kojoj i nepomislite da vam se moze desiti...
Zato strpljenja i zdravlja svakoj porodici,pa nek Bog sacuva i pozivi svakog postenog coveka!!!!

Srecna Nova godina:zjelka:


A kad ce plata:sneskoz:....z:lol:
 
Obzirom da sam najduze od vas po rusiji okvirno trebalo mi je 200-250$mesecno za trosak.kako pusim,kafenisem tebi treba manje.na nps2 ima jedna mala prodavnica I tu ces naci sta ti treba,slatkisa,sokova I sl.teoretski ako nista ne trosis od toga za tlf.higijena t.papir mozes proci I sa 100$.ali bolje ponesi ko zna.
 
Kada sam rekao da se vratim mislio sam na zavrsetak ugovora.
Kako god, videcu i sam uskoro pa cu mozda i promeniti pricu. Znam samo da ako ne budem zadovoljan u Velestroju ja necu raditi za njih i kraj price. Ne zelim se natezati, nije mi to cilj. Bez teskih reci :-)
Sada mi treba konkretna informacija, koliko para se potrosi za mesec dana okvirno. Ne pusim, a koliko znam nps 2 je van naseljenog mesta pa da znam koliko da nosim.
Sve zavisi gde si,a neces imati puno vremena za trosenje,a brzo ces se navici da moras mnogo toga da se odreknes,a dali ces biti zadovoljan neznam,ali odusevljen biti neces,ali rad je stvorio coveka,a kad se mora i nema drugog resenja onda cutis i radis.Nije lako na to se spremi,moj prvi odlazak sam tesko podneo,ali mi je to bilo najlakse gradiliste,pa sam se navikavao i na sledeca,sta da se radi samo da nas zdravlje sluzi!!!
 
U rusiji sam 6god.skovorodino(3puta),talakan,pur-pe,samara(2puta),ust luga,habarovsk,vladivostok,juzni balik,nps2.nagledao sam se svega I svacega.sve se da izdrzati I sve do poslednjeg dolara je isplaceno.hrana je uvek problem ali je ima dovoljno.smestaj kako gde ali uglavnom cetvorica u sobi.ako jos sta mogu pomoci recite tu sam dok (nadam se) ne odem.
 
U rusiji sam 6god.skovorodino(3puta),talakan,pur-pe,samara(2puta),ust luga,habarovsk,vladivostok,juzni balik,nps2.nagledao sam se svega I svacega.sve se da izdrzati I sve do poslednjeg dolara je isplaceno.hrana je uvek problem ali je ima dovoljno.smestaj kako gde ali uglavnom cetvorica u sobi.ako jos sta mogu pomoci recite tu sam dok (nadam se) ne odem.

Svaka cast,iskustvo za respekt,i bas tako sve se izdrzi,svasta se prezivi i sve isplaceno(Velestroj) ali sta je tu je.:grudvanje2::ponoc:
 
Deda savetuje unuka:

- Nemoj ženiti udovicu, sahranila je muža sahraniće i tebe,
- Nemoj ženiti raspuštenicu, nije odgovarala njemu, neće ni tebi,
- Nemoj ženiti devojku, da je vredila već bi se udala.

Pa dobro deda, koju onda da ženim?
- Ženi udatu, ako odgovara njemu odgovaraće i tebi.

:zstidljivko::zstidljivko:
 
Deda savetuje unuka:

- Nemoj ženiti udovicu, sahranila je muža sahraniće i tebe,
- Nemoj ženiti raspuštenicu, nije odgovarala njemu, neće ni tebi,
- Nemoj ženiti devojku, da je vredila već bi se udala.

Pa dobro deda, koju onda da ženim?
- Ženi udatu, ako odgovara njemu odgovaraće i tebi.

:zstidljivko::zstidljivko:
Ha ha ha svaka cast. Slazem se I ja ....Zeni udatu.... srecni praznici I demo Sara veselo...
 
Mesecno oko 10 dolara sam trosio na gradilistima. Ponesi Rublje ili ih uzmi na bankomatu u Moskvi da ih imas u svakom trenutku za sim i drugo...
2 stvari su mnogo bitne:lekovi protiv prehlade i protiv dijareje. Ferveks kesice i Lineks preporuka.
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top