Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na to gradilište, periodično dolaze autobusi iz Srbije sa novim radnicima. Onaj ko želi da se vrati datim busem za Srbiju, može da se vrati. ALI POD USLOVOM DA SAM PLATI 5.400 RUBALJA KARTU I DA OPROSTI SVE PARE KOJE MU NISU ISPLAĆENE!

Eto kako sam se ja vratio. Znači taj prijatelj treba da čeka bus (za koji se nikad ne zna kad će da dođe), da ima dovoljno za kartu i da bude spreman sve pare da oprosti.

U kojoj brigadi radi tvoj prijatelj, koja je profesija?


Neznam u kojoj brigadi,a radi kao keramicar,hvala ti u svakom slucaju,ja mu kazem da bolje da im oprosti sada jednu platu nego kasnije dve ili tri,hvala ti u svakom slucaju pozzz
 
Danas mi je muz rekao da je u Kabardinki ocajna situacija i da od sutra valjda treba da rade jedan dan do rucka,a drugi dan kao celo radno vreme i to do daljnjeg tako...Navodno je firma u nekim gubicima i tako te seme.....Ko je hteo da dodje kuci mogao je da se prijavi pre tri dana,ali niko od sefova ne garantuje da ce biti u tom slucaju brzog povracaja makar i na neko drugo gradiliste,a mi smo i dalje u uzasnim dugovima tako da do maja mora da bude tamo.....Ja i dalje "protestiram" zbog odlaska na 6 do 9 meseci nasih dragih radnika Velestroja,a ovi iz ruskog dolaze na svaka tri meseca i to nije stvarno fer....hocu i ja da vidjam mog dragog na tri meseca,umesto jednom godisnje..... :( :( :( I da kad ce ta plata bre??????z:mrgreen:
 
Sati se zakidaju sat nice smanjuju bez pardons, mi koji nemamo kud trpimo I to razna izivljavanja ,,,,pomenutog robovlasnika,,,I nadrndanih sefova,,,I ovih nesposobnih koji nemaju pojma nista , no kad ce kart a no dal ce, niti znaju kogasu kad zvali, aAli bit no da I'm he nova zgrada kupljena za kancelarije
 
Sati se zakidaju sat nice smanjuju bez pardons, mi koji nemamo kud trpimo I to razna izivljavanja ,,,,pomenutog robovlasnika,,,I nadrndanih sefova,,,I ovih nesposobnih koji nemaju pojma nista , no kad ce kart a no dal ce, niti znaju kogasu kad zvali, aAli bit no da I'm he nova zgrada kupljena za kancelarije

Joj kako si nadrndana,ista si kao i ja....Meni bi bilo sve ok samo da ih cesce pustaju kuci....Tri meseca je sasvim ok,pa neka seckaju plate i na tri dela samo da smo vise zajedno.....Najvise se plasim praznika bez nasega tate,nekako mi je sve bljak...jos ni jelku nismo okitili...klinac ceka da mu dodje tata pa da je zajedno okitimo,a ja ne mogu petogodisnjem detetu da objasnim da ne bi ni imao tu jelku da mu otac nije u Rusiji....I tako dolazimo do zakljucka da ne mozemo sve da imamo u zivotu,moramo nesto i da zrtvujemo... :( :( :(
 
Ako vam se ne svidja u Velestroju, mozete da trazite posao na drugom mestu. Ja koliko znam, oni nikog ne teraju da radi za njih.
Tako je Tokane, samo što malo ima drugog mesta, I to obilato zloupotrebljavaju na štetu radnika. Kršenja zakona o radu, imigracionog zakona i mobinga ima prilično. Pa pre nego što pođeš prekršiće zakon , jer nećeš dobiti kopiju ugovora. Možda grešim, ako su izmenili svoje navike. Ali šta da se radi, ljudi prelaze preko svega zarad tog dinara.
 
Ako vam se ne svidja u Velestroju, mozete da trazite posao na drugom mestu. Ja koliko znam, oni nikog ne teraju da radi za njih.
Изгледа да се теби не свиђа што људи имају своје мишљење и ставове, можда би ти хтео да овде прште хвалоспеви (или да људи ћуте) иако постоје очигледни проблеми. Живи смо људи и имао право да кажемо оно што примећујемо, било позитивно, било негативно. Ова тема је поред информативног карактера и кутак за дружење, одушак за оно што нас тишти, весели..
 
Citaj roki glad I covece, pa zakini to I tvoji nesposobnjakovici mad god mzete pro tried set cetrdeset hiljada ljudima. I da paketici he treba, daj platu kupicemo semi..Naravno da nine normal no preko tried meseca da she he dolazi, Ali kako such pametni tako I tube poslove, dobijaju najgore

- - - - - - - - - -

Roki he glad an covek...mi nismo
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top