Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Дарко,

све што ти је Балдони написао је тачно. Додао бих само две ствари:

1. документа која су тражили, а која сам ја предао: фотокопију дипломе средње школе. пасош и фотокопију пасоша прве четири стране у боји, фотокопију личне карте (моја није са чипом, ако ти је чипована одеш у СУП, банку и сл. и замолиш их да ти је очитају), фотокопије платне картице (маестро, сад издају виза картице) и картица динарског и девизног рачуна у банци Интеса, потврду из суда ОРИГИНАЛ, осам фотографија (4,5x3,5цм пасошки формат) на МАТ ПАПИРУ. Оригинале сам понео само на увид.
2. лекарски, ја имам важећи лекарски за заваривача са атестом и радом на висини, али колега, кога сам прошле недеље испратио, урадио је крвну слику (шећер, холестерол, триглицериде), мокраћу и ЕКГ, само су му то тражили. Атесте имам важеће 131 и 135 па сам и то фотокопирао и предао, а код њих сам радио 111 за цев 45 степени, све базичном.
Радну књижицу предајеш тек кад те позову они јер, нпр ја сам још увек у радном односу, па су ми рекли да не раскидам уговор јер можда одем за недељу дана, а можда, како каже Балдони, ни за два месеца.

Балдони,

јуче сам се чуо са директором Велесстроја, казао ми је да идем-о 15. априла. За тада се планира одлазак следеће групе. Пре неће бити ништа. И наравно, ако буде нешто раније мада не верује, да ће јавити.

толико од мене, позз


hvala vam na informacijama...zeleo bih da dodam da su mi trazili da uradim,izvestaj krvnog pritiska,EKG izvestaj i analizu na secer i holesterol..i sve ovo ostalo sto si ti napisao pod brojem 1...da li to znaci da i lekarski sad radim...ili ima i kod njih jos neki pregled...?pozz braco...
 
Darko,

najpametnije bi bilo da ih pozoveš i upitaš kada treba da radiš lekarski, da li odmah ili kada ti kažu. Nekome kažu da odrade sve sem lekarskog a da će pozvati za lekarski kada da se uradi a nekome kažu da uradi odmah. Ne znam šta je tebi konkretno rečeno, ali da ne bi lutao ipak je najbolje da ih pozoveš,
 
hvala vam na informacijama...zeleo bih da dodam da su mi trazili da uradim,izvestaj krvnog pritiska,EKG izvestaj i analizu na secer i holesterol..i sve ovo ostalo sto si ti napisao pod brojem 1...da li to znaci da i lekarski sad radim...ili ima i kod njih jos neki pregled...?pozz braco...

Поззз и теби! :bye:
Јест, заборавио сам на притисак, тј. пермутовао па написао мокраћа, :rtfm: глупан :dash::dash::dash: сада ћу да исправим :ok:. Тај лекарски ти је око 1200,оо кинти, како ми другар рече. Ако су те већ звали и рекли да предаш све, ја бих предао све, осим, као што рекох, радне књижице. То видиш са њима када те буду звали да потпишеш "предуговор". То је уговор тј. њима гаранција коју потисујеш да ако одустанеш сам сносиш трошкове авионске карте, да си упознат ( прихваташ) да се ради од 10-14 сати по потреби, да ћеш радити на ниским температурама....итд, а ти онда знаш да ти је стигло "приглашење" и да се организује група и куповина авио-карата.

Можда будемо ишли заједно! Па да одемо на :pivce: илити чашицу разговора :ortaci:
 
Poslednja izmena:
Поззз и теби! :bye:
Јест, заборавио сам на притисак, тј. пермутовао па написао мокраћа, :rtfm: глупан :dash::dash::dash: сада ћу да исправим :ok:. Тај лекарски ти је око 1200,оо кинти, како ми другар рече. Ако су те већ звали и рекли да предаш све, ја бих предао све, осим, као што рекох, радне књижице. То видиш са њима када те буду звали да потпишеш "предуговор". То је уговор тј. њима гаранција коју потисујеш да ако одустанеш сам сносиш трошкове авионске карте, да си упознат ( прихваташ) да се ради од 10-14 сати по потреби, да ћеш радити на ниским температурама....итд, а ти онда знаш да ти је стигло "приглашење" и да се организује група и куповина авио-карата.

Можда будемо ишли заједно! Па да одемо на :pivce: илити чашицу разговора :ortaci:


Uvek druze...Ja sam jos u radnom odosu...ali,poslacu im fotokopiju radne knjizice,overenu....ali cu na papiru napisati...da sam jos uvek u radnom odnosu....rekli su mi da im trebaju mladi momci...ja sam uvek bio za to da radim,ali da budem placen za moj rad...:D...danas sam zavrsio sve oko papira,a sutra zavrsavam ovo oko lekarskog...pa cu im sve poslati u ponedeljak...komsija mi je tamo on je dosao preksinoc...rekao mi je ako su mi sad trazili dokumenta,da bi sigurno trebao da idem u aprilu...:D pozz druze,sve najbolje...
 
Велесстрој и Хопекс из Београда сарађују заједно или је то једна те иста фирма?

Годинама су сарађивали, а сада су се и ХОПЕКС и ИМД Метал припојијли Велесстроју. Сад ти је то све једна фирма и зато су у хаосу јер се сви селе у заједничке просторије. И, чуо сам да Велесстрој садатражи локацију да отворе школу заваривања.
 
Позз свима. Ово ми је хит:
у Тјумену је сати +5 (овде 23:18, тамо 04:18) а на линку до јуче -20, а данас код нас хладније :dash:.
Прави хит:
Србија, Београд 23:18, снег, -2, субјективни осећај -8,
Сибир, Тјумен 04:18, снег, темп -6, субјективни осећај -16
ништа страшно :cistisneg::cistisneg::babamrazica:
http://www.accuweather.com/sr/ru/tyumen/291102/weather-forecast/291102
 
Poslednja izmena:
Позз свима. Ово ми је хит:
у Тјумену је сати +5 (овде 23:18, тамо 04:18) а на линку до јуче -20, а данас код нас хладније :dash:.
Прави хит:
Србија, Београд 23:18, снег, -2, субјективни осећај -8,
Сибир, Тјумен 04:18, снег, темп -6, субјективни осећај -16
ништа страшно :cistisneg::cistisneg::babamrazica:
http://www.accuweather.com/sr/ru/tyumen/291102/weather-forecast/291102

Poz majstorbozo,ni ruskih -30 nije ko nasih -15.Provereno :lol:
 
Таксисти, месари, пекари.. који не разликују даску од летве, секиру од кесера, ексер од шарафа.. купили су диплому за сто евритЈа и отишли преко Путева, Хопекса за рад у Русију. Зато људи од искуства: искусни тесари, молери, фасадери.. не могу да добију посао јер немају диплому. Изгледа да није битно да ли човек цео живот ради у грађевини и држи посао у малом прсту, већ је битно да има диплому. Србија, бре!
 
Пошто сатница за рад у Русији типа Хопекс, Велестрој, ИМД метал..?

Satnica se kreće kao što je napisao Dacon od 4.00 - 6.00$. Ono što ja znam jeste da majstori bravari i cevari imaju 6.00$. Njihovi pomoćnici 5.00 - 5.50$ a zavarivači se kreću u dijapazonu od 7.00 - 9.00$. Sve zavisi od pokazanog znanja i sposobnosti čitanja radioničkih crteža i poznavanja izometrije kada su u pitanju bravari i cevari, dok za zavarivače zavisi koje ateste imaju. Toliko od mene za ovaj put. Pozdrav!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top