Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da dodam i ja nesto posle duzeg vremena: Bio sam u Tyumenu turisticki sa jednim presekom ukupno nesto manje od dva meseca, vratio se za Srbiju i posle 2 nedelje su me poslali na NPS1 sa biznis vizom i tamo sam proveo nesto manje od 2 meseca. Vratio sam se 20 avgusta i vec 21 su me pozvali da idem opet neke ateste da dajem ( inace sam zavarivac i ukupno sam dao 9 atesta za Velestroj sto u Tyumenu sto u Lestane ) I evo od 20 avgusta pa sve do danas me zavlace kako mi rade radnu dozvolu, prvo je bilo bice u septembru, pa kasne, pa u oktobru me pozvali na lekarski za Tyumen, pa posle nekog vremena mi rekli da su tek posle lekarskog poslali papire, pa poslednja informacija je da su tek 18 novembra poslali i da cu za Tyumen oko nove godine.. Evo sad ce 4 meseca kako ih cekam, bas su me unazadili, juce sam bio po svoj pasos i radnu knjizicu. Do 12h njih 12 je bilo po svoje papire, zale se ljudi oko plate i tako dalje.. U svakom slucaju katastrofa, mene su ruku na srce sve ispostovali finansijski sto sam zaradio ali koliko vidim stanje u firmi je trenutno katastrofa i ide sve nekako nizbrdo.. Inace ja sam odustao od Rusije kao i veci broj mojih kolega jer se vise nista ne zna i vise nista nije sigurno. Ni kada ce se ici, gde ce da nas posalju, kada ce plata, da li ce da me uhapse na gradilistu ili na aerodromu... Nazalost situacija u nasoj zemlji je takva da smo primorani na rizik. Samo sam napisao sta se meni izdesavalo, zelim vam svima sve najbolje !

Hvala ti druze na informacijam..pozzz:D
 
Meni je rečeno da stizu najkasnije do 07.11 (predati za priglašenje 23.9 za NPS-1), pa zatim, sigurno do kraja novembra......i još ih nema, tako da primi tu informaciju sa rezervom...jer se moze desiti i da ne bude tako.Mora se priznati, da su se poprilično izveštili u ''obmanjivanju'' oko datuma...doduše mogu one koji su silom prilika primorani da čekaju.Naravno i uvek peru ruke da su oni nemoćni, da je to sve do Moskve,mada, ne čini mi se da je to baš sve tako!Sve više mi liči na priču o štapu i šargarepi.;)


Naravno da sve primam sa rezervom,i mene od oktobra zavlace te sad ce,te kasne i tako prebacuju iz meseca u mesec,ali sada su mi se poklopile price sa dva razlicita mesta pa tako da se nadamo,,,,a kolko vidim da je najbolje da se cuti nista da se ne pise kada te kontaktiraju i sta ti kazu,jer ja iz najbolje namere iznesem ono sto saznam a drugi se sprdaju salju PP poruke,tako da od mene vise nikakva informacija nece biti izneta na forumu,dok mi ne stignu papiri,,,srecno svima:D:D
 
igrom slucaja danas sam pricala sa gradjevincem koji radi ovde za velestroj problem sto se tice radnih viza dozvola je sto nisu uplatili dovoljan broj istih jer je mnogo radnika i ne znaju tacan broj koliko bi im bilo potrebno sto znaci da nece da bacaju pare inace do marta se radi ulata dozvola tako da sam ja shvatila da do nove godine nece biti vecih odlazaka nazalost a ni za platu mi nije jasno jer njima je uveliko isplacen i januar a nasim ljudima tek oktobarska plata i kazu i za to treba reci hvala pa hvala velestroj

Izvini...Ali u kojoj firmu isplacuju januarsku platu u decembru?:per::hahaha:Odoh tamo da trazim posao,odmah...
Ako si mislila na Velesstroy-Rusija,tu je situacija nesto drugacija,i nemoj da te toliko bas loze...U dva puta se isplacuje zarada,oko 25 je isplata za predhodni,koliko ja znam,tako da nije bas neka razlika...
 
Pitanje je vremena kada ce kola krenuti nizbrdo u vezi isplata i visine satnica. Te price da ce vecina odustati od Rusije i ako satnice padnu ispod 5 dolara nema veze sa istinom. U Srbiji je stanje katastrofalno a bice jos gore. Moze biti da mnogo njih odustaje a zato ce ih biti nekoliki puta vise koji se prijavljuju. Ja cu se drzati firme jer su za sad plate i vise nego zadovoljavajuce. Ako bi potrajalo jos godinu dve bilo bi odlicno da se jos koji dinar uzme.

Sent from my GT-S6310

Koliko mi se cini,i krenulo je,ja koliko znam vec vise od godine se satnice skidaju pojedinim profilima radnika,tako da ih ima ko radi za 4$...Odustaju dve grupe ljudi,oni koji nece da rade,ili im ne treba,i oni koji u svom poslu vrede dosta,cene sebe i nece da se ponize sa tako malom satnicom,odlaze u druge firme...
 
Koliko mi se cini,i krenulo je,ja koliko znam vec vise od godine se satnice skidaju pojedinim profilima radnika,tako da ih ima ko radi za 4$...Odustaju dve grupe ljudi,oni koji nece da rade,ili im ne treba,i oni koji u svom poslu vrede dosta,cene sebe i nece da se ponize sa tako malom satnicom,odlaze u druge firme...
Колега ми каже што бих ја радио као тесар кад као варилац могу имати долар и по сатницу већу а осим тога и лакши ми је посао.:D Људи се прилагођавају, профиле мењају. А што се тиче ових "неће да се понизе" је сасвим нормално у складу са оном причом ако практикују да се старе ципеле не бацају док се нове не купе.
 
Колега ми каже што бих ја радио као тесар кад као варилац могу имати долар и по сатницу већу а осим тога и лакши ми је посао.:D Људи се прилагођавају, профиле мењају. А што се тиче ових "неће да се понизе" је сасвим нормално у складу са оном причом ако практикују да се старе ципеле не бацају док се нове не купе.


:ok::ok::ok:
 
Koliko mi se cini,i krenulo je,ja koliko znam vec vise od godine se satnice skidaju pojedinim profilima radnika,tako da ih ima ko radi za 4$...Odustaju dve grupe ljudi,oni koji nece da rade,ili im ne treba,i oni koji u svom poslu vrede dosta,cene sebe i nece da se ponize sa tako malom satnicom,odlaze u druge firme...

mozda se nisam dobro izrazila velestroju je isplacena apsolutna zarada i za januar rusi isplacuju za mesec unapred njima a nama realno gledano plata kasni sad je decembar pa bi trebalo biti novembarska plata a ne oktobarska ma nema veze poenta je u sporom odlasku ovo je bilo usput :ok:
 
mozda se nisam dobro izrazila velestroju je isplacena apsolutna zarada i za januar rusi isplacuju za mesec unapred njima a nama realno gledano plata kasni sad je decembar pa bi trebalo biti novembarska plata a ne oktobarska ma nema veze poenta je u sporom odlasku ovo je bilo usput :ok:
Niko ne isplacuje unapred,odakle vam to???Ja radim u Veless-Rusija i veruj mi,neko vas opasno laze...Sporo se odlazi,administracija je ogromna,poostreni su zakoni o strancima,ima tu mnogo sitnica koje uticu na odlazak ljudi.
Sto se tice plate i ruski Velestroj je dao pola a ove sedmice druga polovina, jutros mi je to rekla zena od jednog kolege koji radi za njih i ima fiksnu platu a do sada je dobijao u celosti !
Samo mi koji nazalost primamo plate preko Hopeksa...Ostalima koji su prijavljeni u RF isplacuje se u 2 dela UVEK.
Колега ми каже што бих ја радио као тесар кад као варилац могу имати долар и по сатницу већу а осим тога и лакши ми је посао.:D Људи се прилагођавају, профиле мењају. А што се тиче ових "неће да се понизе" је сасвим нормално у складу са оном причом ако практикују да се старе ципеле не бацају док се нове не купе.
Bez uvrede,ali to govori o ozbiljnosti firme,i majstora...Covek koji je majstor-tesar i majstor-varilac,nije ni jedno ni drugo,samo svastar,snalazljiv i spretan da iskoristi vreme i momenat.
Sam sam majstor,i drzim se iskljucivo svoje struke,druge me ne zanimaju,ili ako moram,ogradim se,da ja NISAM to sto oni hoce....Znam da ce se mnogi ovde naci pogodjenim,ali Boze moj,takav je zivot...
 
mozda se nisam dobro izrazila velestroju je isplacena apsolutna zarada i za januar rusi isplacuju za mesec unapred njima a nama realno gledano plata kasni sad je decembar pa bi trebalo biti novembarska plata a ne oktobarska ma nema veze poenta je u sporom odlasku ovo je bilo usput :ok:

Ako imas u vidu da je firma dobila novac unapred...Varas se...To niko normlan nece uraditi,kako ja da znam koliko i kako ces ti za mesec-dva unapred uraditi posao???
Nemojte nasedati na razne price...Krajem meseca se vrasi presek (situacija),a najcesce na 3 meseca...I posle se to preracuna,i daju pare firmi...Takav je redosled...
Izvini,a koga si imala u vidu kad si rekla 'rusi isplacuju njima'?
 
Зна ли неко ко је то из Кикинде шаље у Сочи молере, гипсаре, керамичаре.. сатница наводно 6 долара, смештај, превоз и храна обезбеђени?
 
сербы проходят &#1.jpg
НПС7.jpg


НПС 7 ,прошле године...
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top