Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti si dovoljno pametan za sebe druge nemoj da kritikujes narocito mene. Dali cu da nagrabusim ili ne sta te se tice gledaj da preneses svoje iskustvo ako ga imas drugima ali drugim tonom ne ovako.Prema tome drugi put bar kad citiras moj posto obrati paznju na izraze.
Prijatelji moji dragi Sabetanci citao sam i vidim da niste jos otisli krivo mi je ali sta da se radi bice bolje nadam se. Ja sam se smestio posle malo guzve i premestanja sa jednog mesta na drugo ali evo me u Tjumenu i dalje. Novi Uregnoj je trebalo da mi bude sledeca destinacija ali su poslali samo dvojicu koji imaju zelene kartone. Tako da ja nisam otisao samo zbog toga ali mozda i bolje.Smanjili su nam radno vreme farbari,tesari i dr rade po 8 sati a ostali koji rade unutra kao ja na 9 sati tako da mrka kapa od zarade. Navodno hladno i nevidi se ali to su izgovori. Kako ce biti do kraja videcemo ali nadam se samo lepom. Inace ovde je pre neki dan bilo hladno oko -20 danas je nesto toplije oko -10-15 tu je negde nema vetra pa izgleda da je toplije pada sneg ali je ok. Svim mojim prijateljima sa foruma zelim brz odlazak a uskoro vam saljem i slika sa gradilista da vidite gde sam. Pravimo novu rafineriju kazu da ce biti najveca u Evropi tako da znate al ostale informacije uskoro.
Toliko od mene i mnogo pozdrava za sad
PS: Mama strikaj kapu neku bre ozebe mi glava celava i izvini ali morao sam da kritikujem ovog Milana :cmok:[/QUO

Nista zlonamerno,ali Tyumen nije Evropa (u vezi sa najvecom rafinerijom u Evropi). Ako ste se preracunavali,koliko bi trebalo da zaradite otprilike sa tim brojem sati? Pozdrav i hvala.
 
Ti si dovoljno pametan za sebe druge nemoj da kritikujes narocito mene. Dali cu da nagrabusim ili ne sta te se tice gledaj da preneses svoje iskustvo ako ga imas drugima ali drugim tonom ne ovako.Prema tome drugi put bar kad citiras moj posto obrati paznju na izraze.
Prijatelji moji dragi Sabetanci citao sam i vidim da niste jos otisli krivo mi je ali sta da se radi bice bolje nadam se. Ja sam se smestio posle malo guzve i premestanja sa jednog mesta na drugo ali evo me u Tjumenu i dalje. Novi Uregnoj je trebalo da mi bude sledeca destinacija ali su poslali samo dvojicu koji imaju zelene kartone. Tako da ja nisam otisao samo zbog toga ali mozda i bolje.Smanjili su nam radno vreme farbari,tesari i dr rade po 8 sati a ostali koji rade unutra kao ja na 9 sati tako da mrka kapa od zarade. Navodno hladno i nevidi se ali to su izgovori. Kako ce biti do kraja videcemo ali nadam se samo lepom. Inace ovde je pre neki dan bilo hladno oko -20 danas je nesto toplije oko -10-15 tu je negde nema vetra pa izgleda da je toplije pada sneg ali je ok. Svim mojim prijateljima sa foruma zelim brz odlazak a uskoro vam saljem i slika sa gradilista da vidite gde sam. Pravimo novu rafineriju kazu da ce biti najveca u Evropi tako da znate al ostale informacije uskoro.
Toliko od mene i mnogo pozdrava za sad
PS: Mama strikaj kapu neku bre ozebe mi glava celava i izvini ali morao sam da kritikujem ovog Milana :cmok:


Pozdrav druze lepo je sto nas nisi zaboravio,,pozz:D:D

- - - - - - - - - -

Hvala ti Mikice, nadam se da cemo i mi Sabetanci uskoro krenuti, jedan po jedan :bye::bye::bye: pozdrav druze z:poz:z:poz:z:poz:


Ocemo,ocemo,ocemo Sale i mi ce mo da krenemo...:ok::rtfm::ok::rtfm::ajmo:
 
Битно је да отпутујете, да ли децембар ии јануар не прави велику разлику, узимајући у обзир катастрофално стање у Србији када је у питању запослење. Тако и ово јаукање (осим ако није у шаљивом контексту) је сасвим непотребно.. хоће ли други део плате каснити 2 или 5 дана, јер и прва половина је већа неколико пута од многих у Србији који имају целу од 30-ак хиљада.., тако дајте мало поштовања грани на којој седите.
Много је званих а мало изабраних.. Већ смо раније говорили да у фирми важе чудна правила и критеријум када је у питању повратак..Многе старе повратнике можда неће ни звати (а који су се доказали у пракси као одлични мајстори), а нове већ запошљавају да и не знају какви су у пракси. Шта ће бити нека буде. Надамо се најбољем..
Добро јутро свима, надам се да сте лепо спавали.. :)
 
Ti si dovoljno pametan za sebe druge nemoj da kritikujes narocito mene. Dali cu da nagrabusim ili ne sta te se tice gledaj da preneses svoje iskustvo ako ga imas drugima ali drugim tonom ne ovako.Prema tome drugi put bar kad citiras moj posto obrati paznju na izraze.
Prijatelji moji dragi Sabetanci citao sam i vidim da niste jos otisli krivo mi je ali sta da se radi bice bolje nadam se. Ja sam se smestio posle malo guzve i premestanja sa jednog mesta na drugo ali evo me u Tjumenu i dalje. Novi Uregnoj je trebalo da mi bude sledeca destinacija ali su poslali samo dvojicu koji imaju zelene kartone. Tako da ja nisam otisao samo zbog toga ali mozda i bolje.Smanjili su nam radno vreme farbari,tesari i dr rade po 8 sati a ostali koji rade unutra kao ja na 9 sati tako da mrka kapa od zarade. Navodno hladno i nevidi se ali to su izgovori. Kako ce biti do kraja videcemo ali nadam se samo lepom. Inace ovde je pre neki dan bilo hladno oko -20 danas je nesto toplije oko -10-15 tu je negde nema vetra pa izgleda da je toplije pada sneg ali je ok. Svim mojim prijateljima sa foruma zelim brz odlazak a uskoro vam saljem i slika sa gradilista da vidite gde sam. Pravimo novu rafineriju kazu da ce biti najveca u Evropi tako da znate al ostale informacije uskoro.
Toliko od mene i mnogo pozdrava za sad
PS: Mama strikaj kapu neku bre ozebe mi glava celava i izvini ali morao sam da kritikujem ovog Milana :cmok:[/QUO

Nista zlonamerno,ali Tyumen nije Evropa (u vezi sa najvecom rafinerijom u Evropi). Ako ste se preracunavali,koliko bi trebalo da zaradite otprilike sa tim brojem sati? Pozdrav i hvala.
Znam duze da nije u Evropi Rusija nisam lud ali poredjenja radi sa Evropom najveca rafinerija ce biti na ovom delu Evrope zajedno sa Rusijom prostire se na more m2 nepregledno i prosiruje se jos vise uskoro cu da postavim slika samo da uspem da se popnem na neko vislje mesto u krugu i slikam jer je zabranjeno ali krisom cu :)
A za zaradu sam i sam svestan da nece biti tolika koliko sam ja zamisljao ali sta sad da radim kad sam vec dosao malo sati rada ali da se i prekovremeno raditi i sve zavisi kako se dogovoris sa sefom tj poslovodjom ja sam recimo danas ostao prekovremeno 5 sati a pisace mi se vise jbg ko sto rekoh sve zavisi kako sedogovoris.
 
Da li neko zna zasto Velestroj isplacuje regres samo 38000 din.? Prosecna plata u Velestroju nije 38 hilj. I opet neka prevara:think:

Regres dali sam ja dobro procitao pa dali ti imas ugovor o radu i vidis li ti kolika ti pise plata u ugovoru na koju si prijavljen i odakle ti ta suma nelupaj po forumu gluposti kad se vratim mogu da skeniram ceo ugovor i da postavim da svi vidite da se nigde nespominje regres tj spominje se ali nema od toga nista sto pise u ugovoru od povecanja plate kad radis nocu,prekovremeno ili praznikom to mogu da potvrde svi koji rade u firmi. kakav regres niko nedoceka toliko da radi da bi dobio regres kad svi rade na 6 meseci pricam za Velestroj Beograd za Ruski neznam i necu mada mislim da je isto
 
Pozdrav druze lepo je sto nas nisi zaboravio,,pozz:D:D

- - - - - - - - - -



Nikad druze prijatelj sam do kraja za sve koji su ok prema meni ljudi negledam nikad na nacionalnu ili versku ili neznam koju pripadnost postujem sve ljude ako su ljudi. Zelim da i vi odete sto pre a dace bog uskoro nadam se

Ocemo,ocemo,ocemo Sale i mi ce mo da krenemo...:ok::rtfm::ok::rtfm::ajmo:

da uskoro i sretan vam put
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top