Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znam da ste u pravu ali muka čoveka na sve natera.A i jako je teško stupiti u kontakt sa našim poslodavcima u Rusiji.Sada se nadam da će mi to omogućiti čovek o kome je govorio Kosta 1703.Momci,vi koji tražite da vam kosta pošalje broj telefona ,zašto ga ne poslušate pa mu se javite na PP?Ja sam to uradila i odmah mi je odgovorio i ovom mu se prilikom zahvaljujem.Kamo lepe sreće da su i drugi tako voljni da pomognu.

Jesi imala razgovor sa poslodavcem?Sta Ti je odgovorio?Mislim..zensko si..jel ima i za Tebe neku ponudu?Ja sam zvao..i poslao trazenu dokumentaciju..sada cekam..
 
Tek sam juče uspostavila kontakt,danas šaljem CV ali moram da izvadim novi biometrijski pasoš.To mi komplikuje stvari jer imam crnogorsko državljanstvo pa moram u Podgoricu po crnogorski pasoš

A znate koji su gradovi u pitanju tj gde se daju poslovi???? Rusija je ogromna, nije isto raditi u moskvi ili vladivostoku koji je na kraju rusije .
 
Pa sad,sta reci .Recimo ima dosta ovde nasih srpski firmi gradjevinski sa domacom kuhinjom pa im verovatno i trebaju takvi profili.Dosta su cesti i nasi restorani ovde ,pogotovo u moskvi .
Plate kakve su za tu bransu ne znam samo mogu reci da recimo u moskvi za neki malo ozbiljni posao plata nije manja od neki mozda 1000 evra .
Kad kazem ozbiljni posao mislim na poslove gde se trazi neko znanje i specijalnost.
Standard je recimo osim stanova dosta jeftin,
benzin 40 dinara
hleb 20 dinara
piletina kg 200 din
mleko l 30 din
i td .... da ne nabrajam sve,cisto da imas uvid i neku sliku kako je ovde.

pozdrav
e svacega se naslusah ovde, pogotovu pposto prodajem jabuke po rusiji i trgujem pomalo i naftom i drugim stvarima.
hahaha svakakvih gluposti covek ovde procita , pazi benzin od 21-23 rublje u zavisnosti od proizvodjaca i kvaliteta a evro je 40,6 , a sigurno nece preci 41 po najavi tj. direktivi centralne banke, tako da je to 22/40,6= 51 evrocent .tj .50 dinara.
a tek cena hleba? sta ti jedes rizu?
grejanje jeste jeftino ako je centralno ,drugo tamo svi pricaju u dolarima umesto u evrima ko mi ,tako da su plate male kad se sve preracuna u evre. a uzbekistanaca ,tadzika ,gruzijaca, kazaxa i ostalih imaju ko pleve koji ce uvek biti jeftiniji od vas, uz to kazahi su uglavnom ruskog porekla i po strucnosti su bolji od nas ,+znaju jezik mnogo bolje od nas i blizi su im u svakom pogledu.
ljudi mante se rusije.
 
Ovde nazalost nemam nikoga sa kim bih mogao da zaista pricam o Rusiji ??
A Kad je posao u pitanju zaboravite na bratska osecanja!
Recimo tebi dodje Rus ali je smotan ,aljkav, pijan ,moze da ti bude brat 100puta al ne vredi.
I kod njih je sada nezaposlenost i anti-imigrantski lobi jaca.
Voleo bih da mogu zvucati lepo i optimisticno istina je da i jabuke sve teze prolaze, jednostavno zaostali smo i vreme je pregazilo ovu zalosnu i nazadnu prciju od zemlje ,Brazil krci OGROMNE povrsine zemljista sa extra plodnom zemljom dotad neobradjivanom i ekoloski cistom i tropskom klimom preko cele godine,istocna evropa pocinje da dobija subvencije i otvorenu podrsku od drzave.Srbija nema ni jedno ni drugo. Jabuke su bile 0,81 ajdared i delises, 1,2 zelena greni smit i muzza, ali su pale na 0,61 ,0,4 znaci kao kod nas.
 
e svacega se naslusah ovde, pogotovu pposto prodajem jabuke po rusiji i trgujem pomalo i naftom i drugim stvarima.
hahaha svakakvih gluposti covek ovde procita , pazi benzin od 21-23 rublje u zavisnosti od proizvodjaca i kvaliteta a evro je 40,6 , a sigurno nece preci 41 po najavi tj. direktivi centralne banke, tako da je to 22/40,6= 51 evrocent .tj .50 dinara.
a tek cena hleba? sta ti jedes rizu?
grejanje jeste jeftino ako je centralno ,drugo tamo svi pricaju u dolarima umesto u evrima ko mi ,tako da su plate male kad se sve preracuna u evre. a uzbekistanaca ,tadzika ,gruzijaca, kazaxa i ostalih imaju ko pleve koji ce uvek biti jeftiniji od vas, uz to kazahi su uglavnom ruskog porekla i po strucnosti su bolji od nas ,+znaju jezik mnogo bolje od nas i blizi su im u svakom pogledu.
ljudi mante se rusije.

A zasto dolaze kod njih da rade ako su im plate male:think: .
Sto se tice nezaposlenosti , jako im je mala negde oko 5,6 % , po deviznim rezervama su treci u svetu . bdp oko 10 000 % po glavi stanovnika . plate im uopste nisu male . tako da ti nemas blage vezeeeeeeee .
Pogledaj malo po netu , imas sajt ekonomija-statistika za celu evropu ukljucujuci i nas.
 
Ne razumes ,tolko se prica o bericetnoj Rusiji da ljudi pocinju da pisu kako ce da idu na slepo???
E pa moram malo da ih vratim na zemlju.Ali trudicu se da pomognem kolko mogu i kolko znam ,ali budimo realni pre svega, ja licno nemam nista protiv ljudi ovde,nisu mi konkurencija ,ne poznajem ih ,i nemam razloga da ih mrzim, znam da je tesko i kad sam vec ovde pisacu onoliko kolko mogu da im pomognem.
 
Poslednja izmena:
A zasto dolaze kod njih da rade ako su im plate male:think: .
Sto se tice nezaposlenosti , jako im je mala negde oko 5,6 % , po deviznim rezervama su treci u svetu . bdp oko 10 000 % po glavi stanovnika . plate im uopste nisu male . tako da ti nemas blage vezeeeeeeee .
Pogledaj malo po netu , imas sajt ekonomija-statistika za celu evropu ukljucujuci i nas.

Zemljace sve si omasio bdp nije 10.000 dolara po stanovniku ,pusti ti devizne rezerve i mi imamo rezerve pa jel tebi bolje od toga?
Pa i u ovoj prciji od Srbije imas ogromne nejednakosti u platama od juga pa sumadije preko vojvodine , Beograda. A Rusija je 100 puta veca.
Net je jedno a REAL-LIFE drugo .Da ne visis tolko na kompu znao bi razliku.
Ali slobodno nastavi, da cujem u kojim gradovima si bio?
 
Ovo NIJE komercijalni oglas.
Video sam da se u jednoj temi pominje neka prevara vezana za posao u Rusiji, pa sam se setio da jedan moj poznanik ima agenciju koja zaposljava radnike u Rusiji, uglavnom na gradjevinskim poslovima.
Takodje provereno znam da je dosad zaposlio najmanje 250 ljudi tamo.
Takodje mi se cini da svoje usluge naplacje direktno od firme koja angazuje ljude a ne od potencijalnih radnika(ovo nisam 100% siguran, moguce je da se naplacuje viza, ali u svakom slucaju vam garantuje posao u trenutku naplate).
E sad.....
Temu sam postavio jer sam povucen naslovom o prevari sa poslom u Rusiji, i ako ima interesanata neka se jave pa cu se ja detaljno raspitati, i svakako vam dati kontakt, ako zelite.
Ono za sta sam apsolutno siguran je da NIJE u pitanju prevara.

Kako mogu da kontaktiram pomenutu agenciju ili tog gospodina. Moj mail je
nebojsaalu@yahoo.com
Hvala.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top