Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti kao radis u Rusiji a neznam sta je to Ruska Federacija i gdje je to? Ako si se ta tolikim osnovnim neznanjem uputio da radis u Soci onda nije ni cudo sto te tamo preveslavaju i nasamaraju kako stignu, mada sada sumnjam da si uopste i bio tamo. Cini mi se da sve ovo pricas iz glave, tipa prico mi jedan coek.
Jel to meni upuceno?a inace nisam bio u Rusiji nikada...
 
Onda nek ostanu tamo jer tamo je reklamni prostog, oglasni itd. Ovo je tema na ekonomiji, a ne rubrika "Tražim posao/tražim radnike" a za detaljnije dogovore i razmenu medjusobnih informacija informacije imate pp.

Hvala :)

Ako je ovo ekonomija Ja sam dr. nauka...A Vi ste očigledno nešto pomešali i počnite malo od prve strane da čitate a NEMOJTE samo na kraju nešto pametovati poput takvih gluposti o
reklamama itd...
 
milutine88, ja sam moderator ovog foruma........i da, na Ekonomiji ste, verovali ili ne, mada ovu temu su pretvorili u oglas, te i ne liči na ekonomiju :)
Molim da ne vredjate, jer ja Vas nisam, niti ikoga do sad.
Lepo sam zamolila....
 
Ti kao radis u Rusiji a neznam sta je to Ruska Federacija i gdje je to? Ako si se ta tolikim osnovnim neznanjem uputio da radis u Soci onda nije ni cudo sto te tamo preveslavaju i nasamaraju kako stignu, mada sada sumnjam da si uopste i bio tamo. Cini mi se da sve ovo pricas iz glave, tipa prico mi jedan coek.
Pa vidi pametnice moja ako pocenmo svi da pisemo u skrcenicama jako tesko ce bilo ko da procita i razume bilo sta ako te interesuje bilo sta u vezi mene pitaj na pp a mogu ti dati i broj telefona ruskog. Drugo dali sam znanjem ili neznanjem se uputio u Rusiju koji si ti bre da me kritikujes. Ja sam samo dobronamerno pisao da drugi nebi nastradali kao ja. Ali ja sam i snasao se opet poceo da radim ali za sebe. Sve sto ti nije jasno pitaj mene u vezi mene a lupetanja ostavi za kafanu.
 
Po struci sam diplomirani gradjevinski inzenjer sa iskustvom od godinu dana na poslovima ove vrsteDobio sam posao u Hopex-u,putovacu u Ruski Federaciju pocetkom februara.Tako mi je receno.Koje je gradiliste u pitanju,to ne znam josh,znacu pred polazak...E sad da li ce biti tada ili kasnije to cemo jos da vidimo ,naoruzao sam se strpljenjem. Ako je neko vec prosao kroz svu tu proceduru bio bi zahvalan da podeli iskustvo sa mnom.
Hvala lepo na izdvojenom vremenu :)
 
Da li su hopeksu potrebni gradjevinski inzenjeri sa jednogodisnjim iskustvom?

Hopex?Poslala sam im cv,ali nisu mi odg.Ja sam završila master studije-gradjevina posle i it-akademiju-building construction,dobila sam i sertifikat-specijalista za gradj. konstrukcije,radila sam godinu dana i više ništa.Nemam ni pojma kako da steknem neko iskustvo,kada bukvalno svi traže licencu.Ovako sedeći može proći još 10 godina.Mislim da bi trebalo više da zapošljavaju i nas početnike,jer lako se može desiti da za 10- ak godina ne bude kadra,ako svi budu bežali od nas,ko od kuge.Pa i oni su bili početnici...
 
Hopex?Poslala sam im cv,ali nisu mi odg.Ja sam završila master studije-gradjevina posle i it-akademiju-building construction,dobila sam i sertifikat-specijalista za gradj. konstrukcije,radila sam godinu dana i više ništa.Nemam ni pojma kako da steknem neko iskustvo,kada bukvalno svi traže licencu.Ovako sedeći može proći još 10 godina.Mislim da bi trebalo više da zapošljavaju i nas početnike,jer lako se može desiti da za 10- ak godina ne bude kadra,ako svi budu bežali od nas,ko od kuge.Pa i oni su bili početnici...

Nisam se ni ja lako zaposlio. Isao sam od vrata do vrata bukvalno. Al to sto kazes da je jako tesko naci posao bez iskustva, zaista jeste tako. Da ti ne popujem mnogo,jer verovatno te price slusas svaki dan.. Znam veoma dobro kako je to. Savetujem ti da pokusas da odes licno u Hopex i odneses CV. Naoružaj se strpljenjem. Držim ti fige ... :-)
 
Pozdrav
Imam ponudu za posao u Sociju na gradilistu firme TQ,gradi se hotel.Trebalo bi da radim gipsane radove preko firme Gips-trade iz Bg.Sredjuju neke poslovne vize na 3 meseca,placaju smestaj,3 obroka,povratnu kartu.Ima li neko na forumu ko mozda radi na tom gradilistu,da napise kakav je smestaj i hrana.

I JA SAM OSTAVIO DOKUMENTA U GIPS TRADE OKO 1 NOVEMBRA SAD NAVODNO CEKAM CARTER LET KAD SE IDE NEZNAM NIKO MI SE NIJE JAVIO ZADDNJE 2 NEDELJE ako si jos tu javimi se 0641871893
 
Poslednja izmena:
sto se tice hopexa trenutno su u potrazivanju jos oko 3000 radnika za grtadilista u RF.nemojte nikom davati pare da bi Vas poslali u hopex ..najbolje je direktno ici tamo...Zlatiborska 05 Zemun...otvaraju nova gradilista,ali kad kazem 3000 radnika to ne znaci da svi komplet odmah idu u RF..imaju oni i svoje stare radnike koji su se dobro pokazali..posle tih radnika ako zafali radne snage oni zovu nove....i na kraju: dosta se cekaju papiri ( zavisno u koji deo Rusije se ide ) .
 
da pozdravim prvo stare prijatelje sa foruma, i dalje sam u sociju za puteve, nezalim se zadovoljan sam za sada ono sto mi je receno sve je ispostovano, usao sam u sistem i isplata je redovna, svako ko je nezadovoljan neka iskreno kaze dal je dosao kao njihov zaposlen i na radnu vizu ili turisticku prekoposrednika jel ljudi ima razlike. ja sam otac dvoje dece i iskreno znam sta govorim. informacija provereno tacna jeste da su hitno potrebni radnici Aluminijasi tacnije fasaderi kako za aluminijum tako i za keramicku fasadu, to je ono sto ja znam, ako koga interesuje.


Prijatelju ovde Goran, voleo bih da ostanemo u kontaktu, dobio sam ponudu od nadam se Puteva Uzice, da radim kao monter stolarije AL i PVC. Intresuje me koliko su tacni sa isplatom i postuju li sve ono sto su rekli? Da li je tacno da je obezbedjen smestaj i hrana? Kakvi su uslovi smestaja, hrane i kakvi su uslovi rada? Sta se desava poslie sest meseeci kada ti istekne ugovor, da li se vracas kuci ili se ugovor nastavlja? Ne bi bilo lose da mi opises sve, pravu istinu, dvoumim se sta da radim. Porodican sam covek isto kao i ti i veruj mi ovu ponudu shvatam ozbiljno! Hvala u napred!!!
 
Prijatelji,

Dobio sam poziv iz preduzeća "Putevi" Užice da radim kao inženjera zaštite na radu u Sočiju na gradilištu, pošto sam to po struci. Naime, iz kontakta sa filijalom tog preduzeća u Sočiju rečeno mi je da bih otišao u Soči turistički, na pasoš, a na probni rad od petnaest dana. Bez obzira da li bih zadovoljio ili ne posle toga bih se vratio kući, gde bi mi uradili u ambasadi radnu vizu (na osnovu priglašenija na rabotu, naravno), pa bih onda se sa tom radnom vizom vratio u Soči na rad od 6 meseci. Tako mi je u direktnom kontaktu rečeno.
Molim Vas da mi neko kaže nešto o tome, jer bih išao do nove godine. Unaped zahvalan.
Evo i mog e-mail-a: milanjsd@gmail.com
 
bakibataja ne razumem zasto mi ne odgovaras na pp. Primetio sam da si video poruku i procitao. To uopste nije kolegijalno sa tvoje strane.Ako neces da odgovoris,kazes lepo da ne budem naporan i gotovo.Nisam ocekivao od tebe tako nesto,jer vidim da si aktivan na forumu i da delis svoja iskustva sa drugima.
 
bakibataja ne razumem zasto mi ne odgovaras na pp. Primetio sam da si video poruku i procitao. To uopste nije kolegijalno sa tvoje strane.Ako neces da odgovoris,kazes lepo da ne budem naporan i gotovo.Nisam ocekivao od tebe tako nesto,jer vidim da si aktivan na forumu i da delis svoja iskustva sa drugima.


ja sam non stop na forumu i jedva cekam da ti odgovorim....!!!!
imas pp...PROCITAJ
 
Da li neko zna šta je sa Hopex-om i njihovim konkursom u kom su tražili više kandidata različitih profila (uglavnom gradjevinaca) a koji je završen pre skoro mesec dana? U potpunosti ispunjavam uslove za više pozicija (posebno što traže praktično više stotina radnika, ovde na forumu se rukovodilo i cifrom od 3000) ali još nisam kontaktiran sa njihove strane. A okvirni rok završetka selekcije je bio 7 dana. Ako na to dodam Novu Godinu i Božićne praznike već bih trebao da dobijem odgovor da sam bar u užem krugu. Na mejl mi ne odgovaraju a telefonom sam 7-8 puta bezuspešno pokušao da ih dobijem i saznam šta je u pitanju.
Ako neko nešto zna neka javi.
 
Sve je vezano i dobro upakovano za jednu nasu veliku firmu koja radi u sociju on je tamo na njihovom gradilistu a ovde ima pomagace.
Izgleda da je sve okej ali kada bude trebalo da se putuje trazice ti novac za radnu vizu uz uverljivo obrazlozenje i vise ga neces ni cuti ni videti.
Nadam se da sam nekom pomogo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top