Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav,

imam firmu koja bi mi poslala "priglasenie na rabotu" direktno iz Rusije. Mene zanima od momenta kada dobijem "priglasenie" do predaje ambasadi koliko treba cekati na vizu na 6 meseci?

Ovo i mene zanima. I zanima me da li je moguce dobiti vizu kad sam vec u Rusiji... za onih mesec dana koje omogucije bezvizni rezim. Neki kazu da je lakse dobiti radnu vizu kad si u Rusiji, dok drugi pak kazu da se nikako ne ide u Rusiju dok se ne dobije radna viza.
 
Ovo i mene zanima. I zanima me da li je moguce dobiti vizu kad sam vec u Rusiji... za onih mesec dana koje omogucije bezvizni rezim. Neki kazu da je lakse dobiti radnu vizu kad si u Rusiji, dok drugi pak kazu da se nikako ne ide u Rusiju dok se ne dobije radna viza.

Neznam kako se u Rusiji moze dobiti radna viza kad vize za gradjane Srbije izdaje ruska ambasada u Beogradu. MOzda mozes kad si u Rusiji lakse dobiti priglasenije na rabotu na osnovu koga se pravi viza ali svakako nju mozes dobiti samo u Beogradu (koliko ja znam). Bar je takva zakonska procedura e sad sto mnogi nasi ljudi idu i nekim zaobilaznim putevima to je druga stvar.
 
AUTOBUS ZA SOCI , CENA KARTE 120eura u jednom pravcu. Bili smo dva puta , sada krecemo i treci put, ako ima zainteresovanih mozete pozvati na 061 7198979 i 060 7198979 Dejan . Putuje se 48 h i ima oko 3100 km u jednom pravcu. Autobus je fulu sa klimom. sve informacije putem tel koje sam naveo.
 
Poslednja izmena:
Neznam kako se u Rusiji moze dobiti radna viza kad vize za gradjane Srbije izdaje ruska ambasada u Beogradu. MOzda mozes kad si u Rusiji lakse dobiti priglasenije na rabotu na osnovu koga se pravi viza ali svakako nju mozes dobiti samo u Beogradu (koliko ja znam). Bar je takva zakonska procedura e sad sto mnogi nasi ljudi idu i nekim zaobilaznim putevima to je druga stvar.

Hvala. Sad mi je malo jasnije. Samo mi kazi koliko kosta vadjenje radne vize?
 
Hvala. Sad mi je malo jasnije. Samo mi kazi koliko kosta vadjenje radne vize?

Nisam nikad isao na radnu vizu ali znam da se cijene razlikuju zavisno od vremena na koje se izdaje viza i zavisno od toga hoces li da je dobijes istog dana ili ces da sacekas. Ja sam jednom (prosle godine) isao po vizi za privatne posjete na tri mjeseca i platio sam je 50 evra. U sustini vaznije je pitanje kako dobiti priglasenije na rabotu na osnovu koga pravis vizu i koliko ono kosta.
 
Ovo i mene zanima. I zanima me da li je moguce dobiti vizu kad sam vec u Rusiji... za onih mesec dana koje omogucije bezvizni rezim. Neki kazu da je lakse dobiti radnu vizu kad si u Rusiji, dok drugi pak kazu da se nikako ne ide u Rusiju dok se ne dobije radna viza.


Priglasenije na rabotu je garantno pismo koje firma salje, i pomocu koje se moze traziti radna viza u Ambasadi RF u Beogradu. U principu odmah posle dobijanja Priglasenija moze da se radi viza.
Bilo kada, samo sa pasosem moze da se ode u Rusiju na mesec dana, turisticki.

Teoretski radna viza moze da se dobije i tamo, ali nije tacno da je lakse dobiti u Rusiji. Priglasenije je jedina prava stvar sve ostalo su mucke, na ovaj ili onaj nacin. Naravno ako odete u Rusiju da radite legalno, produzavanje vize se vrsi tamo, to obicno firme preuzimaju na sebe, i nema potrebe za povratak u SRB zbog toga.

Inace radio sam u Moskvi godinu dana i nije jedino radna viza problematicna. Prijava i registracija je takodje neophodna, i ako je firma ne resava, kostace vas minimum 5000RUR da se resi(to je bila tarifa pre godinu dana)

Radna viza je kostala oko 8000RSD, moze i vise ako treba da se zavrsi danas za suta.

Razmotrite sve cinjenice dobro pre nego sto odete. Bitna stavka na koju morate obratiti paznju jue prvenstveno smestaj, i to se potrudite da imate resenje za duzi period.
Zatim dokumenta potrebna za rad. Ima mnogo nasih ljudi koji su godinama na crno tamo, i dovijaju se na razne nacine, ali vama sigurno fali iskustva i kontakata po tom pitanju.

Kolika je plata građevinskog inženjera u Rusiji??

Plata je, kao i svugde, veoma sirok pojam. Ako bi se stvarno radilo u struci, i bilo posteno placeno, verovatno moze da se racuna od 3-5000$.
Mada za pocetak 2-3000$ je vise realno, mozda ni toliko.
 
Poslednja izmena:
Da, naravno.

U ovakvoj sisuaciji na ''dovijanje treba racunati'' otpilike svakih 6 meseci. SVe ukupno, oko 1000e dodatnih troskova u toku godine.

Ima i mogucnost da se jednom mesecno ode do ukrajinske granice, predje se i odmah vrati.
 
Poznajem covjeka koji svakog mjeseci ide u Srbiju, bude tamo dan-dva i vraca se u Rusiju gdje zaradjuje prilicno dobre pare tako da mu se ipak isplati to maltretiranje. Uostalom nista mu drugo i nepreostaje jer radi nelegalno a vjerovatno tako i zivi. Neznam kako je rijesio pitanje registracije ako je uopste rijesio.
 
Hvlala chiwi na odgovoru... ovo me zanima:

Inace radio sam u Moskvi godinu dana i nije jedino radna viza problematicna. Prijava i registracija je takodje neophodna, i ako je firma ne resava, kostace vas minimum 5000RUR da se resi(to je bila tarifa pre godinu dana)

Koliko to cesto treba da se radi? Koliko vremenski traje ta registracia... i cemu to sluzi?
 
Poznajem covjeka koji svakog mjeseci ide u Srbiju, bude tamo dan-dva i vraca se u Rusiju gdje zaradjuje prilicno dobre pare tako da mu se ipak isplati to maltretiranje. Uostalom nista mu drugo i nepreostaje jer radi nelegalno a vjerovatno tako i zivi. Neznam kako je rijesio pitanje registracije ako je uopste rijesio.

Jel moze da ga pitas kako to izvodi i kako je resio to sa registracijom. Ako pribegnem ovom metodu, neci moci u Srbiju svakih mesec dana. Planiram da radim u Sankt Peterburgu... pa bi najlakse bilo da idem autobusom ili vozom do Finske svakih mesec dana. Jel moze sa srpskim novim crvenim pasosom slobodno da se udje u Finsku bez vize?

PS: Ako ne moze u Finsku, moze li u Estoniju? Ili barem Belorusiju... mada kad se vec ide do Belorusije, moze i do Ukrajne.
 
Poslednja izmena:
Jel moze da ga pitas kako to izvodi i kako je resio to sa registracijom. Ako pribegnem ovom metodu, neci moci u Srbiju svakih mesec dana. Planiram da radim u Sankt Peterburgu... pa bi najlakse bilo da idem autobusom ili vozom do Finske svakih mesec dana. Jel moze sa srpskim novim crvenim pasosom slobodno da se udje u Finsku bez vize?

PS: Ako ne moze u Finsku, moze li u Estoniju? Ili barem Belorusiju... mada kad se vec ide do Belorusije, moze i do Ukrajne.

Za Finsku i Bjelorusiju neznam ali znam da su nasi ljudi prelazili ukrajinsku ili estonsku granicu, odmah se vracali i time sticali pravo na novi boravisni rok u Rusiji. (Nova tri mjeseca ako ides na privatno pozivno pismo.) Ali to je pod uslovom da si registrovan da zivis kod nekog privatnog lica. Neznam kako to ide kad nemas privatno lice jer registracija u svakom slucaju mora postojati da bi uopste mogao preci rusku granicu.
 
Pozdrav svima, novi sam na forumu

Unaprijed zahvalan na bilo kakvim informacijama, svjezim informacijama.

Da li neko zna neku pouzdanu firmu koja radi u Sociju i kojoj su potrebni monteri klimatizacije, ventilacije i grijanja.

Posto ima mnogo posrednika ili agenata koji rade na tim poslovima pa mi sve to zvuci mnogo sumnjivo... Ne zele da kazu za koju firmu je potrebno novih radnika. Traze na polasku 100eura, a kako i sta te ceka to Bog zna.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top