Posao u Rusiji - Strana 36
Strana 36 od 674 PrvaPrva ... 263233343536373839404686136536 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 876 do 900 od 16850

Tema: Posao u Rusiji

Nov član
    Učlanjen
    18.08.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Posao u Rusiji

Pozz drustvo!!! Interesuju me dve stvari pa ako neko zna molio bih ga odgovori u sto kracem roku.
    Prvo da li se placa sta ono proglasenje ako stigne a ja se predomislim u vezi posla u Sociju? Cekam vec 5 meseci i sad su iskarle neke privatne stvari zbog kojih bi morao odloziti-otakzati put.
    Drugo da li ko zna izvesnog Petka Jevtica. Navodno je on kontakt za Puteve Uzice i on sredjuje papire za rad? Radi u Beogradu. Moj drugar je otisao u Soci pre 15 dana i kaze da im niko nije dao nikakav ugovor niti im ko sta govori u vezi satnica, a pasoi su kao odneti da bi se sredila prijava stana .
    Meni je to malo sumnjivo s obzirom da je kolega sa foruma dobio ugovor pre polaska.....

Početnik
    Učlanjen
    28.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pitanje za volana,koliko si tamo zaradjivao,kako s uopste otisao tamo,kakvi su uslovi za zivot i rad.pozz
    Poslednji put ažurirao/la boroja : 21.08.2012. u 10:00

Nov član
    Učlanjen
    28.08.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav ljudi! Da li je neko cuo za firmu Dizart house doo? Traze ljude za rad pa me interesuju iskustva sa njima. Kontakt osoba im je Milos Djurasin.

Početnik
    Učlanjen
    01.08.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

imali neka firma u moskvi da joj trebaju armiraci???

Zainteresovan član
    Učlanjen
    15.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Pozdrav,

imam firmu koja bi mi poslala "priglasenie na rabotu" direktno iz Rusije. Mene zanima od momenta kada dobijem "priglasenie" do predaje ambasadi koliko treba cekati na vizu na 6 meseci?

Aktivan član emanullah (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    29

Kolika je plata građevinskog inženjera u Rusiji??

Legenda Mickie (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    451

Citat Original postavio Ste Pogledaj poruku
    Pozdrav,

imam firmu koja bi mi poslala "priglasenie na rabotu" direktno iz Rusije. Mene zanima od momenta kada dobijem "priglasenie" do predaje ambasadi koliko treba cekati na vizu na 6 meseci?
    Ovo i mene zanima. I zanima me da li je moguce dobiti vizu kad sam vec u Rusiji... za onih mesec dana koje omogucije bezvizni rezim. Neki kazu da je lakse dobiti radnu vizu kad si u Rusiji, dok drugi pak kazu da se nikako ne ide u Rusiju dok se ne dobije radna viza.
    Bez Cara ne valja!

Početnik
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav. jel ide neko 11. ili 12. ovog meseca za Krasnodar sa ovog foruma ? ili ako je vec neko tamo, interesuje me sta se radi NPs-ka ili zgrada? ovi iz firme nekazu nista!!

Ističe se Isus33 (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio Mickie Pogledaj poruku
    Ovo i mene zanima. I zanima me da li je moguce dobiti vizu kad sam vec u Rusiji... za onih mesec dana koje omogucije bezvizni rezim. Neki kazu da je lakse dobiti radnu vizu kad si u Rusiji, dok drugi pak kazu da se nikako ne ide u Rusiju dok se ne dobije radna viza.
    Neznam kako se u Rusiji moze dobiti radna viza kad vize za gradjane Srbije izdaje ruska ambasada u Beogradu. MOzda mozes kad si u Rusiji lakse dobiti priglasenije na rabotu na osnovu koga se pravi viza ali svakako nju mozes dobiti samo u Beogradu (koliko ja znam). Bar je takva zakonska procedura e sad sto mnogi nasi ljudi idu i nekim zaobilaznim putevima to je druga stvar.

Početnik
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up Re: Posao u Rusiji

AUTOBUS ZA SOCI , CENA KARTE 120eura u jednom pravcu. Bili smo dva puta , sada krecemo i treci put, ako ima zainteresovanih mozete pozvati na 061 7198979 i 060 7198979 Dejan . Putuje se 48 h i ima oko 3100 km u jednom pravcu. Autobus je fulu sa klimom. sve informacije putem tel koje sam naveo.
    Poslednji put ažurirao/la beorusplus : 08.09.2012. u 15:15

Legenda Mickie (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    451

Citat Original postavio Isus33 Pogledaj poruku
    Neznam kako se u Rusiji moze dobiti radna viza kad vize za gradjane Srbije izdaje ruska ambasada u Beogradu. MOzda mozes kad si u Rusiji lakse dobiti priglasenije na rabotu na osnovu koga se pravi viza ali svakako nju mozes dobiti samo u Beogradu (koliko ja znam). Bar je takva zakonska procedura e sad sto mnogi nasi ljudi idu i nekim zaobilaznim putevima to je druga stvar.
    Hvala. Sad mi je malo jasnije. Samo mi kazi koliko kosta vadjenje radne vize?
    Bez Cara ne valja!

Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Hvala. Sad mi je malo jasnije. Samo mi kazi koliko kosta vadjenje radne vize?
    Nisam nikad isao na radnu vizu ali znam da se cijene razlikuju zavisno od vremena na koje se izdaje viza i zavisno od toga hoces li da je dobijes istog dana ili ces da sacekas. Ja sam jednom (prosle godine) isao po vizi za privatne posjete na tri mjeseca i platio sam je 50 evra. U sustini vaznije je pitanje kako dobiti priglasenije na rabotu na osnovu koga pravis vizu i koliko ono kosta.

Početnik chiwi (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Priglasenije na rabotu je garantno pismo koje firma salje, i pomocu koje se moze traziti radna viza u Ambasadi RF u Beogradu. U principu odmah posle dobijanja Priglasenija moze da se radi viza.
    Bilo kada, samo sa pasosem moze da se ode u Rusiju na mesec dana, turisticki.

Teoretski radna viza moze da se dobije i tamo, ali nije tacno da je lakse dobiti u Rusiji. Priglasenije je jedina prava stvar sve ostalo su mucke, na ovaj ili onaj nacin. Naravno ako odete u Rusiju da radite legalno, produzavanje vize se vrsi tamo, to obicno firme preuzimaju na sebe, i nema potrebe za povratak u SRB zbog toga.

Inace radio sam u Moskvi godinu dana i nije jedino radna viza problematicna. Prijava i registracija je takodje neophodna, i ako je firma ne resava, kostace vas minimum 5000RUR da se resi(to je bila tarifa pre godinu dana)

Radna viza je kostala oko 8000RSD, moze i vise ako treba da se zavrsi danas za suta.

Razmotrite sve cinjenice dobro pre nego sto odete. Bitna stavka na koju morate obratiti paznju jue prvenstveno smestaj, i to se potrudite da imate resenje za duzi period.
    Zatim dokumenta potrebna za rad. Ima mnogo nasih ljudi koji su godinama na crno tamo, i dovijaju se na razne nacine, ali vama sigurno fali iskustva i kontakata po tom pitanju.

Citat Original postavio emanullah Pogledaj poruku
    Kolika je plata građevinskog inženjera u Rusiji??
    Plata je, kao i svugde, veoma sirok pojam. Ako bi se stvarno radilo u struci, i bilo posteno placeno, verovatno moze da se racuna od 3-5000$.
    Mada za pocetak 2-3000$ je vise realno, mozda ni toliko.
    Poslednji put ažurirao/la chiwi : 14.09.2012. u 10:08

Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Znam da mnogi nasi ljudi kupuju priglasenije na rabotu na osnovu koga prave radnu vizu a potom rade neke desete poslove fiktivno se vodeci kao da rade u firmi koja im je kao poslala priglasenije. Ljudi se dovijaju na razne nacine.

Početnik chiwi (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da, naravno.

U ovakvoj sisuaciji na ''dovijanje treba racunati'' otpilike svakih 6 meseci. SVe ukupno, oko 1000e dodatnih troskova u toku godine.

Ima i mogucnost da se jednom mesecno ode do ukrajinske granice, predje se i odmah vrati.

Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Poznajem covjeka koji svakog mjeseci ide u Srbiju, bude tamo dan-dva i vraca se u Rusiju gdje zaradjuje prilicno dobre pare tako da mu se ipak isplati to maltretiranje. Uostalom nista mu drugo i nepreostaje jer radi nelegalno a vjerovatno tako i zivi. Neznam kako je rijesio pitanje registracije ako je uopste rijesio.

Početnik
    Učlanjen
    11.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

mozes da je dobijes odmah, samo sto je skuplja, amozes i za sedam dana jeftinija varijanta.

Legenda Mickie (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    451

Hvlala chiwi na odgovoru... ovo me zanima:

Citat Original postavio chiwi Pogledaj poruku
    Inace radio sam u Moskvi godinu dana i nije jedino radna viza problematicna. Prijava i registracija je takodje neophodna, i ako je firma ne resava, kostace vas minimum 5000RUR da se resi(to je bila tarifa pre godinu dana)
    Koliko to cesto treba da se radi? Koliko vremenski traje ta registracia... i cemu to sluzi?
    Bez Cara ne valja!

Legenda Mickie (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    451

Citat Original postavio Isus33 Pogledaj poruku
    Poznajem covjeka koji svakog mjeseci ide u Srbiju, bude tamo dan-dva i vraca se u Rusiju gdje zaradjuje prilicno dobre pare tako da mu se ipak isplati to maltretiranje. Uostalom nista mu drugo i nepreostaje jer radi nelegalno a vjerovatno tako i zivi. Neznam kako je rijesio pitanje registracije ako je uopste rijesio.
    Jel moze da ga pitas kako to izvodi i kako je resio to sa registracijom. Ako pribegnem ovom metodu, neci moci u Srbiju svakih mesec dana. Planiram da radim u Sankt Peterburgu... pa bi najlakse bilo da idem autobusom ili vozom do Finske svakih mesec dana. Jel moze sa srpskim novim crvenim pasosom slobodno da se udje u Finsku bez vize?

PS: Ako ne moze u Finsku, moze li u Estoniju? Ili barem Belorusiju... mada kad se vec ide do Belorusije, moze i do Ukrajne.
    Poslednji put ažurirao/la Mickie : 21.09.2012. u 16:41
    Bez Cara ne valja!

Učlanjen
    18.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Jel moze da ga pitas kako to izvodi i kako je resio to sa registracijom. Ako pribegnem ovom metodu, neci moci u Srbiju svakih mesec dana. Planiram da radim u Sankt Peterburgu... pa bi najlakse bilo da idem autobusom ili vozom do Finske svakih mesec dana. Jel moze sa srpskim novim crvenim pasosom slobodno da se udje u Finsku bez vize?

PS: Ako ne moze u Finsku, moze li u Estoniju? Ili barem Belorusiju... mada kad se vec ide do Belorusije, moze i do Ukrajne.
    Za Finsku i Bjelorusiju neznam ali znam da su nasi ljudi prelazili ukrajinsku ili estonsku granicu, odmah se vracali i time sticali pravo na novi boravisni rok u Rusiji. (Nova tri mjeseca ako ides na privatno pozivno pismo.) Ali to je pod uslovom da si registrovan da zivis kod nekog privatnog lica. Neznam kako to ide kad nemas privatno lice jer registracija u svakom slucaju mora postojati da bi uopste mogao preci rusku granicu.

Nov član
    Učlanjen
    21.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav svima, novi sam na forumu

Unaprijed zahvalan na bilo kakvim informacijama, svjezim informacijama.

Da li neko zna neku pouzdanu firmu koja radi u Sociju i kojoj su potrebni monteri klimatizacije, ventilacije i grijanja.

Posto ima mnogo posrednika ili agenata koji rade na tim poslovima pa mi sve to zvuci mnogo sumnjivo... Ne zele da kazu za koju firmu je potrebno novih radnika. Traze na polasku 100eura, a kako i sta te ceka to Bog zna.

Početnik chiwi (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Hvlala chiwi na odgovoru... ovo me zanima:

Koliko to cesto treba da se radi? Koliko vremenski traje ta registracia... i cemu to sluzi?

Isto kao kod nas: moras da budes prijavljen na nekoj adresi, recimo u Piteru...sve zavisi na koliko mozes da sredis, obicno ide na 3 do 6 meseci

Početnik
    Učlanjen
    27.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Поздрав свима.

Да ли је неко радио(ради) у фирми Hopex као инжењер и каква су искуства са том фирмом?

Početnik
    Učlanjen
    27.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav svima.

Da li je neko radio(radi) u firmi Hopex kao inženjer i kakva su iskustva?

Početnik
    Učlanjen
    27.09.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav svima

Interesuje me kakva su iskustva gradjevinskih inženjera koji su radili(rade) u firmi Hopex?

Slične teme

1. Sve o Rusiji
    Autor Bara Kob Ama u forumu Politika
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 11.02.2009., 19:44
  2. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.11.2007., 08:57

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku