Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala Vera na informacijama, kupicu nas 063 broj ali me zanima i koja Ruska mreza na NPS2 gradilistu ima signal da bi znao na aerodromu da kupim karticu. Kakav je smestaj, tamo, ima li nekog naseljenog mesta u blizini ...?!
...važi, raspitaću se, i njemu je sve to novo, a pogotovo što ga seljakaju sa jednog kraja Rusije na drugi. Za ono vreme koje je proveo u N Ureg. na NPS2 kaže da ih je bilo po dvoje u sobi a ima i po troje. Hrana je dobra.
Mi mu upaćujemo kredit ovde pa ima za poruke a kaže kad se vrati tamo da će njih troje kupiti zajednički modem...da imaju za vezu sa nama u Srbiji. Kad kupe modem, javim koji je i kako fercera :zper:
Muž mi već senior što se tiče staža i rada po terenima, pa kaže da ima dosta mladih, ima dosta i naših mladih dama. E, da....kaže da se kupuje flaširana voda koja je skupa 80 rubalja...mislim da je to preko 200 din.
Poneo je kofer od 20kg robe i kaže da mu je to puno garderobe...znači nemojte preterivati, jer su im odela topla...i jedino što nije dobio još radnu obuću, to je poneo od kuće sva sreća.
 
..ovim su išli od Urengoja do NPS-a
003.JPG
 
pozdrav svima,
moze li neko od vas da mi kaze da li se akontacija odbija od 1. ili 2. uplate, naime moj hazbend je sljakao sept . i oktob.na nps11.
vratio se 28.10.
od prve plate,a septembarska je bila juce...

- - - - - - - - - -

izvinjavam se mnogima ako sam ih cacnula nekim klikom.ne snalazim se jos na forumu

- - - - - - - - - -

kaze moj muz da tamo ima jedna maaala prodavnicica

da ima u kojoj nema nista i preskupa je....nema cigareta sto je njemu najbitnije
 
...važi, raspitaću se, i njemu je sve to novo, a pogotovo što ga seljakaju sa jednog kraja Rusije na drugi. Za ono vreme koje je proveo u N Ureg. na NPS2 kaže da ih je bilo po dvoje u sobi a ima i po troje. Hrana je dobra.
Mi mu upaćujemo kredit ovde pa ima za poruke a kaže kad se vrati tamo da će njih troje kupiti zajednički modem...da imaju za vezu sa nama u Srbiji. Kad kupe modem, javim koji je i kako fercera :zper:
Muž mi već senior što se tiče staža i rada po terenima, pa kaže da ima dosta mladih, ima dosta i naših mladih dama. E, da....kaže da se kupuje flaširana voda koja je skupa 80 rubalja...mislim da je to preko 200 din.
Poneo je kofer od 20kg robe i kaže da mu je to puno garderobe...znači nemojte preterivati, jer su im odela topla...i jedino što nije dobio još radnu obuću, to je poneo od kuće sva sreća.
Hvala ti na ovim informacijama! Voda je tamo izgleda najveci dnevni izdatak?! Dali kada se ima slobodan dan, dali svak kupuje sebi za obrok ili se ruca u menzi sa radnicima koji rade?
Ima zenske, ima zenske!!!:D :D :D
E ako i ja budem putovao onim vozilom to ce biti jedinstveni dozivljaj! :D
 
darebre, u stvari se baš ne snalazim na forumu, pa sam ti se zato javila preko priv. poruke, a nekako sam najviše informacija pokupila baš preko tebe. Što se tiče velesstroja Zg, imao je samo kratke kontakte s njihovom pravnicom i nisam sigurna da velesstroj Zagreb uopšte i postoji. Preglede za koje pitaš, kod nas nije imao, već su mu rekli da će sve obaviti u Urengoyu.

Inače bi nam bilo jako drago ukoliko još netko ovih dana ide prema Urengoyu ili Sabbeti iz Zagreba da se javi, jer nekako je sve lakše u društvu.. Pozdrav svima koji ovih dana putuju u ma koji dio Rusije.
 
to na dva meseca je jednokratna (takozvana biznis) viza. Moras da se vratis u Srbiju i ovde da se radi nova ili biznis ili prava radna viza. Ne postoji sanssa da se tamo produzava. I svi sto su otisli na 2 meseca dobili su automatski i povratnu kartu. Imate primerak elektronske karte i na njoj pise kada se vracate...
Niko do sada nije dobio kartu u jednom pravcu.

bravo kolega to sam i ja upravo hteo reci,uz kartu dobijas i elektronsku katru na kojoj pise i povratak,
odnosno mozes dobiti kartu u jednom pravcu kada dobijes radnu vizu na godinu dana gde si obavezan min da odradis 6 meseci da bi imao uslov da podjes
kuci na odmor naravno neplacen ali je i to retko ljudi znaju da odrade i po 7-8 meseci pa ih tek onda puste kuci na 2 nedelje,nedaj boze zbog bolesti,povrede ili smtnog slucaja tek onda naprave ustupak za vanredno pustanje.
Niste u pravu ni jedan ni drugi.U pasosu,u BG-u dobijas jednokratnu ili dvokratnu (Imas pravo jednom da izadjes iz RF za vreme njenog vazenja) vizu,ali ima ih raznih.Turisticka (30-90 dana,sa pozivom drzavljanina RF),biznis ili деловая,sa kojom po zakonu ne bi smeo da radis,ali nas vecina radi i sa njom bez problemaбkoja ne moze da se produzi ovde u RF,i radna,работа по найму,koja i MORA da se produzi u RF,mesec pre isteka prvobitne vize.Rok na koji se produzava zavisi od potreba firme,roka do kojeg su im odobreni stranci na rad,itd,i moze da produzava mislim do 2 godine neprekidno.Ta viza je onaj famozni zeleni karton,koji ovde nasi ljudi obozavaju da tako nazivaju,i ona je mnogokratna,imas pravo na neogranicen broj izlazaka i ulazaka u RF,za vreme njenog dejstva.
Jos jedna greska nasih ljudi ovde je u tome sto mere vreme do odmora od momenta produzenja vize,zato sto im sefovi tako sugerisu,ali PRAVO NA ODMOR JE 6 MESECI OD DANA POLASKA IZ BEOGRADA,i nema veze sa produzenjem vize.To se oni koriste neznanjem,strahom i zeljom da radite,da bi sto kasnije otisli na odmor.....
 
Neko ce da ide i na krak naftovoda trase Куюмба - Тайшет. Gledajuci mapu tu i nema naseljenih mesta. Bar ne pored NPS-ki kije treba da se rade.http://www.transneft.ru/projects/119/10649/
Tu se tek radi priprema za radnike. Treba da se postavljaju kontejneri i ostalo...

Nesko,j sam ovde vec pisao o tom kraku...Udar na ovo mesto se ocekuje za mesec,tako da nije iskljuceno da se svi ovde koji cekaju,upute za nama ovamo...Za signal ne znam,imas na sajtu Megafona pokrivenost signalom,i mozes da uporedis sa skicom naftovoda.Megafon je trenutno ovde najrasireniji,i postojan sa signalom...POred NPS1 ima mesto,Kujumba,125 stanovnika,po zvanicnim podacima,ako posle popisa neko nije rodio ili nedaj Boze umro...:per: Jedna novost je sto ce tu Velesstroj-bg raditi i deo cevovoda,oko 95km,tako da se varioci spreme za "ljuti boj"...Da dokazemo i Rusima da nisu jedini u svetu koji to znaju...Bice jedno od vecih gradilista,ukupno gledano,ali na prvi pogled,covek koji sve to vodi je organizovan,korektan i pun znanja i energije...Tako da se ocekuje dobar rezultat svega.Ako neko krene put ovog gradilista,neka se javi ovde,voleo bih da upoznam i licno bar nekoga sa ovog foruma,dugo se druzimo virtualno.. Veliki pozdrav svima ovde...
Da,ako je bila plata,zene polako...Razvucite malo,ne morate odmah bas sve da ulozite...:per::hahaha:
 
Pozdrav svima, ja sam nov na forumu,
danima i nedeljama cekam poziv za mesto vodja gradjevinske grupe ( ili slicna poz. ), pri Velestroju.
Struka dipl.mas.ing., javili su mi iz Velestroja Moskve da sam primljen i da sacekam 2 nedelje do 2 meseca (?!).
Da li neko ima ideju gde i koga da zovem, a da znaju nesto da kazu?!
 
Dobra dan svima :), ja sam na ovom forumu i ovoj temi nov,
cekam danima i nedeljama poziv od Velestroja Beograd.
Da li je neko imao slicnu situaciju: posle razgovora za posao u Hopexu (poz.vodja gradilista, dipl.mas.ing), iz Moskve su me zvali (!?) da potvrde moju prijavu i da ocekujem obuku i odlazak na neko od gradilista u roku 2 nedelje do 2 meseca. Sad je proslo 1 mesec :confused:
Dali neko ima slicnu situaciju, od kud poziv iz Moskve za potvrdu i prijem, a U Bgd niko nezna nista ili ja ne zovem i netrazim pravog coveka za info.
Niko jos nije trazio dokumente ili bilo sta.
Kako mogu da budem u procesu kad nista od dokumenata nisam predao.
Hvala svima na pomoci.
 
Molio bih te da ne dajes los primer ostalim suprugama ,,,,,,,,,,,:hahaha::hahaha::hahaha:
ma htela ja da rasporedim za ceo mesec....znaci po 100 dinara dnevno...ali se predomislih pa kupih semenke za sve pare....pa ima da ih grickam do 1 decembra :zcepanje::zcepanje::zcepanje:[/QUOTE]

hahahahahaahaha slatko se nasmejah srecom moja zena nerazume se u komp i neinteresuje je inace bi je navadili na semenke :)
 
Dobra dan svima :), ja sam na ovom forumu i ovoj temi nov,
cekam danima i nedeljama poziv od Velestroja Beograd.
Da li je neko imao slicnu situaciju: posle razgovora za posao u Hopexu (poz.vodja gradilista, dipl.mas.ing), iz Moskve su me zvali (!?) da potvrde moju prijavu i da ocekujem obuku i odlazak na neko od gradilista u roku 2 nedelje do 2 meseca. Sad je proslo 1 mesec :confused:
Dali neko ima slicnu situaciju, od kud poziv iz Moskve za potvrdu i prijem, a U Bgd niko nezna nista ili ja ne zovem i netrazim pravog coveka za info.
Niko jos nije trazio dokumente ili bilo sta.
Kako mogu da budem u procesu kad nista od dokumenata nisam predao.
Hvala svima na pomoci.

dobro nam dosao u firmu u kojoj su svi u procesu i svi cekaju 15-ti ali kog meseca i koje godine e to se vec nezna to je pitanje na koje nemoze niko iz velestroja da ti odgovori
 
Dobra dan svima :), ja sam na ovom forumu i ovoj temi nov,
cekam danima i nedeljama poziv od Velestroja Beograd.
Da li je neko imao slicnu situaciju: posle razgovora za posao u Hopexu (poz.vodja gradilista, dipl.mas.ing), iz Moskve su me zvali (!?) da potvrde moju prijavu i da ocekujem obuku i odlazak na neko od gradilista u roku 2 nedelje do 2 meseca. Sad je proslo 1 mesec :confused:
Dali neko ima slicnu situaciju, od kud poziv iz Moskve za potvrdu i prijem, a U Bgd niko nezna nista ili ja ne zovem i netrazim pravog coveka za info.
Niko jos nije trazio dokumente ili bilo sta.
Kako mogu da budem u procesu kad nista od dokumenata nisam predao.
Hvala svima na pomoci.

Otvaraju se nova gradilista. U starima verovatno nema potrebe za tobom. Ides kao strucnjak verovatno ce ti brzo raditi radnu dozvolu. Nova gradilista se otvaraju krajem ove godine. Bar je tako pisalo po novinama.
http://www.rbc.ru/rbcfreenews/20131021111527.shtml
 
Ne znam da li je na forumu prihvatljivo davati brojeve telefona i kontakt imena,
ali osobe cije kontakte imam su u Rusiji kao inzenjeri po gradilistima..., cuo sam od sekretarice Velestroja Beograd da su doticne osobe u
Srbiji kad se organizuju razgovori sa novim kandidatima ( a nov konkurs je u toku i istice 5.11.), pa kontam da je prilika naci ih uskoro?!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top