Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da nisi ti mozda neki inspektor pa postavljas glupa pitanja/
radim u Budvi, tacnije Radovici, gde je glavna baza firme, ako si toliko radoznao, dodji na kapiju pa da vidis da ova firma stvarno postoji, ima veliku betonsku bazu, garaze i prostorije koje ti sigurno nisi nikad ni video u zivotu, a takodje i ona mala sta joj tata ide po zgradama i trazi firme.
ne mogu verovati da neki ljudi imaju toliko sumnjicavosti pa na forumima traze posao, umesto da lepo posalju CV, sacekaju poziv za razgovor, i onda, ako budu primljeni, pocnu da rade i zaradjuju. Neverovatno, svi samo nesto sumnjice, a evo, nama i dalje trebaju dobri majstori, dvojica su dosli ovde, pa nakon sedam dana kazu da hoce da idu vikendom kuci za NS, naravno da su ih odmah poslali natrag, jer zna se sta je terenski rad.
Gde radis u CG? U kojem gradu i na kojem objektu dovozis materijal?
 
Ti ocigledno nisi jos nikad trazila posao, ali ako ga ikad budes trazila, videces da u velikoj vecini firmi najpre saljes CV mailom, pa onda cekas da te oni pozovu na razgovor.
Ako te bas zanima, , da, to je velika firma, imaju jako puno poslova, zato i mogu da postavljaju uslove kakve oni hoce, i ne zele da gube vreme na prazne razgovore po kancelarijama i kaficama.
Bukvalno skoro svaki dan nam dolaze novi radnici, a ovi stari odlaze za Sochi, kako koji dobiva rusku vizu, a neki su cekali jos od Januara da pocnu.
Viza je 8,300 din sa pismom, to je tacno, avio karta je 260 EURA, na 6 meseci, ali to placa firma kad se krene.
I da, ja sam isao dva puta na razgovor i onda uplatio, ne znam o kakvoj uplati pricas unapred, pitaj ti tatu koje je struke, ako je vozac ili masinac-bagerista, neka mi se javi pa cu ga probati ubaciti.

ma hajdeeeeeee........ a gde na Bulevaru je kancelarija... ??? daj nepricajte gluposti....!!!a da...zasto samo mailom???sta oni neznaju da pricaju..xaxa kao imaju puno posla...da...da....pa nebi samo u mail poslali gluposti da kao treba da im se uplati 7700din...znaci na lepe oci da uplate ljudi?? pa da je to firma prvo bi isao na razgovor pa tek onda uplatio..
 
Daj mi samo kazi ko je platio tvom kumu za rusku vizu, i zasto se on vratio nakon 6 meseci, sta mu se ne svidja tamo ako je to sve tako savrseno kako ti kazes za Hopex, gde sam isto bio u BG, ali nisu imali mesto za mene.
Takodje, kad ti kreces za Sochi?
 
E pa, vidis ja sam slucajno u Budvi i radim na objektu koji gradi TQ.Inace radim na objektima koje gradi TQ kao podizvodjac jos od kada su gradili hotel Splendid u Becicima, i jos nisam ni cuo, ni video da firma TQ saradjuje sa firmom Presidio group. I tacno je da Presidio group trazi novac unapred vec prilikom prvog kontakta,u to se moze uveriti svako ko ih kontaktira(ako nisu nesto promenili u poslednjih nekoliko dana).Mogu ti proslediti mejl koji sam dobio od njih.Ja sam covek koji se bavi gradjevinom vec 14 godina, i svima mogu da kazem da bilo koja agencija ili firma koja trazi novac unapred od ljudi koje treba da zaposli je prevara.Moje misljenje je da je taj oglas prevara i ne bi me cudilo da je i CONSTRUCTOR umesan u to.Toliko od mene sto se tice tog oglasa i firme Presidio group.
Da nisi ti mozda neki inspektor pa postavljas glupa pitanja/
radim u Budvi, tacnije Radovici, gde je glavna baza firme, ako si toliko radoznao, dodji na kapiju pa da vidis da ova firma stvarno postoji, ima veliku betonsku bazu, garaze i prostorije koje ti sigurno nisi nikad ni video u zivotu, a takodje i ona mala sta joj tata ide po zgradama i trazi firme.
ne mogu verovati da neki ljudi imaju toliko sumnjicavosti pa na forumima traze posao, umesto da lepo posalju CV, sacekaju poziv za razgovor, i onda, ako budu primljeni, pocnu da rade i zaradjuju. Neverovatno, svi samo nesto sumnjice, a evo, nama i dalje trebaju dobri majstori, dvojica su dosli ovde, pa nakon sedam dana kazu da hoce da idu vikendom kuci za NS, naravno da su ih odmah poslali natrag, jer zna se sta je terenski rad.
 
Da li je neko prosao celu proceduru ? Nakon sto se uplati ta suma novca,sta onda ? kad zovu na razgovor ?
Jako sam zainteresovan za posao. Ako neko zna nesto vise i ako je primljen vec, neka posalje por,ili odg ovde . Hvala unapred .
Pozdrav ljudi.
 
Imam 42 godine i sada prvi put citam ovaj forum.Posao bih rado prihvatio u Rusiji ali neznam koga da kontaktiram,pa ako mozes da mi pomognes,odlicno.Nisam kvalifikovan za gradjevinske poslove,tj. nemam tu skolu zavrsenu,ali sam vremenski dugo u gradjevini kao fizicki radnik,radio sam svasta i ne bojim se posla nikakvog.Zelim pre svega da obezbedim normalno detinjstvo svojim sinovima.Poz!
 
Hteo bih zamoliti ako neko ima neke pouzdane informacije za rad u Rusiji - Soci ili tome slicno da me obavesti preko emajla , interesuju me gradzevinska zanimanja zidari ,tesari, armiraci, i tome slicno.Mi smo poveca grupa i time se samo bavimo . Bio bih vam puno zahvalan poz..... zivacnerv@gmail.com
 
Poslednja izmena:
Ja treba da idem u Rusiju uskoro. Medjutim, imam veliki problem. Izgubio sam papir na kome pise sta koje sve dokumente treba da izvadim pre polaska. Ako neko zna koji su to dokumenti i moze da mi posalje ovde, bio bih mnogo zahvalan!
 
do sada sam se obracao na ovu temu i izneo svoj slucaj kao i sumlje u sve to ko je stalno na forumu zna o cemu pricam. medjutim ja sam danas predao pasos i potpisao ugovor na sest meseci, dobio sam i avans za trosak, putujem u subotu. Tako da iz svega mogu samo zakljuciti prijatelji da je trenutno najsigurnije ici preko firme Putevi uzice. sve troskove oni snose kako putne tako i tamo u vidu ishrane i smestaja automatski ste prijavljeni kao njihov radnik sa svim osiguranjem. Napominjem da mnogo ima podizvozaca i da vodite racuna ko je ko i sa kim imate posla, jel mnogi na dobijeni posao manipulisu sa radnicima svaka cast izuzecima.
Putevi angazuju preduzimace zbog odgovornosti .MUTLJAVINA
 
Ti ocigledno nisi jos nikad trazila posao, ali ako ga ikad budes trazila, videces da u velikoj vecini firmi najpre saljes CV mailom, pa onda cekas da te oni pozovu na razgovor.
Ako te bas zanima, , da, to je velika firma, imaju jako puno poslova, zato i mogu da postavljaju uslove kakve oni hoce, i ne zele da gube vreme na prazne razgovore po kancelarijama i kaficama.
Bukvalno skoro svaki dan nam dolaze novi radnici, a ovi stari odlaze za Sochi, kako koji dobiva rusku vizu, a neki su cekali jos od Januara da pocnu.
Viza je 8,300 din sa pismom, to je tacno, avio karta je 260 EURA, na 6 meseci, ali to placa firma kad se krene.
I da, ja sam isao dva puta na razgovor i onda uplatio, ne znam o kakvoj uplati pricas unapred, pitaj ti tatu koje je struke, ako je vozac ili masinac-bagerista, neka mi se javi pa cu ga probati ubaciti.
Koliko Presidio Group placa vozace i masiniste?ZA CONSTRUKTORA
 
:bye: svima...čitajući ove vaše komentare,reših da kažem koju,što tiče posla u Rusiji...moj stari već 4 godine radi u Rusiji,otišao je preko Hopexa,a sada radi u Velesstroju i ne žali se na svoj posao...a radi sve,i uz to je i predradnik....radio je na gradilištima u Habarovsku,Vladivostoku,zloglasnoj 13,sada trenutno radi u Donjerečansku...plate ne kasne,idu redovno,jedino je problem,što se u Srbiji taj novac isplaćuje u dinarima,hrana im je malo lošija,jer tim ljudima treba kuvana hrana,kuvana je i ta njihova,samo što se tu dodaju,sve moguće vrste povrća,smeštaj im je odličan,svaka soba ima kuhinju i kupatilo,tople vode ima uvek,grejanje takođe....može da se radi koliko ko može da izdrži,svaki sat koji se napravi uredno se beleži,malo je strožija disciplina na gradilištu,ne možeš kada ti hoćeš da sedneš i popušiš cigaretu i naravno ne možeš svuda,ali imaju pauze,pa se sve to da srediti i organizovati...poštuju kada je neko bolestan,doktor na gradilištu radi 24h....i još što je jako važno,ljudi su prijavljeni i ide im radni staž,imaju pravo na odmor,ali mora se kolektivno dolaziti...moj stari bio nekih 7 dana,jutros je otišao...stekao je pravo da na leto vodi jednog člana porodice na mesec dana,jedva čekam.. :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top