Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
zex_zr na koji nps ides?

jos neki info: rusi objavljuju kvote 5 marta (kvote za izdavanje radnih dozola), jako zavisi u koji kraj (drzave) idete posto neke idu brze a neke sporije (npr habarovsk ide solidno, jakutija presporo, primorski kraj je popunjen tj sve kvote su podelje trenutno). radni papiri se izdaju samo za jedan kraj i jako je tesko i skupo da se prebacuju na drugi.
kada dodjete na gradiliste uzece vam pasos i prijavni papir, pasosi stoje u imigracijonom na gradilistu, mozete uvek uzeti pasos nazad ali bolje nemojte tamo je najsigurniji. dobicete karton kojim se mozete kretati po gradu, imacete propusnicu za gradiliste i stolovaju.
hopex nije posrednik vec izvodjac dela radova ispred velestroja, znaci ne iznajmljujemo ljude nekome vec radimo rad naplacujemo i od toga svi zivimo.
moj vam je savet da direktno odete u hopex ako vas zanima posao ili da nazovete telefonom i zakazete razgovor.
ukoliko ima neki gradj. tehnicar ili geodeta koji bi dosao da radi slobodno me kontaktirajte na mail ili ga ostavite ovde. (ne treba neko veliko iskustvo ni znanje ruskog, mi cemo vas nauciti kada dodjete u nase trening kampove :D)

Pozdrav zokikoli, intersuje me da li jos uvek imate potrebu za gradjevinskim tehnicarima ... Ja sam zavrsio Arhitektonski fakultet, ali bih svakako radio i posao tehnicara vezano za Rusiju.
 
danas sam bio sa drugarima koji su preko hopexa predali papire za rusiju,jedan ceka od jula prosle godine a drugi od decembra.pozvali su hopex pre par dana i dobili obavestenje da jos nisu u kombinaciji za odlazak
 
ja sam platio pre godinu ipo 100$ beorusu preko jedne zene iz sapca i nista.pare mi nisu vratili?


TA STANA JE ISKORISTILA BEORUS I SPAKOVALA LJUDE KOJI SU TREBALI DA IDU KOD IZVESNOG LJUBANA U RUSIJU. INACE ZENA JE RADILA U POLICIJI PA JOJ SE NISTA NE PREPISUJE. RADILA JE FALS DIPLOME I SKUPLJALA SA KOCA I KONOPCA SAMO ZBOG PARA. NEMA FIRMU TAKO DA SE CUVAJTE I NJE, JER NJU NEINTERTESUJU POSLEDICE FIRME ZA KOJU ONA RADI. NE MOZE NEKO DA SALJE LJUDE U RUSIJU AKO NIJE BIO TAMO! A IMA IH MNOGO TAKVIH. TI SI JEDAN OD SEZDESET LJUDI KOJI SU NA SPISKU. JAVI SE ILI IDES NA POSAO ILI DA TI SE VRATI NOVAC. beorusplusgmail.com
 
Stvarno mj tek sad nista nije jasno, ko preko koga ide i sve u krug, tacnije ja sam konkurisao u putevi uzice i oni su me obavestili da je sa papirima sve uredu samo da se ceka proglasenje, sto nemam pojma sta je. na ovom forunu sam saznao da to nije nikakav garant da cu otici jel je proslo je vise od mesec dana od tad. tako da dragi moji ja stvarno neznam dal postoji danas u ovoj drzavi nesto sigurno, sve je to samo opsti lopovluk, iskreno se nadam da gresim, ali do sada nisam uveren u suprotno. Ako radnik sa strucnim kvlifikcijama i sa iskustvom nemoze otici ili naci pravi kontakt da ode vani onda stvarno neznam, iskreno se nadam da postoji neko ko je otisao bilo gde vani i da je bez dugog cekanja ostvario ono zbog cega je otisao. molim one koji imaju bilo kakvu informaciju o ovoj temi ili stvarnim mogucnostima o nekom odlasku u inostranstvo da odgovori na ovo. pozdrav



VLADIMIRE I OSTALI, MORATE ZNATI DA SE CEKAJU PAPIRI DO DVA MESECA I DUZE, ODNOSNO PISMO(PRIGLASENJE) SA KOJIM SE RADI VIZA U RUSKOJ AMBASADI. TO NE ZAVISI OD NIJEDNE NASE FIRME VEC OD EMIGRACIONE SLUZBE RUSIJE. SVAKA FIRMA MORA DA DOBIJE KVOTE I DOZVOLE I DOZVOLJENI BROJ RADNIKA. BEZ TOG PISMA (PRIGLASENJE) NE MOZES DA RADIS I BORAVIS DUZE OD MESEC DANA U RUSIJI. ZNACI TO JE KAO GARANTNO PISMO ZA POZIV NA RAD U INOSTRANSTVO SA KOJIM TE TA FIRMA POZIVA I GARANTUJE TI POSAO U RUSIJI I TO TI JE RADNA I BORAVISNA VIZA NA 3- 6 MESECI ILI GODINA .]NE PREPORUCUJEM DA SE IDE BEZ TOGA NA RAD U RUSIJU.[/B]
SVA PITANJA KOJA VAS INTERESUJU U VEZI RUSIJE I FIRMI KOPJE RADE DOLE MOPZETE POSTAVITI NA posaorusija2002@gmail.com
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top