Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima
Imam jedno pitanje za iskusnije ljude iz RF gde u Srbiji kupiti antenu za pojacavanje signala USB 4G M150-1 modema od firme Megafon iz Rusije. Naime kupio sam USB 4G modem kad sam bio u Sociju ima prikljucak za pojacivac ti antenu ali nemogu da nadjem nigde u Srbiji. Dali ima i gde i dali mozda zna ko koja je cena. Kakvi su vasa iskustva i dali je ko koristio modem ove firme. Dali i kakav ima signal.
Evo isti ko na ovom linku
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima
Imam jedno pitanje za iskusnije ljude iz RF gde u Srbiji kupiti antenu za pojacavanje signala USB 4G M150-1 modema od firme Megafon iz Rusije. Naime kupio sam USB 4G modem kad sam bio u Sociju ima prikljucak za pojacivac ti antenu ali nemogu da nadjem nigde u Srbiji. Dali ima i gde i dali mozda zna ko koja je cena. Kakvi su vasa iskustva i dali je ko koristio modem ove firme. Dali i kakav ima signal.

kako podesiti mts rusku da poruka bude 5r prema vamo ako zna ko?poz
 
Pozdrav svima
Imam jedno pitanje za iskusnije ljude iz RF gde u Srbiji kupiti antenu za pojacavanje signala USB 4G M150-1 modema od firme Megafon iz Rusije. Naime kupio sam USB 4G modem kad sam bio u Sociju ima prikljucak za pojacivac ti antenu ali nemogu da nadjem nigde u Srbiji. Dali ima i gde i dali mozda zna ko koja je cena. Kakvi su vasa iskustva i dali je ko koristio modem ove firme. Dali i kakav ima signal.

Kolega, taj modem je sam po sebi dobar jer može da radi na više opsega i to na 2G, 3G i 4G. Koliko sam uspeo da izguglam taj modem ima opciju priključka eksterne antene i to sa "CRC9" konektorom koji nije uobičajen za evropsko tržište. Pokušaj da izguglaš šta od eksternih antena može da se kupi u Srbiji sa pomenutim konektorom. Ukoliko nađeš neku magnetik štapnu antenicu, moj predlog je da odmah kupiš i USB kabal, nikako duži od 5m, kojim ćeš nadomestiti malu dužinu postojećeg kablića na samoj antenici, imajući u vidu da antenica mora da se stavi napolje, eventualno kroz pozor, ukoliko želiš imati bolje rezultate u prijemu signala. Pomenutu temu sam apsolvirao u domaćoj radinosti.

Sretno u potrazi! :)

- - - - - - - - - -

kako podesiti mts rusku da poruka bude 5r prema vamo ako zna ko?poz

Kolega, to ćeš tamo udesiti kad dođeš. Sve ide automatsski samo treba znato koji su kodovi. Ja neumem da ti objasnim ali se to reši za pola minuta.
 
i ja se boim sa avionom. A kad sam bila mlada, 4 puta skakala sa padobranom sa 1000 m. A sad dddrrrhhhtttiiimm, ako treba ici avionom.:sad2:

to je zato što više nisi mlada :cistinaocare: Možda da sedneš u ovion pa da ti tutnu u ruke padobran da ga držiš u krilu :zcepanje:
ja se ne plašim a nisam skakala padobranom...ne bi ni sad vala vako mlada....msm, nije moranje :zcepanje:
 
Pozdrav svima
Imam jedno pitanje za iskusnije ljude iz RF gde u Srbiji kupiti antenu za pojacavanje signala USB 4G M150-1 modema od firme Megafon iz Rusije. Naime kupio sam USB 4G modem kad sam bio u Sociju ima prikljucak za pojacivac ti antenu ali nemogu da nadjem nigde u Srbiji. Dali ima i gde i dali mozda zna ko koja je cena. Kakvi su vasa iskustva i dali je ko koristio modem ove firme. Dali i kakav ima signal.
Evo isti ko na ovom linku

Mikice ja sam dugo vremena tu vrstu interneta koristio i nailazio sam na dve vrste problema.
1. Spor internet i ako je signal dobar
2. Slab Signal

1. Ako je veliko zagusenje internet veze bez obzira na jacinu signala internet ce ti biti spor. To se obicno desava u odredjeno vreme dana.
2. Problem slabog signala sam resavao sa produznim USB kablom duzine ne vece od 3m ako je duzina veca preprucuje se USB kabal sa ugradjenim pojacivacem, konkrektno moj kabal je bio duzina 2m. Na kraju kabla sam naravno stavljao modem a modem opet u neku serpicu ili konzervu pa onda bi odabirao naj pogodniji polozaj kraj nekog prozora kojim mogu dobiti najvise signala.
 
Ekipica je u Tjumen stigla u 15h po nasem, odnosno 19h po njihovom vremenu. Bio je naporan put, jer su u Moskvi isli sa jednog aerodroma na drugi, sve ukupno do leta za Tjumen su cekali vise od 8 sati, i jos je taj kasnio pola sata sa poletanjem. Rado cu vas sve sto detaljinije obavestavati, cim cujem vesti i sama. Pozdrav!
 
Kolega, taj modem je sam po sebi dobar jer može da radi na više opsega i to na 2G, 3G i 4G. Koliko sam uspeo da izguglam taj modem ima opciju priključka eksterne antene i to sa "CRC9" konektorom koji nije uobičajen za evropsko tržište. Pokušaj da izguglaš šta od eksternih antena može da se kupi u Srbiji sa pomenutim konektorom. Ukoliko nađeš neku magnetik štapnu antenicu, moj predlog je da odmah kupiš i USB kabal, nikako duži od 5m, kojim ćeš nadomestiti malu dužinu postojećeg kablića na samoj antenici, imajući u vidu da antenica mora da se stavi napolje, eventualno kroz pozor, ukoliko želiš imati bolje rezultate u prijemu signala. Pomenutu temu sam apsolvirao u domaćoj radinosti.

Sretno u potrazi! :)

- - - - - - - - - -

Hvala prijatelju na informacijama. Meni je taj sljakao u Sociju bez problema mada je bilo dana kad nije valjao signal to je bez daljnjeg. Ali antenicu cu morati da vidim ili da kupim ili da napravim

- - - - - - - - - -

Mikice ja sam dugo vremena tu vrstu interneta koristio i nailazio sam na dve vrste problema.
1. Spor internet i ako je signal dobar
2. Slab Signal

1. Ako je veliko zagusenje internet veze bez obzira na jacinu signala internet ce ti biti spor. To se obicno desava u odredjeno vreme dana.
2. Problem slabog signala sam resavao sa produznim USB kablom duzine ne vece od 3m ako je duzina veca preprucuje se USB kabal sa ugradjenim pojacivacem, konkrektno moj kabal je bio duzina 2m. Na kraju kabla sam naravno stavljao modem a modem opet u neku serpicu ili konzervu pa onda bi odabirao naj pogodniji polozaj kraj nekog prozora kojim mogu dobiti najvise signala.

Dali mi na pp mozes neko uputstvo kako si napravio antenu
 
Ja sam dobio pozitivan odgovor iz Moskve za posao inženjera geodezije.
Već sam bio u RF, tako da znam manje više šta me čeka.
Interesantno da sam imao probleme samo sa našim ljudima tamo a sa Rusima, Uzbecima, Tadžicima nikad.
 
Evo slika jednostavnih 3g i wirless antena koje ja koristim. Obe vrste antena provereno povecavaju signal, naravno treba ih i usmeriti u pravcu smera signala.
http://www.sendspace.com/file/6tkb0e
PICT0012.jpg

PICT0013.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam dobio pozitivan odgovor iz Moskve za posao inženjera geodezije.
Već sam bio u RF, tako da znam manje više šta me čeka.
Interesantno da sam imao probleme samo sa našim ljudima tamo a sa Rusima, Uzbecima, Tadžicima nikad.

Interesantno ali istinito i ja sam sa tadžicima i uzbecima i moldovanima bio boli nego sa nasima ali sta ces tako je kako je nije da nasi ljudi nevaljaju da neko nemisli nesto lose, naime bilo je i nasih ljudi ok sa kojima sam radio ali mogu na prste jedne ruke da ih nabrojim. Ostali su samo gledali kako da ti stanu na zulj ili da te cinkaju a tih je bilo mnogoooo vise nego postenih i dobrih ljudi.Opet kazem na zalost tako je moje iskustvo bilo dosad i nisam hteo da napominjem ali evo kad vidim da nisam jedini pa da iznesem i moje misljenje.
 
Tačno tako, i ako sam imao problem sa Rusima recimo to je iz razloga što naš
građevinac,šef na recimo jednom delu gradilišta podeljenog na blokove
štiti podizvođača Rusa koji se iživljava nad geometrom,jer fala bogu ni jedan ni drugi ne rade
svoj posao kako treba.Tako da se to ne računa da imam problema sa Rusima:D
 
Interesantno da se poslu u Ruskoj Federaciji raduju više oni koji u stvari tamo i ne putuju.

Radujemo se zajedno ali na daljinu :zcepanje:
Šta je tu čudno,sve smo prošli zajedno od odluke,provere,čekanja poziva,neizvesnosti šta ga tamo čeka......Između ostalog to se zove brak i obezbeđana egzistencija za porodicu.Cena jeste visoka ali za sada nema nam druge.:aha:
 
Drago nam jeee, cestitamo!!! :D :vatromet:

A sada malkice i pitanjaaaaa :D Koliko puta je tvoj dragan isao na rad i koliko je proveo radeci u Rusiji dok je dobio radnu dozvolu i koliko dugo ona vazi?! :)

Od provere do sada prošlo je 5 meseci.Prvi put je odputovao u maju i posle mesec dana vratio se kući.Drugi put u julu i sad bi trebao oko 5-6 oktobra da se vrati na "nekoliko"dana pa nazad.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top