Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala puno na savetu.Sretan put i sve najbolje.
MILOŠ 130 novi si u poslu i znaj da niko bez iskustva neće te odmah i primiti u inostranstvu osim ruskog tržišta.Moj savet je tebi (a i svim mladim ing. I upšte gradjevincima) da tražiš ili tražite bilo gde i bilo kakav posao u struci.Nemojte gledati samo kolika je kinta već neka vam bude cilj i primat iskustvo.Ozbiljne ino firme traže min 3. god iskustva u datom zanimanju.Mladi ste , ima vremena za pečalbu.Radi bolje ovde i za 200 eur mesečno , jer ćeš imati to neophodno iskustvo koje se za katedrom ne stiče. Diploma vani mnogo i ne znači za ingenersku struku bez tog iskustva.Velestroj bi ti dobro došao samo zbog iskustva ,ali ne verujem da ćeš biti u situaciji da i stručno napreduješ.
 
Do Moskve je isao sa jos par kolega,a posle je nastavio sa jos jednim do Krasnodara,a posle je otisao sam....Inace moj dragi je stigao,nalazi se u privatnom smestaju,koji je i vise nego dobar,signala ima za mob,sto se tice neta to ce da vidi jos koji ce da uzme,uspeo je od jutros cak i da proseta plazom,gradiliste je pola sata udaljeno od smestaja,a on je u malom gradicu pored Krasnodara koji se zove Grusovaja...Znaci moj dragi je i vise nego zadovoljan,a sa njim naravno i mi...A da i za tri dana ide na lekarski pregled za zeleni karton....Satnica mu je 5.50 $ s tim sto mu je receno da mozemo ponovo da mu se poveca posle mesec dana dana...Vremenska razlika od nas je dva sata....:bye:
srecno jeco i da sto lakse prodje taj period ,,,,sve najbolje i njemu i vama
 
Suvoborac sretan put i da zaradis kes, hvala na savetima mnogima si otvorio oci ali i pomogao. Ako tamo imas net javi nam se ponekad dobar i posten covek sa pravim savetima i iskustvom je uvek dobrodosao na forum. Sva sreca i mnogo zdravlja pa se cujemo
 
E koje sam ja srece zove me doktorica naime isao sam na taj lekarski za posao i zovu me i kazu da nemogu ici dok nesnizim holesterol u krvi. Navodno treba da postim 10 dana da bi spustio holesterol na normalu granicu da se bavim sportskim aktivnostima sto vise i da pazim na ishranu tih 10 dana pa da vadim krv i da im posaljem rezultate. Koji sam ja sapion nema me na belom svetu.Jedva docekam da dodjem do posla kad ono sis nema ali ajd da pokusamo i to pa da vidimo kako cu da izdrazim da postim tih 10 dana i da drzim dijetu mada imam samo 90 kila na 180cm visine. I nisam bas debeo ali ajd. Drzim dijetu ceo dan i poludih ako neko ima recept za dobru dijetu a da nisam gladan nek javi ja danas ceo dan na vocu :)
 
U tom času pitaj sebe samu dal' je morao ili mora da ide? Reci i odgovori u sebi... da, morao je i kraj!Unazad nikada ne razmišljaj! Razmišljaj pozitivno i ponekad samo o danu povratka.Nikako nemoj dane brojati!Ako stalno razmišljaš o datumu povratka onda zna da se to mnogo otegne.Prvi odlazak je težak,drugi još teži, treći odlazak laganica.
Hvala ti za ovo, potrudiću se da se pridržavam tvog saveta:ok::)
 
E koje sam ja srece zove me doktorica naime isao sam na taj lekarski za posao i zovu me i kazu da nemogu ici dok nesnizim holesterol u krvi. Navodno treba da postim 10 dana da bi spustio holesterol na normalu granicu da se bavim sportskim aktivnostima sto vise i da pazim na ishranu tih 10 dana pa da vadim krv i da im posaljem rezultate. Koji sam ja sapion nema me na belom svetu.Jedva docekam da dodjem do posla kad ono sis nema ali ajd da pokusamo i to pa da vidimo kako cu da izdrazim da postim tih 10 dana i da drzim dijetu mada imam samo 90 kila na 180cm visine. I nisam bas debeo ali ajd. Drzim dijetu ceo dan i poludih ako neko ima recept za dobru dijetu a da nisam gladan nek javi ja danas ceo dan na vocu :)

Tebi ne treba dijeta da smršaš nego da smanjiš holesterol.Izbacuješ iz ishrane,prženo,slatko,gazirano,alkohol,grickalice,svinjsko meso i slične stvari.Jedeš:bareno,kuvano,piletinu,voće,povrće u što većim količinama,mnogo tečnosti i fizičke aktivnosti.Mada dešava se da holesterol bude povišen i na "nervnoj bazi".Usput koliki je holesterol?
 
Porzdrav svima: Zanimaju me odgovori iskusnijih osoba sa foruma:

Imam 21 godinu , zavrsio sam Ekonomsku skolu i zaposlio se u Restoranu kao Sanker gde radim preko godinu dana vec i nisam zadovoljan situacijom jer takav je restoran gde je dozvoljeno sve , stojim po 12 13 14 sati , i sve to za 25000 dinara, sto je moze se reci SMESNO za toliku satnicu,, ali sta da se radi kad je to privatnik i moze mu se, hoces ili neces doci ce ko zeli,,, e sad ogorcen situacijom, znajuci da ovde nema posla ni za magistre, zeleo bih otici u Rusiju sa kumom i drugom da radimo,, Bili smo u Zlatiborskoj prekljuce i rekli su nam da ponesemo kopiju licne karte,,, Naravno mi od iskustva sto se tice ( farbanja ) posto smo to trazili da radimo NEMAMO bas mnogo,, Da li je pametno otici i da li se moze otici bez nekog ZNANJA vezano za posao, DA LI JE pametno uopste i traziti neku NADU I SPAS tamo daleko? Koja je sledeca procedura nakon odnosenja kopije licne karte?
 
Porzdrav svima: Zanimaju me odgovori iskusnijih osoba sa foruma:

Imam 21 godinu , zavrsio sam Ekonomsku skolu i zaposlio se u Restoranu kao Sanker gde radim preko godinu dana vec i nisam zadovoljan situacijom jer takav je restoran gde je dozvoljeno sve , stojim po 12 13 14 sati , i sve to za 25000 dinara, sto je moze se reci SMESNO za toliku satnicu,, ali sta da se radi kad je to privatnik i moze mu se, hoces ili neces doci ce ko zeli,,, e sad ogorcen situacijom, znajuci da ovde nema posla ni za magistre, zeleo bih otici u Rusiju sa kumom i drugom da radimo,, Bili smo u Zlatiborskoj prekljuce i rekli su nam da ponesemo kopiju licne karte,,, Naravno mi od iskustva sto se tice ( farbanja ) posto smo to trazili da radimo NEMAMO bas mnogo,, Da li je pametno otici i da li se moze otici bez nekog ZNANJA vezano za posao, DA LI JE pametno uopste i traziti neku NADU I SPAS tamo daleko? Koja je sledeca procedura nakon odnosenja kopije licne karte?
Pa ovako stoji stvar kad odneses u Zlatiborsku kopiju licne karte i popunis papir takozvani cw onda ides na ispitivanje za tu struku za koju si se prijavio da oni prcene dalti imas znanja za taj posao farbara eto to je sve za pocetak pa srecno ti bilo:D
 
Tebi ne treba dijeta da smršaš nego da smanjiš holesterol.Izbacuješ iz ishrane,prženo,slatko,gazirano,alkohol,grickalice,svinjsko meso i slične stvari.Jedeš:bareno,kuvano,piletinu,voće,povrće u što većim količinama,mnogo tečnosti i fizičke aktivnosti.Mada dešava se da holesterol bude povišen i na "nervnoj bazi".Usput koliki je holesterol?
Koliki je holesterol neznam nije mi rekla samo da mi je jako povisen i da moram na strogu dijetu da bi smrsao i skinuo holesterol. Mislim kakve veze ima skidanje kila al ajd nasao sam ja dijetu za to i pokusavam da skinem holesterol nebi li sto pre otisao pa videcemo hvala u svakom slucaju babuljka
 
hvala puno na informaciji,meni su rekli da je to jakutska oblast,kazes da su zime jake,pa jel podnosljivo za rad?

Pa mnogi su izdrzali kako sam cuo da se dobija dobra oprema vrhunska za takve uslove vremena jedino po prici vetar stalno duva i on je najgori ali nije tako strasno bar su meni mnogi koji su bili pricali o vremenu zato treba samo raditi kad je covek u pokretu nije hladno :D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top