Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je hitno potreban posao u Moskv i ako bi neko mogao da me poveze sa nekom nasom firmom koja bi me primila u radni odnos bio bih PREZAHVALAN!!!:worth:.Imam stan,radnu vizu na godinu dana i medjunarodnu vozacku B kategorije tako da firma ne bi morala za mene nista placati.
Imam iskustva u polu sa rigipsom i odlicno vladam ruskim jezikom.
MOLIM VAS POMOZITE:worth:
 
Поздрав! Доста времена сам провео у Русији, а конкретно прегазио сам је од почетка до краја (буквално)! Увек сам био у грађевини и могу вам рећи пар ствари... Многе наше фирме тамо раде , а услови варирају. Смештај је углавном за преживети, али не иде се тамо на одмор јел... Плата (конкретно моја) варирала је од 2000$ до 2500$ за месец дана (+ плаћен смештај и храна).Е сад једини је проблем што нема кући док шеф не каже - уколико хоћеш да ти фирма плати пут (и да се вратиш следеће сезоне). Остаје се минимум 4 месеца па до 10 (понављам - моје искуство). Што се тиче услова рада-у Русији је закон да се ради до -25 (нек ме неко исправи ако грешм). Ради се по 10ак сати дневно (негде и суботом и недељом). Ако неког занима нешто конкретно а ја знам одговор нек пита. Поз!

Pitam :)
Kako da posaljem muza u Rusiju? Rad na gradjevini. Vodoinstalater sa visegodisnjim iskustvom.
 
Da, u pravu si, ima posla ali nema para. Tesko je naplativ rad.
A to sto ti mislis da zelim da ga posaljem sto dalje, gresis.
On zeli da ide da radi u Rusiju, ali kako je ceo dan na poslu, bas i ne stize da se mota po forumima, pa sam ja zaduzena za to.
Najvise bih volela da on ne mora ujutru da ustane i da ode na posao, a opet da ima platu od koje mozemo normalno da zivimo.
 
druze ja sam vlada i jako bih voleo da saznam nesto vise o agenciji tog tvog prijatelja,posto vec dugo pokusavam da nadjem nacin da odputujem u rusiju kako bih radio tamo na gradjevini.mnoge price o poslovima u rusiji su rekla kazala, pa ako je ta prica ozbiljna voleo bih da mi posaljes kontakt telefon ili mail. pa da mogu ozbiljno da razgovaram o poslu.hvala unapred.
 
Evo pitanje i za Kostu1703, jel moze da ostavi brojeve telefona tog njegovog poznanika koji zaposljava ljude u Rusiji ili da neko od clanova koji su pitali Kostu za brojeve, napisu ovde brojeve telefona ako su
ih dobili.
 
Sad sam video...koliko znam preko Vlada Srbije i Vlada Ceske bio je otvoren program zaposljavanja za nase ljude u Ceskoj, bas metalske struke..........Mislim da je taj posao preuzela neka agencija za zaposljavanje u Beogradu......Raspitaj se sam oko toga........beoposao, ili nesto slicno......
 
Bexo kakve su šanse da žena,odličan poznavalac srpske nacionalne kuhinje dođe do posla u Rusiji?


Pa sad,sta reci .Recimo ima dosta ovde nasih srpski firmi gradjevinski sa domacom kuhinjom pa im verovatno i trebaju takvi profili.Dosta su cesti i nasi restorani ovde ,pogotovo u moskvi .
Plate kakve su za tu bransu ne znam samo mogu reci da recimo u moskvi za neki malo ozbiljni posao plata nije manja od neki mozda 1000 evra .
Kad kazem ozbiljni posao mislim na poslove gde se trazi neko znanje i specijalnost.
Standard je recimo osim stanova dosta jeftin,
benzin 40 dinara
hleb 20 dinara
piletina kg 200 din
mleko l 30 din
i td .... da ne nabrajam sve,cisto da imas uvid i neku sliku kako je ovde.

pozdrav
 
Hvala!Muž je oboleo i još nema uslova za penziju pa je na meni da se staram o nama.Sasvim se solidno služim ruskim jezikom a i oboje smo rusofili.Znam da je Rusija ogromna ali u meni se radja ideja da pođem put nje pa da pokušam na licu mesta da se snađem.U zrelim sam godinama koje predstavljaju određenu zaštitu a tu je i znanje jezika.Imala sam pre desetak godina priliku da provedem 2 nedelje u Permu i bila sam oduševljena.Sada razmišljam o Arhangelsku.Šta misliš o varijanti:odem,iznajmim sobu pa krenem da tražim posao.Pozdrav
 
Hvala!Muž je oboleo i još nema uslova za penziju pa je na meni da se staram o nama.Sasvim se solidno služim ruskim jezikom a i oboje smo rusofili.Znam da je Rusija ogromna ali u meni se radja ideja da pođem put nje pa da pokušam na licu mesta da se snađem.U zrelim sam godinama koje predstavljaju određenu zaštitu a tu je i znanje jezika.Imala sam pre desetak godina priliku da provedem 2 nedelje u Permu i bila sam oduševljena.Sada razmišljam o Arhangelsku.Šta misliš o varijanti:odem,iznajmim sobu pa krenem da tražim posao.Pozdrav

Nikad ne idi na taj nacin.Ne znam koliko godina imate.Posla ima dosta u Rusiji,ali nisu plate dovoljne za jednu takvu pustolovinu.A to jeste pustolovina.Najbolje je otici,na rad gde imas smestaj i hranu.To nude nasi posldavci.Ima tu i neplacenih plata..i problema..ali ipak..ima i dobrih.Ja sam isao u gradjevinu u Ekaterinburg..tesar sam bio..sve placeno..plata ostaje cisto.E to je dobro..Inace..malo rusa ima platu kao mi..ali su oni i osigurani..i imaju stanove...
 
Znam da ste u pravu ali muka čoveka na sve natera.A i jako je teško stupiti u kontakt sa našim poslodavcima u Rusiji.Sada se nadam da će mi to omogućiti čovek o kome je govorio Kosta 1703.Momci,vi koji tražite da vam kosta pošalje broj telefona ,zašto ga ne poslušate pa mu se javite na PP?Ja sam to uradila i odmah mi je odgovorio i ovom mu se prilikom zahvaljujem.Kamo lepe sreće da su i drugi tako voljni da pomognu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top