Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Од хране, пића и другог можеш носити све што ти падне на памет, али наравно немој неку кварљиву храну да се не би добио стомачне тегобе. Све то иде у торбу која НЕ иде као ручни пртљаг. Од ствари носиш малу медицинску апотеку, одећу, вунене чарапе, ствари личне хигијене...
Hvala na odgovoru,pozdrav :)
 
Dobar dan forumasi dakle svi znate da firma Velestroj trazi radnike raznih profila tako sam se i ja prijavio kao zidar i naravno prosao je razgovor kako treba i dali su mi papir sta sve trebam da skupim od moguce dokumentacije ali papiri se razlikuju na nekom od papira sto su dobijali drugi ljudi nekom su trazili da mora da izvadi krv i mokracu i da uradi ekg srca da im treba i taj nalaz dali neko zna sto to kod mene nepise u papiru dal to ima veze na kakvu se vizu ide ili ne meni pise da ce me zvati na lekarski pregled pitanje zasto nekima treba lekarski nekima je dovoljno samo ekg i nalaz krvi :dontunderstand:
То што су ти дали на папиру и пише тога се држи, а тамо пише које све врсте прегледа да обавиш у свом дому здравља. Ја сам обавио ЕКГ, холестерол, шећер, притисак... платио 250 динара и отишао за Русију.
 
То што су ти дали на папиру и пише тога се држи, а тамо пише које све врсте прегледа да обавиш у свом дому здравља. Ја сам обавио ЕКГ, холестерол, шећер, притисак... платио 250 динара и отишао за Русију.

ja uopste nisam radio lekarski i otisao.Kralju jel imas kakve informacije,znas da su ovi nasi pozvani na lekarski i ocekuju odlazak za par dana
 
Колега "Trustone" ће ти боље објаснити јер има више искуства, ја ти могу казати на основу искуства скромног јер сам био на само једном гардилишту. Ту где сам ја био и док сам ја био није било посла за зидаре. Радили су послове тесара,бетонираца, физичких радника.. све само не зидање. Двојица колега су ми били цимери па добро знам. На другим градилиштима вероватно има посла за зидаре. Овиси где те и шта западне.

- - - - - - - - - -

znas da su ovi nasi pozvani na lekarski i ocekuju odlazak za par dana
не знам, ко од наших путује?:eek: јави на ПП ако хоћеш
 
Колега "Trustone" ће ти боље објаснити јер има више искуства, ја ти могу казати на основу искуства скромног јер сам био на само једном гардилишту. Ту где сам ја био и док сам ја био није било посла за зидаре. Радили су послове тесара,бетонираца, физичких радника.. све само не зидање. Двојица колега су ми били цимери па добро знам. На другим градилиштима вероватно има посла за зидаре. Овиси где те и шта западне.

- - - - - - - - - -

не знам, ко од наших путује?:eek: јави на ПП ако хоћеш

Nekolicina,da ti ne imenujem.Uglavnom cujemo se svaki dan/Ono sto znam je da si dobio dobru ocenu,tj.na spisku prioriteta si kao i ja ali to u beogradu ne pali.

- - - - - - - - - -

Ovo sve ispade bas prava lutrija.
 
Јелена,једна информација за тебе која ће ти баш,баш служити,купи Теленорову картицу имаш опцију позиви за иностранство,месчна претплата за ту услугу је око 140дин,а минут разговора са иностранством(ја сам то користила за позиве на руски моб број) је око 4,4дин,тако да се можеш чути са драгим сваки дан бар на 3-4минута :super:

Pufnice hvala ti puno,imam vec Telenor karticu,pa cu da vidim kako to funkcionise....Jeki kaze da je za Rusiju 18 dinara minut i to nije bas nesto mnogo,koliko je ovako kad zoves...

Ljudi moji bila je konacno akontacija i podizanje parica je proslo jako emotivno(:zcepanje:),ko je prosao ono sto sam ja razumece me sigurno.....
 
:zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
Bez ljutnje Ivana,nemoj misliti da je moj smeh podsmeh,samo sam se slatko nasmejala drinjačinom postu,jer svi smo bili u toj situaciji i svima je rečeno to čuveno uskoro,a ono...:ceka: :telefon: :ceka: :telefon::think:
Ne ljutim se, naravno:) Samo smo oboje baš zabrinuti oko svega...Znači i ako su ga pozvali na lekarski pregled i rekli da će nakon toga ,,nedugo,, ići za Rusiju, to ne mora ništa da znači? Sad ne znamo da l da se pakujemo i spremamo ili ne...:( I molim vas, jel može neko da mi odgovori na moj prethodni post, značiće mi puno! Hvala:)
 
Jos kako razumemo! jako sam rada za tebe!!!
Pufnice hvala ti puno,imam vec Telenor karticu,pa cu da vidim kako to funkcionise....Jeki kaze da je za Rusiju 18 dinara minut i to nije bas nesto mnogo,koliko je ovako kad zoves...

Ljudi moji bila je konacno akontacija i podizanje parica je proslo jako emotivno(:zcepanje:),ko je prosao ono sto sam ja razumece me sigurno.....
 
E,da!Danas mi je odobren SOSkredit,pa sam napokon pričala sa operaterom!Rekli su mi da je minut sa Telenorove kartice ,kada aktiviram tu ponudu medjunarodni pozivi i zovem bilo fiksni bilo mobilni u Rusiji 18dinara!To 4,9dinara po minutu je za neke druge zemlje,ali za Rusiju baš je 18dinara,nikako "oko 4,4"!Kada sam joj ispričala kako su mi uzeli kredit,rekla mi je da je to to,jer mesečna pretplata je 120dinara,a minuti razgovora ti se uzimaju od ostatka kredita.Kaže,18*7 =126,pričali ste 7 minuta i mi smo vam uzeli 126dinara!Tako da sam ja dala 200dinara za karticu,200dinara za kredit i uspela jedva da ga pitam par stvari.Dok ga ja pitam,dok on odgovori...Pitala sam je da li postoji neka jeftinija varijanta,jer su meni najvažniji pozivi za Rusiju,rekla je da je to najjeftinije i da je ovako minut razgovora sa Rusijom 85dinara.
Eto malo informacija što se tiče telenora za one kojima može da koristi... :cao:
Хммм :think:...с обзиром да сам звала Тјумен,са кредитом од 200дин(након активирања) сам сам причала солидних 25мин док не чуејм да "запишти" да је креда на минималцу :roll: .Нема разлога да измишљам,јер знам како вам је девојке,сестре,веренице,супруге... :zper:
 
Pufnice hvala ti puno,imam vec Telenor karticu,pa cu da vidim kako to funkcionise....Jeki kaze da je za Rusiju 18 dinara minut i to nije bas nesto mnogo,koliko je ovako kad zoves...

Ljudi moji bila je konacno akontacija i podizanje parica je proslo jako emotivno(:zcepanje:),ko je prosao ono sto sam ja razumece me sigurno.....

Пробај,свакако ти је јефтиније,а и можеш сваки дан да се чујеш бар на 2минута,да питаш како је и да кажеш да ти недостаје и да га волиш :super:
 
Ja sam vec napisao koji servis da se koristi za pozivanje u Ruskoj Federaciji,gde minut razgovora je manje od 3 dinara.A imate i karticu Sezam-Pro,mislim da je tu minut oko 4 dinara. Nema potrebe da se pise o ovome svaki dan.Mozda ima ljudi koji imaju sta pametnije da pitaju a ne da dangubite sa time koliko uzima telenor ili drugi operateri.Hvala i pozdrav.
 
Ja sam vec napisao koji servis da se koristi za pozivanje u Ruskoj Federaciji,gde minut razgovora je manje od 3 dinara.A imate i karticu Sezam-Pro,mislim da je tu minut oko 4 dinara. Nema potrebe da se pise o ovome svaki dan.Mozda ima ljudi koji imaju sta pametnije da pitaju a ne da dangubite sa time koliko uzima telenor ili drugi operateri.Hvala i pozdrav.

Опрости,нећу више!
 
samo ti nastavi pricati nama ! Ni ovde groblje. Taj, ko hoce "suvu" informaciju, moze i gugl pocitati ili napraviti temu po svom ukusu, a ovde ide ziva komunikacija medju forumcanima i neka tako i ostane mislim

Vidim ja da si ti dobra...ali jedino za raspravu. idi kod komsinice na kafu pa tracari.Ovo je mesto za informacije a ne za chatovanje. Tema glasi: Posao u Rusiji,pa se toga i pridrzavaj. Hvala.
 
:zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
Bez ljutnje Ivana,nemoj misliti da je moj smeh podsmeh,samo sam se slatko nasmejala drinjačinom postu,jer svi smo bili u toj situaciji i svima je rečeno to čuveno uskoro,a ono...:ceka: :telefon: :ceka: :telefon::think:[/QUOTE
Ne ljutim se, naravno ;) Samo oboje smo baš zabrinuti...Znači ako su mu rekli da će biti pozvan na lekarski za najmanje 7 dana i da će se ,,nedugo,, za tim ići za Rusiju, to ništa ne znači? I je l može neko, molim vas, da mi odgovori na prethotni post, mnogo bi mi značilo. Hvala :)
 
:zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
Bez ljutnje Ivana,nemoj misliti da je moj smeh podsmeh,samo sam se slatko nasmejala drinjačinom postu,jer svi smo bili u toj situaciji i svima je rečeno to čuveno uskoro,a ono...:ceka: :telefon: :ceka: :telefon::think:[/QUOTE
Ne ljutim se, naravno ;) Samo oboje smo baš zabrinuti...Znači ako su mu rekli da će biti pozvan na lekarski za najmanje 7 dana i da će se ,,nedugo,, za tim ići za Rusiju, to ništa ne znači? I je l može neko, molim vas, da mi odgovori na prethotni post, mnogo bi mi značilo. Hvala :)
Nakon lekarskog pregleda se ceka malo,to malo moze da bude oko mesec dana. I mene su obavestili za lekarski,ali ja se ne brinem toliko,cak bi mi odgovaralo da me puste bar jos najmanje mesec dana, da zavrsim poslove koje sam vec pogodio. Bitno je da su ga obavestili.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top