Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad ides ? Ja sam bio u Tyumenu 2 meseca.. a sutra krecem na NPS1

Danas ide jedna grupa a koliko vidim ide i sutra. Meni je stiglo priglašenje pre 8 dana u Beograd a izdato je 15 juna, sto znaci da je od njega vec isteklo 20 dana i nikako mi nije jasan sistem oko toga kako se njima isplati da rade priglasenja a dozvole da isto istekne u dobroj meri vecini pre samog odlaska.. Koliko sam upoznat ono vazi 3 meseca od dana izdavanja tj. u mojem slucaju do 15 septembra i po tome jedva da ću prebaciti 2 meseca boravka. Trebalo bi da idem naredne nedelje kako su mi iz firme nagovestili.
Koja je tvoja struka? Za koje si radno mesto konkurisao? Da li znas, da li se tamo na NPS1 uopste ide na presek sta god to znacilo kada znamo da se Yamalo Nenets autonomna oblast u kojoj se gradiliste nalazi, ne granici ni sa jednom susednom drzavom u odnosu na Rusiju?
 
Zanima me da li neko ko je jos uvek aktivan na forumu ima bilo kakvih saznanja o tom gradilistu NPS1 a da je tamo i bio.
Konkretno me zanima sledece:
- Da li je tacno da je tamo satnica uvecana u odnosu na onu koju smo dogovorili na probnom radu i da kao RF dotira nekih 30% na zaradu pa je zato satmica veca nego na ostalim gradilistima?
- Koliko sati rada imaju dnevno a koliko im se zapravo placa?
- Da li tamo imaju lekara?
- Koju garderobu poneti u ovom periodu i za narednih 3 meseca?
- Kakva su prilike sa signalom za mobilnu telefoniju? Interneta nema to sam shvatio citajuci temu.

Pozdravljam vas u nadi da cu dobiti prave informacije. Hvala unapred!
На НПС 2 са 20 посто је 6 долара, е сад израчунај колико изађе на НПС1 са 30 посто, вероватно негде око 6,5 долара, дакле 5 долара плус 30 посто. НПС Нула кад се отвори биће додатних 50 посто од РФ.
 
Danas ide jedna grupa a koliko vidim ide i sutra. Meni je stiglo priglašenje pre 8 dana u Beograd a izdato je 15 juna, sto znaci da je od njega vec isteklo 20 dana i nikako mi nije jasan sistem oko toga kako se njima isplati da rade priglasenja a dozvole da isto istekne u dobroj meri vecini pre samog odlaska.. Koliko sam upoznat ono vazi 3 meseca od dana izdavanja tj. u mojem slucaju do 15 septembra i po tome jedva da ću prebaciti 2 meseca boravka. Trebalo bi da idem naredne nedelje kako su mi iz firme nagovestili.
Koja je tvoja struka? Za koje si radno mesto konkurisao? Da li znas, da li se tamo na NPS1 uopste ide na presek sta god to znacilo kada znamo da se Yamalo Nenets autonomna oblast u kojoj se gradiliste nalazi, ne granici ni sa jednom susednom drzavom u odnosu na Rusiju?

nikome to nije jasno, i meni je stiglo jos dok sam bio u Tyumenu i sad kad odem traje mi do 22 avgusta .. Ja sam varioc, e sad za presek ne znam da li je moguc odande.. Ja sam iz Tyumena bio na presek u Kazahstan
 
Zanima me da li neko ko je jos uvek aktivan na forumu ima bilo kakvih saznanja o tom gradilistu NPS1 a da je tamo i bio.
Konkretno me zanima sledece:
- Da li je tacno da je tamo satnica uvecana u odnosu na onu koju smo dogovorili na probnom radu i da kao RF dotira nekih 30% na zaradu pa je zato satmica veca nego na ostalim gradilistima?
- Koliko sati rada imaju dnevno a koliko im se zapravo placa?
- Da li tamo imaju lekara?
- Koju garderobu poneti u ovom periodu i za narednih 3 meseca?
- Kakva su prilike sa signalom za mobilnu telefoniju? Interneta nema to sam shvatio citajuci temu.

Pozdravljam vas u nadi da cu dobiti prave informacije. Hvala unapred!

Da uvecana je.Price su bile
Prvo 200 dolara u kesu plus 30 posto,pa onda samo 30 posto,pa onda isto ko na dvojci 20 posto.Ne znam sto posto ali ocekuj trecu opciju pa se prijatno iznenadi.Ja sam bio na dvojci.Radis od 8 do 7 i pise ti se deset sati.Mozes imati prekovremeno.Imaju lekara ali gledaj da se ne razbolis.Ponesi zimsku garderobu i nekoliko kratkih majica.Desetak.I kucnu apoteku.Andoli ,brufeni,probiotici.....Signal je manje vise uredan.Desava se po koji zastoj.Pozdrav

- - - - - - - - - -

E da,nema preseka tamo.
 
Da uvecana je.Price su bile
Prvo 200 dolara u kesu plus 30 posto,pa onda samo 30 posto,pa onda isto ko na dvojci 20 posto.Ne znam sto posto ali ocekuj trecu opciju pa se prijatno iznenadi.Ja sam bio na dvojci.Radis od 8 do 7 i pise ti se deset sati.Mozes imati prekovremeno.Imaju lekara ali gledaj da se ne razbolis.Ponesi zimsku garderobu i nekoliko kratkih majica.Desetak.I kucnu apoteku.Andoli ,brufeni,probiotici.....Signal je manje vise uredan.Desava se po koji zastoj.Pozdrav

- - - - - - - - - -

E da,nema preseka tamo.

Bas divno! Strasno! Radis 12 sati a pise ti se 10... kakva je to logika???... ajde sto izgubis sat vremena u pauzama ali mi nije jasno zasto zakidaju taj drugi sat ako je efektivan rad u pitanju? Stvarno koliko vidim nije to sve ni blizu kako sam se nadao, a napomenucu da moja ocekivanja i nisu bila prevelika. Jos nema preseka... i samo dva meseca da idem a cekao citavu vecnost. Strasno! Ovo oko prekovremenih sati shvatio sam da neplacaju uvecano kako u ugovoru mnogima stoji. Kad vec idem neka plate to sto odradim nemoraju nista preko da mi placaju. A o ovima iz kako vi kazete "call centra" netrebam nista govoriti previse sem onog sto mram a to je da su gomila nekompetentnih, neljubaznih, nekoretktnih i frustriranih ljudi koji nisu sposobni da rade to sto rade. Danas ti kazu jedno, sutra drugo, prekosutra nesto sasvim deseto. Katastrofa!
 
Prijatelji moram i ovo da vas pitam. Da li ima kakvih promena u odnosu na dogovorenu satnicu na probnom radu i na onu koju zapravo dobijes u ugovoru. Radi se o tome da sam dobio 5.5 dolara kao bravar a taj probni rad je bio pre 4 meseca kada se nije znalo na koje su gradiliste ici. Proslo je dosta vremena od tada i verujem da je tako upisano tamo gde treba a ono sto mene buni jeste to sto je satnica tamo uvecana i po ovome kako ste me vi detaljno uputili u mojem slucaju ona bi trebala izneti 7.15 dolara sa uvecanjem od 30% (i ja sam cuo da je toliko) sto mi deluje prilicno nerealno. Konkretno pitanje: ako sam dogovrio 5.5 da li ce mi smanjiti prilikom potpisivanja ugovora na 5 dolara? Neznam zasto ali sam skeptican nesto...
 
Poslednja izmena:
Bas divno! Strasno! Radis 12 sati a pise ti se 10... kakva je to logika???... ajde sto izgubis sat vremena u pauzama ali mi nije jasno zasto zakidaju taj drugi sat ako je efektivan rad u pitanju? Stvarno koliko vidim nije to sve ni blizu kako sam se nadao, a napomenucu da moja ocekivanja i nisu bila prevelika. Jos nema preseka... i samo dva meseca da idem a cekao citavu vecnost. Strasno! Ovo oko prekovremenih sati shvatio sam da neplacaju uvecano kako u ugovoru mnogima stoji. Kad vec idem neka plate to sto odradim nemoraju nista preko da mi placaju. A o ovima iz kako vi kazete "call centra" netrebam nista govoriti previse sem onog sto mram a to je da su gomila nekompetentnih, neljubaznih, nekoretktnih i frustriranih ljudi koji nisu sposobni da rade to sto rade. Danas ti kazu jedno, sutra drugo, prekosutra nesto sasvim deseto. Katastrofa!
Polako bato.Zbog tebe.Ko je rekao da radis 12 a pise se 10.Procitaj ponovo.
Drugo,ako zelis buducnost u ovoj firmi,naoruzaj se strpljenjem.
Trece,zaradis 5 puta vise nego ovde pa ti izmeri koliko vise treba da das.To je ono sto treba da ocekujes.A vrlo dobro znam kako njihove dezinformacije uticu na psihu ali moraces da sagledas vecu sliku.Bez nervoze jer ti se isto hvata.Pomozi sam sebi.Pozdrav
 
Prijatelji moram i ovo da vas pitam. Da li ima kakvih promena u odnosu na dogovorenu satnicu na probnom radu i na onu koju zapravo dobijes u ugovoru. Radi se o tome da sam dobio 5.5 dolara kao bravar a taj probni rad je bio pre 4 meseca kada se nije znalo na koje su gradiliste ici. Proslo je dosta vremena od tada i verujem da je tako upisano tamo gde treba a ono sto mene buni jeste to sto je satnica tamo uvecana i po ovome kako ste me vi detaljno uputili u mojem slucaju ona bi trebala izneti 7.15 dolara sa uvecanjem od 30% (i ja sam cuo da je toliko) sto mi deluje prilicno nerealno. Konkretno pitanje: ako sam dogovrio 5.5 da li ce mi smanjiti prilikom potpisivanja ugovora na 5 dolara? Neznam zasto ali sam skeptican nesto...

Imas 5.5 i zavisi gde te bace.Ako ides na gradilista sa uvecanjem onda tako i racunaj,ne menja se nista.U tvom slucaju tako ce biti.Kad te bace na gradiliste bez uvecanja bices na 5.5 nema veze sto si drugi put.
 
Polako bato.Zbog tebe.Ko je rekao da radis 12 a pise se 10.Procitaj ponovo.
Drugo,ako zelis buducnost u ovoj firmi,naoruzaj se strpljenjem.
Trece,zaradis 5 puta vise nego ovde pa ti izmeri koliko vise treba da das.To je ono sto treba da ocekujes.A vrlo dobro znam kako njihove dezinformacije uticu na psihu ali moraces da sagledas vecu sliku.Bez nervoze jer ti se isto hvata.Pomozi sam sebi.Pozdrav

Izvinjavam se na brzopletosti... sad videh i sam da je u pitanju 11 sati. Da, zaradi se vise i to je cinjenica zbog koje manje - vise svi idemo tamo. Sto se tice rada i kod kuce radim po 12 do 13 sati kada ima sta i nece mi predstavljati problem taj i takav tempo rada, u kondiciji sam. :) Sto se tice buducnosti u mojem slucaju najvise zavisi od firme, ne od mene. Znam koliko mogu da dam!
Hvala na dobroj volji i iscrpnim informacijama!
 
Podrazumevano Re: Posao u Rusiji

NPS1-ozlogaseno gradiliste Velesstroja na Severno polu i nije bas tako strasno,cak ima i signala za mobilni....Moj dragi je poneo Telenor karticu i ima ponekad signal i za nju,ali je sa ruskom karticom bolje,ali on nije uplatio bas nesto kredita i sad nema gde da uplati,ali ja mogu da ga dobijem kad ga zovem na rusku karticu samo sto je minut preko 100 dinara pa se i ne isplati.....uglavnom kuckamo poruke....Smestaj je isto ok,njih petorica je u sobi,ima vode,hrana isto nije losa.Ima dosta radnika tamo i nije bas strasno,radi se i 15 sati,ali ko je radio u Srbiji za crkavicu isto toliko nista mu nece biti tesko.....i da putuje se "elikopterom" 300 km od Nps2 i iskace se padobranom.........salim se naravno za padobran....Sve u svemu moj dragi koji nije isao bas nesto po terenima se ne zali i kaze da je sasvim podnosljivo......

Zanima me da li neko ko je jos uvek aktivan na forumu ima bilo kakvih saznanja o tom gradilistu NPS1 a da je tamo i bio.
Konkretno me zanima sledece:
- Da li je tacno da je tamo satnica uvecana u odnosu na onu koju smo dogovorili na probnom radu i da kao RF dotira nekih 30% na zaradu pa je zato satmica veca nego na ostalim gradilistima?
- Koliko sati rada imaju dnevno a koliko im se zapravo placa?
- Da li tamo imaju lekara?
- Koju garderobu poneti u ovom periodu i za narednih 3 meseca?
- Kakva su prilike sa signalom za mobilnu telefoniju? Interneta nema to sam shvatio citajuci temu.

Pozdravljam vas u nadi da cu dobiti prave informacije. Hvala unapred!

Evo moj dragi je tamo vec dve nedelje i uopste se ne zali,a post odozgore sam pisala 3-4 dana od njegovog odlaska....
 
. Sto se tice rada i kod kuce radim po 12 do 13 sati kada ima sta i nece mi predstavljati problem taj i takav tempo rada, u kondiciji sam. :) Sto se tice buducnosti u mojem slucaju najvise zavisi od firme, ne od mene. Znam koliko mogu da dam!
Hvala na dobroj volji i iscrpnim informacijama!
Кондиција тамо и није битна пошто тамо и најкилавији уз рад се неће уморити. Србија је друга прича. Битно је у глави имати стабилност.
 
Podrazumevano Re: Posao u Rusiji

ali ja mogu da ga dobijem kad ga zovem na rusku karticu samo sto je minut preko 100 dinara pa se i ne isplati.....

Јелена,једна информација за тебе која ће ти баш,баш служити,купи Теленорову картицу имаш опцију позиви за иностранство,месчна претплата за ту услугу је око 140дин,а минут разговора са иностранством(ја сам то користила за позиве на руски моб број) је око 4,4дин,тако да се можеш чути са драгим сваки дан бар на 3-4минута :super:
 
Јелена,једна информација за тебе која ће ти баш,баш служити,купи Теленорову картицу имаш опцију позиви за иностранство,месчна претплата за ту услугу је око 140дин,а минут разговора са иностранством(ја сам то користила за позиве на руски моб број) је око 4,4дин,тако да се можеш чути са драгим сваки дан бар на 3-4минута :super:
Kako meni ovo ne uspeva? :besna: Kupila sam telenor karticu,prijavila se na tarifu medjunarodni pozivi,dobila poruku kako je uspešno aktivirana,uzeli mi 120dinara za to i na kraju evo sad nazvala i maznuli mi ostalih 130dinara na računu za 5 min. razgovora! :besna: I ko za baksuz,sad zovem call centar i odjednom nema ni opcije za operatera! :aaa:
 
Zdravo svima:)
Moj dečko je konkurisao za zidara u firmi Hopex, i juče su ga zvali da ga obaveste da će najkasnije u narednih 7 dana biti pozvan da dođe u Bg na lekarski pregled a nedugo zatim će ići za Rusiju. Malo sam čitala ovu temu, i videla sam da mora poneti dosta lekova, sapun umesto praška za veš :), i da ponese više pari rukavica...Mene interesuje da li imate još neki koristan savet, pošto prvi put ide u inostranstvo da radi? I zanima me kako da se čujemo? Da li na svakom radilištu ima interneta, tj da li bi se mogli čuti peko Skajpa? Ako ne, koji je najbolji način? Samo, problem je što još uvek ne znamo gde će ga poslati...Pitaće ih kada bude išao na lekarski pregled, ali ja sam nestrpljiva i baš se brinem, pa rekoh da pitam vas ako možda znate. Hvala unapred:)
 
a nedugo zatim će ići za Rusiju
аха :mrgreen:
и
tumblr_mbnt414j9Y1rgos26o1_1280.jpg
 
Јелена,једна информација за тебе која ће ти баш,баш служити,купи Теленорову картицу имаш опцију позиви за иностранство,месчна претплата за ту услугу је око 140дин,а минут разговора са иностранством(ја сам то користила за позиве на руски моб број) је око 4,4дин,тако да се можеш чути са драгим сваки дан бар на 3-4минута :super:
E,da!Danas mi je odobren SOSkredit,pa sam napokon pričala sa operaterom!Rekli su mi da je minut sa Telenorove kartice ,kada aktiviram tu ponudu medjunarodni pozivi i zovem bilo fiksni bilo mobilni u Rusiji 18dinara!To 4,9dinara po minutu je za neke druge zemlje,ali za Rusiju baš je 18dinara,nikako "oko 4,4"!Kada sam joj ispričala kako su mi uzeli kredit,rekla mi je da je to to,jer mesečna pretplata je 120dinara,a minuti razgovora ti se uzimaju od ostatka kredita.Kaže,18*7 =126,pričali ste 7 minuta i mi smo vam uzeli 126dinara!Tako da sam ja dala 200dinara za karticu,200dinara za kredit i uspela jedva da ga pitam par stvari.Dok ga ja pitam,dok on odgovori...Pitala sam je da li postoji neka jeftinija varijanta,jer su meni najvažniji pozivi za Rusiju,rekla je da je to najjeftinije i da je ovako minut razgovora sa Rusijom 85dinara.
Eto malo informacija što se tiče telenora za one kojima može da koristi... :cao:
 
Pozdrav svima.Mene zanima da li moze neko konkretno da napise sta je sve potrebno od stvari da se ponese i drugo me zanima sta se sme poneti od hrane za put,i koliko dana se otprilike putuje na bilo kom gradilistu.ja cekam lekarski,nisam pitao gde idem,nije mi nesto ni mnogo bitno jer sam resio da zelim da idem. Hvala svima. :)
 
Pozdrav svima.Mene zanima da li moze neko konkretno da napise sta je sve potrebno od stvari da se ponese i drugo me zanima sta se sme poneti od hrane za put,i koliko dana se otprilike putuje na bilo kom gradilistu.ja cekam lekarski,nisam pitao gde idem,nije mi nesto ni mnogo bitno jer sam resio da zelim da idem. Hvala svima. :)
Од хране, пића и другог можеш носити све што ти падне на памет, али наравно немој неку кварљиву храну да се не би добио стомачне тегобе. Све то иде у торбу која НЕ иде као ручни пртљаг. Од ствари носиш малу медицинску апотеку, одећу, вунене чарапе, ствари личне хигијене...
 
Dobar dan forumasi dakle svi znate da firma Velestroj trazi radnike raznih profila tako sam se i ja prijavio kao zidar i naravno prosao je razgovor kako treba i dali su mi papir sta sve trebam da skupim od moguce dokumentacije ali papiri se razlikuju na nekom od papira sto su dobijali drugi ljudi nekom su trazili da mora da izvadi krv i mokracu i da uradi ekg srca da im treba i taj nalaz dali neko zna sto to kod mene nepise u papiru dal to ima veze na kakvu se vizu ide ili ne meni pise da ce me zvati na lekarski pregled pitanje zasto nekima treba lekarski nekima je dovoljno samo ekg i nalaz krvi :dontunderstand:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top