Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima.... Ako neko moze da mi objasni ukratko, odlazak na: - Turisticku, Biznis i Priglasenje. :hvala::hvala::hvala:

Turisticki,odlazak u stranu drzavu sa zadrzavanjem do trideset dana.Ne treba nista osim pasosa.
Biznis viza.obavljanje privatnih poslova u stranoj drzavi sa zadrzavanjem do tri meseca.Potreban pasos i viza.
Priglasenje.Obavljanje odredjenih poslova za potrbe odredjene firme na odredjenom kraju,zadrzavanje tri meseca plus mogucnost produzetka boravka na zeleni karton u trajanju do godinu dana.Potreban pasos viza i priglasenje
Priglasenje ili dozvola za rabotu.Firma dobije kvote,podnesu zahtav imigracionoj sluzbi i cekaju priglasenja.
 
Turisticki,odlazak u stranu drzavu sa zadrzavanjem do trideset dana.Ne treba nista osim pasosa.
Biznis viza.obavljanje privatnih poslova u stranoj drzavi sa zadrzavanjem do tri meseca.Potreban pasos i viza.
Priglasenje.Obavljanje odredjenih poslova za potrbe odredjene firme na odredjenom kraju,zadrzavanje tri meseca plus mogucnost produzetka boravka na zeleni karton u trajanju do godinu dana.Potreban pasos viza i priglasenje
Priglasenje ili dozvola za rabotu.Firma dobije kvote,podnesu zahtav imigracionoj sluzbi i cekaju priglasenja.[/QUOTE
Dobro jutro...
Hvala puno ,sada mi je mnogo jasnija mogucnost odlaska u RF. Zakljucujem da je najbrzi odlazak na Turisticku,zatim na Biznis pa Priglasenje.
Ako znas otprilike koliko treba dana za sredivanje Biznis vize i Priglasenja. :bye:
 
nps 38 mesto se zove Lesozavodsk iznad Vladivostoka jel neko bio tamo dal ima signala za net i fon znam da je u nekoj sumi:rida:

Ne placi.....38 jeste u sumi,ali je blizu Lesozavodskog...Ukucaj u Google maps ili Yandex (pretrazivac kao yahoo) lesozavodsk i videces.Podaleko je to od Vladivostoka.......41a je oko 300km udaljena.Bice ti dobro tamo,bre,ima signal,antene Megafon usred gradilista,a verovatno ces ziveti u Lesozavodsku,mozda i tamo i raditi,prave se neki objekti u gradu.Uzivaj!!!!!

- - - - - - - - - -

nps 38 mesto se zove Lesozavodsk iznad Vladivostoka jel neko bio tamo dal ima signala za net i fon znam da je u nekoj sumi:rida:

Ne placi.....38 jeste u sumi,ali je blizu Lesozavodskog...Ukucaj u Google maps ili Yandex (pretrazivac kao yahoo) lesozavodsk i videces.Podaleko je to od Vladivostoka.......41a je oko 300km udaljena.Bice ti dobro tamo,bre,ima signal,antene Megafon usred gradilista,a verovatno ces ziveti u Lesozavodsku,mozda i tamo i raditi,prave se neki objekti u gradu.Uzivaj!!!!!
 
Turisticki,odlazak u stranu drzavu sa zadrzavanjem do trideset dana.Ne treba nista osim pasosa.
Biznis viza.obavljanje privatnih poslova u stranoj drzavi sa zadrzavanjem do tri meseca.Potreban pasos i viza.
Priglasenje.Obavljanje odredjenih poslova za potrbe odredjene firme na odredjenom kraju,zadrzavanje tri meseca plus mogucnost produzetka boravka na zeleni karton u trajanju do godinu dana.Potreban pasos viza i priglasenje
Priglasenje ili dozvola za rabotu.Firma dobije kvote,podnesu zahtav imigracionoj sluzbi i cekaju priglasenja.[/QUOTE
Dobro jutro...
Hvala puno ,sada mi je mnogo jasnija mogucnost odlaska u RF. Zakljucujem da je najbrzi odlazak na Turisticku,zatim na Biznis pa Priglasenje.
Ako znas otprilike koliko treba dana za sredivanje Biznis vize i Priglasenja. :bye:
Realno za biznis vizu treba 24 sata kad imaš sve nek bude dva tri dana.Sad kad ti firma resavsa zavisi kad dodjes na red vidis i sam kako ovde ide.Za priglasenje se ceka mesec i ppo dana pa onda procedura ista za vizu.
 
Pozz..jelena8521! posto ti je dragi na nps1, a ja putujem tamo u petak pa me interesuje dali ima signala za mobilni posto mi mnogi tvrde da nema ni mobilnog ni internet signala? hvala unapred !

Signal imas za rusku mrezu i povremeno za srpsku,ali ti ipak uplati vise kredita na ruski broj jer mozes tvojima da saljes sa njega a oni tebi da odgovaraju na nasu karticu...bilo bi najbolje da poneses dva telefona....Ponesi obavezno zimsku jaknu i sto vise zimskih stvari,jer tamo je oko nule,ponesi i kafu,kuvalo i najbolje secer u kocke,takodje neka ti naprave i sendvice tvoji dok budes cekao presedanje na avion za Urengoj u Moskvi(moj dragi se bas zaglavio na aerodromu)...
 
Ja i dalje imam problem sa porukama....Ni jedna ne stize mom dragom,a skidaju mi kredit,nije do telefona sa karticom mi nesto nije u redu...Upisala sam broj kako treba i sa svih drugih kartica mu stizu poruke samo nece sa moje,saljem sa MTS na Telenor,ali mu ne stizu poruke i kad ih saljem na rusku karticu....Ako je neko imao slican problem,neka mi kaze sta da radim....:(
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top