Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pošto bih trebao uskoro da krenem za Rusiju preko Hopexa, kao mašinski inženjer, da li bi mogao da mi kažes nešto više o radu za ovu kompaniju, da li je isplata redovna, da li su poslodavci korektni. Takođe me interesuje smeštaj i konakt sa porodicom, da li nam je internet i sve ostalo što su nam rekli (3 obroka) obezbeđeno... molio bih te da mi sto pre odgovoris. Hvala ti unapred.

nisu mi jasni ljudi kao što je ovaj lik... Dime!
napisao je da ide preko Hopexa kao mašinac za Rusiju i postavim mu par pitanja koja bio od velike koristi bila za svakoga ko prati ovu temu i on NEĆE da odgovori!
kako, brate, očekuješ onda da neko tebi pomogne kada ti sebično čuvaš ono što znaš i nećeš sa drugima da podeliš!?
isključujem mogućnost da nije video moje pitanje jer je napisano odmah ispod njegovog posta a posećivao je forum i posle toga...
stvarno ne kapiram takve ljude... :confused:
 
Hopex d.o.o Zemun Dobanovački put. Preko njih, a oni su izvođači idem u Lens da radim kao projektant termomašinskih instalacija. Konkurs im je otvoren nonstop, od tesara, kuvara do inženjera. Nas trinaest ide u roku od mesec dana. Ja sam zaposlen i nema prekida ugovora dok sa njima ne potpišem isti. Plata 2200 do 2500 pa i 5000 USD. Proverite sajt, i manite se agencija ovo ide direktno preko Zavoda za zapošljavanje. Proverite i APR beograd, sve piše, ništa se ne plaća, samo su im jako rigorozni labaratoriski testovi, krv, mokraća, masnoća, glukoza, pluća, dermatolozi itd. Potrošio sam pare samo na put iz Novog Sada do njih. I kartu avionsku oni plaćaju. Samo na sajt i manite se agencija Đure i Pere
 
nisu mi jasni ljudi kao što je ovaj lik... Dime!
napisao je da ide preko Hopexa kao mašinac za Rusiju i postavim mu par pitanja koja bio od velike koristi bila za svakoga ko prati ovu temu i on NEĆE da odgovori!
kako, brate, očekuješ onda da neko tebi pomogne kada ti sebično čuvaš ono što znaš i nećeš sa drugima da podeliš!?
isključujem mogućnost da nije video moje pitanje jer je napisano odmah ispod njegovog posta a posećivao je forum i posle toga...
stvarno ne kapiram takve ljude... :confused:

Nije da ga branim, ali koliko vidim, ljudi uglavnom ne znaju nista malte ne do poslednjeg momenta.
 
Nije da ga branim, ali koliko vidim, ljudi uglavnom ne znaju nista malte ne do poslednjeg momenta.
pitao sam ga u vezi sa procedurom krou koju je prošao dok nije dobio posao... da li je preko konkursa bili ili je ynao nekoga tamo, kakve su mu uslove tražili, koliko je i kakvih radnih iskustava imao pre toga itd.
te stvari je sigurno znao...
 
moj muz je na 41, kaze da je gore nego u ausvicu. nema sta da se jede, za rucak su svaki dan makarone i pirinac, vecera isto, za dorucak parce kobasice. pa ti radi stim trinaest sati. nema tople vode za tusiranje. a prema njima se ponasaju kao prema zarobljenicima, sto dolara je svaka greska. pa ljudi su otisli tamo da rade a ne u zarobljenistvo.neko bi trebao da reaguje na to!

a za koji posao se prijavio,sta radi tamo? moj bi trebao kao varioc,ako ode naravno,jos ceka....
 
Hopex d.o.o Zemun Dobanovački put. Preko njih, a oni su izvođači idem u Lens da radim kao projektant termomašinskih instalacija. Konkurs im je otvoren nonstop, od tesara, kuvara do inženjera. Nas trinaest ide u roku od mesec dana. Ja sam zaposlen i nema prekida ugovora dok sa njima ne potpišem isti. Plata 2200 do 2500 pa i 5000 USD. Proverite sajt, i manite se agencija ovo ide direktno preko Zavoda za zapošljavanje. Proverite i APR beograd, sve piše, ništa se ne plaća, samo su im jako rigorozni labaratoriski testovi, krv, mokraća, masnoća, glukoza, pluća, dermatolozi itd. Potrošio sam pare samo na put iz Novog Sada do njih. I kartu avionsku oni plaćaju. Samo na sajt i manite se agencija Đure i Pere

koliko sati treba raditi za tu platu,svi kazu 5-6 $ na sat? ili su to tebi rekli za tvoj posao? koliko imaju varioci?(ako znas)...hvala....
 
pa uglavnom se radi 11 sati dnevno, nedeljom 9... a pocetna plata za varioce je 5 dolara...ako si dobar kasnije mogu da ti povecaju. Kazi nam mopli jel si konkurisao ili se samo raspitujes??? ja sam konkurisao kao bravar-varilac, pa cekam...ako me pozovu...
 
pa uglavnom se radi 11 sati dnevno, nedeljom 9... a pocetna plata za varioce je 5 dolara...ako si dobar kasnije mogu da ti povecaju. Kazi nam mopli jel si konkurisao ili se samo raspitujes??? ja sam konkurisao kao bravar-varilac, pa cekam...ako me pozovu...

konkurisao sam,zvali me na razgovor 04.07.,pa posle mesec dana na jos jedan razgovor i danas su mi javili da u petak idem na lekarski. rekli su mi da je u pitanju montaza dalekovoda...
 
konkurisao sam,zvali me na razgovor 04.07.,pa posle mesec dana na jos jedan razgovor i danas su mi javili da u petak idem na lekarski. rekli su mi da je u pitanju montaza dalekovoda...

Izgleda da smo se mi videli u bg :) jer po svemu sudeci bili smo na istom razgovoru . i ja sam ocekivao da me pozovu juce ili danas, medjutim nisu me zvali...izgleda da sam ispao :/
 
Gospodjo Rakonnjac!Sa velikim zadovoljstvom mogu dokazati cak i dokumentovano sto nasa firma nije nikad ostala nikome ni jednu banku ili cent duzna za izvrsene radove u Ruskoj federaciji a Vi ako nemate sta drugo da radite onda se bar proinformisite sta i kako radi MDZ Stroj,jer po vasem pisaniju Vi nemate cak ni predstavu ko je to OOO AS Mdzstroj,cime se bavi kada je zaregistrovan u Ruskoj federaciji kao firma i shodno tome ostavite se corava posla.A da bi Vi bili sasvim uvereni da niste u pravu obratite se u bilo koju drzavnu instituciju i raspitajte se o tome,ko koga stiti i gde se nalazi MDZ Stroj u celoj vasoj prici.Nasa firma hvala bogu radi sasvim zadovoljavajuce i jos uvek nije nikoga prevarila a dok sam ja tu to ce tako i ostati.Bog je jedan i ne treba se igrati tudjim renomeom i ulaziti u klinc s necim u sta niste sigurni.S postovanjem Bogdanovic Rade.
 
Ljudi opametite se i nikome ne dajite nikakve pare da bi se zaposlili.Sve je to jedna velika prevara i laz,budite uvereni.Osim toga daju Vam priglasenje za rad u Rusiji ali samo kao tehnicki posmatraci a ne kao i radnici.Potrebno je mnogo vise od PRIGLASENJA.
 
kakve ocene na prvom razgovoru? ja sam bio pre 6 meseci rekli su mi da sam primljen
a od onda nisu me zvali ni na lekarski........

Ne znam kako je bilo pre 6 meseci, ali u poslednja 2 meseca pored ispunjavanja formulara ides i na razgovor sa nekim od sefova, postavljaju ti strucna pitanja i procenjuju tvoje znanje iz odredjene oblasti za koju si se prijavio... Ali izgleda da se zaista dosta ljudi javlja pa su uveli i drugi razgovor. Tj. kad im se ukaze potreba za tvojim profilom, oni te pozovu i pricas sa vodjom grupe, koji onda procenjuje koga ce da vodi a koga nece. Ako ispadnes, ostajes dalje na spisku, pa zavisi...ako im zatreba mozda te pozovu kasnije. Ja sam na prvom razgovoru dobio 4. A 5 dobijaju samo zaista strucnjaci i ljudi sa velikim iskustvom. I onda od tog prvog razgovora je proslo mesec dana pa su me zvali na drugi. Doslo je nas desetak ljudi istih profila. Od nas deset ja mislim da su 5 poslali na lekarski, mi ostali smo ispali.
 
Ovo je jedno od najrealnijih iskustava koja sam procitao o slanju ljudi preko HOPEXA jer i sam poznajem coveka koji je bio u Rusiji i ponovo otisao.Doduse on mi je rekao da se direktno obratim firmi u Zemunu i na taj nacin zakazem ili eventualno obavim razgovor,ali sam u nedoumici da li da saljem prvo CV ili da direktno putem telefona zakazem razgovor.Inace stolar sam.
Izvinjavam se zbog ne-hronoloskog pisanja jer sam usput postavio i par pitanja, pa ako neko zna slobodno na pipsy@sbb.rs
 
ne znam sta da kazem. konkurisao sam u neku agenciju koja nije registrovana na nekom vladinom sajtu. ima dosta firmi i te, ali bas te nema. zvao sam da proverim jer mozda se stranica azurira, a ona tamo mi kaze da njih nije briga dali te firme rade i zasto nisu upisane. bas fino.
najbolje je sto cu da uzmem knjizicu iz firme zbog tog posla, kao fora treba da krenem na put, i jos knjizicu i lekarsko uverenje da odnesem i to je to. sad mene nesto zanima. svaka agencija ima neku svoju privatnu kliniku gde se zakazuje lekarski pregled. posto nisam balavac a vec sam iskusio par puta prevaru, voleo bih da znam sta uraditi posle toga, tj, sta da radim ako sam vec platio 2300 din za pregled i od toga ne bude nista. koga ja i jos nas hiljadu da jurimo. ako ne uspe, a mislim da hoce i kojim slucajem sam dao otkaz da bih isao u inostranstvo da radim posteno, tako cu da im zapalim kancelariju i koga zateknem tamo, lomim noge i ruke bezbol palicom. ovo obecavam i cak cu da obavestim novinare kad i gde cu da uletim.
nisam hteo da bilo koje ime pomenem jer necu da znaju da su u opasnosti.
tako sam resio i to ce biti prekretnica u srbiji, u zemlji postenih radnika koji ne mogu od zlikovaca da posteno zarade.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top