Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je jasno da je kod nas katastrofa i da se ljudi hvataju za slamku, trazeci neki izlaz iz bezizlazne situacije.
Vidim da dosta ljudi hvali Hopex. Medjuti, da li je ovo stvarno ponasanje ozbiljne kompanije?
Izvini acika, ali znas li uopste u sta se upustas?Spreman si da nekoliko hiljada kilometara odes u nepoznato? To u najmanju ruku nije logicno!

Ne zelim nikome zlo.I svakako nisam od onih ljudi koji likuju nad tudjom nesrecom, jedva cekajuci da neko propadne da bi likovali onom cuvenom: A jel sam ti lepo rekao!

Samo sam se ovde nagledao i naslusao svakakvih stvari. Sta nasi nasima mogu da urade, to je prosto za ne poverovati.
Ja sam svestan u sta se upustam jer nemam drugog izbora(zena i dete u Rusiji).........
 
@chiwi...prave informacije dobijes kad se javis firmi i raspitas, ni meni niste ne bi rekli da nisam pitao...sve sto te zanima pitas i oni ti kazu, za sad me nista nisu slagali, cak i ako me ne pozovu...to je ok, jer ima mnogo kandidata...pa zovu one koji im odgovaraju i koji su dobili dobre ocene...
 
To je sasvim drugi par opanaka. Ja znam koliko mi svi izgaramo od zelje da nadjemo neku sigurnost u situaciji u kojoj se vecina nalazi. Ali svakako ne treba to iskoriscavati. Mala doza profesionalizma resava stvar sasvim.
 
:)
Ja sto se tice hopexa sam se naslusao i direktno i preko posrednika...i pravo da ti kazem vise verujem njima, nego ono "rekla kazala"...pominju se pare, korupcije, veze, pa onda ljudi kukaju kako se mnogo radi...Svakom je svoja muka najteza i svi gledaju iz svog ugla.... Pa sam ja stvari postavio na prosto... Njima trebaju radnici, ja sam u ovom slucaju radnik i to je to...
 
Ja idem 5 avgusta u Jakutiju na nps 18,ima li jos ko?

Ides kao...? Ja sam bio tamo.. Letis od Moskve 7 i po sati, sleces u Nerjungri, onda busom jos nekih 3 sata do NPS. Klopa je dobra, smestaj korektan, snabdevanje vodom takodje. Imas signal za telefon. Ja ti preporucujem, ako si u mogucnosti, da nosis dva telefona. Zasto? Ostavis aktivnu svoju karticu, na koju ces primati sms odavde, cena je ista za onog ko ti salje, kao da si u Srbiji. Rusku SIM, koju ces kupiti za 200 rubalja, sa isto toliko kredita, ALI TEK KADA ODES TAMO, koristi da ti saljes poruke, i da zoves. Cena poziva ti je 30 rubalja/minut, a poruke oko 3 rublje, s tim da ces naci tamo nekog ko je vec upucen, i zna dobro da govori jezik, pa ce ti sa cool centrom srediti da aktiviras neku opciju, kako bi ti minut razgovora bio negde oko 2,50-3 rublje!!! Ovo ti kazem, jer se ja "ne skidam" sa telefona, pa mi je bila vrlo bitna stavka!:) Odnos dinar/rublja ti je oko 2,5 pa racunaj! Ako si pusac,cigarete nemoj vuci odadve, jer su tamo jeftiniji za oko 20-30%. Marlboro je oko 120 dinara(48 rubalja), Winston 80din(32 r), Bond 52,5din(21 r), itd. Kupi u Moskvi 2 boksa da imas za prvo vreme. Kasnije sve lako nabavis preko sefova koji spavaju u gradu, tj putuju svaki dan, i stvarno svima izlaze u susret. Inace taj grad, gde ces i izlaziti, zove se Aldan. Imas ga na netu. Ja bih pre rekao selo, jer ima nesto preko 20000 stanovnika.. Sad ne znam odakle si, da ti kazem koga imas od zemljaka tamo. Najvise ljudi je iz Loznice, Sapca, i tog kraja.. Sta god da ti zatreba potrazis, i obratis se liku ciji je nadimak Niski, ili Mafija! On moze da ti zavrsi i rusku karticu, pa mozda dobijes i moju!:) I kazes mu, ako ne zaboravis, da ga je puno pozdravio Zeljko, iz Zrenjanina! Eto, druze, ako te jos nesto zanima, pitaj.. Srecno!!!
 
Ides kao...? Ja sam bio tamo.. Letis od Moskve 7 i po sati, sleces u Nerjungri, onda busom jos nekih 3 sata do NPS. Klopa je dobra, smestaj korektan, snabdevanje vodom takodje. Imas signal za telefon. Ja ti preporucujem, ako si u mogucnosti, da nosis dva telefona. Zasto? Ostavis aktivnu svoju karticu, na koju ces primati sms odavde, cena je ista za onog ko ti salje, kao da si u Srbiji. Rusku SIM, koju ces kupiti za 200 rubalja, sa isto toliko kredita, ALI TEK KADA ODES TAMO, koristi da ti saljes poruke, i da zoves. Cena poziva ti je 30 rubalja/minut, a poruke oko 3 rublje, s tim da ces naci tamo nekog ko je vec upucen, i zna dobro da govori jezik, pa ce ti sa cool centrom srediti da aktiviras neku opciju, kako bi ti minut razgovora bio negde oko 2,50-3 rublje!!! Ovo ti kazem, jer se ja "ne skidam" sa telefona, pa mi je bila vrlo bitna stavka!:) Odnos dinar/rublja ti je oko 2,5 pa racunaj! Ako si pusac,cigarete nemoj vuci odadve, jer su tamo jeftiniji za oko 20-30%. Marlboro je oko 120 dinara(48 rubalja), Winston 80din(32 r), Bond 52,5din(21 r), itd. Kupi u Moskvi 2 boksa da imas za prvo vreme. Kasnije sve lako nabavis preko sefova koji spavaju u gradu, tj putuju svaki dan, i stvarno svima izlaze u susret. Inace taj grad, gde ces i izlaziti, zove se Aldan. Imas ga na netu. Ja bih pre rekao selo, jer ima nesto preko 20000 stanovnika.. Sad ne znam odakle si, da ti kazem koga imas od zemljaka tamo. Najvise ljudi je iz Loznice, Sapca, i tog kraja.. Sta god da ti zatreba potrazis, i obratis se liku ciji je nadimak Niski, ili Mafija! On moze da ti zavrsi i rusku karticu, pa mozda dobijes i moju!:) I kazes mu, ako ne zaboravis, da ga je puno pozdravio Zeljko, iz Zrenjanina! Eto, druze, ako te jos nesto zanima, pitaj.. Srecno!!!


Ajd da i ja budem malo za promenu-koristan. Sto se tice telefoniranja prema Srbiji najjeftiniji je MEGAFON. Moze da se kupi ili aktivira naknadno tarifni paket MEDJUNARODNI.Tada su pozivi u SRB 12,5r na mobilni i 5r na fixni.Postoji i mogucnost koriscenja skypa za telefoniranje i sms(naravno ako postoji internet): minut na fixni je 0,1E, na mobilni 0,2E a SMS je 0,07e.Pretplata na 60 minuta(mislim da je razlika na sta se zove) je oko 5E. Inace, ovo su cene za SRB. Prema drugim zemljama su drugacije(i uglavnom povoljnije).
Ne preporucujem njihove mobilne verzije interneta. Ne znam kako je u unutrasnjosti, ali u Moskvi jako lose rade. A i skupi su.

P.S: oko cekanja na poziv, evo moje iskustvo- ne radim za Hopex, ali letom je u Rusiji ludnica!Sezona je godisnjih, a oni ni ovako nisu bas expeditivni, tako da sam ja cekao papire od kraja maja do negde sredine septembra!Znaci skoro 4 meseca!
 
Poslednja izmena:
Ajd da i ja budem malo za promenu-koristan. Sto se tice telefoniranja prema Srbiji najjeftiniji je MEGAFON. Moze da se kupi ili aktivira naknadno tarifni paket MEDJUNARODNI.Tada su pozivi u SRB 12,5r na mobilni i 5r na fixni.Postoji i mogucnost koriscenja skypa za telefoniranje i sms(naravno ako postoji internet): minut na fixni je 0,1E, na mobilni 0,2E a SMS je 0,07e.Pretplata na 60 minuta(mislim da je razlika na sta se zove) je oko 5E. Inace, ovo su cene za SRB. Prema drugim zemljama su drugacije(i uglavnom povoljnije).
Ne preporucujem njihove mobilne verzije interneta. Ne znam kako je u unutrasnjosti, ali u Moskvi jako lose rade. A i skupi su.

P.S: oko cekanja na poziv, evo moje iskustvo- ne radim za Hopex, ali letom je u Rusiji ludnica!Sezona je godisnjih, a oni ni ovako nisu bas expeditivni, tako da sam ja cekao papire od kraja maja do negde sredine septembra!Znaci skoro 4 meseca!

Sada ramisljam, kada sam procitao ovo sto si napisao, i moram da priznam da sam se nesto preracunao... u pravu si oko 12,5r je minut, kada se podesi ta opcija..I jos jedna informacija, koja moze svima da koristi, onima koji odu. Postoji ova kompanija ABA Tel, veoma se lako aktivira, i koristi. Kada vas pozovu iz Srbije, a na rusku karticu, cena razgovora je negde oko 7-8 din/minut. Ja sam sa mojima razgovarao, u roseku 2-3 sata, mesecno, i racun nije prelazio 800 dinara. Kontakt telefon te kompanije je 011/20 70 474...
Juce sam razgovarao sa nekima odande, i tamo ti je neki Dusan Zaric, on je iz Kosjerica, to ti je najblizi zemljak..:)
 
Ljudi svaka vam cast... Citao sam sve ovo danas i drago mi je da ima ljudi koji su otvoreni i imaju zelje da podele korisne informacije sa drugima.. Puno toga korisnog ste napisali... I ja razmisljam da pokusam da se otisnem na taj put ka RF-i.. jos uvek sam u razmisljanu, da li da pokusam sada ili da ipak malo jos sacekam.. Apsolvent sam Masinstva i planiram da se usko specijalizujem za zavarene masinske konstrukcije.. Odlazak u RF bi mi puno znacio kao radno iskustvo ujedno bih uzivo video ponasanje materijala na jako niskim temperaturama uzivo.. a ipak bi mi studije produzio jos neki mesec..Pozdrav za korisnika ZEX, zasta si lepo sve objasnio kao da smo pricali uzivo, svaka ti cast na komunikaciji i tebi i ostalima.. CItao sam ovo jer sam slucajno naleteo i pocelo da mi bude zanimljivo i resio sam da se i ja registrujem na krstarici, ima ovde dosta korisnih stvari za saznati.. AKO neko moze da mi da neki savet, kritiku, neki uput u situaciju, vrlo rado cu sve to prihvatiti.. Bicu iskren i reci cu nesto o svojoj situaciji i planovima i zasto razmisljam vec duze vreme i ja o odlasku u RU.. Plate Masinskih inzenjera ovde u Srbiji nisu bas mnogo sjajne, pa sam mislio da pokusam da odem na nekoliko meseci i istrpim, mada ko zna sobzirom da volim zimu vise nego leto mozda bi mi bilo i lepo i da zaradim neku sumu da mogu da se dodatno usavrsim u svojoj oblasti kasnije..NIsam uopste vezan za kucu, i te stvari, tako da mi to nebi mnogo nedostajalo jer i tokom studija (kao sto rekoh sada sam apsolvent) dolazio sam kuci jednom u 2 meseca.. Interesuje me sto to nisam nigde pricitao, izvinjavam se mozda nisam bio dovoljno pazljiv, KAKO STE PODNELI PSIHICKI PRVI PUT
 
zdravo judi ja sam se prijavio u januaru zaposao u rusji bio na lekarskom i od tad cekam kuci da me neko iz hopexsa zove svaki mesec jednom nazovem da vidim sta se dogadja ali stalno mi neki drugi razlog kazu zasto nisam jos pozvan imam tri poznanika koji su otisli za rusiju i tri razlicite price dvojica se zale da prva dva meseca nisu dobili plate i daim sad skidaju sa plate nesto sto ni oni neznaju sta je neznam sta se desava ali dugo cekanje me od svega nervira najvise sto je najgore uzeli su mi putne isprave tako da nemogi van zemje od januara
 
moj muz je na 41, kaze da je gore nego u ausvicu. nema sta da se jede, za rucak su svaki dan makarone i pirinac, vecera isto, za dorucak parce kobasice. pa ti radi stim trinaest sati. nema tople vode za tusiranje. a prema njima se ponasaju kao prema zarobljenicima, sto dolara je svaka greska. pa ljudi su otisli tamo da rade a ne u zarobljenistvo.neko bi trebao da reaguje na to!
 
moj muz je na 41, kaze da je gore nego u ausvicu. nema sta da se jede, za rucak su svaki dan makarone i pirinac, vecera isto, za dorucak parce kobasice. pa ti radi stim trinaest sati. nema tople vode za tusiranje. a prema njima se ponasaju kao prema zarobljenicima, sto dolara je svaka greska. pa ljudi su otisli tamo da rade a ne u zarobljenistvo.neko bi trebao da reaguje na to!
 
Za mateja0:

gore nego u Ausvicu....malo teske reci. Problem je sto ljudi koji dolaze da rade ovamo ocekuju de luxe smestaj i 8 sati rada dnevno, a posle toga dzakuzi itd.
Pomirite sa sa tim da je Srbija samo izvor jeftine radne snage. I to poslodavci koriste do maksimuma. Niko od nas uglavnom nema odstupnicu, i svi su uglavnom na onom daj sta das.
Bitno je da ima da jede bilo sta. I da spava bilo gde.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top