Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne znam broj gradilišta , pitaću ga sledeći put, rekao mi je samo da su na 91 kilometru ako to nešto znači. Koliko si ti bio u Sibiru, jesu li te plaćali redovno!? Preko koga si išao? Lakše bi mi bilo da bar možemo normalno da se čujemo sa njim, ovako smo kao u mraku.
 
kao sto vec pise u temi...gradilista pod rednim brojem 13 i 41 uslovi su najlosiji,kao i gradilista u okolini Aldana...tako da se zavisi kome upadne koje gradiliste..tipa Harabovsk i gradilista u toj oblastri su extra u svakom pogledu..ja licno idem za jedno mesec na NPS 34 po nekom informacijama...
 
uslovi na nps13 su najgori, covek koji prica za aldan i lose uslove ne misli na nps18 vec na velke koje su u blizini aldana. sa nps13 nije otislo 30 vec je doslo 30 ljudi a otislo je njih 11, od tih 11 ja sam licno oterao 2 sa moje npske. mada mi je iskreno zao sto nisam zadrzao neke od preostalih 9 koji su se u medjuvremenu predomislili. sto je tice gluposti da hopex ne postoji necu je komentarisati. mada bi trebalo napomenuti uredbu vlade rusije koja se tice rada inostranih firmi za vreme krize, i koja je jos uvek na snazi. februarska plata je isplacena odavno (i potrosena :) ). isplata je u dinarima, trenutno, za to bi trebalo da pitate narodnu banku srbije zbog cega je tako, takodje ne vrsi se obracun po najnizem vec po srednjem kursu nbs, i ukoliko se izvrsi najava podizanja u stranoj valuti 48h ranije banki oni su u obavezi da vam promene valutu po srednjem kursu po kom je izvrsena uplata bez provizije.
 
pozdrav jedno pitanje za one koji su bili u rusiji.ide mi ujak sledeceg petka u rusiju , u koji grad nemam pojma.samo su ga obavestili da ide na neko gradiliste nps 13.ako moze neko da mi napise gde se nalazi to gradiliste nps 13 i kakvi su uslovi tamo.kakva je hrana, da li je redovna plata, posto vidim da ima razlicitih komentara, neko hvali neko kudi.je li bio neko na ovom gradilistu i kakvi su utisci.jedino sto znam da kad stigne u moskvu ima prenociste i da sledeci dan nastavlju put.pozdrav i hvala unapred ko odgovori.
 
Ne znam broj gradilišta , pitaću ga sledeći put, rekao mi je samo da su na 91 kilometru ako to nešto znači. Koliko si ti bio u Sibiru, jesu li te plaćali redovno!? Preko koga si išao? Lakše bi mi bilo da bar možemo normalno da se čujemo sa njim, ovako smo kao u mraku.

Isao sam preko Hopexa, i ne, nisu placali redovno. Ali su sve isplatili, to ne mogu da gresim dusu!
 
Kao sto sam vec rekao, velikom broju ljudi, nije isplacena februarska zarada!!! A zivkaju nas nazad!?! Pa mozda se neko i vrati! I hoce, vratice se, oni koji su nesigurni u sebe, i preovladava misljenje, ajde bili smo, videli smo kako funkcionise, nije najsjajnije, ali bolje mozda nema... Pa ima, gospodo, samo se malo angazujte, potrudite, trazite.. Tu si firme, kao sto je Tank Mont, Putevi Uzice, Ratko Mitrovic, Stroj International... Ovaj Dragan Masic, koji se spominjao na prethodnim stranicama trenutno u ponudi ima samo za Habarovski kraj, a to vam je opet Hopex. U junu ce imati za Soci, i taj deo Rusije. Evo Vam broj telefona od Stane, zena drzi agenciju, uzima 200 E za svoje usluge, sprema grupu za Anapu, a u perspektivi je i Kazahstan, i Ukrajina. Inace saradjuje sa firmom Ratko Mitrovic, nekada je i za Hopex slala.. 064/437 48 44. Putevi Uzice takodje rade u Sociju, imacu brojeve za koji dan...
 
evo sad sam dosao iz zemuna, ulica zlatiborska br 5. imao sam zakazan razgovor za posao u ruskoj federaciji.
rade se neki gasovodi, naftovodi itd i ima dosta gradilista tako da se nezna ko ce gde biti rasporedjen. bitno je da mi nista ne placamo za razliku od drugih agencija koje su mi trazile 200 evra da bi radio. ludi ljudi.
tamo sam bio nekih 2 sata, dok smo svi prosli. na pocetku je izasao neki fini cikica i objasnio proceduru i kako se popunjava zahtev, ili taj neki papir koji su nam dali.
tu se popunjava osnovno, cisto informativno ko se cime bavi ili se bavio. u glavnom ih zanima ko sta sve zna da radi.
ulazili smo pojedinacno i tu je bilo jos malo ispitivanje i to je to. dobio sam neki papir na kome pise sta nam je sve potrebno od dokumenata do lekarskog pregleda. uglavnom bi sve trebalo da se zavrsi u roku od mesec, mesec ipo dana pa cu javiti sta je dalje bilo.
dobija se odeca koja je prilagodjena tim ekstremnim uslovima tako da tu nema problema, ne ide se u neki grad vec su u pokretu, kako se zavrsava posao tako se pomeraju. naselja su po 400 500 cak i 1000 km od mesta gde se radi tako da kazu da se lepo ustede dolari.
radi se u naj hladnijem delu sibira, satnica je 5 dolara, mora da se otvori devizni i dinarski racun u Intesa banci.
eto u principu to je to videcu sta i kako dalje. voleo bi da osetim tu temperaturu od - 55 stepeni mada kazu da je kod nas gore kad je - 15 nego tamo - 50.
mozda zbog vlaznosti vazduha ili ko zna sta je.
 
LJudi sta je to ,,proglasenje,, i koliko se ceka?Evo prodje 2 meseca a sekretarica iz Hopexa mi kaze da jos nije stiglo i tek kada stigne mogu da me rasporede gde idem.Mislim,sta ako cekam jos 2 meseca i nista....pa ko ima toliko vremena za zajeb....
 
evo sad sam dosao iz zemuna, ulica zlatiborska br 5. imao sam zakazan razgovor za posao u ruskoj federaciji.
rade se neki gasovodi, naftovodi itd i ima dosta gradilista tako da se nezna ko ce gde biti rasporedjen. bitno je da mi nista ne placamo za razliku od drugih agencija koje su mi trazile 200 evra da bi radio. ludi ljudi.
tamo sam bio nekih 2 sata, dok smo svi prosli. na pocetku je izasao neki fini cikica i objasnio proceduru i kako se popunjava zahtev, ili taj neki papir koji su nam dali.
tu se popunjava osnovno, cisto informativno ko se cime bavi ili se bavio. u glavnom ih zanima ko sta sve zna da radi.
ulazili smo pojedinacno i tu je bilo jos malo ispitivanje i to je to. dobio sam neki papir na kome pise sta nam je sve potrebno od dokumenata do lekarskog pregleda. uglavnom bi sve trebalo da se zavrsi u roku od mesec, mesec ipo dana pa cu javiti sta je dalje bilo.
dobija se odeca koja je prilagodjena tim ekstremnim uslovima tako da tu nema problema, ne ide se u neki grad vec su u pokretu, kako se zavrsava posao tako se pomeraju. naselja su po 400 500 cak i 1000 km od mesta gde se radi tako da kazu da se lepo ustede dolari.
radi se u naj hladnijem delu sibira, satnica je 5 dolara, mora da se otvori devizni i dinarski racun u Intesa banci.
eto u principu to je to videcu sta i kako dalje. voleo bi da osetim tu temperaturu od - 55 stepeni mada kazu da je kod nas gore kad je - 15 nego tamo - 50.
mozda zbog vlaznosti vazduha ili ko zna sta je.

sve ovo što je napisao dečko je u pravu....!!!!!Ko je bio u zlatiborskoj ostaje mu da u sopstvenoj režiji odradi lekarski pregled,i TO:šečer i holesterol,krvni pritisak...onda se opet čeka na poziv iz hopexa gde te zovu da predaš već pripremljenu komplet dokumentaciju i onda te on i šalju kod njihovog lekara gde nosiš uzorak stolice,snimaš pluća i vade ti krv da nisi zaražen malarijom,sidom i drugim poznatim i ne poznatim bolestima jer takva je procedura...(mislim da je Čumbrijina 16-nastavak D.Tucovića)...onda se sve opet svodi na čekanje,jer posle toga hopex šalje papire za Moskvu na izradu radne vize ITD...jedno je sigurno a to je da hopex zove ljude prema potrebi određenog gradilišta.
Inače,u zadnjih mesec dana Rusi su veoma pooštrili dobijanje radnih viza iz odredjenih razloga....I ja sam sve to prošao (bipo u Zlatiborskoj početkom aprila,papire sam predao u hopex pocetkom maja i svakog dana čekam da mi jave šta se dešava TJ kad se putuje nezvanično idem na 34-ku Kharabovsk...!!!!!!!!
 
Moj drug je pre godinu dana radio u Hopeksu 6 meseci. Vratio se sa najboljim preporukama. U novembru mesecu 2010. je podneo zahtev za ponovni odlazak, išao na sistematski pregled i predao pasoš. Početkom februara ove godine su mu javili da se spremi za polazak polovinom meseca, iz tog razloga je prekinuo radni odnos i do danas još uvek nije krenuo uz redovna obećanja da će krenuti u najskorije vreme. Takođe su rekli da je maksimalno vreme za koje treba da ga pozovu 6 meseci. Krajnji rok je do kraja ovog meseca. Razlog njegovog ponovnog prijavljivanja jeste prethodno iskustvo. Imao je ista iskustva kao i veliki broj forumaša ovde (pozitivna). Zaista se nadam da će i ovoga puta biti profesionalni i da će ispoštovati dogovoreno jer je preporuka najbolji put ka uspehu.
 
Takođe mislim da nije u redu da odlaze tamo ljudi prvi put i na kraju radne karijere a oni koji su već bili i dobili odlične preporuke a uz to i mladi i sposobni ne mogu nikako da odu zbog priglašenja. Bilo bi fer da im kažu da neće ići ako već ne računaju na njih i da im daju mogućnost da odu u drugu firmu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top