Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pozdrav u rusiji. molim vas za informaciju ako ste u toku kad krece sledeca tura radnika. ja sam naime trebao da krenem 1. 4. ali sam imao problema sa pasosem, nije bio gotov tako da su me stavili za sledeci put. sada u firmi nemaju informaciju kad je sledeca tura. dali mozda znate vi? puno hvala

Nazalost, ja ne znam nista oko toga, jedina info koju imam je da se jedan decko vraca za rusiju 20.05., ali to tebi bas nista ne znaci, zao mi je sto ne mogu da pomognem.
 
Dragan Masic . Ko je to ? To je samo jedan od agenata . On je trazio 200 E . Iskustva su pozitivna . Sada u zlatiborskoj 5 prima radnike za rusiju .

Ja sam pre neki dan bio u Zlatiborskoj 5 kod čoveka na razgovor,čovek radi u HOPEX-u...prema njegovoj priči sledeća tura koja se sprema je krajem maja/početkom juna i kaze da je su to završne pripreme pred polazak TJ Kaže da ove godine imaju potražnju veliki broj radnika.Pre neki dan mi se drugar vratio iz RF-Habarovsk...sve je bilo kao po planu i bez problema.
 
Nova sam na forumu, pa da ukratko kazem zasto sam ovde:
Iz profesionalne radoznalosti, pokusala sam na "krstarici", da nadjem konkretne informacije o jednoj osobi u Rusiji, pa me pretrazivac uputio ovde - na forum, i ovu temu. Procitala sam je celu, i nisam prepoznala ni jedan komentar o toj osobi. Ali, bas nista konkretno.
Evo o cemu se radi: poslovno putujem izmedju 2 grada u zap. Srbiji, bar dva puta mesecno. Na pola puta izmedju ta dva grada..... ne mali broj puta, parkiram pored puta i gledam kompleks - ne verujuci svojim ocima, koji je napravio bukvalno POLUPISMEN covek. Vrednost ulozena u infrastrukturu i objekte, po mojoj racunici ( ekonomista sam), je vise miliona evra.
O njegovim "ulaganjima" u 2 doticna grada ne zelim posebno naglasavati, osim da naglasim, da su otprilike iste vrednosti. U "gradskim pricama" se provlaci konstatacija da se toliki novac jednostavno NE MOZE zaraditi.
Moj daleki rodjak, je izvodio neke radove kod njega, i kune mi se da je kod njega u kuci video sedmocifrenu cifru dolara u gotovini.
Ponavljam, da se radi u svakom smislu, o polupismenom coveku.
Pa me interesuje: da li je moguce, da se to "zaradi preko kreveta" necije cerke?
Ako je to tacno - SVAKA MU CAST!! :worth:
"Gospodin", navodno ima gradilista i radnike (neke i poznajem povrsno) u gradu Kazan. Njegovi inicijali su V.M.
Mozda, neko od "nasih Rusa", zna nesto o tome?
PS. ne radim u poreskom i nsam inspektor, vec radim za platu kod privatnika.
Interesuje me iz radoznalosti, moze i na pp.
ZAINTERESOVAN SAM ZA RAD KOD TOG GOSPODINA . AKO IMAS KONTAKT POSALJI . UNAPRED HVALA .
 
:think:
Nova sam na forumu, pa da ukratko kazem zasto sam ovde:
Iz profesionalne radoznalosti, pokusala sam na "krstarici", da nadjem konkretne informacije o jednoj osobi u Rusiji, pa me pretrazivac uputio ovde - na forum, i ovu temu. Procitala sam je celu, i nisam prepoznala ni jedan komentar o toj osobi. Ali, bas nista konkretno.
Evo o cemu se radi: poslovno putujem izmedju 2 grada u zap. Srbiji, bar dva puta mesecno. Na pola puta izmedju ta dva grada..... ne mali broj puta, parkiram pored puta i gledam kompleks - ne verujuci svojim ocima, koji je napravio bukvalno POLUPISMEN covek. Vrednost ulozena u infrastrukturu i objekte, po mojoj racunici ( ekonomista sam), je vise miliona evra.
O njegovim "ulaganjima" u 2 doticna grada ne zelim posebno naglasavati, osim da naglasim, da su otprilike iste vrednosti. U "gradskim pricama" se provlaci konstatacija da se toliki novac jednostavno NE MOZE zaraditi.
Moj daleki rodjak, je izvodio neke radove kod njega, i kune mi se da je kod njega u kuci video sedmocifrenu cifru dolara u gotovini.
Ponavljam, da se radi u svakom smislu, o polupismenom coveku.
Pa me interesuje: da li je moguce, da se to "zaradi preko kreveta" necije cerke?
Ako je to tacno - SVAKA MU CAST!! :worth:
"Gospodin", navodno ima gradilista i radnike (neke i poznajem povrsno) u gradu Kazan. Njegovi inicijali su V.M.
Mozda, neko od "nasih Rusa", zna nesto o tome?
PS. ne radim u poreskom i nsam inspektor, vec radim za platu kod privatnika.
Interesuje me iz radoznalosti, moze i na pp.
ZAINTERESOVAN SAM ZA RAD KOD TOG GOSPODINA . AKO IMAS KONTAKT POSALJI . UNAPRED HVALA .

:think: mislis Vidan Mihajlovic...i firma OOO "Таролайт"...:dash::rotf::dash::rotf:...:bye:
evo ti adresa firme i tel...

Название организации:
ООО «ТАРО ЛАЙТ»
Юридический адрес:
420137, Республика Татарстан, г.Казань, ул.Адоратского, д.62
Телефоны:
+7 (843) 236-45-31

...ali bolje nemoj...sta ce ti to u zivotu?!
 
bolje nemoj kod tog V.M....probaj nesto drugo...ovo ti je savet nekog ko zna dosta i o V.M. i o Kazaju i o nasim privatnicima po Rusiji...ima i onih kod kojih zaista vredi raditi...samo treba malo duze traziti, jer je kriza i malo je firmi sa realizacijom i redovnim platama (koji su inace smanjene)...
 
Da, u pravu si, ima posla ali nema para. Tesko je naplativ rad.
A to sto ti mislis da zelim da ga posaljem sto dalje, gresis.
On zeli da ide da radi u Rusiju, ali kako je ceo dan na poslu, bas i ne stize da se mota po forumima, pa sam ja zaduzena za to.
Najvise bih volela da on ne mora ujutru da ustane i da ode na posao, a opet da ima platu od koje mozemo normalno da zivimo.

za gospodju TijanuR imam informacije, neke brojeve i adrese firmi. kontakt na mail
 
Ne bih vam preporucio da idete preko Hopex-a...tamo je trenutno opsta zbrka, kasne plate i to 3 meseca,pitanje je dali bi i to isplatili da ljudi nisu strajkovali,sad za par dana se vraca grupa ljudi posle samo 3 meseca rada...jer su totalno nezadovoljni,imace kartu do Moskve, a od Moskve sami placaju,za Beograd...uzas...ja npr cekam 6 meseci za odlazak...iako su mi obecavali da cu jos decembra otici...za par dana cu izneti vise detaljnih informacija...
 
pozzz nadja
te koje ti tražiš su u tiršovoj 5 u beogradu.
verujem da su ok ne traže nikakve pare unapred a da li će ti naći posao ne znam ja sam nešto malo radio preko njih.
tel je 011 113651021 mada se malo teško dobija ali budi uporan
 
Teska prevara...ljudi beze, samo na pasose dolaze bez karata...brat mi se pre neki dan vratio putovao 4 dana...ja sam bio u hopex da uzmem svoje papire nazad posle 6 meseci cekanja i laganja...stavljam tacku na hopex i zaboravljam ih za sva vremena. :dash:
 
Sta bi na kraju,posle tolikog pisanja....prepucavanja..itdniko vise ne pise na ovu temu!!!!Niste valjda svi otisli u RF?????

Pretpostavljam da je doslo do zamora materijala... Iskreno, ja sam jako umoran, a uzrok nije rad! Inace, Hopex kao takav vise ne postoji! Osnovali su dve nove firme, a nisam siguran da bi ih pravilno napisao. Inace, isplata se vise ne vrsi u stranoj, vec dinarskoj valuti, i to po najnizem kursu, pretpostavljam Banke Inteze. A jos uvek nije isplacena februarska zarada, bar ne velikoj vecini!!! A sa cuvene nps 13, vratila se grupa od 30-ak ljudi. Neki i posle samo nesto vise od mesec dana rada, a od toga su 10-ak dana proveli u strajku! Sta raditi? Ne znam, ja nisam dovoljno pametan!
 
pozzz nadja
te koje ti tražiš su u tiršovoj 5 u beogradu.
verujem da su ok ne traže nikakve pare unapred a da li će ti naći posao ne znam ja sam nešto malo radio preko njih.
tel je 011 113651021 mada se malo teško dobija ali budi uporan

O kome je rec? Da li je to agencija od one Stane, a za poslove u Sociju, ili za Pancevo, ili...?
 
Dobar dan,
već neko vreme pratim temu, a evo i moijih utisaka.
Moj brat te preko Hopexa otišao u Rusiju posle skoro 6 meseci čekanja. U Sibiru je mesec dana tako da još uvek ne znam kako će biti sa plaćanjem. Za svo vreme boravka čuli smo se na brzinu 2-3 puta pošto im nisu dali da koriste satelitski a nisu dobili ruske kartice. Juče me je obavestio da ima karticu(napokon) ali nema dometa .
Da bi pozvao mora da plati vozaču da ga odveze do naselja gde dometa ima a to je 80km.
Radi se užasnim tempom, hrana je jako loša. Kako mi je rekao samo krompir i testenina već mesec dana. Spavaju u nekakvim kontejnerima, a ni vode nema redovno za osnovnu higijenu.
Potpuno su odsečeni od sveta, nema nikakvih medija...
To je ono što sam uspela da saznam do sada. Ako neko trenutno ima nekoga ko radi u okolini Aldana molim ga da napiše svoje utiske.
 
Dobar dan,
već neko vreme pratim temu, a evo i moijih utisaka.
Moj brat te preko Hopexa otišao u Rusiju posle skoro 6 meseci čekanja. U Sibiru je mesec dana tako da još uvek ne znam kako će biti sa plaćanjem. Za svo vreme boravka čuli smo se na brzinu 2-3 puta pošto im nisu dali da koriste satelitski a nisu dobili ruske kartice. Juče me je obavestio da ima karticu(napokon) ali nema dometa .
Da bi pozvao mora da plati vozaču da ga odveze do naselja gde dometa ima a to je 80km.
Radi se užasnim tempom, hrana je jako loša. Kako mi je rekao samo krompir i testenina već mesec dana. Spavaju u nekakvim kontejnerima, a ni vode nema redovno za osnovnu higijenu.
Potpuno su odsečeni od sveta, nema nikakvih medija...
To je ono što sam uspela da saznam do sada. Ako neko trenutno ima nekoga ko radi u okolini Aldana molim ga da napiše svoje utiske.

Ja sam bio na NPS18, a to je na oko 2 sata voznje od Aldana. Hrana u toj kuhinji je jedna od boljih, bar tako pricaju ljudi koji su bili na razlicitim gradilistima. Vode je bilo koliko hoces, a i signala, i za telefon, i za internet... Sad, ne znam da li je na istom gradilistu, ili je otvoreno neko novo?!
 
Dobar dan,
već neko vreme pratim temu, a evo i moijih utisaka.
Moj brat te preko Hopexa otišao u Rusiju posle skoro 6 meseci čekanja. U Sibiru je mesec dana tako da još uvek ne znam kako će biti sa plaćanjem. Za svo vreme boravka čuli smo se na brzinu 2-3 puta pošto im nisu dali da koriste satelitski a nisu dobili ruske kartice. Juče me je obavestio da ima karticu(napokon) ali nema dometa .
Da bi pozvao mora da plati vozaču da ga odveze do naselja gde dometa ima a to je 80km.
Radi se užasnim tempom, hrana je jako loša. Kako mi je rekao samo krompir i testenina već mesec dana. Spavaju u nekakvim kontejnerima, a ni vode nema redovno za osnovnu higijenu.
Potpuno su odsečeni od sveta, nema nikakvih medija...
To je ono što sam uspela da saznam do sada. Ako neko trenutno ima nekoga ko radi u okolini Aldana molim ga da napiše svoje utiske.

JA SAM BIJO U PUR PE NISMO IMALI VESMASINU VODE ZA PICE VODE ZA KUPANJE TELEVIZOR . PRODAVNICA SE NALAZILA NEKIH 1,5 KM DA BI STIGLI DO NJE ISLI SMO ASVALTNIM PUTEM ZALEDJENIM . STRASNO RADIO SAM ZA HOPEKS 3 MESECA POTOM SU NAS VRATILI KUCI .:dash::dash:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top