Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
vec sam rekao telefon hopexa imate na sajtu i nazovite, svako ide po istoj proceduri i nema izuzetaka, ja znao trenurno da treba oko 120 ljudi uglavnom armiraca i tesara tako da pozurite :D

od prilike,za koliko vremenski vi iz Rusije ocekujete novi prliv radnika koji su konkurisali preko Hopexa ili raznih agencija.....jer ja licno ne mogu da dobijem nikakve informacije sto se tice oko mojih papira dokle su stigli,a predao sam ih 21,02,
 
pozdrav Zoki, ja sam novi clan na forumu. ja sam građevinski tehnicar i da pitam kako bih ja mogao doci raditi u Rusiju. kako bih se mogli cuti da mi objasnis ako nije problem. POZDRAV DEJAN

ZA SVE KOJI ZELE DA RADE PREKO XOPEKSA !
TREBA DA ZNATE DA SE RADI NA -50 KAKO GDE NAJCESCE NEMA NI VODE ZA KUPANJE KAO U PUR PE SEVERNA EKSPEDICIJA (VODA JE BILA CRNA) . HRANA JE DOBRA PLATA KASNILA OKO 3 MESECA ALI ISPLACENA POSLE STRAJKA . TOLIKO ZA SADA .
 
ZA SVE KOJI ZELE DA RADE PREKO XOPEKSA !
TREBA DA ZNATE DA SE RADI NA -50 KAKO GDE NAJCESCE NEMA NI VODE ZA KUPANJE KAO U PUR PE SEVERNA EKSPEDICIJA (VODA JE BILA CRNA) . HRANA JE DOBRA PLATA KASNILA OKO 3 MESECA ALI ISPLACENA POSLE STRAJKA . TOLIKO ZA SADA .

ne kasni 3 meseca vec mesec dana kada dobijas prvi put kasnije mesec za mesecom dobijas, objasni ljudima kako izgleda -50 nemoj ih plasiti, u pur pe si radio kod d.j. i objasni zasto se strajkovalo, uslovi tu teski na pocetku izvodjenja radova dok se ne formira zitije i gorodok ali to je plafon 2 meseca.

nemojte se bojati -50 to su extremne tempereture koje ne traju 2 meseca, vlaznost je veoma mala i nema vetra, morate biti svesni da je hladno i tako se ponasati i sve ce biti ok, iako uvek ima 'hrabrih" . promrzline su nezgodne tj gore od opekotina. u najgorem slucaju su amputacije prstiju. ne mogu reci da se to ne desava pre 10-tak dana je nagrabusio jedan nas radnik u aldanu tj na velkama. i garantujem vam da su to oni hrabri. kod mene su ljudi radili na -55 i nije bilo nikakvih problema.

dobijanje papira varira od planiranog mesta odlaska, dosta se u poslednje vreme ubrzalo na nasu inicijativu i poceli smo da radimo planiranja radne snage drugacije. u ovom trenutnu treba preko 300 radnika, moguce i preko 400.
 
ne kasni 3 meseca vec mesec dana kada dobijas prvi put kasnije mesec za mesecom dobijas, objasni ljudima kako izgleda -50 nemoj ih plasiti, u pur pe si radio kod d.j. i objasni zasto se strajkovalo, uslovi tu teski na pocetku izvodjenja radova dok se ne formira zitije i gorodok ali to je plafon 2 meseca.

nemojte se bojati -50 to su extremne tempereture koje ne traju 2 meseca, vlaznost je veoma mala i nema vetra, morate biti svesni da je hladno i tako se ponasati i sve ce biti ok, iako uvek ima 'hrabrih" . promrzline su nezgodne tj gore od opekotina. u najgorem slucaju su amputacije prstiju. ne mogu reci da se to ne desava pre 10-tak dana je nagrabusio jedan nas radnik u aldanu tj na velkama. i garantujem vam da su to oni hrabri. kod mene su ljudi radili na -55 i nije bilo nikakvih problema.

dobijanje papira varira od planiranog mesta odlaska, dosta se u poslednje vreme ubrzalo na nasu inicijativu i poceli smo da radimo planiranja radne snage drugacije. u ovom trenutnu treba preko 300 radnika, moguce i preko 400.

Poz svima
I ja sam prezivela rusku zimu i mogu vam reci,svima koji nikad nisu bili u Rusiji,tamo jeste ekstremno hladno ali veruj te njihovih -40 je kao nasih -15.Zvuci neverovatno ali je tako.Zivela sam u Volgogradu,po prirodi sam zimogrozljiva ali mi je ipak bilo super
Poz svima:bye:
 
ja bio ,razgovarao,i putujem prvog,jedino što me zanima je stanje komunikacije sa srbijom sa 13. :)?

Najgora moguca, nemas signala... dobijes jednom nedeljno satelitski telefon na 2-3 min.... uzas...meni je tamo burazer vec 2 meseca... sta ces raditi tamo i kad si bio na razgovor??? ja sam bio jos novembra na razgovor i predao papire pocetkom decembra...i rekli su mi da idem do nove god... ja odjavio firmu preselio zenu i dete kod njenih,popusio materijalno sa biroa, odbijao poslove,nemam zdravstveno i socijalno .... reko da sve zavrsim u tih mesec dana... kad **** jos me nisu zvali...namestili mi haos od zivota, za par dana idem da podignem papire i da ih odjebem... kad sve saberem i oduzmem kostace me ta zajebancija sa HOPEXOM 800 eura, a plus nisam nista zaradio....SMRADOVI
 
Najgora moguca, nemas signala... dobijes jednom nedeljno satelitski telefon na 2-3 min.... uzas...meni je tamo burazer vec 2 meseca... sta ces raditi tamo i kad si bio na razgovor??? ja sam bio jos novembra na razgovor i predao papire pocetkom decembra...i rekli su mi da idem do nove god... ja odjavio firmu preselio zenu i dete kod njenih,popusio materijalno sa biroa, odbijao poslove,nemam zdravstveno i socijalno .... reko da sve zavrsim u tih mesec dana... kad **** jos me nisu zvali...namestili mi haos od zivota, za par dana idem da podignem papire i da ih odjebem... kad sve saberem i oduzmem kostace me ta zajebancija sa HOPEXOM 800 eura, a plus nisam nista zaradio....SMRADOVI

Imam slicna iskustva sa njima . Nije zlato sve sto sija . Prvi put sam morao da jos platim 200 evra . DOSTA VISE .:dash:
 
Imam slicna iskustva sa njima . Nije zlato sve sto sija . Prvi put sam morao da jos platim 200 evra . DOSTA VISE .:dash:

ne znam kome ste dali 200 evra, posalji mojkre zr ime i prezime na pp.
vi koji idete na nps13 posaljite inicijale na pp.

nps13 je najgora, nemate telefon, nemate net, imate jako losu prodavnicu tj ni nemate je, ne idete u grad po par meseci i posle 10.4 ste oseceni od sveta mesec dana, samo se mozete izvuci odande helihopterom :D.

tamo ljudi zive i rade jednostavno se naviknes, najbolja hrana u celom hopexu, itr je extra pogotovo nacelnik.

upoznacemo se 3.4 posto da bi dosli do nps13 morate da predjete preko moje npske.

ja povremeno uzmem neke radnike sa nps13 da rade na mojoj npski ali vas na zalost ne mogu, objasnicu vam kada dodjete ovde.

sretan put i ugodan let
 
Brate molim te reci mi da li ima tamo doktora, gde cemo biti smesteni, kakav posao je u pitanju (ja sam geometar)! Ima li nesto osim gradilista u okolini!
Ajde da budem malo pozitivan pa da pitam ima li nekih reka za pecanje ili bilo cega interesantnog?:lol:
Naravno pricam o 13-ici! Ajmo ljudi neke konkretnije informacije!
 
pozdrav u rusiji. molim vas za informaciju ako ste u toku kad krece sledeca tura radnika. ja sam naime trebao da krenem 1. 4. ali sam imao problema sa pasosem, nije bio gotov tako da su me stavili za sledeci put. sada u firmi nemaju informaciju kad je sledeca tura. dali mozda znate vi? puno hvala
 
Zoki poštovanje,imao bi jedno pitanje. interesuje me da li znas mozda gde idu, u koju oblast bravari koji su se prijavili u Hopex i sta se radi. mislim kakav je posao. pitam u ime brata, on se prijavio kao bravar-cevar ali nisu mu puno rekli samo da ceka. A ja sam isto bio na razgovor i sad čekam da me zovu na lekarski. inače ja sam zidar. molim te odgovori ako znaš nešto za bravare.
 
Nova sam na forumu, pa da ukratko kazem zasto sam ovde:
Iz profesionalne radoznalosti, pokusala sam na "krstarici", da nadjem konkretne informacije o jednoj osobi u Rusiji, pa me pretrazivac uputio ovde - na forum, i ovu temu. Procitala sam je celu, i nisam prepoznala ni jedan komentar o toj osobi. Ali, bas nista konkretno.
Evo o cemu se radi: poslovno putujem izmedju 2 grada u zap. Srbiji, bar dva puta mesecno. Na pola puta izmedju ta dva grada..... ne mali broj puta, parkiram pored puta i gledam kompleks - ne verujuci svojim ocima, koji je napravio bukvalno POLUPISMEN covek. Vrednost ulozena u infrastrukturu i objekte, po mojoj racunici ( ekonomista sam), je vise miliona evra.
O njegovim "ulaganjima" u 2 doticna grada ne zelim posebno naglasavati, osim da naglasim, da su otprilike iste vrednosti. U "gradskim pricama" se provlaci konstatacija da se toliki novac jednostavno NE MOZE zaraditi.
Moj daleki rodjak, je izvodio neke radove kod njega, i kune mi se da je kod njega u kuci video sedmocifrenu cifru dolara u gotovini.
Ponavljam, da se radi u svakom smislu, o polupismenom coveku.
Pa me interesuje: da li je moguce, da se to "zaradi preko kreveta" necije cerke?
Ako je to tacno - SVAKA MU CAST!! :worth:
"Gospodin", navodno ima gradilista i radnike (neke i poznajem povrsno) u gradu Kazan. Njegovi inicijali su V.M.
Mozda, neko od "nasih Rusa", zna nesto o tome?
PS. ne radim u poreskom i nsam inspektor, vec radim za platu kod privatnika.
Interesuje me iz radoznalosti, moze i na pp.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top