Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
http://www.danas.rs/dodaci/sandzak/pakao_u_sibiru.42.html?news_id=237160

Iskreno sumnjam u ovo...
Ali da vam pokazem link, kada sam ga vec nasao.

Delimicno je istina...Na NPS 13 su zaista ziveli u drvenim barakama,i skovanim od dasaka krevetima.Hrana je bila takodje jednolicna,ogroman problem su imali sa nabavkama,lokalni dobavljaci nisu hteli da rade sa njima.Ali krajem prosle godine sigurno nije bilo tako,NPS 13 je koliko ja znam zavrsena pocetkom 2012.Ovo je najverovatnije covek koji je isao za coveka koji je pukao u poslu,i sve poslove predao Hopeksu,ali je to bilo jos 2011e godine.
Jos jedna malo teska vest,a to je da je istina da poslovodje,ako su drkosi (izvinjavam se lepsem delu foruma) imaju vlast,da je rad prekovremeno uglavnom i obavezan,ali je tacno da je to jedino gradiliste koje je imalo ovakve uslove.Na svim ostalim su smestani u kontejnerima,koji su prilicno dobro izolovani i imaju i kupatila,perionice.......
 
Moje mišljenje je da člancima ne treba verovati previše. Prvo, pišu ih novinari i odredjena im je veličina teksta te tu moraju staviti sve, pa slika...tu je i to koliko i na šta sam novinar baca akcenat po nekom svom ličnom modusu /na primer novinar koji zna da radi teške fizičke poslove, zna šta je neki sličan rad na terenu će napisati drugačiji članak nego novinar koji nije podigao u životu teže od kašike) a tu je i to da članak mora da bude bombastičan da bi se novina prodala a novinara zapamtili. Da ne pominjem fotomontaže i šta sve može današnja tehnologija.
Tako da, ja bih verovala živoj reči ljudi koji su bili tamo.
 
Ljudi nisam popio svu pamet sveta, ali meni ođe nešto žešće smrdi glede ovog članka koji je star nešto više od godinu dana.
Elem, svaka ozbiljna medijska kuća provjerava informacije po kodeksu, a šta ođe možete da zaključite? Pa zaključak je da novinar koji je pisao na ovu temu nije pozvao prozvanu kuću da se raspita da li su informacije tačne. A kako to znamo? Prosto iz zaključka da nije ni napisao da ih je zvao ili da mu se odgovorni iz firme nisu javili ili odbili da da daju informacije a možda intervju. Prema tome laganini što se tiče sličnih tema. Taj čovjek ako uopšte i postoji onda je o neki lik koji nije mogao da izdrži pritisak terenskog rada i uslova. A zašto? Pa čovjek je koliko sam shvatio prestao da se bavi svojom djelatnošću i otišao trbuhom za kruhom, besan i nezadovoljan. Prvo je ostavio svoj biznis u kome nije uspio - jednom rječju "puk'o", drugo pukao na terenu i sad mu je svako kriv pa našao zgodan način da zadovolji sujetu. Ovo je ono kako ja posmatram pomenuti tekst i događaje iz istog.
O novinaru ne bih previše komentarisao sem da mu nebih dao nacrtanu ovcu na čuvanje.
S' druge strane me čudi to što nepostoji demantij firme na ovaj tekst, nigde na netu, ali bez obzira ne uzimajte ovo zdravo za gotovo.
A onaj što je komentarisao i što je nablejao tamo dolje u komentaru istog teksta, kao da je naručen da bljuje a koliko je inteligentan vidi se po načinu pisanja i po gomili nesklada u onome što je hteo prezentovati.
 
auuuuuu sto me niko ne razumije zadnji mesec dana :zcepanje::zcepanje::zcepanje:,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

- - - - - - - - - -

pa ako prelistas vidjeces da sam napisala da ce te zvati danas da ti se uzima karta sto pre za sjutra recimo itd,,,,,,,,,,,,zao mi bilo da odustanes sad kad se masovno ideeeeeeeee, drugarskiiiiiiiiiiii
 
MOORE TURCI NE GAZTE ORANJEEEE
Dobi ja poziv danas ko pravi.Zao nam je karta nije stigla,icicete za nekoliko dana .Dovidjenja
Ali odlucih ja u tom momentu da izvucem najbolje iz svega,porvim oprostajno vece svaku noc jerbo kao ne znam kad cu ici tako da me ceka nekoliko lepih veceri.
A o doticnom tekstu necu ni da razmisljam,sto mi to treba Mozda jeste mozda nije.Ja verujemn jaranu koji je otisao pre par nedelja,po njemu i dalje je sve kako je ocekivao.Radis ,zaradis,ides kuci.
 
Jesam,majke mi :zcepanje:čak sam i baštu zalivala i ostavila da voda curka po travnjaku:rotf:

E pa da... ima se može se... curi voda na sve strane... :hahaha:

- - - - - - - - - -

MOORE TURCI NE GAZTE ORANJEEEE
Dobi ja poziv danas ko pravi.Zao nam je karta nije stigla,icicete za nekoliko dana .Dovidjenja
Ali odlucih ja u tom momentu da izvucem najbolje iz svega,porvim oprostajno vece svaku noc jerbo kao ne znam kad cu ici tako da me ceka nekoliko lepih veceri.
A o doticnom tekstu necu ni da razmisljam,sto mi to treba Mozda jeste mozda nije.Ja verujemn jaranu koji je otisao pre par nedelja,po njemu i dalje je sve kako je ocekivao.Radis ,zaradis,ides kuci.

Mudro zboriš!

- - - - - - - - - -

auuuuuu sto me niko ne razumije zadnji mesec dana :zcepanje::zcepanje::zcepanje:,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

- - - - - - - - - -

pa ako prelistas vidjeces da sam napisala da ce te zvati danas da ti se uzima karta sto pre za sjutra recimo itd,,,,,,,,,,,,zao mi bilo da odustanes sad kad se masovno ideeeeeeeee, drugarskiiiiiiiiiiii

:zag: drugarski (samo okreni smajliće) :hahaha:
 
20maj poziv za Kabarovsk..zna li neko kako je tamo?

Iz price znam da stare kuke majstori se otimaju za prekomandu ili ponovni odlazak tamo. Klima je mnoooogooo blaza nego bilo gde drugo u RF. Nesto kao mediteranska tako reci... detaljnije neznam nista a rado bih pomogao. Mada u odnosu na sve ono sto si mogao da procitas ovde, mislim da je tamo za sada najbolje poci od svih gradilista. A cenim da nema toliko ni ljudi kau u Tyumen-u.
 
meni prvo rekose Tjumen sad zadnji put kad su zvali kao cekamo samo kartu ucini mi se da rece Novi Urengoj.
Pricala je 480 na sat pa nisam bas siguran ali definitivno nije rekla Tjumen.Da se ne vracam nazad ba postove,sta ono bi receno za Novi Urengoj.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top