Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa ispocetka, u habarovskom se radi nps34, krece crs34 i abk habarovsk pa sve zavisi na koje gradiliste ides. imas 2 vrste neta onaj free i onaj koji sam placas. to ti zavisi od polozaja.u firmi u sustini nema sanse za free tako da ti ostaje samo onaj za kes. mesec dana neta ti je 1200 rubalja (3000 dinara), pri cemu treba da kupis i usb modem koji je 2000 rubalja. net radi, tj skype kamera prolazi. smestaj opet zavisi od polozaja radnici-majstori su u opstezitiju 4-ro u sobi, zajednicko kupatili i sl. itr ima stanove u gradu i/ili su smesteni u itr zitije tj dvojica u sobi(stojeci djakuzi, vesmasina tv i s)l. hrana je ok, nasi kuvar,i 3 obroka dnevno i nedeljom uvece suva vecera. imas prodavnicu na gradilistu sa onim osnovnim stvarima. alkohol je zabranjen stogo (ako te uhvate). ruskinje su vrlo slobodne. i kada dodjes videces koliko je sve to veliko (recimo da 1000 ljudi radi po nps u). inace ovde ti sve daju tipa sapun prasak odelo i sl.
putujes bg-moskva jatom onda picis na terminal d (prvih 16 saltera su ti domaci letovi unutar rusije), ides na predaju prtljaga posle skidanje sve u potkosulju neki i dalje, onda bus do aviona aeroflota (2 obroka u avionu) oko 12 30 sleces u habarovs kupis prtljag tu ce te neko cekati od nasih (velestroj ili hopex), ulazis u bus i pravac gradiliste, dobijas odelo i sl i sutradan na rabotu :D
ponesi litru domace, 1kg srpske kobasice, nase novine i kafe ako se setis
vidimo se

E Zoki hvala ti na detaljnom opisu svega...bas si laf :klap: ovih dana mi je otisao jedan jako dobar prijatelj koji me je i uvukao u tu pricu za hopex u Habarovsk,trebali smo zajedno da dodjemo ali su za sada njega prvo zvali, On se zove Dragoslav Kovacevic zvani Draga iz Varne kod Sabca dosao je kao gipsar, ako ga upoznas ili vidis reci mu da ga je pozdravio Sreten iz Zrenjanina, hvala jos jednom pa se mozda uskoro i vidimo ;)
 
Pozzzz

Saznala sam nesto o MDZ Stroy.Navodno je sve regularno,ima dosta ljudi koji su vec radili sa njima i opet otisli,navodno sledeca grupa mozda bude pozvana na potpis ugovora vec oko 10.03.Ispostuju sve sto je navedeno,mada bi plata mogla biti malo veca s obzirom na uslove.Toliko,to je sto sam saznala a ako neko zna jos nesto neka se javi
 
videcu ja da saznam nesto o MDZ. samo mi kazi u kom delu rusije rade.
dragoslav kovacevic nije na spisku gipsara nps34 tako da ga danas nisam mogao naci :D.
od nasih koji rade uz veletroj znam za tankmont.
pozzz
 
Poslednja izmena:
zoki....sve sam, sredio oko papria ako sve bude ok krecem pocetkom aprila preko hopexa...razjasni malo sta je NPS34 i CRS34,sta je kvota itd....zvanicno idem kao armirac... po prici agencije koja sredjuje papire(ammax job) ne zna se u kuda treba da budemo.....svaka informacija je potrebna nama koji idemo prvi put pa ako si dobre volje pomazi nam....:ok:
 
zex_zr na koji nps ides?

jos neki info: rusi objavljuju kvote 5 marta (kvote za izdavanje radnih dozola), jako zavisi u koji kraj (drzave) idete posto neke idu brze a neke sporije (npr habarovsk ide solidno, jakutija presporo, primorski kraj je popunjen tj sve kvote su podelje trenutno). radni papiri se izdaju samo za jedan kraj i jako je tesko i skupo da se prebacuju na drugi.
kada dodjete na gradiliste uzece vam pasos i prijavni papir, pasosi stoje u imigracijonom na gradilistu, mozete uvek uzeti pasos nazad ali bolje nemojte tamo je najsigurniji. dobicete karton kojim se mozete kretati po gradu, imacete propusnicu za gradiliste i stolovaju.
hopex nije posrednik vec izvodjac dela radova ispred velestroja, znaci ne iznajmljujemo ljude nekome vec radimo rad naplacujemo i od toga svi zivimo.
moj vam je savet da direktno odete u hopex ako vas zanima posao ili da nazovete telefonom i zakazete razgovor.
ukoliko ima neki gradj. tehnicar ili geodeta koji bi dosao da radi slobodno me kontaktirajte na mail ili ga ostavite ovde. (ne treba neko veliko iskustvo ni znanje ruskog, mi cemo vas nauciti kada dodjete u nase trening kampove :D)


Pozdrav Zoki.. Idem na nps 18, krecem 04.03.
 
Ako nekog zanimaju kontakt telefoni, o kojima smo pricali prethodnih dana, neka mi se javi na mail zex_wiener@live.com. Mislim da je neumesno da ih ovde ispisujem! Pozdrav![/QUOPozdrav

Ja sam nova na forumu i i procitala sam tvoje komentare.Molim te da mi das kontakt brojeve ako su pouzdani pa da probam.Molila bih te da mi kazes ako znas i nesto o OOO AS MDZ Stroy ,sediste im je u Moskvi,poslovnica u G.Milanovcu,direktor se zove Rade (Radosav)Bogdanovic i nesto vise o firmi Hopex jer sam naisla na njihov oglas pre neki dan.Ko su,sta su,jer neka mucka ili je ozbiljna firma

Hvala unapred

P.S.Predpostavljam da nisi vidovita Zorka:)) ali mozda znas nesto:)
Ovo sam htela da posaljem na tvoj mail ali nesto nije htelo ako imas neki drugi napisi ,molila bih te

Pretpostavke su ti na mestu! I zao mi je, stvarno ne znam nista o toj firmi. O Hopexu mogu da ti kazem sve najbolje! Ne kazem da su najbolji od svih nasih firmi koje rade na ruskom trzistu, ali svakako jesu maksimalno ozbiljni, i korektni! Kontakte ti saljem na PP!
 
pa ispocetka, u habarovskom se radi nps34, krece crs34 i abk habarovsk pa sve zavisi na koje gradiliste ides. imas 2 vrste neta onaj free i onaj koji sam placas. to ti zavisi od polozaja.u firmi u sustini nema sanse za free tako da ti ostaje samo onaj za kes. mesec dana neta ti je 1200 rubalja (3000 dinara), pri cemu treba da kupis i usb modem koji je 2000 rubalja. net radi, tj skype kamera prolazi. smestaj opet zavisi od polozaja radnici-majstori su u opstezitiju 4-ro u sobi, zajednicko kupatili i sl. itr ima stanove u gradu i/ili su smesteni u itr zitije tj dvojica u sobi(stojeci djakuzi, vesmasina tv i s)l. hrana je ok, nasi kuvar,i 3 obroka dnevno i nedeljom uvece suva vecera. imas prodavnicu na gradilistu sa onim osnovnim stvarima. alkohol je zabranjen stogo (ako te uhvate). ruskinje su vrlo slobodne. i kada dodjes videces koliko je sve to veliko (recimo da 1000 ljudi radi po nps u). inace ovde ti sve daju tipa sapun prasak odelo i sl.
putujes bg-moskva jatom onda picis na terminal d (prvih 16 saltera su ti domaci letovi unutar rusije), ides na predaju prtljaga posle skidanje sve u potkosulju neki i dalje, onda bus do aviona aeroflota (2 obroka u avionu) oko 12 30 sleces u habarovs kupis prtljag tu ce te neko cekati od nasih (velestroj ili hopex), ulazis u bus i pravac gradiliste, dobijas odelo i sl i sutradan na rabotu :D
ponesi litru domace, 1kg srpske kobasice, nase novine i kafe ako se setis
vidimo se[/QUO

Nisi napomenuo da postoji i nps 36, i 38, mozda jos neko, i da nasi ljudi generalizuju, bar oni koji ne znaju, da je sve to Habarovsk! Kao sto sam ja "isao u Aldan", a zavrsio sam 100 km od Aldana. :) I kako da ti donese litru domace, kada si napomenuo da je alkohol strogo zabranjen?! :))))
 
pa napisao sam ako te uhvate :D, trenutno radimo 13 plosljatki tj imamo 13 gradilista. u naredna 2 meseca otvaramo jos 4 od kojih je jedan u kropotkinu tj crno more region. idite na sajt transnjefta pa pogledajte trase naftovoda. konkretno vas zanima VSTO. tamo imate spisak nps ova. uz vece npske se rade i crske tj pomocna postojenja ukoliko npska ne radi i slicno. znaci imate nps34 i crs34 sto vam u sustini znaci da ste na 34 samo ste na 2 objekta koja su udaljena 100m :D. jako zavisi na kojoj ste npski, posto su neke blizu grada a neke na 10 sati voznje camcem. 12,13,41 su vam u sustini najgore ili trening kampovi, pogotovo 41. na 41 su trenutno zavrsni radovi, i ne znam da li ima crska tamo posto jos nisam dobio projekat. nps18 je ok.
 
ima nekoliko extra firmi iz srbije koje rade u RF, videcu da vam dam neki spisak ovih dana (ne obecavam), trenutno je situacija takva da nema naplate iliti kriza je. iskreno mislim da ce tako biti ove godine posto se ovde stanje vec vidljivo popravlja.
ps u hopexu je plata oko 25 u mesecu i ne kasni. akontacije su oko 1 i oko 15 (masjtori po 100 $ itr od 150$ pa navise), kazna za alkohol je 500$, cigara 50$, nenosenje slema 1000 rubalja pa navise i to jednostavno morate platiti a ne pisu nasi kazne vec rusi pa jednostavno nema izvlacenja. k**** su od 500 rubalja pa navise, po pozivu su od 3000p pa navise :P .
pivo je ok 30 rubalja, cigare od recimo 40r, kafa od 70p. mobilni nije narocuti skup i par min kuci je oko 100r ali to zavisi da li imate signala i koji je nps. gde nemate signala mozete koristiti sat tel u officu, i na tim nps nemate net (nps12, nps13 mislim i nps41), ja sam trenutno na nps34 ovde imamo net i mobilni
 
Hopex zaista prebacuje ljude na Ammax, koji vrsi selekciju, i odabir kandidata! Mislim da uzimaju 110 Eura, nisam siguran.
Firma iz Bajine Baste je Stroj International, kod njih je satnica oko 4.5$, ne retko rade na istim gradilistima gde i Hopex.
 
Sada sam dobio potvrdu da Ammax svoje usluge naplacuje 200 Eura! Ako smem da kazem svoje misljenje, sasvim opravdano, a sa aspekta poslodavca, u ovom slucaju Hopex-a! U zavisnosti od profila u Ammax-u proveravaju i teoretsko, i prakticno znanje. Po onome sto sam mogao da vidim na gradilistu, i zakljucim, stvarno ima dosta ljudi koji se prijavljuju, i odlaze da rade, a da pritom ne znaju skoro nista oko tog posla, i vode se time da ce se vec naci neki posao koji ce moci da rade, tipa fizilkalisanja, ako nista drugo! Svi koji odu na rad dobijaju ocene svog rada, od sefova, koje oni sa svojim misljenjem salju u Hopex. Od te ocene, i misljenja, zavisi buducnost svakoga od nas u Hopex-u. Tj hoce li nas ikada vise pozvati da se vratimo, a po zavrsetku prvog ugovora, ili cemo biti precrtani za sva vremena!!! U mojoj grupi, recimo, bilo je nas 11. Od toga su samo nas petoricu pozvali sada da idemo nazad, a iz razloga koji sam gore naveo!!!
 
Sada sam dobio potvrdu da Ammax svoje usluge naplacuje 200 Eura! Ako smem da kazem svoje misljenje, sasvim opravdano, a sa aspekta poslodavca, u ovom slucaju Hopex-a! U zavisnosti od profila u Ammax-u proveravaju i teoretsko, i prakticno znanje. Po onome sto sam mogao da vidim na gradilistu, i zakljucim, stvarno ima dosta ljudi koji se prijavljuju, i odlaze da rade, a da pritom ne znaju skoro nista oko tog posla, i vode se time da ce se vec naci neki posao koji ce moci da rade, tipa fizilkalisanja, ako nista drugo! Svi koji odu na rad dobijaju ocene svog rada, od sefova, koje oni sa svojim misljenjem salju u Hopex. Od te ocene, i misljenja, zavisi buducnost svakoga od nas u Hopex-u. Tj hoce li nas ikada vise pozvati da se vratimo, a po zavrsetku prvog ugovora, ili cemo biti precrtani za sva vremena!!! U mojoj grupi, recimo, bilo je nas 11. Od toga su samo nas petoricu pozvali sada da idemo nazad, a iz razloga koji sam gore naveo!!!

savrseno si u pravu, sem ako nemas nekog od sefova koji ce te pozvati bez obzira na ocenu
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top