Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
19 je znaci po tome blizu Nerjungrija...Ja idem u Jakutsk,pre toga moram mesec ili dva da budem u Niznevartovsku,da bi papire zavrsio,i da im nesto odradimo,dok smo tu.Pisao sam ja ovde,ne idem za Hopeks,ali sam u toku svega,mnogi moji drugari su ostali kod njih.Inace sam na 41 (zloglasnom) bio vise od godine...

Pretpostavljam da ides preko ruskog velestroja?Meni je rodjak vec 3 god tamo prosle godine je i zenu odveo da radi kao kuvarica.Sad su u Kacakziju.Yglavno sta da ti kazem srecno:p
 
Dobro je,drago mi je da procitam tvoje reci,takve kako si ih napisao.Kad si dovde dosao,glupo je da sve bacis.Da li bi se kajao...Bolje da probas,pa da se kajes,nego da se kajes sto nisi probao.Svu ti srecu zelim!!!

Drugar, stvar je u tome što je meni ovo peti put da se cimam za datum, a sad problem i karte. Najviše me je razočarao, neznam sad čiji, post kad je neko napisao ako ne kupe kartu u ovih par dana da će taj neko sigurno poći unutar sledećih mesec dana. E to kad sam pročitao, to me je dotuklo. Eto ostajem u igri...

- - - - - - - - - -

Dobro je! Oladi, Baldoni! Sad vec i u Velesstroju shvatili da treba sto pre tebe "staviti na ladno" - negde u Tjymeni, na primer, alu i Urengoju jos bolje, jer tamo jos hladnije

Nema te zimoće koju ja neću podneti! :)
 
a juce bas bilo gadno... tesko i nemirno nekako.. Baldoni, to sto si pokrenuo proces zaposljenja u Velesstroju, ti si odgovoran ne samo pred sobom i svojom porodicom, a i pred nama isto u nekoj meri, jer nama svima stalo da taj put bude prodjen i nastavljen dalje. U svakom slucaju sam srecna, da si "sdao u rikverc". Malo trbeba za srecu nama - samo da neko ne ispadne iz ove price, u kojij vec skoro povezane jednim konopcem kao ti planinari :)
 
Malo pre supruga zvala Dubravka iz Velesstroja da posaljemo odjavu i radnu knjizicu .On se obradovao ali on ne cita ovaj forum pa nezna da to nista neznaci i da nista nije sigurno.Veliki pozdrav za BALDONIJA.:ok:

Soso moja, nemam ti šta kas'ti a da već neznadeš. Ta mani me :hahaha:

- - - - - - - - - -

a juce bas bilo gadno... tesko i nemirno nekako.. Baldoni, to sto si pokrenuo proces zaposljenja u Velesstroju, ti si odgovoran ne samo pred sobom i svojom porodicom, a i pred nama isto u nekoj meri, jer nama svima stalo da taj put bude prodjen i nastavljen dalje. U svakom slucaju sam srecna, da si "sdao u rikverc". Malo trbeba za srecu nama - samo da neko ne ispadne iz ove price, u kojij vec skoro povezane jednim konopcem kao ti planinari :)
Da, da... sve te razumem. Baš tako. :)
 
Drugar, stvar je u tome što je meni ovo peti put da se cimam za datum, a sad problem i karte. Najviše me je razočarao, neznam sad čiji, post kad je neko napisao ako ne kupe kartu u ovih par dana da će taj neko sigurno poći unutar sledećih mesec dana. E to kad sam pročitao, to me je dotuklo. Eto ostajem u igri...

- - - - - - - - - -



Nema te zimoće koju ja neću podneti! :)

Verujem,nije lako sve to,previse stvari je na kocki,a zivaca nam nikome i nije ostalo mnogo...Zato mi je drago sto si se trgao,iskreno.
 
http://www.danas.rs/dodaci/sandzak/pakao_u_sibiru.42.html?news_id=237160

Iskreno sumnjam u ovo...
Ali da vam pokazem link, kada sam ga vec nasao.

Ja sam u soku,iskreno se nadam da je ovo samo cista novinarska izmisljotina ili smicalica neke konkurentske firme.Stvarno poznajem dosta ljudi koji su radili u Velesstroju i pre spajanja firmi i niko se jos nije zalio i svi su zaradili dobre parice i vracali se ponovo da rade tamo...Sad kako i zasto je nastao ovaj clanak stvarno mi nije jasno.....:dontunderstand:
 
a juce bas bilo gadno... tesko i nemirno nekako.. Baldoni, to sto si pokrenuo proces zaposljenja u Velesstroju, ti si odgovoran ne samo pred sobom i svojom porodicom, a i pred nama isto u nekoj meri, jer nama svima stalo da taj put bude prodjen i nastavljen dalje. U svakom slucaju sam srecna, da si "sdao u rikverc". Malo trbeba za srecu nama - samo da neko ne ispadne iz ove price, u kojij vec skoro povezane jednim konopcem kao ti planinari :)
:cmok::zag::heart:
 
Na konto članka: malo je tu nešto smuljano Velika nezaposlenost ne dozvoljava Pribojcima da u potrazi za poslom puno biraju.onda je od poznanika čuo da jedna firma iz Beograda šalje građevinske radnike u Rusiju. Otišao je u predstavništvo te firme. Radove izvodi naša firma u ime hrvatske građevinske firme „Velestroj“ koja je glavni preduzimač poslova.
 
ja sam ovu sliku videla jos u martu mislim i preplakala 7 dena sta da mu se desi ovo a sta da se desi ono , medjutim moj muz je sretao ljude koji po pet sest god rade tamo i niko se nije zalio...cackali i raspitivali se tako da se ovo ne poklapa bas....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top