Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
cuo sam se prosle nedelje sa nekom zenom iz gp"DOM" ali na zalost nisu imali potrebu za elektricarima, kada sam joj rekao da bi mogao da radim i bravariju rekla mi jeda ne mogu jer za bilo koju poziciju da konkurises moras u radnoj knjizici imati najmanje 5 godina iskustva u toj profesiji...misli da se nalaze ne gde na krnjaci i jos sam cuo da ce im trebati radnika za Libiju, to za Libiju nisam cuo od njih vec od jedne agencije koja je pregovorima sa njima, toliko za sada ako saznam nesto vise javljam se jer i ja kao vecina ljudi na ovom forumu pokusavam da odem ne gde na rad izvan granica nase zemlje...
 
Stvarno ne mogu da verujem koliko dokolicara, i laznih moralista ima u ovoj Srbiji?!
Ja sam sebi dajem za pravo da pricam moje, i iskustva ljudi koje sam upoznao na terenu, a zarad svih ljudi koji zele da odu, i rade u Rusiji. A to je mnogo vise iskustva u odnosu na gore pomenute! Ja sam sam cekao sedam i po meseci, i dao sam pare unapred. Pitam se sta je sa 2/3 ljudi koji do danasnjeg dana nisu ni otisli, a prijavili su se isto kada i ja, ponavljam 17.03.2010. godine?! Oni koji su iz ovog kraja vrlo lako mogu da se uvere da i dan danas stoji oglas u Sluzbi za zaposljavanje. S tom razlikom sto vise, doticni Gospodin, ne uzima 60, nego 100 Eura!!! Zbog svih tih, pouzdanih, i ispravnih posrednika, svima onima koji su mi se, ili ce se javiti na mail, saljem direktno kontakte firmi!!! Ne saljem ih nijednom svom velikom prijatelju na vodenicu, i nemam, niti zelim bilo kakvu materijanu korist!

Zex potpuno si upravu za taj oglas na birou, ja sam licno bio na razgovor kod coveka u ZR (sljam teski)ne uliva nikakvu sigurnost... nema pas zasta da ga ujede i kao firma je Amerco a ne Hopex, ali kao povezano je sa Hopexom... uzasnu pricu mi je ispricao,laze,maze ne zna ni sam sta prica,jadni su oni koji idu preko njega i sto mu pare daju...pozz
 
Zex potpuno si upravu za taj oglas na birou, ja sam licno bio na razgovor kod coveka u ZR (sljam teski)ne uliva nikakvu sigurnost... nema pas zasta da ga ujede i kao firma je Amerco a ne Hopex, ali kao povezano je sa Hopexom... uzasnu pricu mi je ispricao,laze,maze ne zna ni sam sta prica,jadni su oni koji idu preko njega i sto mu pare daju...pozz

Jedan ima 3, jedan 16 poruka na sajtu, i podrzavaju jedan drugog............:rotf::rotf::rotf:
Ja znam da moj drugar iz Loznice nije prevarant, a posle svedocenja ovako "verodostojnih" svedoka sve vise verujem da je i taj tip u Zrenjaninu potpuno ispravan i posten.
 
Koliko vidim svi bi da idu u Rusiju,ali se plaše(kao i ona priča''svi bi hteli u raj,ali niko neće da umre''),Ja sam za hopex slučajno nabasao,slao sam CV na nekoliko adresa i posle dva dana me je zvao neki Sale iz hopexa.On ne radi u hopexu,već radi njegov tast,a Sale dobija od hopexa procenat za radnike koje on zaposli(to je moje mišljenje) Na razgovoru mi je rečeno da se radi u pički materini daleko,prvi grad blizu gradilišta je minimum 50km,smeštaj je od 4-8 ljudi u kontejnerima ili drvenim barakama(u zavisnosti od gradilišta),plata je 5$/h za sve koji su prvi put na radu za Hopex, ima tople vode,grejanje je ok(oko +25 u prostorijama gde se spava),radi se po 12 sati dnevno,osim nedelje kad se radi do 15,plata se uplaćuje u banca intesi na devizni račun(gde ko živi),tamo se dobije 100-150$,a sve ostalo kući.Postoji organizovan prevoz nedeljom posle posla do grada ako nekome nešto treba.Prva plata kasni 45 dana a sve ostale su na mesec dana(uplata na račun je ovde oko 25-og u mesecu),Za tročkove prilikom sređivanja papira traže oko 200eura,ali naglašavaju da prilikom odlaska za rusiju, na aerodromu dobijaš pare nazad za trošak.Što se tiče hrane,tamo su kuvari iz srbije i ima se tri obroka dnevno.Ovo su informacije koje sam dobio prilikom razgovora,za sve ostalo,sačekajte da odem, pa kad se vratim,nove informacije.
Zaboravio sam još jednu stvar sda spomenem još jednu bitnu informaciju,pare koje uplaćujete,morate da uplatite na žiro-račun,ta da uvek imate dokument za šta ste dali pare(i ono najbitnije KOME).
 
Pozdrav,
Zivim u Smederevskoj Palanci,po struci sam Masinski Tehnicar,radim na poslovima bravara-varioca,montera vec 15 godina,zainteresovan sam za takvu vrstu posla u Rusiji,Italiji,Sloveniji ili Austriji. ako neko moze da preporuchi nekoga ko zaposhljava radnike ovog profila bio bih mu zahvalan,a da je posao na duzi period sa redovnom isplatom. sve informacije primam na e-mail adresu BiukovicSasa@yahoo.com
unapred zahvalan Sasa
 
Pozdrav svima:D

Imam dva pitanja vezano za neke firme koje zaposljavaju nase ljude u Rusiji.

Zna li iko od vas,ili je imao iskustvo sa firmom OOO MDZ Stroy Moskva,predstavnistvo im je u G.Milanovcu, a drugo je vezano za Hopex Internacional iz Beograda

Volela bih da mi odgovorite i unapred vam se zahvaljujem

Pozdrav::)
 
Ako nekog zanimaju kontakt telefoni, o kojima smo pricali prethodnih dana, neka mi se javi na mail zex_wiener@live.com. Mislim da je neumesno da ih ovde ispisujem! Pozdrav![/QUOPozdrav

Ja sam nova na forumu i i procitala sam tvoje komentare.Molim te da mi das kontakt brojeve ako su pouzdani pa da probam.Molila bih te da mi kazes ako znas i nesto o OOO AS MDZ Stroy ,sediste im je u Moskvi,poslovnica u G.Milanovcu,direktor se zove Rade (Radosav)Bogdanovic i nesto vise o firmi Hopex jer sam naisla na njihov oglas pre neki dan.Ko su,sta su,jer neka mucka ili je ozbiljna firma

Hvala unapred

P.S.Predpostavljam da nisi vidovita Zorka:)) ali mozda znas nesto:)
Ovo sam htela da posaljem na tvoj mail ali nesto nije htelo ako imas neki drugi napisi ,molila bih te
 
ja sam trenutno u habarovskom preko hopexa. uslovi su extra, plata redovna ako vas nesto zanima posaljite pm.
unapred se izvinjavam ako ne odgovorim brzo
pozzz

Napisi na kojoj si bazi????i koja je procedura oko interneta i mobilnog mislim na domet...ja bih trebao verovatno da dodjem u Habarovsk pa me informativno interesuje ...ako moze i po nesto detaljnije o uslovima rada i smestaju... i samom putu do tamo... hvala
 
pa ispocetka, u habarovskom se radi nps34, krece crs34 i abk habarovsk pa sve zavisi na koje gradiliste ides. imas 2 vrste neta onaj free i onaj koji sam placas. to ti zavisi od polozaja.u firmi u sustini nema sanse za free tako da ti ostaje samo onaj za kes. mesec dana neta ti je 1200 rubalja (3000 dinara), pri cemu treba da kupis i usb modem koji je 2000 rubalja. net radi, tj skype kamera prolazi. smestaj opet zavisi od polozaja radnici-majstori su u opstezitiju 4-ro u sobi, zajednicko kupatili i sl. itr ima stanove u gradu i/ili su smesteni u itr zitije tj dvojica u sobi(stojeci djakuzi, vesmasina tv i s)l. hrana je ok, nasi kuvar,i 3 obroka dnevno i nedeljom uvece suva vecera. imas prodavnicu na gradilistu sa onim osnovnim stvarima. alkohol je zabranjen stogo (ako te uhvate). ruskinje su vrlo slobodne. i kada dodjes videces koliko je sve to veliko (recimo da 1000 ljudi radi po nps u). inace ovde ti sve daju tipa sapun prasak odelo i sl.
putujes bg-moskva jatom onda picis na terminal d (prvih 16 saltera su ti domaci letovi unutar rusije), ides na predaju prtljaga posle skidanje sve u potkosulju neki i dalje, onda bus do aviona aeroflota (2 obroka u avionu) oko 12 30 sleces u habarovs kupis prtljag tu ce te neko cekati od nasih (velestroj ili hopex), ulazis u bus i pravac gradiliste, dobijas odelo i sl i sutradan na rabotu :D
ponesi litru domace, 1kg srpske kobasice, nase novine i kafe ako se setis
vidimo se
 
Poslednja izmena:
ne znam ti otkud ti to za 200, to jednostavno nije istina. mada potpisujes 2 ugovora kada predajes papire. da ako odustanes da ti snosis troskove lekarskog i vize, to ti je oko 18 000 dinara i da si im predao pasos. radno vreme nije 12 sati vec 11 sati i nedeljeljom se radi do 2 ili 3 najkasnije, klopa je od 7, 12 i 19.
 
zex_zr na koji nps ides?

jos neki info: rusi objavljuju kvote 5 marta (kvote za izdavanje radnih dozola), jako zavisi u koji kraj (drzave) idete posto neke idu brze a neke sporije (npr habarovsk ide solidno, jakutija presporo, primorski kraj je popunjen tj sve kvote su podelje trenutno). radni papiri se izdaju samo za jedan kraj i jako je tesko i skupo da se prebacuju na drugi.
kada dodjete na gradiliste uzece vam pasos i prijavni papir, pasosi stoje u imigracijonom na gradilistu, mozete uvek uzeti pasos nazad ali bolje nemojte tamo je najsigurniji. dobicete karton kojim se mozete kretati po gradu, imacete propusnicu za gradiliste i stolovaju.
hopex nije posrednik vec izvodjac dela radova ispred velestroja, znaci ne iznajmljujemo ljude nekome vec radimo rad naplacujemo i od toga svi zivimo.
moj vam je savet da direktno odete u hopex ako vas zanima posao ili da nazovete telefonom i zakazete razgovor.
ukoliko ima neki gradj. tehnicar ili geodeta koji bi dosao da radi slobodno me kontaktirajte na mail ili ga ostavite ovde. (ne treba neko veliko iskustvo ni znanje ruskog, mi cemo vas nauciti kada dodjete u nase trening kampove :D)
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top