Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Јасно. Плата легне у динарима а банка аутоматски пребацује у девизе и ја дижем у иностранству доларе или евре преко банкомата са визом Електрон. Ако је тако онда виза Инспајр ми није потребна у иностранству, већ само Електрон.

Sa bilo kojom Visom dizes lokalnu valutu u zemlji u kojoj si. Na dinarski racun ti se uplacuje manji iznos, a na devizni veci. Zbog konvertovanja valuta nesto se vise isplati Visa electron, mada u sustini je svejedno. Ne vidim razlog da se ne ponesu obe. Samo nemojte ostavljati pin pored kartice. Ukucajte ga u telefon ili sl.
 
Sa bilo kojom Visom dizes lokalnu valutu u zemlji u kojoj si. Na dinarski racun ti se uplacuje manji iznos, a na devizni veci. Zbog konvertovanja valuta nesto se vise isplati Visa electron, mada u sustini je svejedno. Ne vidim razlog da se ne ponesu obe. Samo nemojte ostavljati pin pored kartice. Ukucajte ga u telefon ili sl.
Значи кад сам био у Русији могао сам дизати и Рубљу на банкомату? Уопште нисам знао већ сам директ у хотелу са банкомата (Рајфајзен) дизао доларе или евре.. не сећам се, а онда трк у мењачницу за Рубље.
 
Sa bilo kojom Visom dizes lokalnu valutu u zemlji u kojoj si. Na dinarski racun ti se uplacuje manji iznos, a na devizni veci. Zbog konvertovanja valuta nesto se vise isplati Visa electron, mada u sustini je svejedno. Ne vidim razlog da se ne ponesu obe. Samo nemojte ostavljati pin pored kartice. Ukucajte ga u telefon ili sl.

Toooo,obe su medjunarodne kartice mozes ih koristis i u zemlji i inostranstvu.Samo procesljajte sajt Intese.
 
Значи кад сам био у Русији могао сам дизати и Рубљу на банкомату? Уопште нисам знао већ сам директ у хотелу са банкомата (Рајфајзен) дизао доларе или евре.. не сећам се, а онда трк у мењачницу за Рубље.

Iskreno to mi je novo da se na bankomatu moze dici neka druga valuta sem domace...
Da vas ne buni sto u Crnoj Gori dizete eure (ako imate takvo iskustvo), oni su eure proglasili za domacu valutu.
 
Mamo cekam da mi jave, tj. cekam kartu. Kad bude definitivno javim svima sta i kako. Necu vas uskratiti za informacije. Ne brinite, ja sam veran ovoj temi i zasluznim ljudima u njoj. Strikaj kevo :hahaha: klot % frket % klot % frket % klot % frket :strika::strika::strika:

štrikam sinko, štrikam :strika:
nego reko kako si bio navalio.....reko, ode ....umoran sa sve damari :zcepanje:
da se javiš nego šta.....:cmok2:
 
Samo kratko, a kad budem u prilici napisacu izvestaj.
jesam, u tjumenu sam. ovde je haos, u varijanti **** lud ybunjenog
. ja posle ovih metar dana vise necu ici. toliko su bezobrazni, tretiraju nas kao stoku. pozz

Ovo je poruka od majstor Boze..........
Ovo je zabrinjavajuce sta li ceka nas ostale tamo.
Majstor Boza a i svi mi ostali nismo ocekivali da ce biti bas tako.
Da mu pruzamo neku podrsku od toga slaba vajda ali svi mi koji pratimo ovu temu znamo i ako se ne poznajemo da je MAJSTOR BOZA dobar covek i da je ovu temu okrenuo u nekom sasvim drugom pravcu i svojom pozitivnom energijom doprineo da ova tema sluzi necemu korisnom i pomalo za zabavu.
Pogledajmo ovu temu ispocetka cemu je sluzila ova tema bila je steciste prevaranata i samo je tome sluzila ili ogledalo naseg najlosijeg mentaliteta.
Ali vahvaljujuci MAJSTOR BOZI i nama ostalima koji smo objavljivali prave informacije sve se preokrenulo.
Nadam se da ce resiti probleme koje ima i da ce uspeti da ostvari prvobitne namere.
 
Божа је оставио у Србији колико толико добар посао, отишао је у Русију у нади за бољом зарадом. Сад ако се у Русији испале неће бити добро. Надам се да ће се Божа адаптирати и да је све то што лоше пише привремено.
 
Божа је оставио у Србији колико толико добар посао, отишао је у Русију у нади за бољом зарадом. Сад ако се у Русији испале неће бити добро. Надам се да ће се Божа адаптирати и да је све то што лоше пише привремено.

Ovo mu je verovatno prvi put.
Kada sam ja bio prvi put bilo bilo mi je gore nego u ratu pa sam ipak preziveo i kasnije sam opet odlazio.
Verovatno ce i MAJSTOR BOZA uspeti ako bude kako su mi obecali da odem u Tjumen do 15 voleo bih da upoznam MAJSTOR BOZU
 
DANAS JE MOJ MUZ PRICAO SA MAJSTOR BOZOM SLUCAJNO SE SRELI....SAMO SE SETITE DA JE SLUZIO VOJNI ROK U SJENICI RADIO CELU ZIMU PO KISI I VETRU I SNEGU MOST NA ADI PA STADION I KO ZNA STA SVE JOSSSSSSSS,,,,,,,,,,ALI ETO I JA MISLIM DA CE MU SE STRASTI SPUSTITI DOK SE TAMO TI SEFCICI ORGANIZUJU DA CE SE UHODIT ITD.......I MOM MUZU JE BILO KATASTROFA 8 DO 10 DANA
 
DANAS JE MOJ MUZ PRICAO SA MAJSTOR BOZOM SLUCAJNO SE SRELI....SAMO SE SETITE DA JE SLUZIO VOJNI ROK U SJENICI RADIO CELU ZIMU PO KISI I VETRU I SNEGU MOST NA ADI PA STADION I KO ZNA STA SVE JOSSSSSSSS,,,,,,,,,,ALI ETO I JA MISLIM DA CE MU SE STRASTI SPUSTITI DOK SE TAMO TI SEFCICI ORGANIZUJU DA CE SE UHODIT ITD.......I MOM MUZU JE BILO KATASTROFA 8 DO 10 DANA
Сви смо ми радили по киши, снегу, промаји, блату.. није проблем Божи временске прилике и неприлике већ односи надређених према мајсторима и радницима.
 
Dobro jutro :kafa:
Za sve treba vremena, nekom malo više, nekom malo manje. Velika su to gradilišta, mnogo ljudi, mnogo ćudi a sve novo i daleko od doma.
Majstor Boža, a i svi ostali će biti ok i u to sam apsolutno sigurna, pa da se samocitiram :lol: (ovo važi za baš sve životne situacije)

"Najbolji način da ideš napred je kad nemaš kud nazad"

od majku :heart: dok :strika:
 
"Najbolji način da ideš napred je kad nemaš kud nazad"
E ovo je susta istina,ko zna koliko puta dokazano u praksi.I ne sumnjam da ce se uklopiti ljudi koji znaju svoj posao i idu tamo da bi svojoj porodici obezbedili bolju egzistenciju.Znam da na neki nacin ni njima nije lako jel im je dolazilo ljudi sa koca i konopca,i ne verujem da im je cilj da rasteraju dobre i vredne majstore.Zbog onih prvih su manje satnice i nekada se odmah potpisivao ugovor na 6 meseci a sada nas ovako mustraju.
 
Poslednja izmena:
Takođe :kafa::kafa: Mi se danas ispraćamo, via Tjumen :(.Nadam se da nije baš tako "crno" kao što Majstorboža reče.
Prvo smo čekali da se smiluju da zovu a sad zovu i da podsete kad se putuje :dash:

:heart:

- - - - - - - - - -

ko se čuje sa Majstor Božom na FB nek mu samo pošalje kao pozdrav od modle ovu rečnicu što gore napisah ....da se ne ponavljam
ja nemam nalog na FB a neću ga ni imati :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top