Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Немам времена за интернет радим по цео дан. Сутра око 6 ујутро пре поласка на посао свраћам на интернет да видим шта има ново на форуму. Видимо се у Тјумену за неколико дана. ХОЋЕ ЛИ, КОЛИКО, И КАДА, БИТИ АКОНТАЦИЈЕ?
 
Немам времена за интернет радим по цео дан. Сутра око 6 ујутро пре поласка на посао свраћам на интернет да видим шта има ново на форуму. Видимо се у Тјумену за неколико дана. ХОЋЕ ЛИ, КОЛИКО, И КАДА, БИТИ АКОНТАЦИЈЕ?

Provereno znam da akontaciju dobijaju od 3 do 10 dana,500 dolara.....Mikica je tako rekao mom dragom....
 
Sinoc su na Aerodromu Seremrtnjevo od nasih ljudi,koji su se vracali iz UFE policija uzela od 100 pa do 300 dolara zavisi kako je se ko nagodio,nisu imali vize pa im je gazda nosio pasose da secu granicu dva puta,opet crna slika za nas MUCENIKE

Jeftino su prosli. Carinici znaju uzimati i po 1000 dolara. Zavisi od toga koliko je carinik pohlepan i na koliko je procijenio tvoju zaradu. Svako ko ide u Rusiju kao turista da ilegalno radi mora racunati na ovakve stvari. Ovi koji prvi put idu "turisticki" nisu ni svjesni kakvim se rizicima izlazu.
 
Joj bre hvala Bogu da su te zvali,pa sad kako bude svima tako ce i tebi,a bice sve ok nemoj nista da se brines..
Не бринем него ми се не свиђа та варијанта туристичка, кад су ми већ казали другар радимо ти радну визу. Надам се да ће бити као што су обећали након два месеца радна виза. Ради ли фирма уговоре краће од 6 месеци?
 
MOJ MUZ JE NEPUSAC I PONEO JE 2OO DOLARA ZA DVA MESECA I NIJEDNU KARTICU,,,,TO MU JE DOVOLJNO ZA DVA MESECA ...MADA KAD SMO PRICALI PREKO SKAJPA RECE DA NE KUPUJE NI SOKOVE RECKA GA GRLO DA NE ZEZNE ....NAJVISE NA TELEFON TROSI ZOVE NA DVA DO TRI DANA NA KRATKO...BIO JEDNOM DO GRADA SA CIMERIMA NA PAR PICA I TO JE TO...
Не пушим ни ја, алкохол скоро никад. Што мање комуникације то мања носталгија. Тако жене не оптерећујте мужеве. Брже дани пролазе кад га мање запиткујете и цимате на телефон. :D

Још једна ствар јако битна. Не свађајте се са претпостављеним, ако није у праву, нека буде у праву. Ћути и ради. Колико год да је тешко кажи у себи издржаћу јер сам овде да лову зарадим због породице. Не причајте свашта, будите мудри. Има много друкара, провокатора. Идем да пијем чај па палим на посао. Куцкамо се.. :bye:
 
Dobro jutro drugari... :kafa: meni je rekao Mikica da me je stavio na spisak za kartu i da ću do 15 - og otići za Tjumen. Kako da proverim da li sam na tom spisku pošto ne vrujem baš tom liku, bar se do sada pokazalo da mu ne treba verovati? Otkači te dok si rek'o keks.
 
Poslednja izmena:
Nema tu provjere, ako ti je rekao da te stavio na spisak sigurno jeste, a ako nešto u međuvremenu iskrsne pa im netrebaš, taj spisak neće važiti i to je to koliko sam ja shvatio do sada. Njemu bukvalno naručuju iz Rusije određene profile radnika, on pogleda koga ima na raspolaganju i zove. Vjerovatno i oni iz Rusije povremeno prave konfuziju pa zato nekad nekog pozove, pa taj ne ode odmah. Mene je isto zvao neki dan i ja se spremam, kao na iglama sam već.
 
Nema tu provjere, ako ti je rekao da te stavio na spisak sigurno jeste, a ako nešto u međuvremenu iskrsne pa im netrebaš, taj spisak neće važiti i to je to koliko sam ja shvatio do sada. Njemu bukvalno naručuju iz Rusije određene profile radnika, on pogleda koga ima na raspolaganju i zove. Vjerovatno i oni iz Rusije povremeno prave konfuziju pa zato nekad nekog pozove, pa taj ne ode odmah. Mene je isto zvao neki dan i ja se spremam, kao na iglama sam već.

Ista situacija je i kod mene... prvo je bilo NPS 1 - Novi Urengoj a sada je u opticaju Tyumen. Ko će im ga znati?! A čekanje izludi čoveka do krajnjih granica...
 
Meni je sasvim svedno gdje god da me bace, čim pređem u Aziju sve mi je isto. Meni su rekli da će u Tjumenu biti kao neka baza, tako da i kad dođeš tu, odatle će slati na druga gradilišta po potrebi i da spremaju neke napuštene magacine i hale za smještaj većeg broja ljudi. Ja lično bih i volio da me bace negdje dalje odatle gdje je manja gužva.
 
Dobro jutro,ljudi...Jedino da probate nekoga iz firme,Hopeks ili Velesstroj,kako se vec predstavljaju ovde.Koliko sam shvatio,taj Mikica je obican posrednik,koji samo nalazi ljude,i proverava njihovo znanje.I tu se njegov posao zavrsava.
 
Radio sam za Hopeks,i mogu da vam kazem da je tamo u tom delu blagi haos,svi prebacuju jedan na drugog,da bi zadrzali ljude,njima ocajnicki treba dobrih majstora.On posle vase regrutacije nema sta da se pita,osim kad mu posalju zahtev sa profilom i kolicinom ljudi,da prosledi imena u tirmu,pa oni zovu vas.Priglasenja za vizu se rade u Rusiji,karte i organizaciju puta radi sad jedan momak u Zlatiborskoj,pre je bila glavna Mara.
Mozda jedino ako je na njemu da vam javlja kad da budete spremni,ili slicne stvari.
 
Radio sam za Hopeks,i mogu da vam kazem da je tamo u tom delu blagi haos,svi prebacuju jedan na drugog,da bi zadrzali ljude,njima ocajnicki treba dobrih majstora.On posle vase regrutacije nema sta da se pita,osim kad mu posalju zahtev sa profilom i kolicinom ljudi,da prosledi imena u tirmu,pa oni zovu vas.Priglasenja za vizu se rade u Rusiji,karte i organizaciju puta radi sad jedan momak u Zlatiborskoj,pre je bila glavna Mara.
Mozda jedino ako je na njemu da vam javlja kad da budete spremni,ili slicne stvari.

Jedno praktično pitanje:koliko para poneti za početak,ako ti prebace akontaciju na din.račun kako vadiš pare tamo i od prilike na šta se najviše troši?Ups ispalo malo više pitanja od jednog.:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top