Posao u Rusiji (1)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav svima :bye: Moj sin je na radu u Rusiji od augusta meseca,preko Hopexa, i ja bih vas sve zamolila da ukoliko dobijete poziv da nam se javite ovde, ili meni na pp ako saznate datum polaska i broj gradilista na koje idete.Srecno svima, :hvala:

Hocete da posaljete nesto sinu? Ja idem na 18-icu, samo jos ne znam tacan datum. Nadam se da ce me pustiti da odmorim jos 2-3 nedelje... :)
 
Zdravo svima na forumu . Na radu u rusiji sam bio u vise navrata ali nijednom preko neke od ovih firmi . Napravio sam pauzu od 2 godine i sad bih ponovo krenuo put rusije ali to mnogo teze ide zadnji put kad sam isao kupio bih samo avionsku kartu sa vaucerom i via moskva a sada 1000 peripetija jesu li to te olaksice sto su nam obecavali svi redom.
 
Zdravo svima...toliko misterije oko polaska...evo ja na primer cekam puna 2 meseca... i bukvalno cekam svaki dan da me pozovu... i njihov odgovor kad zovem u hopex je da je bio problem oko odlaska jer rusi nisu radili 20 dana za praznike i da je sad sve to pomereno... meni su govorili da cu ici jos pre nove godine, pa onda do pravoslavne nove godine itd... pravo da vam kazem sad mi se vise i ne ide ....zbog svog tog cimanja... cak sam i pitao koliko treba da se plati ako bih odustao i rekli su mi da je iznos 18000 din ... Burazer mi je otisao pre 5 dana na 13-icu iako smo trebali ici nas 5 u paketu kao grupa i to u grad Habarovsk, trebali smo da radimo gipsane radove u nekoj stambenoj zgradi... ta famozna 13-ica ozloglasena kao naj gore mesto od 42 baze, stvarno je takva jer burazer mi je nedostupan na mobilni i nije se cak ni javio kuci da je stigao...i tako nije bas sve sjajno oko tog odlaska... e sad pozdravio bih Zex-a i sve pohvale na njegov racun iako ga ne znam,iako smo koliko vidim obojca iz Zrenjanina... i sve je doslovno objasnio kao sto sam ja vec cuo,mnogo to znaci na psiholoskom planu za nekoga ko jos nije bio tamo...Zex ako budes isao na 18-icu pozdravi mi ACU iz Sapca sad je otisao pre 5 dana tamo kazi mu ako se setis da ga je pozdravio Sreten iz Zrenjanina ... Lalin brat...Zajdno smo bili 2 puta u Rostovu... a tebi SHOMI pozdrav i ovde i nemoj mnogo da mi se nerviras... sve je provereno...
 
Zdravo svima...toliko misterije oko polaska...evo ja na primer cekam puna 2 meseca... i bukvalno cekam svaki dan da me pozovu... i njihov odgovor kad zovem u hopex je da je bio problem oko odlaska jer rusi nisu radili 20 dana za praznike i da je sad sve to pomereno... meni su govorili da cu ici jos pre nove godine, pa onda do pravoslavne nove godine itd... pravo da vam kazem sad mi se vise i ne ide ....zbog svog tog cimanja... cak sam i pitao koliko treba da se plati ako bih odustao i rekli su mi da je iznos 18000 din ... Burazer mi je otisao pre 5 dana na 13-icu iako smo trebali ici nas 5 u paketu kao grupa i to u grad Habarovsk, trebali smo da radimo gipsane radove u nekoj stambenoj zgradi... ta famozna 13-ica ozloglasena kao naj gore mesto od 42 baze, stvarno je takva jer burazer mi je nedostupan na mobilni i nije se cak ni javio kuci da je stigao...i tako nije bas sve sjajno oko tog odlaska... e sad pozdravio bih Zex-a i sve pohvale na njegov racun iako ga ne znam,iako smo koliko vidim obojca iz Zrenjanina... i sve je doslovno objasnio kao sto sam ja vec cuo,mnogo to znaci na psiholoskom planu za nekoga ko jos nije bio tamo...Zex ako budes isao na 18-icu pozdravi mi ACU iz Sapca sad je otisao pre 5 dana tamo kazi mu ako se setis da ga je pozdravio Sreten iz Zrenjanina ... Lalin brat...Zajdno smo bili 2 puta u Rostovu... a tebi SHOMI pozdrav i ovde i nemoj mnogo da mi se nerviras... sve je provereno...

Sretene, ako je za utehu, ja sam se prijavio 17.03. a otisao 25.10!!! Na kraju sam zaboravio svo to cekanje, i cimanje. Zadovoljan sam, i vracam se nazad. Jer, da se ne lazemo, ovde nema *leba, i te pare, ne znam kakav posao da radis, ovde ne mozes da zaradis! To sto kazu da Rusi nisu radili oko praznika zaista je tako. Znam jer sam u to vreme bio tamo. Sto se tice te 13-ice, famozne kako si ti rekao, stvarno je najgore gradiliste. Ali imam druga koji je tamo, od pre nekih 10-ak dana, i on se javlja svaka 2-3 dana, sa nekog satelitskog telefona. Znas i ja sam se slabo javljao kuci, bolje je kad sto manje razmisljas o Srbiji! Mozda i tvoj brat tako razmislja! :) Ja se nadam da se vracam na 18-icu, i necu zaboraviti da prenesem pozdrav. Ako ti nesto znaci, mogu da ga pozdravim i pre nego odem, jer sam gotovo svakodnevno u kontaktu sa pojedinim ljudima koji su ostali tamo. I samo jednu malu stvar, za sve one koji idu u Rusiju... Ako ste u mogucnosti, ponesite dva telefona. Na jednom ostavite vasu SIM karticu, i na nju primajte poruke iz Srbije, cena je ista kao i da ste ovde. A sa ruske, koju cete kupiti, saljite sms. A ako neko vec zeli da cesce bude u kontaktu sa svojima, prikljucite Abatel. Cena poziva, sa vaseg fiksnog broja, na rusku SIM karticu, je negde oko 8 dinara/minut. Skoro pa bagatela... I sto se tice ovih brojeva, koje sam obecao, nekima sam prosledio na mail jedan koji sam dobio. Za ostale brojeve ocekujem da mi jave! Pozdrav!
 
Sretene, ako je za utehu, ja sam se prijavio 17.03. a otisao 25.10!!! Na kraju sam zaboravio svo to cekanje, i cimanje. Zadovoljan sam, i vracam se nazad. Jer, da se ne lazemo, ovde nema *leba, i te pare, ne znam kakav posao da radis, ovde ne mozes da zaradis! To sto kazu da Rusi nisu radili oko praznika zaista je tako. Znam jer sam u to vreme bio tamo. Sto se tice te 13-ice, famozne kako si ti rekao, stvarno je najgore gradiliste. Ali imam druga koji je tamo, od pre nekih 10-ak dana, i on se javlja svaka 2-3 dana, sa nekog satelitskog telefona. Znas i ja sam se slabo javljao kuci, bolje je kad sto manje razmisljas o Srbiji! Mozda i tvoj brat tako razmislja! :) Ja se nadam da se vracam na 18-icu, i necu zaboraviti da prenesem pozdrav. Ako ti nesto znaci, mogu da ga pozdravim i pre nego odem, jer sam gotovo svakodnevno u kontaktu sa pojedinim ljudima koji su ostali tamo. I samo jednu malu stvar, za sve one koji idu u Rusiju... Ako ste u mogucnosti, ponesite dva telefona. Na jednom ostavite vasu SIM karticu, i na nju primajte poruke iz Srbije, cena je ista kao i da ste ovde. A sa ruske, koju cete kupiti, saljite sms. A ako neko vec zeli da cesce bude u kontaktu sa svojima, prikljucite Abatel. Cena poziva, sa vaseg fiksnog broja, na rusku SIM karticu, je negde oko 8 dinara/minut. Skoro pa bagatela... I sto se tice ovih brojeva, koje sam obecao, nekima sam prosledio na mail jedan koji sam dobio. Za ostale brojeve ocekujem da mi jave! Pozdrav!

A zaboravio si da se izvines ovde, kada si me napadao jer se dugo ceka, i prozivao me za prevaru?
 
procitao sam detaljno sve komentare i stranice,ima i prevara ali ima i pravih ljudi koji stvarno salju ljude u rusiju TJ hopex doo altina,s tim sto oni su poverili agenciji ammax-job.com tu zajebanciju oko izbora kandidata za uzi izbor....idt...znam dosta momaka koji su otisli za rusiju i redovno se vracaju i opet idu i svi su manje-vise u lovi sto se kaze...najteze je prvi put jer i njima nije lako oko odabira...konkretno u mom slucaju:drugar koji je vec jednom bio tamo 3x3 meseci prosle godine,a otisao je opet konkretno je u habarosku i vraca se u aprilu...on me je uputio na momka iz hopeksa i kad sam ga nazvao odmah me je uputio na ammax job....ako idete u ammax job...odmah spremite dokumentaciju:novi pasos,da niste osudjivani i da niste pod istragom,8 slika 3.5x4.5 na mat papiru,2xkopija pasosa u boji...jer verovatno oni prave tvoj profil i za ubuduce....to su i meni trazili...i 200eura kad?ne znam!!!verovatno po ucinjenom poslu kad vas posalju tamo (jer je to klasicna agencija za zaposljavanje....)videcete na sajtu agencije da kandidat koji prvi put ide ostaje samo 3 meseca tamo i ako se pokaze ide opet....ako se ide preko hopeksa radicete u rusiji za firmu pod nazivom VELESTROJ (po Vuku).Vec ima komentar od nekog da se otvara devizni racun,mesecno na ruke tamo dobijate 200$ za osnovne stvari Tj higijenu.....radi se od 10-12 sati po 5$,ponekad i prekovremeno koje placaju,smestaj,prijavu,hranu i sve kao sto pise vec od nekih komentara....ako se jos nesto setim dopisacu....i sam pokusavm da odem preko.pozz
 
Komentari 158,159,160 su komentari na koje se ovo odnosi...Niti si javio kada si trebao da ides, a u komentaru br.160 ne direktno naveo da su u pozadini prevarantske agencije.

U komentaru 158 NE UCESTVUJEM!!!

Sto se tice komentara 159, i sa svojima sam jedva stigao da se pozdravim, jer su mi javili dan ranije! A javio sam se kada sam dosao nazad, i rekao kako jeste, bar na tom gradilistu, gde sam ja bio!!!

A sto se tice komentara 160, koji dole citiram... Sta nije jasno? Naveo sam svoj licni primer. I kada vec pricam, da kazem da je od nas 90-ak, koliko smo se prijavili, i dali pare, samo nas 30 otislo, do danasnjeg dana, a od 17.03.2010!!! A za ovu godinu, novoj grupi ljudi( a od stare jos nije poslao 2/3 ljudi) uzima 100 Eura!!!
I posto sam upoznao par ljudi iz Loznice, Valjeva, Sapca... Mogu da kazem da taj tvoj izvesni M.O. uzima pare!!!
A mogu da kazem i da je jedna osoba u Hopexu dobila otkaz, kada je gazda saznao sta se radi izmedju pojedinih posrednika, i tog, sada bivseg, sluzbenika!!!

A moram da kazem nesto na tu temu posrednika. Pritom ne zelim da se niko pronadje prozvan, i uvredjen, jer pricam svoje iskustvo. I ja sam se isto prijavio preko nekog coveka, da kazem posrednika. Jer oglas za posao je bio istaknut u Zavodu za zaposljavanje. Svi mi, a na tom spisku ima oko 90 ljudi, iz Zrenjanina, Kikinde, Panceva, dali smo tom liku po 60 eura. E sad, to sto on nije bio iskren, pa rekao eventualno da je to za neke njegove troskove, vec za obradu nekih papira, sto znaci da smo "kao" pare dali firmi, druga je stvar. Ali i tih 60 eura, i svo to cekanje, odlaganje... Vrlo brzo ce zaboraviti svako ko zaista i ode u Rusiju.
 
Da li sam ja nekada rekao da Mico ne uzima novac?
Naravno da uzima, kao sto uzima i svaka agencija koja posreduje u takvom poslu.
S tom razlikom sto Mico uzima novac na aerodromu pred samo uzletanje aviona kojim ti radnici krecu na posao..
Sto je najgore, neki mu cak ni tada nisu dlai novac, nego ih je cekao od prve plate, sto je krajnji bezobrazluk.

To sto si ti upoznao NEKOGA iz Loznice, Sapca, Valjeva, ti ne daje za pravo da na bilo koji nacin generalizujes bilo sta, i bilo koga.

To sto si dugo cekao, i time omalovazavao , makar i posredno, mog prijatelja, pa zatim rekao kako ces se SIGURNO javiti, najvise govori o tebi samom.

I ne samo to.Nego, otkud odjednom ta sila, i ta nervoza kada te neko prozove za nesto sto si TI obecao ovde?
Kao drugo, LAZES da je konkurs Hopex-a bio na tabli bilo koje sluzbe Nacionalne sluzbe zaposljavanja.
Nacionalna sluba to NEMA, ovlascenja oko zaposljavanja ljudi u inostranstvu..
Kao zakljucak bih rekao, BEZ ikakve zelje za daljom raspravom sa tobom, jer ja ne zelim da pricam sa ljudima koji prvo nesto ovbecaju pa to ne ispune....
To si TI krenuo u posao posrednika, pa zato pljujes po drugima(iako prema meni ne moras biti takav jer se ja NE bavim tim poslom) i izigravas dobricu prema ostalima?

PS:Jos jednom MOLIM, zarad ISTINE, da se javi BILO ko ko je kontaktirao agenciju mog prijatelja, i da nam isprica utiske iz tih razgovora......
PS2: S tobom sam svaku konverzaciju zavrsio, i od sada si kao lazljiv kod mene na ignore.
 
Poslednja izmena:
Stvarno ne mogu da verujem koliko dokolicara, i laznih moralista ima u ovoj Srbiji?!
Ja sam sebi dajem za pravo da pricam moje, i iskustva ljudi koje sam upoznao na terenu, a zarad svih ljudi koji zele da odu, i rade u Rusiji. A to je mnogo vise iskustva u odnosu na gore pomenute! Ja sam sam cekao sedam i po meseci, i dao sam pare unapred. Pitam se sta je sa 2/3 ljudi koji do danasnjeg dana nisu ni otisli, a prijavili su se isto kada i ja, ponavljam 17.03.2010. godine?! Oni koji su iz ovog kraja vrlo lako mogu da se uvere da i dan danas stoji oglas u Sluzbi za zaposljavanje. S tom razlikom sto vise, doticni Gospodin, ne uzima 60, nego 100 Eura!!! Zbog svih tih, pouzdanih, i ispravnih posrednika, svima onima koji su mi se, ili ce se javiti na mail, saljem direktno kontakte firmi!!! Ne saljem ih nijednom svom velikom prijatelju na vodenicu, i nemam, niti zelim bilo kakvu materijanu korist!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top