.net pomoc

tacnije kako da se cuje melodija kada neko otvori taj fajl ali da sve bude u exe file ne npr da imam pesmu posebno pa da treba da budu i istom folderu i exe i pesma vec da nekako pesmu ubacim u exe dali je moguce ?Ako je moguce kako da je pustim odatle bio sam malo nejasan gore :)
 
Kod:
    Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
        Dim a As System.Reflection.Assembly
        a = System.Reflection.Assembly.GetExecutingAssembly()

        Dim r As System.IO.Stream
        r = a.GetManifestResourceStream("My.Resources.Sound1.mp3")

        Dim buf(r.Length) As Byte
        r.Read(buf, 0, r.Length)
        r.Close()

        Dim f As String
        f = System.IO.Path.GetTempFileName + ".mp3"
        Dim w As System.IO.FileStream
        w = System.IO.File.Create(f)

        w.Write(buf, 0, buf.Length)
        w.Close()

        System.Diagnostics.Process.Start(f)
    End Sub

gde gresim :S ako neko moze da pomogne a nema ovde to sto mu treba citav projekat se nalazi na http://rapidshare.com/files/218241125/WoW_Launcher.rar.html
 
Zdravo, ovde sam da pitam o nekim elementarnim stvarima o programiranju.

Nabavio sam knjigu "Sams Teach Yourself C in 24 Hours". Medjutim, najpre sam imao poteskoca, jer nisam znao osnovne komande u Command Promt-u, pa nisam ni znao kako i gde da kucam primere iz knjige.
Slucajno sam naucio da kada otvorim direktorijum u kom zelim da sacuvam program (izvrsni fajl sa ekstenzijom .exe) tu ukucam komandu edit i kada se otvori prozor u editu (ne znam kako se to zove) tu ukucam tekst programa, tj. primer iz knjige. Misem preko menija File sacuvam taj program i u imenu mu dodam .exe. Kada proverim i u windows-u, ti fajlovi postoje, a program koji sam sacuvao ima ikonicu kao izvrsni fajl. Medjutim, kada ga otvorim samo se na trenutak otvori Command Promt i prekine, a u Command Promt-u ga ne izvrsava, vec se samo vrati na direktorijum u kom je bio.
Nije mi jasno, u pocetku teksta programa postoji neka komanda #include<stdio.h>
objasnjava se u knjizi o heder fajlovima sa ekstenzijom .h, ali mi to nije jasno, da li ja treba da sam da otvorim takav fajl na koji cu se pozivati u programu ili sta vec treba da uradim, da bih nastavio, koliko-toliko da proucavam knjigu, posto sam stao na samom pocetku, a imam jaku zelju da ucim...

Hvala vam unapred za svaki savet!
 
Uzmi neku ozbiljniju knjigu za pocetak. Ako hoces da se vise posvetis programiranju izbegavaj te knjizice "nauci za 24 sata" :-)
Ko je jos naucio da programira za 1 dan
 

Back
Top