ethernet

CUBAKA

Početnik
Poruka
20
imam jedan problem
lap top koji posedujem ima pokvarenu disketnu jedinicu i slomljen usb prikljucak cime mu je onemogucen transfer podataka (samo sa njega, jer cd rom radi ali je to jednosmerna varijanta). e ali ima ethernet karticu. da li bih mogao da ga povezem na stoni racunar koji takode ima ethernet karticu, tj da li bih mogao sa samo ta dva racunera da napravim mrezu. ne interesuje me rad u mrezi nego samo skidanje podataka. ( svestan sam da kao poslednja opcija ostaje cable to cable conection, ali to je strahovito sporo). ako neko zna, bilo bi lepo da mi kaze. pozdrav
 
CUBAKA:
imam jedan problem
lap top koji posedujem ima pokvarenu disketnu jedinicu i slomljen usb prikljucak cime mu je onemogucen transfer podataka (samo sa njega, jer cd rom radi ali je to jednosmerna varijanta). e ali ima ethernet karticu. da li bih mogao da ga povezem na stoni racunar koji takode ima ethernet karticu, tj da li bih mogao sa samo ta dva racunera da napravim mrezu. ne interesuje me rad u mrezi nego samo skidanje podataka. ( svestan sam da kao poslednja opcija ostaje cable to cable conection, ali to je strahovito sporo). ako neko zna, bilo bi lepo da mi kaze. pozdrav
Normalno da možeš da spojiš ta svoja dva računara. Bez problema, zato Ethernet i postoji.
Nisam samo siguran za ono tvoje: strahovito sporo - kabal na kabal. Bez obzira koje kablove koristio, bilo da su optički ili metalni(bakarni) njihova dužina je jako kratka za tvoja dva kompa. Pa tako neće doći ni do pada brzine prenosa podataka kroz njih. Glavni faktor koji utiče na taj prenos je brzina samih mašina.
Pozdrav i javi kao je proteklo umrežavanje!
 
hvala na odgovoru. probacu za koji dan kada se vratim kuci. inace ona prica o kablu nema veze sa kvalitetom istog nego sam mislio da je osim etherneta resenje i "direct cable conection", tj. jako spora veza koja je odavno zastarela i ispala iz upotrebe (naravno koristi drugi izlaz a ne ethernet karticu). jos jednom mnogo hvala za odgovor.pozdrav
 

Back
Top