Deretić - gde je granica?

Mi smo pre koju godinu isli na njegova predavanja. Plakali smo od smeha. Sto zbog njega, sto zbog fan cluba. Ne znas ko je bio gori.

Par odvala koje su mi suze naterale na oci:


Rec medikament je rec srpskog porekla, od reci med i reci kamen.....

Krst, simbol spoja muskog i zenskog... Kao narodna izreka "Visok tata, a siroka mama"

Inace je samozvani doktor nauka posto ga niko na katedri za istoriju ne zarezuje ni 5%.
 
Odgovor je jednostavan.

Granica je na Indu, Gornjem toku rijeke Nil, ....

Evo, skenirah i mapu za nevjernike:

serbomakeridovft1.png
 
Ja mislim da je tipičan. U principu, to dobiješ kada bilo koji nacionalizam dovedeš do ekstrema.

Sta ima to za ljubavljom prema svome narodu ako mu izmisljas neku imaginarnu proslost.

Ja sam ponosan na Nemanjice, na Savu, na Karadjordja to mi je dosta.:cool:


P.S Nocas sam pijan totalno ako jos gore pisem nego normalno onda ima razloga
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ma dajte ljudi. Pre oko nedelju dana imao sam prilike da slusam iscrpno predavanje profesora Tibora Zivkovica u Novom Sadu o delu Konstantina Porfirogenita koji se odnosi na Srbe. Covek 20 godina posvetio tome i iznosi cinjenice. I onda se pojavi tamo neki Deretic sa svojim teorijama, kao da pomenuti Konstantin nije ni postojao.
 
ma covek vise steti nego sto donosi koristi svojim blebetanjem
njegovi citati sluze za teranje sprdnje sa srbima,i mislim da je bolje po samu srpsku istoriju ne iznositi nigde to sto on izmislja
Falsifikovanje istorijskih izvora, i izmišljanje nije karakteristika Deretićevaca, već nacionalista uopšte.

Osnovni motivi romantičnog mita o škotskim brđanima zasnivaju na čistim falsifikatima. U stvari, autori falsifikovanih "epova" koji govore o slavnoj "brđanskoj prošlosti" su išli toliko daleko da proglašavaju istinske izvore za falskifikate, a svoje sopstvene izmišljotine za autentične izvore.

U Makedoniji nacionalisti tvrde da su Makedonci, u stvari, etnički proizišli iz antičkih Makedonaca (izgleda da i njima fali "istorije")... A onda postave isečak iz neke američke pripovetke o Aleksandru Velikom na svoj sajt, i to kao autentičan istorijski izvor, iako je više nego očigledno da je reč o čistoj fikciji.....

Pa se toga dohvate naši nacionalisti iščitavajući tu da je Aleksandar bio poreklom Srbin!

I na kraju, da komedija bude veća, jedan lik postavi to ovde na forum, pod nazivom "Ruši se kula falsifikata!" Misleći, naravno, da je ona glupost koju je pokupio sa makedonskog sajta autentična i da je dokazao da su Srbi narod najstariji........

Što je rekao Renan: "Biti nacionalista, podrazumeva potpuno pogrešno razmevanje sopstvene istorije". E, ovo važi za sve nacionaliste, bez razlike ....
 
Poslednja izmena:
gde i šta je tačno Deretić doktorirao ?

Neki tehnički fakultet.

Pohađao je istoriju, ali tvrdi da bi on odmah pao na ispitu ako bi počeo govoriti u državi pod komunističkim pritiskom i gdje uopšte ništa što on govori nije priznato, pa čak ni razmatrano. Zato je poslije godinu dana ili tako nešto napustio faks i upisao neki mašinski valjda, koji je diplomirao.
 
не бих ја тек тако одбацивао негативни ватикански утицај,нису се они показали као српски пријатељи.а обзиром на пропаганду према србима задњих 20 година,не би ме изненадило да су то радили и раније,немцима ама баш ништа не верујем
 

Back
Top