Ekran za laptop

Retko ko ce to hteti da ti odradi, a ako i pristane, mnogo ce ti naplatiti (i to ne zna svaki serviser racunara).
Ja sam nekoliko puta menjao ekrane na laptopovima, ali to su bili moji laptopovi, pa sam onda imao volje da od dve krsine napravim jednu ispravnu.

@NICS
ne verujem da ima garanciju, jer je Armada PII ili PIII generacija, tako da je prilicno mator.

Najbolje resenje bi bilo da nadjes isti takav neispravan notebook (platis ga 20-30€), a onda da nadjes nekoga da ti zameni ekran na njemu. Za zamenu ekrana potrebno je znati dobro rukovati lemilicom, jer je vezan flat kablom i ima prilicno lemova na sebi. Bas zbog tog flat kabla, skoro nemoguce je budziti ekrane sa drugih laptopova ili obicnih LCD monitora, jer proizvodjaci svaki za sebe imaju svoj standard.
 
ma kupljen je takav sa tim ostecenjem, preko limunda, a sad ga uzima moj brat, pa njemu kao jaaaako smeta ta bela strafta preko ekrana
jedan lik mi je rekao da je to otprilike 2000din, ali sad ne mogu da ga nadjem
 
meni treba ekran za laptop toshiba a200
..dala sam u servis i oni kazu da je problem i flet kabal
a ,oni i nisu sigurni da i nije nesto trece pa sam uzela laptop od njih i nista nisam radila na njemu
Znam samo da pre odlaska u servis, da je bio jedan polozaj ekrana u kom jese ekran palio i radio bez problema
sada,kada je dosao iz servisa ,vise ne moze ni to.samo prugice po ekranu
ja sam trazila na limundu takav laptop ali nisam nasla
 
Na Armada-ma su lcd display-i od 12.1" do 15", tako da bi najbolje bilo da nam napises tacnu oznaku laptopa. Tih display-a ima dosta na raznim sajtovima i oglasima, pa nebi trebalo da bude problem.

He,he, tek sam sada video koliko je ova tema stara!
Ali u svakom slucaju nece da skodi....
 
Poslednja izmena:
Rekao mi je covek koji se razume u sve to daa taj displej ne bi odgovarao na moj laptop..

!?
Ako je na Toshibi ekran dijagonale 15.4'' ne vidim kako ne odgovara.... Jedino što ne možemo sami to da završimo već bi trebao neki serviser da im promeni džekove. Ukoliko od ma koja dva laptopa izvadimo ekrane iste dijagonale i stavimo ih na sto - shvatićemo da su to dva identična dela.
 
!?
Ako je na Toshibi ekran dijagonale 15.4'' ne vidim kako ne odgovara.... Jedino što ne možemo sami to da završimo već bi trebao neki serviser da im promeni džekove. Ukoliko od ma koja dva laptopa izvadimo ekrane iste dijagonale i stavimo ih na sto - shvatićemo da su to dva identična dela.

stvarno? znaci tu ne moras da gledas kao na desktopu da budu kontabilni delovi?
a sta je sa flet kablovima? kod svakog su isti?univerzalni?
 
stvarno? znaci tu ne moras da gledas kao na desktopu da budu kontabilni delovi?
a sta je sa flet kablovima? kod svakog su isti?univerzalni?

Postoje 4 žice koje su izolovane gumenim crevcem, to zovu flat kabl. Razlika može biti samo u konektoru kojim se display kači na matičnu ploču (direktan VGA izlaz) i koji se može prebaciti sa jednog na drugi display i za to je ipak bolje angažovati nekoga ko je vičan tome.
 
Postoje 4 žice koje su izolovane gumenim crevcem, to zovu flat kabl. Razlika može biti samo u konektoru kojim se display kači na matičnu ploču (direktan VGA izlaz) i koji se može prebaciti sa jednog na drugi display i za to je ipak bolje angažovati nekoga ko je vičan tome.

oces da kazes da su kablovi svi isti samo se razlikuju u prikljucima-kao kada povezujes sony,video ili komp na televizor?
 

Back
Top