Internet Explorer

W

Wizard32

Gost
Kako to molim Vas da po statistici vise od 95% ljudi koristi ie i da on ne valja.Sta ovi ostali su budale samo ste vas 2% pametni.Uostalom ie ima najvise propratnih programa.Moj je na srpskom!Istina je da je on bas zbog toga sto ga najvise surfera koristi najvise i napadan ali me bas interesuje kako bi se mozila,ns i opera nosili sa tim. :)
 
Tako sto u svetu ima veoma malo onih koji se bar malo razumeju u racunare.
Mnogima net sluzi samo za posao i oni ni ne znaju sta je IE, vec im je vazno samo da se nakace na Net.
Zatim mnogo je i onih koji net koriste zbog mail-a pa stoga uz win i nelegalan office stize i Outlook/Outlook express, pa ih ni ne interesuje drugi mail klijent.

Isto tako ima dosta i onih koji net koriste za zabavu, a sve sto znaju je da upale racunar, otvore IE i kliknu na Connetct, a ne znaju cak ni konekciju da naprave.

IE dolazi uz win kao besplatan program i posto je jedini na hardu pocetnike koje racunari ne zanimaju i ne interesuju se NITI u vecini slucajeva znaju za postojanje drugih Browser-a.
I kako ces od takvih ljudi ocekivati da im padne na pamet da pitaju nekoga postoji li nesto drugo osim IE-a.
To je glavni razlog zasto IE koristi velika vecina ljudi. Ako si primetio oni koji ne koriste IE uglavnom vise na ovom delu foruma.

Eto to bi bilo to ukratko zasto je IE najzastupljeniji Browser.
 
Meni je lično Opera simpatičan i jako funkcionalan browser. Pogotovu mi se sviđa kako je urađen Status Bar, mada je to samo sitnica i šminka koliko sama Opera pruža naprednijem korisniku.
Pozdrav!!
 
Internet Explorer je deo Windowsa i samim tim najbolji browser za Windows zbog mnogih razloga...svi ostali su dodatci. Ma koliko kukali da Windows ne valja on dozvoljava svim ostalim programima da se instaliraju u njemu...i ne samo programima..nadje se tu i po neki virus i sl. Pa sta...sa njima se nije tesko izboriti. Kad samo pomislim u kakvom hardverskom okruzenju prezivljava...ma super je...
 
Ovih je tema ovde bilo podosta.. Naarvno rijetko ce se sresti naslov da neko ima probleme sa Operom ili nekim drugim browsrerom sem IE.. Istina je kako rece prethodnik da je IE najrasireniji browser ali sigurno nije najbolji.. Naravno i sam sam nekada u to pa rekao bih poodavno vjerovao dok se nisam uvjerio u suprotno.. Evo samo jedan primjer koji daje dobru sliku stanja.. Mnogi ako ne svi od nas korisnika IE smo ili i oni koji i dalje koriste IE imaju problem sa POPUP prozorima te im daj savjete i sredstva za odbranu od takvih stvari.. Znaci za IE treba podrska drugih softvera koji rjesavaju neke stvari. Na primjer kod Opere takva podrska ne treba jer ima svoju zastitu od POPUP-a. Ovo je samo jedan primjer. A da kazemo zasto ne valja IE pa trebalo bi da se pise podosta. Kako opet rece Kuliraza napredniji korisnici interneta i racunara koriste sve drugo sem IE. U to sam se i sam uvjerio.. DOk sam koristio IE imao sam bezbroj problema i jada od kojih sam ponekad i satima mozgao i radio da rijesim i ispravim neke stvari. Te stoga ne hvalite samo jednog konja dok ne pojasete jos kojeg pa cete znati kakav je ciji.. Poz.
 
Wizard32:
Kako to molim Vas da po statistici vise od 95% ljudi koristi ie i da on ne valja.Sta ovi ostali su budale samo ste vas 2% pametni.Uostalom ie ima najvise propratnih programa.Moj je na srpskom!Istina je da je on bas zbog toga sto ga najvise surfera koristi najvise i napadan ali me bas interesuje kako bi se mozila,ns i opera nosili sa tim. :)

Prvo, da razjasnimo NAJVAŽNIJE. IE (Internet ExploDer, kako neko reče), ni u ludilu ne zauzima 95% tržišta, već dosta manje. Kako? Pa evo: prvo, ko je to brojao? Drugo, i ako je brojao (iako mi nije jasno kako), verovatno je to rađeno pomoću interne identifikacije koju browser šalje. E sad, caka je da su skoro svi browseri po defaultu podešeni da se intentifikuju kao IE. Ko ne veruje, neka proveri u podešavanjima svog browser-a.

Time smo rešili otkud tih famoznih 95%.

Dalje, većina ljudi je, kao što Kuliraža reče, totalno neupućena, pa im je lakše da koriste to što već imaju (čitaj: LENJOST). Uostalom, i da žele da koriste, ne umeju da instaliraju ništa drugo (molim ljude da se ne pozivaju na naše, ipak natprosečno znanje, jer ljudi u inostranstvu imaju daleko manje iskustva, zbog manje dostupnosti piratskog softvera).

Treće, većinu (ako ne i sve) anketa sprovodi upravo Microsoft, sve pod plaštom nekih drugih, nezavisnih agencija.

I na kraju, to što samo 2%(?) koristi druge programe, a 95% IE (????), ne znam kako da nazovem. Reći ću samo da je i Galileo tvrdio da je zemlja okrugla, a kamara raznih buzdovana je tvrdila suprotno. Svaki dalji komentar je izlišan.

Hvala
 
Eh da, zaboravih nešto još da kažem.
"IE ima najviše propratnih programa".

Hmm, ovo zvuči doista zbunjujuće. Kakvih bre programa? Misliš li na razne zakrpe i slične gluposti za ispravljanje krivih drina nesposobnih M$-ovih programera? Ili na razne dodatke koji omogučavaju ovo ili ono? Pa dečko, kad si već rešio da se upuštaš raspravu, trebao si prvo da se malo bolje informišeš. Šta će jednoj Mozili ili Operi dodaci kad sve već ima integrisano. Ima mail klijenta, ima skinove, pop-up blokere, sigurnost na 8612836^3 većem nivou nego rahitični IE... Da nabrajam još?
 
Ostaje mi i dalje potpuno nejasno zašto se ljudi upuštaju u polemiku: IE ili drugi browseri. Stvar je jasna: ko to čini nesvesno greši ili se ne razume u tematiku.
To vam je kao porediti Notepad i Word. Oba služe za pisanje teksta i ni jednom ni drugom se ne može zameriti da to loše rade, ali... Mislim da razumete.

Donekle možda razumem one koji koriste samo jezgro IE i preko toga razne košuljice ali molim korisnike IE da kažu da li za surf koriste samo goli IE bez dodataka bez kojih se ne može (pr. PopUp bloker), a ako to nije slučaj o čemu onda pričaju, o kom PAKETU programa.

Dakle, molim da se svi oni koji se razumeju prema ovakvim pitanjima i temama odnose kao i prema nekim glupim pitanjima koja se na forumu pojavljuju s vremena na vreme, a na koja se odgovara dobronamerno ali kratko i jasno. I sam sam postavljao glupa pitanja pa mi je najkorisniji odgovor bio upućivanje na mesto gde mogu više pročitati.
 
Browser Behemoth

Research on the most popular Web browsers points to Microsoft Internet Explorer (MS IE) as the conspicuous favorite. Statistics vary, but most numbers reveal that Microsoft eats up anywhere from 90% - 95% of the browser popularity pie. Microsoft Internet Explorer is the behemoth of the industry, with Netscape Navigator taking a distant second-place finish (although it once cornered a respectable percentage in the browser marketplace, Netscape Navigator has been on a slippery slope for the last several years, with latest market share estimates hovering around 3%). Clearly, Microsoft's dominance is propagated by the fact that they integrate IE into their other product lines and, furthermore, most major computer companies, such as Dell and Gateway, preload it onto nearly all of their computer models.

Granted, there are other browsers out there, like Opera (www.opera.com), Mozilla (www.mozilla.org) and Safari for Mac (www.apple.com/safari); however, they are barely blips on the radar screen. In fact, these lesser-known browsers lag well behind Microsoft Internet Explorer in popularity, garnering less than 5% of the market share combined, though they apparently have core groups of devotees and, some would argue, an expanding user base.

There is no better way to observe the dominance of Microsoft Internet Explorer than by reviewing your Web site traffic logs. To make such an observance, visit Americaneagle.com's logs at www.americaneagle.com/log. Click on any month from 2003 and view the "Top Browsers" from the Table of Contents folder. There you will see the most popular browsers used to access the Web site.

If you spend some time on these pages, you will see two trends: (1) Microsoft Internet Explorer is the runaway leader and (2) its dominance has been creeping higher as the months- make that years- have gone by. Tracing the last three years during the month of June shows that in 2001, 82% of visitors came to www.americaneagle.com via Microsoft Internet Explorer. This percentage was nudged up to 91% the following year and then even further up the popularity meter, to 94% in 2003.

Truli zapad...ne znaju sta je dobro...
...dobro je da postoji konkurencija...mozda jednog dana....
 
IE ima najvise programa sto mozes integrisati u njega upravo zbog kako STORM rece nesposobnosti Microsoftovih programera.
Treba mi mali milion programa da bih mogao surfovati donekle "normalno" sa IE-om.
Skoro svaki Browser ima i mail clijent, jedineo IE dolazi u paketu sa Outlook-om koji su ujedno i najveci izvori zaraze racaunara.
Pa neka se tih 95% usreci sa IE-om.
Dalje, sporiji je mnogo od bilo kojeg Browser-a koji nije radjen po sistemu IE-a (tipa: Avant).
Zatim te statistike sprovedi na iskljucivo kompjuterskim forumima pa ces da vidis kako procenat korisnika IE-a vrtoglavo smanjuje.
Iz svih ovih postova mozes da zakljucis da vecina ne mora uvek da bude u pravu.
da ne ponavljam vise ono sto sam vec rekao i sto su drugi rekli.....
 
Andreavk:
Browser Behemoth
Truli zapad...ne znaju sta je dobro...
...dobro je da postoji konkurencija...mozda jednog dana....

Pa verovatno. Ja sam taj "truli" zapad živeo i verovala ili ne - većina iole upućenijih korisnika iz principa NE koristi IE i slične MS-ove gluposti. Svi koriste što je moguće više programa iz OpenSource zajednice, što će reći Mozilla, OpenOffice itd. A kao što znamo, njima definitivno nije problem cena.

Tako da molim, ne prosipajte razne mudrosti sa raznih "istraživačkih" sajtova, metodom CTRL+C, CTRL+V.

Dalje, nisam decidirano rekao (kao što i piše u gornjem postu, uostalom) da se svi browseri identifikuju kao IE, već da većina "ostalih" to radi po defaultu. Sada već manje, ali je stanje od pre par godina bilo dovoljno monopolisti kakav je MS, da prebroji ono što mu odgovara i prezentuje poluzainteresovanoj masi na način kako mu odgovara.

Ne želim uopšte da nekom dokazujem šta je bolje. Ko želi da sazna, internet je pun informacija, samo ako znate kako da ih koristite. Ko opet, neće da sluša, neću da ga ubeđujem. Samo ću se smejati iz prikrajka dok on bude skidao 337634. zakrpu za svoj omiljeni neprikosloveni browser.

Ko je još video servere sa važnim podacima da rade na bilo kakvom MS softveru? Pa čak i "čuveni" MS-ov Hotmail servis funkcioniše u glavnini na Unix serveru.
 
Andreavk:
Internet Explorer je deo Windowsa i samim tim najbolji browser za Windows zbog mnogih razloga...svi ostali su dodatci. Ma koliko kukali da Windows ne valja on dozvoljava svim ostalim programima da se instaliraju u njemu...i ne samo programima..nadje se tu i po neki virus i sl. Pa sta...sa njima se nije tesko izboriti. Kad samo pomislim u kakvom hardverskom okruzenju prezivljava...ma super je...

zaista ne razumem ovog coveka... nije mu dobro...

Evo ovako. Kao prvo ja koristim IE. Ne koristim ga jer ne znam nizasta drugo vec mi je najsigurniji zbog podrske za javu i uglavnom se sajtovi baziraju da rade sa Ie-om> isprobao sam Operu, i josh neke browsere kao sto su NAS DOMACI BROWSER (ne mogu da se setim imena) Mozzila, Netscape, ali mi je IE ponavljam najsigurniji jer se koristi kao uzorak prema kojem se prave sajtovi da bi funkcionisali. Nedostaci ostalih browsera su mozda problemi sa java paletima i slicno. Ponavljam nisam manijak koji ne zna da napravi konekciju i slicno... jedino mi se dopada pa sad vi pricajte sta ocete/ 8)
 
Najbolje se uopste ne kaciti na net - onda ste 100% sigurni. A kako objasnjavas upad u mrezu Pentagona - sigurno su koristili WIN i IE. Kad neko hoce da udje u neciji kompjuter uradice to bez obzira sta taj koristio da se zastiti. IE je najzastupljeniji i zato najvise na udaru
...i ova prica je glupa...
 
Prvo, mreža Pentagona je mreža zatvorenog tipa i "upadanje" nema veze ni sa kakvim browserima. Drugo, Pentagonov server, koji je oboren je server koji je javno dostupan na WWW-u. Sve ostalo se gleda uglavnom na filmovima.

Da je IE najnesigurniji browser stvarno više ne želim nikog da ubeđujem. Vi ga slobodno koristite i živite u svojim ubeđenjima.
 
IE je dobra i najpouzdanija render-mashina i samo tako ga i treba posmatrati.
MyIE2, na primer, se oslanja na IE i veoma je dobar jer krpi gomilu rupa.
U sushtini, IE danas nije full-blow browser, vishe je poshtapalica, shto i Microsoft indirektno priznaje. IE je obavio svoj strateshki zadatak za MS pre par godina i oni ga pre LongHorn-a nece ni unapredjivati.

Sve u svemu, trulo je, po milioniti put, pljuvati po IE-u, narochito na ovom forumu i od ljudi koji pojma nemaju o tematici o kojoj "pishu".
Ja ga ne koristim (sem za neke specifichne stvari, npr. on-line banking gde SSL u FireFox-u nije odgovarajuci), najvishe zbog nedostatka "shminke", ali to ne znachi da se treba smarati pljuvachinom.
Koristite ljudi shta god hocete i batalite se corava posla!
 
lol... je l' neko pokusao da ode na onaj logs link iz gore-navedenog citata? http://www.americaneagle.com/log/ ... Zavrsicete na strani koja kaze:


WebTrends Reporting Center

In order to use the WebTrends Reporting Center Interface you will need to use either

Microsoft Internet Explorer version 4.0 or higher OR a verion of Netscape greater than 4.04 but less than 6.0.


:lol: :lol: :lol:

A onda je tesko zakljuciti odakle 91% IE-a :lol: :lol: :lol:

A sto se podrske za Javu tice... Pa da, sem sto je Netscape 'izmislio' Java aplete (mislim, Sun je to izmislio, ali u saradnji sa Netscape-om), i sto je de-facto Netscape/Mozilla najbolji browser za rad sa Java-om, da.. IE je bolji!... Isti taj IE proizvode ljudi koji se i dan danas tuze sa Sun-om jer su na silu izbacili mogucnost Java podrske u Windows-u...

IE ima samo jednu prednost - integrisan je u sistem i podize se s' istim, pa ne treba dodatnih resursa za pokretanje drugog browsera...
 

Back
Top