Ministarstvo za zaštitu životne sredine

mirror man

Početnik
Poruka
21
Pozdrav svim učesnicima u ovom forumu!

Pun naziv ministarstva koje se bavi temom koja nas zanima je Ministarstvo za zaštitu prirodnih bogatstava i životne sredine (nije moglo sve da stane u naslov ove poruke). To je jedno od retkih ministarstava u Vladi Republike Srbije koje nema svoj sajt i o kome ne znam baš ništa. Nisam čuo za neke njihove akcije, niti sam igde u javnim gostovanjima video ministra Anđelku Mihajlov. Možda sam nešto propustio? Inače, ovo ministarstvo se nalazi na prilično čudnom mestu - u mesnoj zajednici Kozara, Novi Beograd, odmah pored Pekabete, prijateljice kućnog budžeta/vidimo se na starom mestu.

E-mail adresa ministarstva:
ekabin@ekoserb.sr.gov.yu

Adresa:
Novi Beograd, Dr Ivana Ribara 91

Biografiju gospođe Anđelke Mihajlov možete da pročitate na adresi:
http://www.srbija.sr.gov.yu/cms/view.php?id=1079#andjelka
 
Hvala ti na korisnim adresama . Slažem se da je čudno što ovo ministarstvo još nema svoj sajt . Ne znam da li je imalo neke akcije od kako postoji u ovom sastavu ? Volela bih da čujem nešto više o njihovim aktivnostima .
Na TV reklamama čujemo neki slogan "Očistimo Vojvodinu!" U štampi je bilo nekih komentara da je ovo shvaćeno na pogrešan način i da su učenici uključeni u akcciju radili samo na čisto komunalnim problemima vezanim za čistoću .
Međutim , nigde nisam pročitala šta je to što je pored ovoga trebalo uraditi i da li je to akcija ovog ministarstva .
 
Ha, ha, ha, ha...!!! Zamisli, moguće je da je neko to pogrešno shvatio kao poziv na etničko čišćenje Vojvodine. Ho-ho-ho!!! Mislim da to nije bila akcija ministarstva, već pokrajinske vlade. Mislim da bi prvi veliki zadatak ministarstva trebalo da bude rešavanje problema deponija. U mnogim gradovima su lokacije za to već prepune, pa se traže nove. Jedino rešenje za to je recikliranje đubreta. Kad smo već kod đubreta, čini mi se da su najveći problem plastične kese i boce. Jeste li primetili kako su sveprisutne? Kako spokojno plutaju po Savi i Dunavu, kako ukrašavaju drveće, kako se izležavaju kraj svih puteva, gde gdegod da krenete? Boce, definitivno, treba zabraniti - nemoguće ih je reciklirati. Zamislite, svakog dana u Srbiji, procenjujem, baci se (što u kantu, što van nje) jedno 10 miliona plastičnih boca!
 
Nisam mnogo informisana ko je pokrenuo akciju čišćenja Vojvodine , ali sigurno nije u pitanju etničko čišćenje - šta ti pada na pamet !
Sa ostalim što si rekao potpuno se slažem . Plastične boce i kese su praktične , ali sigurno postoji neko drugo rešenje za ambalažu koja će se moći reciklirati ili vremenom raspadati . Ako još nije pronađena , mislim da će se već neki pronalazač setiti toga pa i sam debelo zaraditi na realizovanoj ideji...
Ako nastavimo da koristimo plastičnu ambalažu uskoro ćemo biti zatrpani otpadom ....
 
da li ste mozda videli ogromnu zapustenu deponiju na samom ulazu u grad pancevo (kada se ide beovozom) ?!?! to je prava katastrofa ! drvece je prosto "obmotano" plasticnim kesama a obliznje kuce "plivaju" u prljavstini. nesto mora da se preduzme povodom toga i to podhitno!
 
Slazem se da treba malo da se osvrnemo oko sebe, posebno sto se tice plasticne ambalaze, ali tu prvenstveno treba kritikovati proizvodjace. Npr. mnogi pecarosi i kupaci ce ove godine radije poneti sa sobom 1 flasu piva od 1.5l sa sobom nego 3 staklene od 0.5l zato sto su prakticnije( nece se polupati usput) i to su flase(ili slicne od soka tj vode) koje uglavnom zavrse negde u travi ili reci.Moje je misljenje da tu nije kriv potrosac vec proizvodjac koji je to osmislio da bi prosao jeftinije sa nepovratnom ambalazom. :x
Sem toga kultura cistoce iliti necistoce polazi iz kuce i zavisi prvenstveno od vaspitanja. Roditelji, razmislite malo vise o tome :!:
 
човеку огледало хвала на важним информацијама.
свест о овим опасностима код многих није формирана код многих је пак, на погрешан начин и то намерно.
свима нам је потребно више знања...
ми учимо на два начина: верујући онима који знају ( сетите се маме, тате, учитељице...)и из сопственог искуства.
да ли је потребно да неком кога волимо, нашој деци, недај Боже израсте нека кврга на глави па тек онда да се запитамо: шта то би...?
министарство треба затрпати писмима на тему наше забринутости за потомство ( што реално и постоји ...);
преко наших делегата у локалним органима управе треба тражити да се овоме посвети већа пажња;
трба људима говорити више о овоме кад год је могуће...
колико се сећам Госпођа Михајлов је поводом појављивања фенола у Ибру изјавила да нема никакве опасности јер ( између осталог ) фенол није алкохол ?!
 
мићко:
човеку огледало хвала на важним информацијама.
свест о овим опасностима код многих није формирана код многих је пак, на погрешан начин и то намерно.
свима нам је потребно више знања...
ми учимо на два начина: верујући онима који знају ( сетите се маме, тате, учитељице...)и из сопственог искуства.
да ли је потребно да неком кога волимо, нашој деци, недај Боже израсте нека кврга на глави па тек онда да се запитамо: шта то би...?
министарство треба затрпати писмима на тему наше забринутости за потомство ( што реално и постоји ...);
преко наших делегата у локалним органима управе треба тражити да се овоме посвети већа пажња;
трба људима говорити више о овоме кад год је могуће...
колико се сећам Госпођа Михајлов је поводом појављивања фенола у Ибру изјавила да нема никакве опасности јер ( између осталог ) фенол није алкохол ?!
Nije dovoljno zatrpati ministarstvo pismima jer kao prvo treba da se donese zakon o zastiti zivotne sredine koji kod nas, doduse, postoji ali nje ni kompletan ni u skladu sa evropskim standardima. Pored tog zbog pritiska EU neophodno je da se otvori tzv Agencija za zastitu zivotne sredine ali o tome se nista ne spominje.
A sto se fenola tice tacno je da on nije alkohol, jos je opasniji. Sva sreca tu su u vodama mikroorganizmi koji su sposobni da ga razgrade ako kolicine nisu preterane.
 
Posebno bi danas trebalo da je osnovna strategija u zaštiti životne sredine edukacija. Kao manjak obrazovanja se vidi i apsolutno pogrešno shvatanje pojma ekologija. Po definiciji je to nauka koja posmatra međusobne odnose unutar životne sredine. Dakle, ponajmanje je ekološki baviti se zaštitom životne sredine. Zaštita životne sredine je pojam kojim se označava primereno izmirenje ljudskih potreba i prirode. Ekologija je tu da pokušamo da shvatimo kako da to uradimo. Dakle, ne samo da smo bez sajta ministarstva, već smo i bez osnovnog, fundamentalnog znanja o temama i poslovima koje bi ono trebalo da koordinira. Na žalost, tako je, ono eko je i koren nomije i logije. Potrošačko društvo sa slobodnom tržišnom privredom je jasno opredeljeno, a licemerje je i te kako tržišno zastupljeno.
 
Slazem se da treba malo da se osvrnemo oko sebe, posebno sto se tice plasticne ambalaze, ali tu prvenstveno treba kritikovati proizvodjace. Npr. mnogi pecarosi i kupaci ce ove godine radije poneti sa sobom 1 flasu piva od 1.5l sa sobom nego 3 staklene od 0.5l zato sto su prakticnije( nece se polupati usput) i to su flase(ili slicne od soka tj vode) koje uglavnom zavrse negde u travi ili reci.Moje je misljenje da tu nije kriv potrosac vec proizvodjac koji je to osmislio da bi prosao jeftinije sa nepovratnom ambalazom. :x
Sem toga kultura cistoce iliti necistoce polazi iz kuce i zavisi prvenstveno od vaspitanja. Roditelji, razmislite malo vise o tome :!:

ouh f*ck,
sad jos malo u serpentine
pa kroz levo uho da proshishtimo

sifra:
ekspres lonac
 
http://www.srbija.sr.gov.yu/cms/view...=1079#andjelka
Firefox can't find the server at www.srbija.gov.rscms.
nista od biografije! nije da prezime ne zvuci poznato, asocijativno, navodi na razmisljanje.
Sta rade i zasto nemaju sajt - ne znam, ali je sigurno da zahvataju iz budzetske kase.
Na zalost, nije ih narod birao nego predsednik vlade, pa ne moraju narodu da objasnjavaju gde i kako trose budzetska sredstva.
Koliko sam informisan, a svakako ne dovoljno, oni su nadlezni da daju misljenja o uvozu polovnjaka, deponovanju otpada, kontroli zagadjenja. Pribavljanje misljenja ministarstva je obavezno za mnoge privredne grane i to misljenje se prilicno skupo placa.
Rast zagadjenja i redovne sirene u pancevu su znak da oni NISTA KORISNO NE RADE.
Iako me niko ne pita, glasam za ukidanje!
Gore ne moze, jeftinije moze.
 

Back
Top