Medicina u Grckoj!!!!HITNO

Antonela

Zainteresovan član
Poruka
161
Imam drugaricu koja zavrsava medicinu kod nas i zelela bi da nakon zavrsetka ode da radi u Grckoj.Zanima me da li je to moguce da li priznaju diplomu,da li neko zna nesto o nostrifikaciji diplome za grcku ..zaposlenju ..stazu ...specijalizaciji.....
Bilo kakva informacija....
 
Koliko sam upoznata u poslednje vreme i Grci koji su zavrsili studije kod nas imaju problema sa nostrifikacijom diplome u svojoj zemlji, oni su jako zatvoreni i ne pustaju nikoga sa strane tako da to sto ona planira je cisto mastanje.
 
studiram u grckoj, ne medicinu, ali slucajno sam bas pre neki dan slusala reportazu na tv-u o nostrifikaciji diplome, i ovo sto kaze dr je prilicno tacno - za nostrifikaciju polazu se ispiti, koji su dosta sada rigorozni - teske su teme i pitanja i obaraju oko 80 % prijavljenih. zna se da vecina njih (grka sa diplomom medicine) dolazi iz istocnih zemalja - srbije, rumunije, bugarske, madjarske itd, i posto se zna kako oni polazu ispite, i samim tim nista ne znaju, a i smatraju da je kvalitet nase nastave i nivo fakulteta nizi nego u evropskim zemljama, zaista im ne daju sanse da lako priznaju diplomu ovde.uz to dodaj nezaposlenost, sistem da te u drzavnoj sluzbi bace na neki zadnji kutak zemlje gde ima potrebe za lekarima da radis.jedina pozitivna vest je da stranac takodje ima pravo da nostrifikuje svoju diplomu.
 

Back
Top