MMF duplo bogatiji?

daxt

Elita
Poruka
17.079
NAJMOĆNIJI su za promene: Grupa 20, koja obuhvata vodeće svetske ekonomije, obećava da će izvući planetu iz vrtloga krize, zahtevajući da se ukupni kapital Međunarodnog monetarnog fonda u najmanju ruku - udvostruči.
Istovremeno, i predsednik Rusije Dmitrij Medvedev izjavljuje da je sazrelo vreme za reformu međunarodnih finansijskih institucija, MMF-a, ali i Svetske banke.
Ministri finansija i guverneri centralnih banaka zemalja Grupe 20 u subotu su izdali zajedničko saopštenje u kojem su pozvali na hitno povećanje kapitala MMF-a, koji sada iznosi oko 250 milijardi dolara, a čiji rast je neophodan zbog sve veće potražnje za sredstvima Fonda iz država ugroženih tekućom svetskom ekonomskom krizom.
Izvor iz jedne od delegacija koje su učestvovale na sastanku Grupe 20 u Horšamu na jugu Engleske preneo je Rojtersu da se traži “više nego dvostruko povećanje kapitala MMF-a”. Na pitanje novinara da li je bilo reči o ukupnoj sumi od 520 milijardi dolara, ili možda o još mnogo većem iznosu, izvor je potvrdio da se razgovaralo “barem o udvostručenju” i da je “plan ambiciozan”.
U intervjuu za rusku televiziju prikazanom u nedelju, predsednik najveće zemlje na svetu Dmitrij Medvedev je rekao da bi međunarodne finansijske institucije trebalo da budu fer prema svim državama, uključujući i one koje su se, kao Rusija, nedavno pridružile grupi najsnažnijih svetskih ekonomija.
- Moraćemo da promenimo neke ključne stvari, uključujući rad međunarodnih finansijskih organizacija - rekao je Medvedev, najavivši da će se Samit Grupe 20, koji će biti održan 2. aprila u Londonu, fokusirati na stabilizaciju situacije u finansijskom sektoru i na stvaranje moderne finansijske arhitekture - okrenute budućnosti, a ne na “reprodukcije” sistema iz godina posle Drugog svetskog rata.
Medvedev je rekao da bi Samit u Londonu trebalo da se pozabavi makroekonomijom, odnosno razradom mehanizama koji bi trebalo da spreče neodgovorne poteze pojedinih zemalja.
- Morali bismo da imamo mehanizme koji bi nam, na neki način, omogućili da utičemo na odluke koje donose naši partneri i da se, s druge strane, branimo od njihovih posledica. Trebalo bi da postoje jasna, normalna i fer pravila koja odgovaraju svima, a ne samo grupi zemalja, pa makar one bile i industrijski najrazvijenije - rekao je ruski predsednik.
Međunarodni monetarni fond, organizacija koja okuplja 185 država, nastala je jula 1944. godine u američkom mestu Breton Vuds. Njen primarni cilj je pružanje finansijske pomoći zemljama koje prolaze kroz ozbiljne finansijske i ekonomske teškoće - iz sredstava koje su u MMF položile članice.
Kroz istoriju, ova organizacija često je kritikovana kao instrument moći najbogatijih - pretežno SAD.

изгледа да се надзире ко је све ово замутио......
 
ne znam da li si gledao ''Zeitgeist'' i ''Zeitgeist II - Addendum'' dokumentarce, ali vrlo slikovito se osvrnuli
na ulogu MMF-a i Svetske banke u globalizaciji i neokolonijalizmu
sa moje tacke gledista, te dve institucije niti zele, niti hoce da se bave problemom resavanja svetske eko. krize, imaju oni druge prioritete...
uostalom, zna se za cije oni interese rade generalno, a to nismo ni Mongolija, ni Pakistan, ni mi....
bitno da smo se mi zaduzili kod njih, a to sto cemo taj kredit vracati 100 godina, nema veze
a igracemo kako god budu svirali, ja ti jemac
 
Да ли је истина да је Србија опет узела позајмицу од ММФ-а, од неких 2, 3 милијарде. :think:
Начуо сам јучер у вестима али нисам сигуран. Може ли неко да потврди.
 
Да ли је истина да је Србија опет узела позајмицу од ММФ-а, од неких 2, 3 милијарде. :think:
Начуо сам јучер у вестима али нисам сигуран. Може ли неко да потврди.

јесте,3 милијарде.народу је дозлогрдило,биће у суботу свашта,долазе људи из целе србије:mafijas:
 
aaaa, ne, to nema nikakve veze sa Rusima
mi sisamo karu, zato sto nemamo vise sta da privatizujemo, ili ponudimo u zamenu za dupe
zato dizemo kredite koje ce nasi unuci da vracaju
i zato sto cemo da pusimo kiblu
koje god debljine nam je poture....
pogledajte ovaj dokumentarac sto sam gore pomenuo, oba dela
pa recite, jesmo li pametni ili budale
 
Па ко ће ту лову да враћа тим лихварима. Наша поколења? Како ту жуто-црвену коалицију није срамота. Имају ли имало образа? :evil:

Ја враћати дугове менталаћа БГ круга двојке и њихових ментално разваљених бирача сигурно нећу,а ни моја деца,нити ћу им динара од оних 6% крађе давати.

А,ко ће враћати и колико не знам,баш ме брига.О томе нека мисле они који су живот мафији у руке дали блејећи о Европској Унији као смислу њиховог себичног и бесмисленог живота.:)
 
Па ко ће ту лову да враћа тим лихварима. Наша поколења? Како ту жуто-црвену коалицију није срамота. Имају ли имало образа?

Povecanje poreza ili nova zaduzenja da bi se vratili stari dugovi.
Taktika sadasnje vlasti je da bankrot odloze na neko neodredjeno vreme.
Medjutim seka ubrzava neke stvari i verujem da ako ovako nastavimo bankrot je neminovan u skoroj buducnosti.
 
Ја враћати дугове менталаћа БГ круга двојке и њихових ментално разваљених бирача сигурно нећу,а ни моја деца,нити ћу им динара од оних 6% крађе давати.

А,ко ће враћати и колико не знам,баш ме брига.О томе нека мисле они који су живот мафији у руке дали блејећи о Европској Унији као смислу њиховог себичног и бесмисленог живота.:)

vracaces prijatelju, hteo ne hteo, ili ces da robijas, drzavu niko prevario i zajeebo nije...
uostalom, to je i tvoje rukovodstvo, ti si ga birao kao i svaki od cetiri miliona i kusur biraca
bez obzira za koga si glasao
 

Back
Top