Ускоро лебац на киосцима!

Djuka_SNS

Aktivan član
Poruka
1.763
Сад и хлеб за сиротињу

(Фото Д. Ћирков) На неколико локација у београдској општини Звездара до краја априла ће се појавити специјални киосци, налик контејнерима за становање, у којима ће социјално угрожени моћи да купе хлеб и млеко по цени нижој за 10 динара у односу на оне у продавницама. Овај пилот пројекат осмислило је Удружење пекара Србије, чији је председник Зоран Пралица најавио да ће се у објектима величине 18 квадратних метара продавати и друге основне животне намирнице.

– Не можемо да обезбедимо социјалну цену хлеба за све грађане, али ћемо на овај начин помоћи материјално угроженима. За почетак ће два или три објекта бити постављена на подручју Звездаре, а ако продаја крене биће их и у другим престоничким општинама, као и градовима Србије – истакао је Пралица и додао да ће право на куповину имати само социјално угрожени Београђани којима матична општина изда посебне идентификационе картице.

– Контејнери за ову општину су набављени и сада их треба реновирати и прилагодити продаји. Место на коме ће се они налазити одредиће општина, јер је циљ да буду постављени тамо где има више социјално угрожених грађана, као што је ромско насеље у Миријеву или Малом Мокром Лугу – објаснио је Пралица и истакао да ће тако и многи људи бити запослени.

У овим објектима, којих ће само на Звездари, како се претпоставља, бити више од десет, суграђани ће временом моћи да купе и брашно, со, шећер и остале основне животне намирнице по нижој цени. Програм су подржали град Београд, Министарство трговине, Београдска пекарска индустрија и пекаре „Грубаноски” и „Клас”.

Ј. Ц.
 
Могу ли господа радикали макар на једној теми да не крену у бесмислено прозивање. Ово је животна тема, па ако немате шта да кажете, пробајте да заобиђете тему. Ако вас једино занима прича о мандатима или да се прозивате са нама, отворите бре посебну тему па пишите шта хоћете!
 
Најновији модел :

kontejner2_-1.jpg
 
Могу ли господа радикали макар на једној теми да не крену у бесмислено прозивање. Ово је животна тема, па ако немате шта да кажете, пробајте да заобиђете тему. Ако вас једино занима прича о мандатима или да се прозивате са нама, отворите бре посебну тему па пишите шта хоћете!

Pa ti prozivas :hahaha:
Dovde nas je dovela ta politika sta se pravis lud.........
 
Данима се већ не прозивам са њима и не занима ме, јер у Србији је језиво стање, тако да имам паметнија посла од прозивања са њима. Према томе, заиста молим све учеснике форума да дискутујемо квалитетно.
 
Ono u izlogu pekare FOR SALE 20% Okrajak 2 dinara...I onda komentari izmedju poznanika:"Brate rasprodaja okrajaka u Pekari toj i toj.....3 dinara okrajak"

kaчамак ће бити поново у моди.....и правиће људи проју као у време комуњара....

што неко овде рече јешћемо "европски интегрални хлеб" нема шта модеран-скуп-еврпоски-живот-по-евопским-стандардима....

све стандард до стандарда....а просечног србина нема данас ни за шта пас да уједе...
 
Majke im ga mogli su da osmisle neki druge alternative za naziv mesta gde ce se prodavati. Pokretni, montazni kiosci, prodavnice a ne bas naziv kontejner. Koliko to samo para usi.
A kako je krenulo ne bi bilo cudo da i hleb dele dzabe posto ce ga ljudi krasti. Na jugu Srbije zabelezen je slucaj gde je privatnik otpustio radnika iz pekare posto je ukrao veknu hleba. A inace isti sam radnicima duguje nekoliko zaostalih palata od 4.000 dinara. Cak je jadnom coveku priredio ponizenje terajuci ga da pred policijom izmeri koliko je vekna teska, kako bi se utvrdilo da li eventualno zakidaju na brasnu.
Nema nam spasa.
 
Могу ли господа радикали макар на једној теми да не крену у бесмислено прозивање. Ово је животна тема, па ако немате шта да кажете, пробајте да заобиђете тему. Ако вас једино занима прича о мандатима или да се прозивате са нама, отворите бре посебну тему па пишите шта хоћете!

А,ти си бивши радикал?
 
Јесам и нећу више ништа о тој теми да говорим. Држава је отишла у три лепе материне и заиста прича о нашим свађама је депласирана. Дај бре људи, опасуљите се, отишло је све до врага, а ми се овде свађамо око будалаштина!
 
Јесам и нећу више ништа о тој теми да говорим. Држава је отишла у три лепе материне и заиста прича о нашим свађама је депласирана. Дај бре људи, опасуљите се, отишло је све до врага, а ми се овде свађамо око будалаштина!

Pa sta kaze tvoj kilavi vodja na ovo stanje???
 
Јесам и нећу више ништа о тој теми да говорим. Држава је отишла у три лепе материне и заиста прича о нашим свађама је депласирана. Дај бре људи, опасуљите се, отишло је све до врага, а ми се овде свађамо око будалаштина!

А,што ти смета коменмтар "Тома и Ћирко..."?
Па,Тома је сада постао про-европски настројен.Па,што се онда љутиш?

ПС
У изгласавању о овом катастрофалном закону о хомосексуалцима,Томини нису честито ни излазили да споре овај ужас од закона,али су излазили да приговарају радикалима у "начину обраћања Скупштини".
То је више него смешно...То је привидно опозиционарство,баш као Чедино(који је ту да обезбеди сигурност ЗЕС-ове неспособне Владе).Они да су прави опозиционари и да имају развијен морални интегритет гризли би за оном говорницом кад говоре о овом ужасу од закона,а не овако.Овако,додворавају се Европи која намеће ове накарадне законе.
 
Poslednja izmena:
Једите код Џоа, јесте, најгори смо, немој да гласаш за нас, а сад те молим да се вратиш на тему. Не занима ме мишљење радикала о нама, нити имам намеру да се више спорим са вама. Та прича је испричана и завршена, а нека народ суди. Причајмо о озбиљнијим стварима.
 
kaчамак ће бити поново у моди.....и правиће људи проју као у време комуњара....

што неко овде рече јешћемо "европски интегрални хлеб" нема шта модеран-скуп-еврпоски-живот-по-евопским-стандардима....

све стандард до стандарда....а просечног србина нема данас ни за шта пас да уједе...

sta fali proji ?
 

Back
Top