problem

drago7

Početnik
Poruka
9
kupio sam novu plocu
instalirali mi vindovs
kad sam upalio siv ekran ,zatim i sljedece paljenje siv a tek trece paljenje racunar se upalio normalno
kad sam nazvao servis rekli su mi da izvadim sve komponente i da probam na stolu i da misle da je problem hardverske prirode
izvadio sam ,probao ali opet isto
dali neko nesto zna o ovome ili bar predpostavlja
unapred hvala
 
Ako si kupio novu plocu, onda imas garanciju. Odneses lepo da je provere u servisu i resis problem, ako je ploca. U suprotnom javi pa da ti pomazemo dalje.
 
siv ekran(sivo plav) mislio sam rade ventilatori
gore lampice na ploci ,ne gase se
cak mi se dogodi da na monitoru bude gigabyte(osnovni podaci o ploci) i nece dalje
lampice takodje gore
kada upali od prvi drugi ili treci put radi sve normalno
imam slabije napajanje dali bi mozda to mogao biti problem
 
Hmmm....sad kad si to pomenuo imao sam slican problem pre 2-3 godine kada me je zezalo napajanje ali nisam imao sivo plav ekran samo je dolazio do dela gde se ispisuju ti podaci i logo ploce i posle se gasio i isto mi je trebalo bar 2-3 puta da se se upali mada nekad i vise...uzmi napajanje od nekog i istestiraj to je bar lako promeniti...ako i dalje bude isto verovatno je ploca u pitanju...neka poslednja varijanta bi bio hard disk ali koliko ja znam kad je on u pitanju simptomi su malo drugaciji
 
99% je napajanje ,ako ti se dize iz drugog , treceg puta..koja ti je konfa i koje napajanje ?
i ne bi ti preporucio da palis vise komp, jer ako je napajanje u pitanju, moze lako da se desi da rikne i povuce jos nesto sa sobom..
 
Ja i dan danas imam slican problem, s tom razlikom sto moj PC ponekad "visi" - zamrzne prilikom paljenja.
Problem prilikom starta takodje moze biti: overklokovan procesor(kao kod mene) i opcije u BIOSu. Nekad i nova verzija BIOSa moze da pomogne. Kod nekih ploca problem je "neizleciv" - zavisi od konfiguracije.
Takodje sam promenio napajanje.
 
Poslednja izmena:
cek, ti si klokovao procesor, i zakucava na paljenju..si proso prime 95 ?

Naravno.
wprime, memtest, razni cpu stress testovi, 3dmark.., igrice itd.
Ponekad bi mi se restartovao (npr. jednom sedmicno) i onda bih spustio fsb f za 1hz.
Na kraju je prestao da se restartuje, ima vec godina, nekad mi je danima ukljucen.
Kao sto rekoh ponekad zakucava na paljenju, ali da napomenem, istovremeno imam CnQ
enabled.
Dosta ljudi ima cold boot problem i ponekad je problem tesko pronaci jer potencijjalnih uzroka moze biti mnogo, a ponekad moze biti i sama ploca.
 

Back
Top