Ugovor o radu, otkazu, sporazumni ....

jovans

Zainteresovan član
Poruka
437
Zanimaju me nekoliko stvari:
-kada se radi o sporazumnom raskidu ugovora o radu da li radnik ima pravo na otpremninu, materijalno i socijalno osiguranje (obicno poslodavac postavlja uslov ako trazis sporazumni raskid ugovora o radu da se odreknes otpremnine). Da li zbog materijalnog treba poslodavac da napravi predotkazno rešenje ?
-kada se radi o otkazu ugovora o radu od strane poslodavca da li zaposleni ima pravo na otpremninu, materijalno i socijalno osiguranje ?
-kada se radi o otkazu ugovora o radu od strane zaposlenog znam sigurno da nema pravo na otpremninu i materijalno, ali da li ima pravo na socijalno osiguranje i koliko ?

-takodje ako moze neko da mi objasni prelazak u drugu firmu sporazumno ? Da li to postoji, kakva je procedura, sta sve treba uraditi, koji su formulari potrebni za to ...
 
šta ti je to materijalno osiguranje?

trebalo bi da je ovako.....

kada je raskid ugovora o radu sporazuman, ako je na inicijativu poslodavca može se ostvariti novčana naknada u slučaju nezaposlenosti, u skladu sa postupkom i uslovima propisanim zakonom o zapošljavanju i osiguranju za slučaj nezaposlenosti, konkretno članovima 108-126. za vreme ostvarivanja naknade teče staž zdravstvenog i pio osiguranja. otpremnina je stvar sporazuma.

kada je u pitanju otkaz ugovora o radu od strane poslodavca, zaposleni ima pravo na otpremninu samo ako mu je otkaz dat iz razloga u narodu poznatom kao "tehnološki višak", u visini utvrđenoj opštim aktom ili ugovorom o radu, a koja ne može biti niža od zbira 1/3 zarade zaposlenog za svaku navršenu godinu rada u radnom odnosu za prvih 10 godina provedenih u radnom odnosu i 1/4 zarade zaposlenog za svaku narednu navršenu godinu rada u radnom odnosu preko 10 godina provedenih u radnom odnosu. kada mu je otkaz dat iz razloga predviđenih članom 109. zakona o zapošljavanju i osiguranju za slučaj nezaposlenosti ima pravo na naknadu u slučaju nezaposlenosti, za vreme čijeg ostvarivanja mu teče zdravstveno i pio osiguranje. u drugim slučajevima (npr. kad je otkaz dat zbog zloupotrebe bolovanja, krivičnog dela i sl.) naravno da zaposleni nema nikakva prava.

kada zaposleni da otkaz nema nikakva prava.


p.s. da dodam - ukoliko se radi o preduzeću u kome ti radiš, tj. privatizovanom preduzeću, zaštita zaposlenih je dodatno ustanovljena i odredbama ugovora o kupoprodaji društvenog kapitala. pretpostavljam koje je tvoje preduzeće i obaveštavam te da, ako sam u pravu, ugovor možeš skinuti sa sajta ap.
 
Poslednja izmena:
šta ti je to materijalno osiguranje?

Ne materijalno osiguranje vec materijalna nadoknada za nezaposlenost.

p.s. da dodam - ukoliko se radi o preduzeću u kome ti radiš, tj. privatizovanom preduzeću, zaštita zaposlenih je dodatno ustanovljena i odredbama ugovora o kupoprodaji društvenog kapitala. pretpostavljam koje je tvoje preduzeće i obaveštavam te da, ako sam u pravu, ugovor možeš skinuti sa sajta ap.

Ne mogu da pronadjem nikakav ugovor na sajtu. Ako znas gde je da li mozes da mi posaljes link ? Moze i na PP
 
Na otpremninu zaboravi, ako si u malom preduzecu...Cak i da ti da otkaz, moze da ti napakuje sta god iz vec potpisanog ugovora o radu...a nikada nece priznati da si tehnoloski visak...

Situacija kod nas je bila da su primoravali ljude da potpisu prvo sporamni raskid, pa tek onda ugovor o radu...

Dokle smo dosli...?...Obrni, okreni, radnik je na gubitku...
 

Back
Top