total tv

Homoljac

Domaćin
Poruka
3.155
uzeo sam total tv pre 2 meseca i slika mi stalno blokira u prodavnici mi kazu da je sve u redu i da nema potrebe da ga popravljaju sta moze da bude kvar? i ddali mogu da ih tuzim jer nemogu da gledam tv a ugovorom sam obavezan da moram da im placam/
 
Pored toga sto moze biti da je nekome lose namestena antena desava se nekada da dolazi do blokade slike ili zatamljenosti itd,itd.Pozadi na levoj strani risivera treba da ima prekidac pa kada se nesto desi u vezi slike jednostavno se na prekidac ugasi i odmah upali.Risiver se onda resetuje i pri tome se samo malo saceka da zavrsi instalaciju tako da obicno biva posle sve u redu ako nije slucaj do antene ili samog provajdera.
 
....desio se jak vjetar i ostao sam bez slike,u pokusaju da pronadjem neki drugi satelit,ulazio sam u napredna podesavanja sa namjerom da podesim LNB prema drugom satelitu i unio sam pogresne parametre i ostao sam bez slike i signala...molim vas da mi kazete da li mogu ja vratiti na prvobitne tvornicke parametre resetovanjem risivera ili vec na koji nacin se moze to uraditi ili se moram javiti prodavacu da mi on unese te parametre..!!
 
....desio se jak vjetar i ostao sam bez slike,u pokusaju da pronadjem neki drugi satelit,ulazio sam u napredna podesavanja sa namjerom da podesim LNB prema drugom satelitu i unio sam pogresne parametre i ostao sam bez slike i signala...molim vas da mi kazete da li mogu ja vratiti na prvobitne tvornicke parametre resetovanjem risivera ili vec na koji nacin se moze to uraditi ili se moram javiti prodavacu da mi on unese te parametre..!!

Даћу неке податке за LNB Univerzal, pa ako ti pomogne - dobro je. Ne zaboravi da na kraju, unešeno potvrdiš sa OK. U suprotnom kao da podatke nisi ni uneo.

LNB Univerzal
6.1. Location: ASTRA 2A-ASTRA 1-EUTELSAT W2-HOTBIRD-SIRIUS 2-AMOS 1
6.2. Location: ( pozicija satelita istočno/zapadno za risivere sa pozicionerom)
6.3. LNB Type U n I v e r z a l
6.4. LO Freq.: 10.600
6.5. LO Freq.low: 09.750
6.6. 22 kHz
6.7. Dissect mode: Disable
6.8. Dissect 1,2 OFF (na ON dok se podešava DiSEqC 1,2)
6.9. 0/12 v switch: Disable
6.10.Polarity control: 13/18v
6.11. 13/18v:
6.12.Same data for LNB: potvrđuje se sa OK
 
Poslednja izmena:
Resetovanje Totalovog risivera je u tvom slucaju neophodno jer ces tako eliminisati sve gluposti koje si sam napravio elem, ugasi risiver na prekidac koji se nalazi na zadnjoj levoj strani iznad strujnog kabla, desnom rukom stisni cetiri dugmeta koja se nalaze na prednjoj strani risivera po krajevima velikog i to obavezno sva cetiri tastera istovremeno i drzi sve vreme.Levom rukom ukljuci sada prekidac i dalje prati poruku na ekanu.Ako si sve uradio kako treba risiver ce se resetovati na pocetne parametre.Ujedno da ti kazem da si tad tek na pola problema jer dokle god ne budes prvo podesio tanjir na W2 satelit nikakve podatke neces moci memorisati
 
U meniu prondji- izbor signala - 0000 - ok - Total tv 1 -ok - pogledaj jacinu signala treba da bude 90% a kvalitet 100%, ako to nije tako podesi bolje tanjir na ove parametre. Ako oko toga nemas iskustva najbolje je da pozoves autorizovanog zastupnika ili servisera koji sa time ima iskusva.U takvim slucajevima iskustvo je veruj neophodno, jer problem nije tako jednostavan kao sto izgleda pozdrav...
 
hvala vam kolege ali vec sam restartovao ceo program i sad je jos gore samo 2 min. radi i opet ukoci slika a prevod i ton pice . resiver sam poslao za BG. a ako mu nema spasa moracu da ih tuzim :) vec dva meseca nemogu da gledam ono sto placam.
 
hvala vam kolege ali vec sam restartovao ceo program i sad je jos gore samo 2 min. radi i opet ukoci slika a prevod i ton pice . resiver sam poslao za BG. a ako mu nema spasa moracu da ih tuzim :) vec dva meseca nemogu da gledam ono sto placam.

Moguca da je greska do risivera, iz iskustva znam da ce ga sigurno zameniti ako je do njega, svakako si trebao i pre reagovati i to prijaviti na col centar, no nikad nije kasno i zelim tebi da ga sto pre dobijes nazad i sa zadovoljstvom gledas ono sto placas..Pozdrav...
 
Moguca da je greska do risivera, iz iskustva znam da ce ga sigurno zameniti ako je do njega, svakako si trebao i pre reagovati i to prijaviti na col centar, no nikad nije kasno i zelim tebi da ga sto pre dobijes nazad i sa zadovoljstvom gledas ono sto placas..Pozdrav...

hvala na lepim zeljama:) valjda ce ga vratiti uskoro.
 

Back
Top