win XP pomoc

  • Začetnik teme da da ja sam
  • Datum pokretanja
D

da da ja sam

Gost
Cao ljudi ajde da mi neko pomogne.
Dizao sam sistem win XP i sada kad ukljucim PC
pojavi se onaj crni ekran sa nekim odbrojavanjem i moram da
stisnem dva puta naenter da bi se digao win.
E sad taj lik sto mi je dizao XP kaze da to mora da se
negde podesi ali on to nezna. Pa ako nekozna neka mi odgovori.
Hvala
 
Ako mislis na onaj crni (DOS) ekran pre podizanja windowsa gde biras koji OS ćes da podignes onda proveri sledece:

Start->Settings->Control Panel->System
otvori karticu 'Advanced'
zatim treće dugme 'Setting' (tamo gde piše 'Startup and Recovery')
pronadji 'kućicu' pored koje pise 'Time to display list of operating systems:' dečekiraj je ili ostavi čekirano i upisi desno od toga '0' (nula) seconds.

Ako ti nije problem pronadji fajl boot.ini (nalazi se na c: ), iskopiraj sadržaj i pastuj ovde, baš me zanima šta tamo piše ....
 
Kada ti je instalirao XP Bios je zapamtio to i sada ti nudi dve opcije :1.microsoft XP i
2.microsoft XP setup
Ova prva je osencena i boot-uje sa harda , pa ti nudi da stisnes enter ili ce sam nakon odbrojavanja da to uradi . Pod 2 je zapamtio boot-ovanje sa cd-a pa ti i dalje nudi tu mogucnost,s tim sto je to nemoguce jer cd vise nije u jedinici. Slobodno pritisni drugu opciju i nakon sto pokusa da pokrene odatle ( sa cd-a koga nema u drajvu ) sledeci put nece ti vise to traziti ( opametice se ! ) i nadalje ce se sam normalno podizati .
 
Anonymous:
Slobodno pritisni drugu opciju i nakon sto pokusa da pokrene odatle ( sa cd-a koga nema u drajvu ) sledeci put nece ti vise to traziti ( opametice se ! ) i nadalje ce se sam normalno podizati .
Onda je ovaj kod mene mnogo glup, Setup mi je nekoliko puta pokretao kad zaboravim da izaberem OS.
Da bi to promenio uradio sledece:
Nadji Boot.ini na C: ili
1.Desni klik na "My Computer"
2.Properties
3.Klikni na karticu "Advanced" u donjem levom uglu
4.U prozoru koji ti se otvori klikni na trece dugme (odozgo)
5.U sledecem prozoru koji se otvori klikni na dugme "Edit"
6.Otvara ti se "Notepad" i u njega upisi sledece:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

To bi trebalo da ti resi probleme.
 
BOOT.INI ces najlakse promeniti ovako:
Control Panel > System . Advanced > Startup and Recovery > Setings > Edit
Prekopiraj sa nekog drugog racunara i li copy/paste:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
 
Andreavk:
BOOT.INI ces najlakse promeniti ovako:
Control Panel > System . Advanced > Startup and Recovery > Setings > Edit
Prekopiraj sa nekog drugog racunara i li copy/paste:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Pa to sam i ja rekao :? valjda, cekaj da pogledam malo iznad
 
Sad sam sve procitala:
Ukoliko je C:\BOOT.INI nedostupan otvori Folder Options u Control Panelu i u View isljuci HIDE PROTECTED OPERATING SYSTEM FILES. Posle toga BOOT.INI ce biti vidljiv.
Otvori c:\boot.ini
Ako je XP home ne kopiraj ovo odavde nego nadji svoj OS na nekom drugom kompjuteru pa prekopiraj
 
...ili restartuj kompjuter pa dok se sistem dize pritiskaj F8 i od ponudjenih opcija izaberi:
last succesful boot

...ili ako imas instalacioni CD svog OS-a vrati ga odatle
 

Back
Top