Frka sa DVD rezacem- kasni zvuk, a i titl bogami

Zvezdica

Iskusan
Poruka
6.474
Imam problema sa, cini mi se, DVD rezacem; divx filmovima koji se narezu preko njega cesto kasni ton i titl par sekundi.

Frka nastaje kada pokusam da narezem divx filmove (ona fora 6 na 1). Od 6 filmova, u proseku su 4 sasvim ok, ali su dva lose narezana u smislu da im kasni zvuk i titl po par sekundi.

Na kompjuteru se ove stvari ne desavaju, ok je zvuk, titl podesim u Subtitle Workshopu da sljaka sjajno, ali se, eto, bezveze nareze.

Za rezanje koristim Nero sedmicu. Sad, moje pitanje je- da li je ovo apsolutni znak da mi je riknuo DVD rezac? (koji, uzgred budi receno, uopste nije mator, sve zajedno nije na njemu rezano vise od tridesetak diskova)

Ili bi frka mogla da bude u necemu drugom? Da li mogu da podesim neke parametre (manja brzina rezanja i takve fore) da bude uspesnije? Da li mozda problem zavisi od samog kompa, jer se bojim da je "malko" pretrpan, a i povezan je sa drugim kompjuterom (da li to mozda ima neke veze)? Ili vam se cini da je 100% do rezaca?

Hvala na odgovorima...
 
Ako je rezač novije proizvodnje i ako nije puno rezao (tridesetak diskova nije mnogo), ne bi trebalo da je stvar do njega, osim ako nije neka leva firma pa je rezač Š kvaliteta, u smislu da je jedan od onih što narežu 10 diskova i crknu... (Moj ASUS je dosta stariji (kupljen u leto 2006.), isto mi je pretrpan komp, isto je povezan sa drugim (doduše ne LAN vezom, samo dele internet vezu preko rutera) pa nema problema...)

Kada narežeš filmove na disk, da li zvuk i titl uvek kasne za slikom, i kad pustiš na DVD plejeru i kad pustiš na kompu?

Da li si, recimo, probala da narežeš celu sezonu neke serije na DVD, znači 15-20 epizoda? Ako jesi, koliko od tih 15-20 epizoda ima problem sa zvukom?

I, da, probaj da režeš sa manjom brzinom rezanja... naravno, nije garant da će srediti stvar, ali možda pomogne...

Takođe, neke marke diskova prosto mogu da ne odgovaraju... Ja sam, recimo, jedanput probao da narežem DVD-RW jedne firme (ne sećam se koje) pa nije išlo; onda sam uzeo DVD-RW od neke poznatije firme (Verbatim, Princo, tako neko zvučnije ime) i sve je teklo glatko... Znači, možda je stvar i do marke diska (kažem "možda", ne mora ništa da znači)...
 
Meni ova predpostavka gde se misli da je problem sa rezacem zvuci hmmm ... cudno!
Rezac reze string "bita" u kome su zvuk i slika upakovani kako su upakovani i ne vidim kako rezac moze da nareze cd ok a da poremeti sinhronizaciju slike i zvuka. Mislim da ovo nema veze sa mozgom ! Ako on reze 010 .... jedino sto on moze da sjebe je da napise npr 011... ali kako to moze da pomeri sliku i zvuk? Moze da dovede do toga da film ne radi ili ima prekide u slici i zvuku.
Ne znam, svasta je moguce, nemam odgovor, probaj sa manjom brzinom rezanja !


pozzzzz
 

Back
Top