Pomoc oko mog web sajta

Cira Corporation

Zainteresovan član
Poruka
134
Ovako ovde cu pisati probleme koje cu imati u izradi mog web sajta da ne bih otvarao dosta tema.Dakle hocu da krenem da izradim jedan web sajt koji ce za pocetak imati oko 100 stranica,al planiram vremenom da ubacim josh 500-600 stranica.E sada pre nego sto sam krenuo da ga izradjujem shvatio sam da cu imati par problema pri izradi tog web sajta.Prvi problem ce mi biti kako da izmenim svih 600 stranica odjednom?Na primer hocu gore gde cu imati "Home I About us I Contacts" ... da dodam josh "News".Kako to da "prilepim" na svih 600 stranica odjednom,posto nema sanse da to odradim rucno na toliko stranica?Onda sto se tice onog copy right dole 2009,sta cu raditi kada bude 2010 godina,nije valjda da cu morati da rucno menjam na svakoj stranici umesto 2009 pisem 2010?Hvala!
 
Aha okay...te reci cms,joomla,wordpress,nuke,mambo su nove za mene pa cu sada pogledam o cemu se tu radi..Uglavnom hvala puno u svakom slucaju,ako mi nesto ne bude bilo jasno pitacu.Sada downloadujem joomlu da vidim sta je.Ja sam uglavnom kuckao web sajtove u notepadu :P
 
Jel bi mogla pomoc sta radim sa joomlom dalje?Ja sam je downloadovo u rar file-u raspakovo sve i sta sada?Kada udjem u installation folder tamo nema niceg osim index.html udjem u to otvara se prazna stranica i nekih model.php fileova koji mi se otvaraju u dreamweaveru i ne mogu sa njima nista da radim?Jel ima nesto gde mogu da otvorim program joomlu?

Evo ja sam odavde skinuo file http://www.joomla.org/download.html
 
Драги Ћиро,

параметре које си унео за повезивање са базом нису валидни, провери да ли су потребни параметри исправни за даљи наставак инсталације.
Исто тако погледај да ли је мајескуел база онлајн.
 
Драги Ћиро,

параметре које си унео за повезивање са базом нису валидни, провери да ли су потребни параметри исправни за даљи наставак инсталације.
Исто тако погледај да ли је мајескуел база онлајн.

Ali ja nisam ni postavljao nikakve parametre za bazu podataka?Ja sam samo pratio jedan tutorial gde mi je dato da instaliram wamp server + joomlu da raspakujem u "www" sekciju i to sam i uradio i sledece sto sam trebao da uradim je da kucam localhost u googlechormu i da uradim sve to.Ne znam ni gde se postavljaju parametri za mySQL bazu?Ja nisam radio sa mySQL bazom u zivotu.Kao ni sa joomlom ni wamp serverom jedino chime znam da baratam je HTML i CSS?
 

Back
Top