Руски корпус у Југославији у Другом светском рату (1941-1945)

Ако су били против комунизма а лојални Краљу Петру 2 Карађорђевићу могли су за почетак да се прикључе четницима.

Па Брате,четници су сарађивали са западним савезницима...а они су извисили од истих тих западних савезника који су подржали сатљина..иста кухиња...

Остали су једино лојални Краљевини Србији...а Љотић и Недић су исто били лојални Краљу....само не и савезницима...
А сигурно ни Руси ни Срби из ове приче нису лојални бил фашистима и нацистима...него су их видели као мање зло у том тренутку!
 
Па Брате,четници су сарађивали са западним савезницима...а они су извисили од истих тих западних савезника који су подржали сатљина..иста кухиња...

Остали су једино лојални Краљевини Србији...а Љотић и Недић су исто били лојални Краљу....само не и савезницима...
А сигурно ни Руси ни Срби из ове приче нису лојални бил фашистима и нацистима...него су их видели као мање зло у том тренутку!

Manje zlo je u nemcima video samo Nedić a za Ljotića sumnjam.:think:
 
Manje zlo je u nemcima video samo Nedić a za Ljotića sumnjam.:think:

И Љотић и Недић су у више наврата отворено говорили против немаца.....једини разлог што нису у шуму отишли..што су више мрзели комунисте и британце...
 
Komentar: biti protiv komunista nije isto što i biti fašista, niti je to bio dobar izgovor staviti se njima pod komandu ili sarađivati sa njima. Tako da ti beli Rusi koji se pominju u ovim tekstovima nisu po mom mišljenju vredni niti jednog svetlog slova istorije.

Ma, koga je danas briga ko je fasista; vazno da se uvucemo zapadu. Vazno je biti antikomunista, cak i po cenu toga da se bude fasista.

Zato danas nije ni cudno da vidis cetnickog postovaoca koji se zaklinje u EU i NATO uz kralja, crkvu i otadzbinu.

Kad pogledam te danasnje cudne pojave i podele nije tesko da se zamisli kako je bilo u vreme Drugog svetskog rata.
 
Само бих напоменуо да је РЗК јуначки тукао и усташе,помагао у збрињавању избеглица,поред тога што је био бескомпромисна анти-комунистичка јединица.Нажалост било је и спорадичних сукоба са дражиновцима.
Основан је у Бг-у 12.септембра.Били су под Немачком комадом...


 
Само бих напоменуо да је РЗК јуначки тукао и усташе,помагао у збрињавању избеглица,поред тога што је био бескомпромисна анти-комунистичка јединица.Нажалост било је и спорадичних сукоба са дражиновцима.
Основан је у Бг-у 12.септембра.Били су под Немачком комадом...



Inace nemci su imali nekoliko ruskih jedinica na svojoj strani kae su se borile na istocnom frontu.
 
E 'ajd' objasni, ako ti nije problem,baš me to interesuje, šta je onda po tebi onaj koji je protiv antifašista?

Pa ako je neko protiv antifasista neznaci da je on fasista. Na primer I ti i ja mozemo da budemo antifasisti (da se borimo protiv fasizma), ali istovremeno mozemo da budemo i jedan protiv drugog. Po tvojoj logici onda bi ti i ja bili i antifasisti jer se borimo protiv fasizma, a istovremeno smo i fasisti jer se borimo protiv anti fasista.

Tako da onaj ko se bori protiv antifasista moze da bude bilo ko pa cak i neki drugi antifasista :hvala:
 
Gori sofizam stvarno dugo nisam čuo.

Ti se ne boriš protiv mene zato što sam ja antifašista, nego zato što sam ja npr. komunista, a ja se opet borim protiv tebe zato što si ti npr. monarhista.

Ako se boriš protiv antifašista zato što su antifašisti, a ne zato što su liberali, komunisti, monarhisti, anarhisti itd. onda si za fašiste i samim tim si fašista.
 
Gori sofizam stvarno dugo nisam čuo.

Ti se ne boriš protiv mene zato što sam ja antifašista, nego zato što sam ja npr. komunista, a ja se opet borim protiv tebe zato što si ti npr. monarhista.

Ako se boriš protiv antifašista zato što su antifašisti, a ne zato što su liberali, komunisti, monarhisti, anarhisti itd. onda si za fašiste i samim tim si fašista.

Niko ovde nije naveo da se RKP borio protiv komunista zato sto su oni antifasisti, vec zato sto je RKP antikomunisticki nastrojen
 
Poslednja izmena:
Mi ne diskutujemo o šugavom RKP, ebenoj ROA ili usranoj RONI, nego o onom tvom komentaru na ovu izjavu:

A o cemu se prica ako ne o Ruskom zastitnom korpusu?

Uostalom sam si rekao ako se boris protiv antifasista zato sto u antifasist za tebe moze da se kaze da si fasista, a u ovoj izjavi se to ne napominje.
 
E da to je ono što sam ja rekao, a nakon toga si ti rekao ovo:
:eek:
Gdje sada nestade ono tvoje na šta sam ja odgovorio


Nemoj u toku diskusije mjenjati ono što si napisao - gdje si to naučio?

Zajebao sam se :D

Rekao sam,
"a ocemu pricamo ako ne o RZP. uostalom sam si rekao da ako se boris protiv antifasista samo zbog toga sto su antifasisti onda moze da se kaze da si fasista, a ovde to nije receno"

Toj sam rekao
 
Poslednja izmena:
A ovo

to nije tačno.

Mislim da gresis a evo i zasto.

После краjа Грађанског рата у Русији, 1920. године 30.000 воjника Руске Воjске генерала Врангела и 130.000 цивила емигрирали су са Крима

Znaci vojnici koji su ostali verni caru do samog kraja odlaze iz domovine zbog komunista.

Током немачке агресиjе на Jугославиjу (априла 1941. године) пуно емиграната је било спремно да ратује против Немаца

Znaci nisu fasisti
Генерал Скородумов обратио се Немацима. Он jе молио да се допусти Русима да стваре руски воjни одред за одбрану од комуниста. Руски одреди морали су бити само у рускоj униформи и нису полагали заклетву Хитлеру. Такође je захтевано да се после стварања Корпуса он мора послати на Источни фронт

Zelja da se bore na istocnom frontu radi svrgavanja komunista u Rusiji
 

Back
Top