Sta poneti u porodiliste?

N

novamama

Gost
Danas sam svecano usla u 37. nedelju. Mislim da je krajnje vreme da pripremim torbu za bolnicu. POradjacu se u Beogradu u Gradskoj bolnici, pa me zanima sta treba da ponesem (ne znam da li je u svim bolnicama isto). Da li je dozvoljen mobilni, mislila sam da kupim kredit i da ga stavim u torbu? Da li dozvoljavaju spavacice ili mora njihove da se obuku? Da li i peskire da nosim? A dozvoljavaju li gacice ili samo ulozak? Mislim, ako cu da se setam, moram da obucem gacice, zar ne? Sta za bebu da nosim?
Radi se o tome da i moja mama, jedina koja mi je od pomoci, ide u sledece dve nedelje na operaciju srca, pa tako da ne mozemo da budemo jadna drugoj od pomoci (ta mi briga bas sad nije potrebna), muz mi je u inostranstvu, pa cu tako da ostavim sina kod kume, a ja, kad dodje vreme, sedam u taksi i pravac bolnica. Mozda nece imati ko da mi donese nesto sto zaboravim. Hvala iskusnim mamama na savetu!
 
Ja sam se poradjala u N. frontu, ali mogu otprilike da ti kazem sta ti treba. Ponesi zasigurno spavacicu jer ces posle porodjaja morati da se cesce presvlacis, bade mantil, sokne, 4 pakovanja vata ulozaka, papuce, za bebu bi ti trbao pampers, ali nisam sigurna da li sve to mozes da uneses u porodiliste. Pa ako bilo ko moze neka ti donese pampers posle porodjaja. Mobilni ponesi, a i ako ne daju mozes da ga privremeno iskljucis. A gde si se poradjala sa prvim detetom ako ne znas sta ti treba?
 
novamama:
Danas sam svecano usla u 37. nedelju. Mislim da je krajnje vreme da pripremim torbu za bolnicu. POradjacu se u Beogradu u Gradskoj bolnici, pa me zanima sta treba da ponesem (ne znam da li je u svim bolnicama isto). Da li je dozvoljen mobilni, mislila sam da kupim kredit i da ga stavim u torbu? Da li dozvoljavaju spavacice ili mora njihove da se obuku? Da li i peskire da nosim? A dozvoljavaju li gacice ili samo ulozak? Mislim, ako cu da se setam, moram da obucem gacice, zar ne? Sta za bebu da nosim?
Radi se o tome da i moja mama, jedina koja mi je od pomoci, ide u sledece dve nedelje na operaciju srca, pa tako da ne mozemo da budemo jadna drugoj od pomoci (ta mi briga bas sad nije potrebna), muz mi je u inostranstvu, pa cu tako da ostavim sina kod kume, a ja, kad dodje vreme, sedam u taksi i pravac bolnica. Mozda nece imati ko da mi donese nesto sto zaboravim. Hvala iskusnim mamama na savetu!
Koliko sam shvatila ti vec imas sina pa mi tvoje pismo nije jasno.Ako si se vec jednom poradjala onda valjda znas sta treba da poneses.
 
Ja sam se poradjala u Gradskoj bolnici ne tako davno.
Mobilni mozes slobodno da poneses.
Spavacicu ti daju oni, ali se desava da nemaju dovoljno, pa ponesi jednu svoju za svaki slucaj.
Peskire nosi svoje, i papuce obavezno.
Gacice nisu dozvoljene, pa ih ja prvi put nisam nosila i zeznula sam se. Onda sam ih drugi put ponela, skines ih kad je vizita, posle obuces i boli te uvce.
Klopa je bila ocajna, pa ponesi nesto da se nadje.
Sve u svemu, obzirom da vec nema ko da ti donese stvari, ponesi sve sto ti padne na pamet, za svaki slucaj.
 
Ponesi dosta peskira ili pelena jer kad ti krene mleko, bices sva mokra. Resenje za to su i brushalteri sa jastucicima, ali nama nisu dozvoljavali da nosimo bilo kakav donji ves. POnesi i neke lekove protiv bolova, jer sto god da trazis recice tida kupis. Sto se tice decijih pelena, o tome ne treba da brines-dok si u porodilistu brigu o detetu vode sestre u potpunosti, ali kad budes iznosila dete, onda ti treba sva garderoba za bebu-od benkica do pelena. Ali, valjda ce neko da dodje po tebe, pa ce ti doneti sve za bebu.
srecno
 
Queen_:
Ponesi dosta peskira ili pelena jer kad ti krene mleko, bices sva mokra. Resenje za to su i brushalteri sa jastucicima, ali nama nisu dozvoljavali da nosimo bilo kakav donji ves. POnesi i neke lekove protiv bolova, jer sto god da trazis recice tida kupis. Sto se tice decijih pelena, o tome ne treba da brines-dok si u porodilistu brigu o detetu vode sestre u potpunosti, ali kad budes iznosila dete, onda ti treba sva garderoba za bebu-od benkica do pelena. Ali, valjda ce neko da dodje po tebe, pa ce ti doneti sve za bebu.
srecno
Zavisi u kom porodilistu. U Gradskoj ima bebi frendli tako da majke brinu o deci. A najbolje da ponese dve putne torbe. Kazite samo najosnovnije, a mozda ce se neko naci da joj nesto donese.
 
Prvo sam dete rodila u inostranstvu, gde dobijes cak i cetkicu za zube, a svoje nista ne mozes da nosis osim telefona. Zato i nisam upucena.
Pitanje za mama Vesnu. Kako si zadovoljna porodjajem u Gradskoj i da li imas nekih primedbi?
 
novamama:
Prvo sam dete rodila u inostranstvu, gde dobijes cak i cetkicu za zube, a svoje nista ne mozes da nosis osim telefona. Zato i nisam upucena.
Pitanje za mama Vesnu. Kako si zadovoljna porodjajem u Gradskoj i da li imas nekih primedbi?
Ok,izvinjavam se ali nisam ukapirala gde si se prvi put poradjala.Ja sam se isto porodila na Zvezdari ali pre 14god.tako da ne bih mogla da ti dam neki savet.Jedino sto sam sigurna to je da je svo osoblje veoma dobro.Zelim ti puno srece. :D
 
novamama:
Prvo sam dete rodila u inostranstvu, gde dobijes cak i cetkicu za zube, a svoje nista ne mozes da nosis osim telefona. Zato i nisam upucena.
Pitanje za mama Vesnu. Kako si zadovoljna porodjajem u Gradskoj i da li imas nekih primedbi?

ja sam se porodila u Gradskoj bolnici, ne tako davno, pre 7,5 meseci...
E sad, obzirom da si prvo dete rodila u bolnici u inostranstvu, psihicki se pripremi na to kako nase bolnice izgledaju. Sto se tice samog osoblja, ja sam bila prezadovoljna. Svi su bili izuzetno ljubazni i prijatni (podrazumeva se i strucni).
Sto se tice stvari koje su ti potrebne.. evo ovako (nadam se da cu se setiti svega):
- pribor za licnu higijenu + peskiri
- 3-4 pakovanja mrezastih ulozaka
- brufen za eventualne bolove
- gacice kao sto rekose ne smes da nosis kada je vizita, ali ti ih ponesi ako zelis (ja nisam, jer sam se porodila na carski rez i jedva sam ustajala iz kreveta, nije mi padalo na pamet da ih oblacim)
- telefon + krediti
- plazma keks (ovo pod obavezno:)
za bebu nista ne moras da nosis. Na dan kada budes izlazila iz bolnice (4. ako je normalan porodjaj, odnosno 7. ako je carski rez), onaj ku bude dolazio po vas, trebalo bi da ponese komplet odecu za bebu + pelene.
Spavacicu nemoj da nosis, jer ti oni daju bolnicke (meni su menjali svaki dan).
Mislim da je to to..
 
Svima koje se porode na carski rez presvlace spavacice svaki dan, ali to nije slucaj i sa onim koje se porode prirodno. AD kapi ti nisu potrebne jer tvoje mleko najbolje zaleci ragade( samo malo stisnes bradavice i razmazes to mleko i to ponavljas sto cesce), a ako mazes AD kapi moze da se desi da ti beba odbija sisu, jer su uljane kapi gorke. Dodaj mleko, jer je pozeljno da ga pijes sto vise, a oni bas i ne sluze mleko. Nemoj piti limunadu ili sokove, niti je preporucljivo voce dok ne izadjes iz bolnice.
 
[ Dodaj mleko, jer je pozeljno da ga pijes sto vise, a oni bas i ne sluze mleko. Nemoj piti limunadu ili sokove, niti je preporucljivo voce dok ne izadjes iz bolnice.[/quote]

Ne bih se slozila sa ovim-sokove i vodu pij u neogranicenim kolicinama, barem sam ja tako radila-kad sam zedna pijem sta mi se pije (i nije bilo nikakvih posledica). A sto se tice mleka, citala sam negde da se ne zbog dojenja, jer beba moze dobiti grceve.
 
Queen_:
[ Dodaj mleko, jer je pozeljno da ga pijes sto vise, a oni bas i ne sluze mleko. Nemoj piti limunadu ili sokove, niti je preporucljivo voce dok ne izadjes iz bolnice.

Ne bih se slozila sa ovim-sokove i vodu pij u neogranicenim kolicinama, barem sam ja tako radila-kad sam zedna pijem sta mi se pije (i nije bilo nikakvih posledica). A sto se tice mleka, citala sam negde da se ne zbog dojenja, jer beba moze dobiti grceve.[/quote]Au bre, pa ti bas zalutala. Vocna kiselina izaziva strasne grceve, a svako ce ti reci da pijes sto vise mleka jer ono podstice laktaciju. Meni je prvo dete sisalo 15 meseci, a drugo ima 8 i jos sisa. Svaki put kada sam popila sok meni su deca ceo dan pistala, a mleka sam pila i po litar i po dnevno i nista im nije bilo. Bar o tome dosta znam, jer sam se od muke raspitivala na sve strane. Ajde ti malo proveri te tvoje tvrdnje, nemoj da brukas sebe ovakvim tvrdnjama. I da li si uopste dojila decu? Ako jesi da li su pistala od grceva kada si pila mleko?
 
makimaki:
Queen_:
[ Dodaj mleko, jer je pozeljno da ga pijes sto vise, a oni bas i ne sluze mleko. Nemoj piti limunadu ili sokove, niti je preporucljivo voce dok ne izadjes iz bolnice.

Ne bih se slozila sa ovim-sokove i vodu pij u neogranicenim kolicinama, barem sam ja tako radila-kad sam zedna pijem sta mi se pije (i nije bilo nikakvih posledica). A sto se tice mleka, citala sam negde da se ne zbog dojenja, jer beba moze dobiti grceve.
Au bre, pa ti bas zalutala. Vocna kiselina izaziva strasne grceve, a svako ce ti reci da pijes sto vise mleka jer ono podstice laktaciju. Meni je prvo dete sisalo 15 meseci, a drugo ima 8 i jos sisa. Svaki put kada sam popila sok meni su deca ceo dan pistala, a mleka sam pila i po litar i po dnevno i nista im nije bilo. Bar o tome dosta znam, jer sam se od muke raspitivala na sve strane. Ajde ti malo proveri te tvoje tvrdnje, nemoj da brukas sebe ovakvim tvrdnjama. I da li si uopste dojila decu? Ako jesi da li su pistala od grceva kada si pila mleko?
[/quote]

Nismo ovde da se napadamo. Ja pricam iz svog iskustva. Pila sam po 3, 4 litra dnevno soka (uglavnom od borovnice i jabuke) i nije mi dete pistalo od grceva-napredovalo je po 1200 grama prva cetiri meseca dok sam ga dojila. A i ovo za mleko sam rekla da sam procitala negde, a ne da ja savetujem ili preporucujem.
Poz
 
novamama:
Prvo sam dete rodila u inostranstvu, gde dobijes cak i cetkicu za zube, a svoje nista ne mozes da nosis osim telefona. Zato i nisam upucena.
Pitanje za mama Vesnu. Kako si zadovoljna porodjajem u Gradskoj i da li imas nekih primedbi?

Nemam primedbi, jako sam zadovoljna. Porodiliste je malo, pa deluje malo intimnije i humanije od drugih porodjajnih sala. Osoblje je super. Jedino na sta bih mozda imala primedbu je hrana, jer si nakon porodjaja na nekakvom dijetetskom rezimu i to sto dobijes da jedes je uglavnom neukusno.
 

Back
Top