ruski "šamar" ukrajini zbog gasnog sporazuma s eu

Пресретач

Buduća legenda
Poruka
36.527
Politika - Pre 50 minuta
MOSKVA, KIJEV - Vlada Rusije je odlučila da odloži pregovore s Ukrajinom o mogućem zajmu od pet milijardi dolara za podsticaj ukrajinske privrede, pošto je Kijev razgnevio Moskvu okretanjem Evropskoj uniji za pomoć u modernizaciji svojih gasovoda.

Ova zategnutost između Rusije i Ukrajine oživela je strahovanja od ponavljanja nesporazuma oko gasa između te dve zemlje do kojeg je došlo u januaru, kada su veliki evropski potrošači na gotovo dve nedelje ostali bez gasa u jeku zime, preneo je Rojters.

Evropski zvaničnici su pozdravili ukrajinski plan za modernizaciju gasne mreže, ali je Rusija, koja je zainteresovana za zajedničko upravljanje ukrajinskim sistemom za transport gasa, razljućena što nije uključena u pregovore.

Premijer Rusije Vladimir Putin je zapretio da će preispitati veze s EU, a zvaničnici ukazuju da bi rizik od prekida isporuka gasa mogao biti povećan ukoliko Rusija bude ignorisana.

Ruski predsednik Dmitrij Medvedev je izjavio da Rusija odlaže pregovore s vladom Ukrajine koji bi, kako se očekivalo, uključili i razgovore o ruskom zajmu od pet milijradi dolara za Ukrajinu radi servisiranja njenih plaćanja za dobijeni ruski gas.

Oštrina ruske reakcije, međutim, govori koliko je Moskva osetljiva kad je reč o tome ko upravlja ukrajinskom mrežom gasovoda. Rusija isporučuje četvrtinu ukupne potrošnje gasa u EU, a četiri petine te količine se transportuje preko Ukrajine, podsetio je Rojters.

Ukrajina je predočila da gasovodi predstavljaju stratešku imovinu, a pojedini zvaničnici u Kijevu vide rusko nastojanje da dobije udeo u upravljanju tom mrežom kao pokušaj da stekne kontrolu nad njom.
 
Браво руси, нема предаје, казните демонократе.
HungryBear.jpg
 
Nemoj ti da izvrćeš činjenice. Nismo se mi pobunili nego vi.
Mi smo samo rekli da dalje idemo sami. :bye:

Cista oruzana pobuna sa dovedenim teroristima hrvatskog porekla iz Australije,Kanade,Argentine oruzijem ilegalno nabavljenim iz Madjarske .
Kako je Hrvatski narod imao pravo na otcepljenje tako je i Srbski narod imao na odcepljenje legitimno priznatu drzavu Srbsku Krajinu jel ustav iz ' 74 za koji ste i vi glasali je to predvidjao i njihovo pravo je bilo legitimno i zakonito ! Procitaj ustav iz ' 74 tamo ti jasno pise da narodi imaju pravo na samostalnost nigde se ne pominje republike tako da je legitimno i ustavno pravo Srba da oforme svoju drzavu !
I sto se plasis Rusa malo samaraju nije strasno !
 
Cista oruzana pobuna sa dovedenim teroristima hrvatskog porekla iz Australije,Kanade,Argentine oruzijem ilegalno nabavljenim iz Madjarske .
Kako je Hrvatski narod imao pravo na otcepljenje tako je i Srbski narod imao na odcepljenje legitimno priznatu drzavu Srbsku Krajinu jel ustav iz ' 74 za koji ste i vi glasali je to predvidjao i njihovo pravo je bilo legitimno i zakonito ! Procitaj ustav iz ' 74 tamo ti jasno pise da narodi imaju pravo na samostalnost nigde se ne pominje republike tako da je legitimno i ustavno pravo Srba da oforme svoju drzavu !
I sto se plasis Rusa malo samaraju nije strasno !

Ne prekidam diskusiju, nego sam imao nekog posla.
To o legitimnosti tzv. RSK možeš okačiti mačku o rep, pošto u istom tom Ustavu piše da se granice Republika ne mogu mijenjati bez suglasnosti svih republika kojih se te granice dotiču. Znači - od toga ništa.
Zašto bih se ja plašio Rusa? Kolko je meni poznato, mi sa Rusima stojimo bolje nego vi! :ok:
 
Ovi Ukrajinci izazivaji sudbinu. Sta li im je zapad obecao da mi je znati ?:think:
Ма ништа им нису обећали...дају лову да се изграде гасоводи до западне Европе, али само да гасоводи не буду руски, јер у том случају руси имају право да улазе у Украјину кад пожеле, пошто се гасовод брани оружијем...само чекам кад ће нама да понуде паре у то име...а видим Мики Маус већ кука...опасни су западњаци.:neutral:
 
Патетипчан си, то и сам знаш да су небулозе.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrv...Type/ArticleView/articleId/42151/Default.aspx

Prvi Tuđmanov ministar policije Josip Boljkovac u velikom ekskluzivnom intervjuu za frankfurtske Vesti, koji prenosi srpski Press, kazao je da je Hrvatska 1991. planski napala Srbe u Hrvatskoj, namjerno izazvala rat te da su se Tuđman i Milošević sve vrijeme rata dogovarali i zajedno donosili odluke.


Boljkovac je najprije rekao da su hrvatski mediji cenzurirali izvještaje s njegova svjedočenja na suđenju bivšem osječkom gradonačelniku Branimiru Glavašu, optuženom za zločine nad tamošnjim Srbima:

Ti si patetičan kad se služiš krivotvorinama! :bye:
 
Ne prekidam diskusiju, nego sam imao nekog posla.
To o legitimnosti tzv. RSK možeš okačiti mačku o rep, pošto u istom tom Ustavu piše da se granice Republika ne mogu mijenjati bez suglasnosti svih republika kojih se te granice dotiču. Znači - od toga ništa.
Zašto bih se ja plašio Rusa? Kolko je meni poznato, mi sa Rusima stojimo bolje nego vi! :ok:

Што не одговори о министру вашем, јел и он лаже да сте почели рат. Што се тиче Русије, руски националисти су против вас. Као прво сте католици и усташе, што значи аутоматски непријатељи сте православне козачке Русије.
 
Што не одговори о министру вашем, јел и он лаже да сте почели рат. Што се тиче Русије, руски националисти су против вас. Као прво сте католици и усташе, што значи аутоматски непријатељи сте православне козачке Русије.

Jaka sila - ruski nacionalisti! :per:
 
Паћениче патетични. Прес је само пренео шта је ваш министар рекао франкфуртским вестима.

Jel se ti to praviš glup, ili si takav stvarno?
Čiji list je frankfurtske "Vesti"?
Ko je novinar kome je Boljkaovac "dao intervju"?

Jeftina montaža s kojom Boljkovac nema ništa.
 
Ne prekidam diskusiju, nego sam imao nekog posla.
To o legitimnosti tzv. RSK možeš okačiti mačku o rep, pošto u istom tom Ustavu piše da se granice Republika ne mogu mijenjati bez suglasnosti svih republika kojih se te granice dotiču. Znači - od toga ništa.
Zašto bih se ja plašio Rusa? Kolko je meni poznato, mi sa Rusima stojimo bolje nego vi! :ok:
Pa i Ukrajinci misle da dobro stoje sa Rusima !
Samo mislim da se njima bas nesto nesvidja sto ste onoliki pravoslavni zivalj nasilno izbacili iz svojih domova jel Rusiju nemozes gledati iz ugla Hrvatske i Srbije , pricao sam skoro sa jednim profesorom politickih nauka Italijanom on sadasnju Rusiju smatra Imperijom i neverujem da ce u buducnosti ako ostane trend napredka Rusije da se nece postavi pitanje Srba u Hrvatskoj jel ce to biti u interesu Rusije da preko Srba ostvaruje uticaj u zaledjini Jadrana !
 
Pa i Ukrajinci misle da dobro stoje sa Rusima !
Samo mislim da se njima bas nesto nesvidja sto ste onoliki pravoslavni zivalj nasilno izbacili iz svojih domova jel Rusiju nemozes gledati iz ugla Hrvatske i Srbije , pricao sam skoro sa jednim profesorom politickih nauka Italijanom on sadasnju Rusiju smatra Imperijom i neverujem da ce u buducnosti ako ostane trend napredka Rusije da se nece postavi pitanje Srba u Hrvatskoj jel ce to biti u interesu Rusije da preko Srba ostvaruje uticaj u zaledjini Jadrana !

Pa pitanje Srba u Hrvatskoj se mora riješiti. To nema veze s Rusima.
Ti ljudi se moraju vratiti u svoje domove.
 
Невероватно како си затуцан. Ваш министар је рекао истину да сте ви почели рат.

i shta sad ima veze shta je ko rekao?
Ko da to moze da vrati Republiku Srpsku Krajinu i ostale kerefeke?
Dosta mashtanja, patriJote, nego krenite da radite, da doprinosite drustvu, da radjate decu, ga gradite Srbiju, a ne da se prepirete na internet portalima sa susedima.
Da si neki patriJota ko shto nisi, sada bi pravio srbchad sa nekom Srpkinjicom, a ne njemu je lepshe da po nocu chatuje sa Hrvatima!

Piii:thumbdown:
 

Back
Top