MLEKADŽIJA SPASAO MAJKU I ČETVORO DECE!

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Mlekadžija Saša Rajić (26) iz Srpskog Krstura izvukao iz zapaljene kuće Ljiljanu Petrović i njeno četvoro dece, Zoricu (2), Stefana (5), Petra (6) i Tamaru (8). Požar izazvala sveća jer je Petrovićima pre deset dana isečena struja zbog duga od 9.000 dinara

image.jpg



Mlekadžija Saša Rajić (26) iz Srpskog Krstura spasao je iz požara Ljiljanu Petrović (26) i njeno četvoro dece - Zoricu (2), Stefana (5), Petra (6) i Tamaru (8)! Rajić, koji je preksinoć doneo mleko za decu, bez razmišljanja ušao je u zapaljenu kuću i u poslednji čas izvukao Petroviće! Požar je izazvala sveća, jer je pre deset dana ovoj samohranoj majci isečena struja zbog duga od 9.000 dinara.

Saša Rajić doneo je preksinoć mleko Ljiljani Petrović, koja živi u ulici Cara Dušana 135 na periferiji Srpskog Krstura.

- Svaki dan donosim po dve litre mleka Ljiljani. U ponedeljak sam prvi put zakasnio, jer mi se telila krava. Umesto u 19 časova, došao sam dva sata kasnije. Kada sam došao ispred Ljiljanine kuće, video sam kako iz nje izbija plamen! Iako me je jedna žena iz komšiluka odvraćala od toga da uđem u kuću jer je iz nje kuljao gust dim, bez razmišljanja sam razbio prozor i ušao unutra - priča Saša, i dodaje:

- Znao sam gde deca spavaju, pa sam odmah utrčao u sobu u kojoj je vatra već zahvatila nameštaj i njihove krevete. Ništa nisam video od dima, ali sam uspeo da dotaknem tela dvoje dece. Kada sam im prišao, bili su u nesvesti! Prvo sam iz kuće izneo Tamaru i njenog brata Peru. Odneo sam ih pedesetak metara od kuće. Onda sam se vratio u sobu. Jedva sam našao Stefana i najmlađu Zoricu. Na kraju sam ponovo ušao u kuću gde se plamen već razbuktao i na fotelji pronašao Ljiljanu, koja je bila u nesvesti.

Hrabri mlekadžija kaže da se zabrinuo kada je video da nedostaje Ljiljanina najstarija ćerka Žaklina (11).

- Laknulo mi je kada sam saznao da je Žaklina bila kod bake Mirjane Petrov, koja takođe živi u Srpskom Krsturu. U tom trenutku nisam ni bio svestan šta sam uradio. Više od 20 minuta izvlačio sam Petroviće iz zapaljene kuće. Onda sam telefonom pozvao vatrogasce u Novom Kneževcu i Kikindi. Oni su kasnili, ali su na kraju ipak uspeli da lokalizuju požar - priča Saša Rajić.

image.jpg


Spaseni u poslednji čas... Ljiljana i njeno četvoro detce bili u zapaljenoj kuci, ćerka Žaklina (desno) bila kod babe


U kući samohrane Ljiljane Petrović izgoreli su sav nameštaj, tavanica i deo krova. Ljiljana kaže da su joj radnici „Elektrodistribucije" pre desetak dana isključili struju zbog duga od 9.000 dinara.

- Rekla sam radnicima kad su sekli struju da ću dug platiti čim dobijem socijalnu pomoć i dečji dodatak. Kada je pala noć, morala sam da upalim dve sveće. Jedna je gorela u kuhinji na zamrzivaču, a druga na televizoru. Decu sam stavila u krevet, a ja sam umorna sela u fotelju i zadremala, čekajući da mi neko od Rajića donese mleko. Sveća je, izgleda, pala i tako je izbio požari - priča Ljiljana.

- Kad me je Rajić iznosio iz kuće, nisam bila pri svesti. Tek kada sam ugledala komšije na ulici shvatila sam da su sva deca pored mene i to mi je sada najvažnije! Hvala Saši, da nije bilo njega, svi bismo izgoreli. Ne znam da li ćemo ikada moći da mu se odužimo! - dodaje ona.

Ljiljana i njeno petoro dece smešteni su privremeno kod njene majke Mirjane Petrov, u kuću u kojoj ima samo dve prostorije i tamo ih je sada ukupno jedanaestoro. Baka Mirjana veruje da će pomoći opština.

- Nas jedanaestoro možemo sada u kući biti samo privremeno, ali u opštini kažu da nam ne mogu kuću obnoviti jer nemaju para.

Deci je sva odeća i obuća izgorela u požaru - kaže baka Mirjana Petrov, koja sa svojim suprugom skuplja sekundarne sirovine.
 
Е ово су људи и ово је човек ,о оваквим људима треба да пишу новине и да пишемо ми а не о нељудима око којих се гложимо,свака му част и Бог му помогао,а скотовима који могу деци да поискључују струју а за један излазак у кафану потрше износ који ова породица потроши за годину дана немам речи
 
Jadna deca .
Zbog 9 soma im iskljucili struju . A , siguran sam da nijedan strucnjak ne moze da objasni , kako se kod nas obracunava struja , jer niko ne placa ono sto potrosi , nego miljaju sa nekim grupama , vrsljaju kako oce . EPS je drzava u drzavi . A ko ce nema da plati stetu , kad struja nestane . Odavno smo trebali da menjamo EPS za ruske rakete .
 
Svaka cast coveku! Nisam siguran da li je ovo pravi PDF za ovu vest, ali to je ionako posao moderatora, da razmisljaju o tome.

НАРАВНО ОВО ЈЕ БРЕ ПОЛИТИКА ,А НЕ ЧЕДА И ОСТАЛА ПОЛИТИЧАРСКА СРТАНЧАРСКА БАГРА,ОВО ЈЕ ОДНОС МЕЂУ ЉУДИМА КОЈИ ТРЕБА ДА ЈЕ УЗОР А НЕ СКУПШТИНА И ВЛАДА И ВАЈНИ ЛИДЕРИ
 
НАРАВНО ОВО ЈЕ БРЕ ПОЛИТИКА ,А НЕ ЧЕДА И ОСТАЛА ПОЛИТИЧАРСКА СРТАНЧАРСКА БАГРА,ОВО ЈЕ ОДНОС МЕЂУ ЉУДИМА КОЈИ ТРЕБА ДА ЈЕ УЗОР А НЕ СКУПШТИНА И ВЛАДА И ВАЈНИ ЛИДЕРИ

Caps lock all the way...??... :)

Sta je to "srtancarska", verzal ili ne...???
 
Imam prasinu u ocima
garav i prljav
imam tebe da te sanjam
sedam dana u nedelji

Imam srce u grudima
za tebe se dusa cuva
ove prljave ruke da te stite
kada hladni vetar duva

Ref. 2x
Ako smeta tvome ocu
ako kaze kako gresis
ti mu reci duso moja
ciganin je i to najgori

Zasto place tvoja majka
ko da ne zna ljubav sta je
ja bih zlatom sve da kupim
al' se sreca ne prodaje

Imam ljubav na usranim usnama
za tebe cu zivot dati
toliko te volim mala
da te moja senka prati
 
Ako ne placaju ne treba ni da imaju...ali ne zato sto su Srbi i ne zato sto su na Kosovu, nego zato sto ne placaju.

Не плаћају јер немају где да раде и зараде.

Дакле ето паралеле:
Цигани су у истој ситуацији као Срби на Косову.
Или обрнуто, како волиш.
 

Back
Top